fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
książki dla dzieci

Ciekawe książki dla dzieci do 10 zł

Książki wcale nie muszą być drogie aby mieć w sobie to „coś”. Dziś polecam ciekawe książki dla dzieci w różnym wieku (od 6 m+ do 6 lat), za które nie zapłacicie więcej niż 10 zł. Można? Pewnie, że tak!

Prosicie również o oznaczenia dla dzieci w jakim wieku mogą być atrakcyjne. Tak dziś też uczynię.

Zaczynamy od najmłodszych.

„Seria Onomato, czyli zabawa dźwiękami” – opracowanie zbiorowe wyd. Olesiejuk 

Wiek 6m +

Cena ok 3 zł.

Seria 7 kartonowych książeczek z onomatopejami. Ciekawa alternatywa dla Księgi dźwięków. To właśnie od wyrażeń dźwiękonaśladowczych dzieci zaczynają mówić. Warto wspomagać naukę książkami z obrazkami.

978-83-274-4027-3-side

 

Seria „Wiersze mojego dzieciństwa” Jan Brzechwa wyd. Aksjomat

Wiek 12 m+

Cena ok 4 zł

Pewnie każdy kto ma dzieci ma małe kartonowe książeczki z wierszykami Brzechwy. Ta seria jest wyjątkowo ładnie zilustrowana i wydana.

10523066-side

Seria „Co słychać?” ilustracje Artur Janicki wyd. Aksjomat

Wiek 18 m+

Cena ok 4 zł

Seria kartonowych książeczek, która bardzo przypomina kultową już ul. Czereśniową. Mniejszy format i tekst sprawiają, że dzieci uwielbiają te książki. Każda z nich ma sporo szczegółów i ciekawy tekst.

77-side

Julian Tuwim „Rzepka”, „Ptasie radio” wyd. Oficyna Wydawnicza G&P

Wiek 18 m+

Cena ok 6 zł

Kartonowa książeczka w formie harmonijki ilustrowana przez Marcina Szancera. Bardzo fajna forma do czytania- Lilka ją uwielbiała.

rzepka-ptasie-radio-skladanka-b-iext6147543

Julian Tuwim „Abecadło” ilustracje Bohdan Butenko wyd. Zysk i spółka

Wiek 18 m +

Cena ok 7 zł

Legendarny wiersz Tuwima ilustrowany przez Bohdana Butenkę. Świetne wydanie!

abecadlo

Seria „Basia i Franek” Zofia Stanecka i Marianna Oklejak wyd. Egmont

Wiek 24 m+

Cena ok 7 zł

Seria o rezolutnym rodzeństwie Basi i Franku. Bardzo ciekawe i pouczające  książki. Można je kupić w jednym tomie, ale wtedy kartki nie są kartonowe. Zauważyłam również, że młodsze dzieci wolą tę serię czytać w pojedynczych książeczkach.

Basia-Franek-i-jedzenie-side

lub

wielka-ksiega-basi-i-franka

Seria „Kicia Kocia” Anita Głowińska wyd. Media Rodzina

Wiek 24 m+

Cena ok 6 zł

Seria przygód wesołej kotki o imieniu Kicia Kocia. Kto nie zna- serdecznie polecam. Dzieci ją uwielbiają, a rodzice mają różne odczucia. Ilustracje są dość specyficzne, ale przyjemne dla oka. Gdyby postać Kici Koci była człowiekiem byłaby to książka wg mnie idealna. Każda z części ma sporo szczegółów, które dzieci bardzo lubią.

kicia-kocia-na-plazy-u-iext26019899-side

Seria „Mądra Mysz” wyd. Media Rodzina

Wiek 3 lata+

Cena ok 7 zł

Seria „Mądra Mysz” składa się z kilku mniejszych, ale powiązanych tematycznie książek

„Zuzia”

Seria książek o Zuzi, która ma różne przygody. Niektóre części są jak bajki terapeutyczne- pozwalają oswoić strach przed nieznanym („Zuzia u dentysty”) lub mają wątek edukacyjny „Zuzia nie rozmawia ze znajomym”. Lilka tę serię uwielbia! Mogłaby czytać ją non stop.

-zuzia-idzie-do-fryzjera-madra-mysz-side

„Maks”

Bohaterem książek jest chłopiec o imieniu Maks. Ciekawe historie i przyjemne dla oka ilustracje.

maks_jedzie_do_babci_i_dziadka01-side

„Pojazdy”

Bardzo szczegółowe książeczki o maszynach i pojazdach.

madra-mysz-maszyny-i-pojazdy-budowa-drogi-media-rodzina-side

„Mam przyjaciela …” „Dawniej i dziś”

mm_mam_przyjaciela_pilota01-side

Pierwsza seria przybliża różne zawody. Bardzo ciekawe i pouczające książki rozszerzające słownictwo.

„Dawniej i dziś” to porównanie dzisiejszych czasów z dawniejszymi. Fascynująca podróż w czasie.

Seria „Czytam sobie” wyd. Egmont

Wiek 3+

Cena ok 9 zł.

Seria książek dla dzieci do samodzielnego czytania (3 poziomy trudności), ale nic nie stoi na przeszkodzie  żebyśmy to my czytali je dzieciom. Wszystkie są napisane przez polskich autorów i w większości zilustrowane przez rodzimych ilustratorów (Emilia Dziubak, Joanna Rusinek). Fajne książki dla dzieci w różnym wieku. Osobiście bardzo polecam „Robota Roberta” i „Maję na tropie jaja”.

1d0a8156e5c5eb52da7bc3a4fb082ec7-side

Seria ” Ciekawe dlaczego?” wyd. Olesiejuk

Wiek 4+

Cena ok 5 zł

Ta seria przedstawia w bardzo interesujący sposób zagadnienia, którymi interesują się dzieci. Odpowiada na pytania i zaspokaja głód wiedzy.

ciekawe-dlaczego-mydlo-sie-pieni-u-iext9484731-side

Jeżeli spodobał się Wam ten wpis proszę dajcie mi znać tutaj lub kliknijcie „Lubię to” na https://www.facebook.com/nebuleblog/. Dziękuję!

Ten wpis ma 23 komentarzy

 1. markdottir

  Potwierdzam uwielbienie dla Zuzi z serii Mądra Mysz. Madame uwielbia i każe sobie czytać w kółko. Tylko Basia (ale bez Franka) jest bardziej ukochana od Zuzi. 😉

  • Nebule-Ania

   Basia więcej niż dyszkę kosztuje:) Ale też lubimy.

   • Domowe Montessori

    Basia w księgarni „Nieprzeczytane” kosztuje poniżej 10 zł. U nas zdecydowanie rządzi Mądra Mysz. Nie mamy na razie tych części o Zuzi, ale syn o nie prosi, więc pewnie niedługo kupię.

   • markdottir

    Wypożyczyłam dziś Kicię Kocie, bo trafiła mi pod rękę w bibliotece i przypomniało mi się, że polecasz. No i mnie nie kupiła. Akurat „Kicia Kocia (jakie denerwujące imię, zwłaszcza jak trzeba je kilkanaście razy przeczytać 😛 ) mówi nie” to była i zabrakło mi konsekwencji. Wyszło na to, że jak się nie chce posłuchać rodziców to najlepiej się zgubić, bo potem będą przytulanki i o złym zachowaniu zapominamy. Madame nie zaskoczyła, ale zobaczę. jeśli będzie chciała jeszcze czytać (niektóre książki z biblioteki katujemy codziennie do momentu, kiedy trzeba oddać, do innych nigdy nie wraca) to dam tej serii szansę i wypożyczę coś jeszcze. 😉
    Także ja z tych dorosłych z mieszanymi uczuciami.
    Ale ze mną była w bibliotece dziewczynka, której tato właśnie Kici Koci szukał, bo córka tylko te książeczki chciała. 😉
    Za to zęboszczotki – totalny hit. Oglądane codziennie przed zaśnięciem. Ja nie mogę, bo mnie strząsa na widok szczotki z palcami u nogi. Brrr. 😉

 2. Anya

  U nas kicia kocia pozamiatala wszystkie inne bajki jakieś 2 tygodnie temu 🙂

 3. CoverBaby

  I nas Kicia Kocia to był totalny hit. Do dzisiaj zdarza nam się po nią sięgnąć. No i mądra mysz pojazdy, a ostatnio książeczki z serii ” czytam sobie”. Jeśli chodzi o Basię to postawiliśmy na „wielkie ksiegi” – młody je uwielbia 🙂

 4. ewelka

  A kiedy będzie przegląd tych książek Juliana Tuwima, które macie? 😉 Bo chętnie podpatrzę, jak one się mają w środku 🙂

 5. Monika

  U nas tylko Zuzia i czereśniowa, nic innego nie istnieje:) ale tez te bajki lubie najbardziej

 6. Olga

  Kicia Kocia jest super, wprawdzie wychodzimy z tego etapu, ale dla 2-3latków polecam!
  Natomiast ja do tej serii książek poniżej 10 zł, to dodałabym książki o Franklinie. Szalenie sympatyczny żółwik, ładne ilustracje, historie z morałem, a buszowanie 3,5letniej córki po księgarni w poszukiwaniu części o Franklinie, których jeszcze nie ma – bezcenne. W Empiku jest po 8zł chyba a na necie po 5, np tutaj http://aros.pl/ksiazka/franklin-mowi-kocham-cie-2, to zamówiłam kilka;)

 7. Kasia

  U nas króluje Zuzia oraz cudowna Mysia Marysia mamy prawie wszystkie części a córcia ją uwielbia . Z tańszych książeczek uwielbia też Królewnę Lenkę może dlatego że też ma na imię Lenka 🙂

 8. Emilia

  Z serii kartonowych książeczek ilustrowanych przez Szancera jest jeszcze Lokomotywa Tuwima i Zoo Brzechwy. Obie mamy i czytamy- polecam 🙂

 9. Mała Mi

  O pięknie wierszy Tuwima czy Brzechwy chyba nie ma, co dyskutować. My mamy te wiersze zebrane co prawda w większe książki, więc tych krótszych nie znam, ale historyjki o Kici Koci i serię Mądra Mysz znam bardzo dobrze. To ulubione książki mojego synka. Serii o Kici Koci ja nie mam nic do zarzucenia, nawet szatę graficzną lubię, chociaż widzę, że mój 3-latek już z nich powoli wyrasta, ale Mądra Mysz ma pewne niedociągnięcia językowe. Tematy są świetne, ale zdania czasem niezgrabne, mam wrażenie jakby bezpośrednie kalki z języka niemieckiego, co mnie trochę razi. W korekcie zabrakło adaptacji do naszej gramatyki, a czasem realiów życia w Polsce.

  • Emilia

   Zgadzam się z zarzutami do serii Mądra Mysz. Mamy kilka książeczek, bo córka polubiła Zuzię i rzeczywiście, zdarzają się tam błędy językowe i stylistyczne, które sprawiają wrażenie kalek językowych. Staram się sama modyfikować tekst tak, żeby był poprawny.

  • Emilia

   A co do Brzechwy i Tuwima – nie wszystkie wiersze są „piękne” i niektorych dziecku był nie przeczytała. Wiele wydań również pięknością ilustracji nie grzeszy;)

 10. atram86

  Z książek do 10 zł ze swojej strony polecam odwiedziny w komisach i antykwariatach. Można znaleźć prawdziwe perełki za prawdziwy bezcen! Mnie w ten sposób udało się upolować m.in. unikaty Naszej Księgarni sprzed kilkudziesięciu lat oraz wyprzedaną książeczkę „O panu Tralalińskim” wyd. Wytwórnia, il. Katarzyna Bogucka.

 11. Marta O.

  Mamy całą serię Zuzi i Kici Koci, dla młodszej Basia i Franek naprawdę są świetne

 12. gagatek

  Fajnie, że w sprzedaży są ciągle klasyki takie jak Tuwim. Reszta propozycji także ciekawa. Zapraszam również do siebie https://zabawymalucha.wordpress.com

 13. M.

  A ja polecam szperanie w tanich księgarniach – trzy dni temu wyniosłam stamtąd 12 książek, w tym Zoe i Kłębuszek (ok 7zł), niesamowitą Noc bez księżyca (7zł), Trzy opowieści Umberto Eco (7zł), Królika i Chopina, Księgę strachów domowych, Niesamowitą matmę (to jest zjawisko, nie książka!)
  Ba, tydzień wcześniej kurier przyniósł równie bogatą paczkę z tego samego źródła, czyli perełki wydawnicze do 10zł. Stąd mamy Teklę i jej chłopakowy świat, Siri, Tappiego i muuuultum innych.
  Teraz szukam nowego regału na książki bo wszystkie już wykorzystane.
  Pozdrowienia dla wszystkich zapalonych czytelników!
  M.

 14. nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

  Większość z tych książek dobrze znamy i bardzo lubimy. A cena faktycznie jest bardzo korzystna, co oczywiście jest dużym plusem jak się jest nałogowcem 😉 Mam nadzieję, że Ci nie czytający się zainspirują 🙂

  nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

 15. Ewa

  Pamiętajcie o Franklinie- w „w necie” za 10 zł kupicie nawet 2! Zapraszam na mojego bloga piszemyczytamymamy.blogspot.com

 16. Monika

  Mój synek bardzo lubi tematykę samochodów dlatego będzie zachwycony niektórymi tytułami które dostanie pod choinkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *