fbpx

Książkowe nowości dla maluchów

Dawno nie było długiego wpisu książkowego, więc dziś nadrabiam. Mamy sporo nowości na półkach, bo czytelnictwo u nas jest w fazie rozkwitu. Najwięcej czytamy wieczorem przed snem i na jednaj lekturze się nie kończy. Dlatego dziś tak dużo dobrego mam dla Was.

Maleńki król

Taro Miura

Wydawnictwo Dwie siostry

Dostępna TUTAJ

Naprawdę nie sądziłam, że kiedyś to napiszę, ale jest to świetna baśń dla dzieci. Tak, dobrze czytacie! Baśń opowiedziana tak prostym językiem, że dwulatek ją zrozumie. Jest absolutnie wyjątkowa i chociaż czytałam ją dzieciom około 100 razy, to i tak ją lubię. Świetnie sprawdza się przed snem. Według mnie jest to jedna z lepszych książek dla maluchów!

Jano i Wito w domu

Wiola Wołoszyn, Przemek Liput

wyd. Mamania

Dostępna TUTAJ

Kolejna część Jano i Wito, którzy tym razem szukają zgubionego klucza w domu. W książce znajdziecie mnóstwo wyrażeń naśladowczych i przedmiotów otaczających nas. Wspomniany klucz jest srebrny i ma inną powierzchnię,dzięki temu jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Polecam wszystkim dwulatkom.

Będę strażakiem

Quentin Greban

Wyd. Media rodzina

Dostępna TUTAJ

Jeżeli macie w domu miłośnika strażaków, to ta książka na pewno Wam przypadnie do gustu. Miś, który bardzo chce zostać strażakiem, nie do końca rozumie jakie jest jego zadanie. Ale w końcu mu się udaje i spełnia się jego marzenie. W książce znajdziecie piękne ilustracje i niewielką ilość tekstu – odpowiednią dla 2-3 latków.

Pokochaj mnie

Vibcent Bourgeau

wyd. Babaryba

Dostępna TUTAJ

Pamiętacie książkę „Zaśnij ze mną”, którą można było położyć spać? To jest druga część i równie ciekawa. Tym razem książka chciałaby być czytana i przytulana. Julek bardzo ją lubi i często prosi o przeczytanie.

Pora na kalafiora

Agata Dudek i Małgorzata Nowak

Wyd. Dwie siostry

Dostępna TUTAJ

Nowa książka z Wydawnictwa Dwie siostry zachwyca ilustracjami i pomysłem. W prosty sposób pomaga poznać gatunki warzyw, tak aby już nigdy nikt nie pomylił pietruszki i marchewki. Czytanie książki może zainspirować do wspólnych zakupów w warzywniaku, a później gotowania i oczywiście jedzenia.

Jedź! Jedź! Stój!

Charise Mericle Harper

Wyd. Babaryba

Dostępna TUTAJ

Świetny pomysł na książkę, która w prosty sposób tłumaczy, jak działają światła na ulicy. Pokazuje, jak się zmieniają i co powodują. Ilustracje są dość specyficzne, ale dla małego miłośnika pojazdów jest to wymarzona książka.

Nie płacz, króliczku

Jorg Muhle

wyd. Dwie siostry

Dostępna TUTAJ

Kiedy zobaczyłam ten tytuł w zapowiedziach, to lekko się wzdrygnęłam. Bałam się, że będzie to książka, która uczy dzieci żeby nie płakać. Na szczęście okazało się, że tak nie jest! Ta książka uczy empatii – i to w najbardziej przyjemny sposób, jaki się da. Nie spodziewałam się tego po niej.

Dziecko widzi płaczącego króliczka i autor sugeruje nam, co możemy zrobić żeby go pocieszyć. Nie bójcie się – nie ma tam żadnych sformułowań, które sugerują, że płacz jest zły. Bardzo ją polecam!

p.s. tam gdzie trzeba nakleić plasterek – naklejcie prawdziwy – dzieci będą zachwycone!   

Przed moim domem

Marianne Debuc

wyd. Dwie siostry

Dostępna TUTAJ

Książka, która jak żadna inna utrwala wyrażenia przyimkowe;) Mnóstwo miejsc, które są „za” „przed” „pod”. Bardzo prosty i ciekawy pomysł na książkę dla dzieci. Sporo rzeczowników do nauczenia i utrwalenia. Według mnie może się spodobać już młodszym dzieciom od roku.

Moja mama

Anthony Browne

wyd. Dwie siostry

Dostępna TUTAJ

Książka, którą mamy prawie od roku i wciąż budzi takie same emocje. Mama ma supermoce, o których wiedzą nie tylko dzieci. Fajna, mądra i poprawiająca humor mamie po ciężkim dniu. Jest jeszcze druga o Tacie.

Co dzieje się pod ziemią: W mieście

Anna Podgórska

wyd. Aksjomat

Dostępna TUTAJ (kosztuje 2,5 zł)

Książka, która tylko tyle kosztuje i jest naprawdę ciekawa! jest w duchu Montessori (nie ma tam fikcji) i każde dziecko, które lubi książki ze szczegółami znajdzie tam coś dla siebie. Według mnie jest to świetna książka na wyjazd, bo zajmuje mało miejsca, a jest sporo czytania i oglądania.

Są jeszcze inne z tej serii, poszukajcie.

Lokomotywa

Julian Tuwim

wyd. Aksjomat

Dostępna TUTAJ

Bardzo fajne wydanie (za 3 zł) Lomokotywy – jak to mówi Jul. Wiersze najlepiej u nas się sprawdzają w formie pojedynczych książeczek. W tej są ładne ilustracje – malowane jakby kredkami. Są jeszcze „Okulary” i „Słoń Trąbalski”

Pierwsza książeczka malucha: w policji

wyd. Aksjomat

Dostępna TUTAJ

Kolejna książeczka za kilka złotych, która pomoże zaspokoić ciekawość dziecka. Ciekawa, fajnie zilutstrowana i ma bardzo dużo szczegółów.

Są dostępne również inne:

Na budowie TUTAJ

Straż pożarna TUTAJ

Na wsi TUTAJ

Zapraszamy na akcję: Wóz strażacki

wyd. Aksjomat

Dostępna TUTAJ

Kolejna książeczka ze szczegółami za 4 złote. A do tego ma fajną rączkę do noszenia.

Pociągnij i przesuń: W szkole

wyd. Olesiejuk

Dostępna TUTAJ

Bardzo fajna kartonowa przesuwanka za 10 zł. Jeżeli Wasze dzieci lubią w książkach przesuwane elementy, to zainteresujcie się tą serią. Na każdej stronie znajdziecie ruchomy element, który łatwo da się ruszać. A do tego ma sporo walorów edukacyjnych i przyjemne ilustracje. W serią są jeszcze:

Dzień ze strażakami TUTAJ

Na budowie TUTAJ

Dzień ze zwierzakami TUTAJ

Moja mama

Mayana Itoiz

wyd. Babaryba

Dostępna TUTAJ

Piękna książka o miłości i więzi między mamą, dzieckiem. W dość nietypowy sposób możemy uczyć się z niej kolorów i je utrwalać. Piękne ilustracje i ciepło bijące z treści.

Bing

wyd. Egmont

Dostępne TUTAJ

Bing doczekała się również książeczek. Moje dzieci uwielbiają tę bajkę, więc i książki im się podobają. Bardzo je polecam, bo kosztują około 7 zł, a są naprawdę wartościowe.  

Super M

Dawid Ryski

wyd. Babaryba

dostępne TUTAJ

Bardzo lubię kreskę tego ilustratora – jest taka na pograniczu dziecięcej i dorosłej. W książce znajdziecie supermoce, które posiada mama. Ciekawa książka, do inspirowania się i pokazania dzieciom, że Mama robi kawał dobrej roboty.  

24 godziny. Coś się dzieje na budowie

Britta Teckentrup

wyd. Prószyński i spółka

Dostępna TUTAJ

Zupełnie nie wiem dlaczego Jul woli tę książkę od Czereśniowej. To jedna z ulubionych książek ze szczegółami. Bardzo lubię ilustracje tej autorki (mieliśmy kiedyś książki do wyszukiwania szczegółów). A tutaj możemy obserwować budowę – sporo ciekawych postaci i wątków do omówienia.   

Kicia Kocia i Nunuś: Gdzie jest szczurek

Anita Głowińska

wyd. Media rodzina

Dostępna TUTAJ

Kupiłam ją na fali książek z okienkami i ma wszystko, co teoretycznie powinno się podobać dzieciom, ale szczerze – Julek nie przepada za Kicią Kocią i zwyczajnie jej nie czytamy. Ta książka jest naprawdę ciekawa, bo poszerza słownik, możemy się z niej sporo nauczyć.

Nocnik nad nocnikami

Alona Frankel

wyd. Nisza

Dostępna TUTAJ

Jest to jedyna znana mi książka, która do odpieluchowania podchodzi w mądry sposób. Bardzo ją polecam wszystkim, którzy ten temat mają już za sobą. Jest ciekawa i dla dziecka,  i dla rodzica. W łagodny sposób pokazuje jak się do tego zabrać.

Życie na ziemi: Na wsi

wyd. Olesiejuk

dostępna TUTAJ

Genialna książka o wsi i wszystkim, co tam się dzieje. Jeżeli Wasze dzieci interesują te tematy, to bardzo Wam polecam. Jest sporo wiedzy, ładne ilustracje i otwierane okienka. Kupcie, bo jak się skończy nakład to nie będzie dodruku, a na prawdę warto.

Jest jeszcze o ciele człowieka TUTAJ

Jak schować lwa?

Helen Stephens

wyd. Amber

Dostępna TUTAJ

Całkiem przypadkiem trafiłam na tę nowość i już mam ochotę na więcej. W tej książce dziewczynka, o imieniu Malwinka przygarnęła lwa i próbuje go ukryć w domu. W końcu prawda wychodzi, na jaw, ale i tak wszystko się kończy. Ciekawa opowieść, napisana  prostym językiem.

Zwróćcie uwagę na ilustracje – są naprawdę ładne. Wydawnictwo Amber ma jeszcze kilka nowości – światowych bestsellerów. Obejrzyjcie je w księgarni, bo naprawdę warto.

Kuba pomaga tacie

Liesbet Slegers

wyd. Adamada

dostępne TUTAJ

Jeżeli lubicie książki bez fikcji, której bohaterami są dzieci, to polecam Wam tem tytuł. Książka jest ciekawa, ale napisana też prostym językiem. Bardzo mi się podoba, że głównymi bohaterami jest ojciec i syn – to dość rzadko zdarza się w książkach dziecięcych.

W serii są jeszcze inne tytuły:

Kuba i jego nocnik TUTAJ

Kasia idzie do lekarza TUTAJ

Kasia i brzuszek mamy TUTAJ

Jeżeli spodobał się Wam ten wpis i zamierzacie skorzystać z moich rekomendacji, kliknijcie proszę „lubię to” na naszym profilu na Facebooku lub udostępnijcie go swoim znajomym – podziękują Wam 🙂

Komentarze

    Mamy wszystkie części króliczka i chociaż tymczasowo szal ksiazeczkowy u nas minął to króliczek dalej jest ulubiony, najgorzej jest przy “powiedz karaluchy pod poduchy”, ale mały niedługo się nauczy mowic karaluchy. my my problem ze znalezieniem książek na dobranoc. Wszystkie na których są duże kolorowe obrazki odpadają, bo mały w kółko opowiada co na nich jest i po takich książkach usunięcie trwa godzinę. Na razie udało się nam znaleźć Tappiego Marcina Mortki i to chyba jedyne ksiazki które małego uspokaja, a nie rozbawią.

    A ‘Wszyscy ziewają’? Tam niewiele się dzieje, ilustracje są mega proste, ziewanie jednak moje dziecko bawi, a mnie usypia, ale warto spróbować 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link