fbpx

Ciekawe książki dla dzieci do 10 zł

Książki wcale nie muszą być drogie aby mieć w sobie to “coś”. Dziś polecam ciekawe książki dla dzieci w różnym wieku (od 6 m+ do 6 lat), za które nie zapłacicie więcej niż 10 zł. Można? Pewnie, że tak!

Prosicie również o oznaczenia dla dzieci w jakim wieku mogą być atrakcyjne. Tak dziś też uczynię.

Zaczynamy od najmłodszych.

“Seria Onomato, czyli zabawa dźwiękami” – opracowanie zbiorowe wyd. Olesiejuk 

Wiek 6m +

Cena ok 3 zł.

Seria 7 kartonowych książeczek z onomatopejami. Ciekawa alternatywa dla Księgi dźwięków. To właśnie od wyrażeń dźwiękonaśladowczych dzieci zaczynają mówić. Warto wspomagać naukę książkami z obrazkami.

978-83-274-4027-3-side

Seria “Wiersze mojego dzieciństwa” Jan Brzechwa wyd. Aksjomat

Wiek 12 m+

Cena ok 4 zł

Pewnie każdy kto ma dzieci ma małe kartonowe książeczki z wierszykami Brzechwy. Ta seria jest wyjątkowo ładnie zilustrowana i wydana.

10523066-side

Seria “Co słychać?” ilustracje Artur Janicki wyd. Aksjomat

Wiek 18 m+

Cena ok 4 zł

Seria kartonowych książeczek, która bardzo przypomina kultową już ul. Czereśniową. Mniejszy format i tekst sprawiają, że dzieci uwielbiają te książki. Każda z nich ma sporo szczegółów i ciekawy tekst.

77-side

Julian Tuwim “Rzepka”, “Ptasie radio” wyd. Oficyna Wydawnicza G&P

Wiek 18 m+

Cena ok 6 zł

Kartonowa książeczka w formie harmonijki ilustrowana przez Marcina Szancera. Bardzo fajna forma do czytania- Lilka ją uwielbiała.

rzepka-ptasie-radio-skladanka-b-iext6147543

Julian Tuwim “Abecadło” ilustracje Bohdan Butenko wyd. Zysk i spółka

Wiek 18 m +

Cena ok 7 zł

Legendarny wiersz Tuwima ilustrowany przez Bohdana Butenkę. Świetne wydanie!

abecadlo

Seria “Basia i Franek” Zofia Stanecka i Marianna Oklejak wyd. Egmont

Wiek 24 m+

Cena ok 7 zł

Seria o rezolutnym rodzeństwie Basi i Franku. Bardzo ciekawe i pouczające  książki. Można je kupić w jednym tomie, ale wtedy kartki nie są kartonowe. Zauważyłam również, że młodsze dzieci wolą tę serię czytać w pojedynczych książeczkach.

Basia-Franek-i-jedzenie-side

lub

wielka-ksiega-basi-i-franka

Seria “Kicia Kocia” Anita Głowińska wyd. Media Rodzina

Wiek 24 m+

Cena ok 6 zł

Seria przygód wesołej kotki o imieniu Kicia Kocia. Kto nie zna – serdecznie polecam. Dzieci ją uwielbiają, a rodzice Kicia kocia pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów. Ilustracje są dość specyficzne, ale przyjemne dla oka. Każda z części ma sporo szczegółów, które dzieci bardzo lubią.

kicia-kocia-na-plazy-u-iext26019899-side

Seria “Mądra Mysz” wyd. Media Rodzina

Wiek 3 lata+

Cena ok 7 zł

Seria “Mądra Mysz” składa się z kilku mniejszych, ale powiązanych tematycznie książek

“Zuzia”

Seria książek o Zuzi, która ma różne przygody. Niektóre części są jak bajki terapeutyczne- pozwalają oswoić strach przed nieznanym (“Zuzia u dentysty”) lub mają wątek edukacyjny “Zuzia nie rozmawia ze znajomym”. Lilka tę serię uwielbia! Mogłaby czytać ją non stop.

-zuzia-idzie-do-fryzjera-madra-mysz-side

“Maks”

Bohaterem książek jest chłopiec o imieniu Maks. Ciekawe historie i przyjemne dla oka ilustracje.

maks_jedzie_do_babci_i_dziadka01-side

“Pojazdy”

Bardzo szczegółowe książeczki o maszynach i pojazdach.

madra-mysz-maszyny-i-pojazdy-budowa-drogi-media-rodzina-side

“Mam przyjaciela …” “Dawniej i dziś”

mm_mam_przyjaciela_pilota01-side

Pierwsza seria przybliża różne zawody. Bardzo ciekawe i pouczające książki rozszerzające słownictwo.

“Dawniej i dziś” to porównanie dzisiejszych czasów z dawniejszymi. Fascynująca podróż w czasie.

Seria “Czytam sobie” wyd. Egmont

Wiek 3+

Cena ok 9 zł.

Seria książek dla dzieci do samodzielnego czytania (3 poziomy trudności), ale nic nie stoi na przeszkodzie  żebyśmy to my czytali je dzieciom. Wszystkie są napisane przez polskich autorów i w większości zilustrowane przez rodzimych ilustratorów (Emilia Dziubak, Joanna Rusinek). Fajne książki dla dzieci w różnym wieku. Osobiście bardzo polecam “Robota Roberta” i “Maję na tropie jaja”.

1d0a8156e5c5eb52da7bc3a4fb082ec7-side

Seria ” Ciekawe dlaczego?” wyd. Olesiejuk

Wiek 4+

Cena ok 5 zł

Ta seria przedstawia w bardzo interesujący sposób zagadnienia, którymi interesują się dzieci. Odpowiada na pytania i zaspokaja głód wiedzy.

ciekawe-dlaczego-mydlo-sie-pieni-u-iext9484731-side

Jeżeli spodobał się Wam ten wpis proszę dajcie mi znać tutaj lub kliknijcie “Lubię to” na https://www.facebook.com/nebuleblog/. Dziękuję!

Komentarze

  I nas Kicia Kocia to był totalny hit. Do dzisiaj zdarza nam się po nią sięgnąć. No i mądra mysz pojazdy, a ostatnio książeczki z serii ” czytam sobie”. Jeśli chodzi o Basię to postawiliśmy na “wielkie ksiegi” – młody je uwielbia 🙂

  Potwierdzam uwielbienie dla Zuzi z serii Mądra Mysz. Madame uwielbia i każe sobie czytać w kółko. Tylko Basia (ale bez Franka) jest bardziej ukochana od Zuzi. 😉

  Basia w księgarni “Nieprzeczytane” kosztuje poniżej 10 zł. U nas zdecydowanie rządzi Mądra Mysz. Nie mamy na razie tych części o Zuzi, ale syn o nie prosi, więc pewnie niedługo kupię.

  Wypożyczyłam dziś Kicię Kocie, bo trafiła mi pod rękę w bibliotece i przypomniało mi się, że polecasz. No i mnie nie kupiła. Akurat “Kicia Kocia (jakie denerwujące imię, zwłaszcza jak trzeba je kilkanaście razy przeczytać 😛 ) mówi nie” to była i zabrakło mi konsekwencji. Wyszło na to, że jak się nie chce posłuchać rodziców to najlepiej się zgubić, bo potem będą przytulanki i o złym zachowaniu zapominamy. Madame nie zaskoczyła, ale zobaczę. jeśli będzie chciała jeszcze czytać (niektóre książki z biblioteki katujemy codziennie do momentu, kiedy trzeba oddać, do innych nigdy nie wraca) to dam tej serii szansę i wypożyczę coś jeszcze. 😉
  Także ja z tych dorosłych z mieszanymi uczuciami.
  Ale ze mną była w bibliotece dziewczynka, której tato właśnie Kici Koci szukał, bo córka tylko te książeczki chciała. 😉
  Za to zęboszczotki – totalny hit. Oglądane codziennie przed zaśnięciem. Ja nie mogę, bo mnie strząsa na widok szczotki z palcami u nogi. Brrr. 😉

  A kiedy będzie przegląd tych książek Juliana Tuwima, które macie? 😉 Bo chętnie podpatrzę, jak one się mają w środku 🙂

  Dokładnie! 😀 no tak, przeglądałam ten wpis i nie widziałam, masakra 😀 chyba byłam już myślami przy świętach 🙂 Dzięki bardzo 🙂 pozdrawiam.

  U nas tylko Zuzia i czereśniowa, nic innego nie istnieje:) ale tez te bajki lubie najbardziej

  Kicia Kocia jest super, wprawdzie wychodzimy z tego etapu, ale dla 2-3latków polecam!
  Natomiast ja do tej serii książek poniżej 10 zł, to dodałabym książki o Franklinie. Szalenie sympatyczny żółwik, ładne ilustracje, historie z morałem, a buszowanie 3,5letniej córki po księgarni w poszukiwaniu części o Franklinie, których jeszcze nie ma – bezcenne. W Empiku jest po 8zł chyba a na necie po 5, np tutaj http://aros.pl/ksiazka/franklin-mowi-kocham-cie-2, to zamówiłam kilka;)

  U nas króluje Zuzia oraz cudowna Mysia Marysia mamy prawie wszystkie części a córcia ją uwielbia . Z tańszych książeczek uwielbia też Królewnę Lenkę może dlatego że też ma na imię Lenka 🙂

  Z serii kartonowych książeczek ilustrowanych przez Szancera jest jeszcze Lokomotywa Tuwima i Zoo Brzechwy. Obie mamy i czytamy- polecam 🙂

  O pięknie wierszy Tuwima czy Brzechwy chyba nie ma, co dyskutować. My mamy te wiersze zebrane co prawda w większe książki, więc tych krótszych nie znam, ale historyjki o Kici Koci i serię Mądra Mysz znam bardzo dobrze. To ulubione książki mojego synka. Serii o Kici Koci ja nie mam nic do zarzucenia, nawet szatę graficzną lubię, chociaż widzę, że mój 3-latek już z nich powoli wyrasta, ale Mądra Mysz ma pewne niedociągnięcia językowe. Tematy są świetne, ale zdania czasem niezgrabne, mam wrażenie jakby bezpośrednie kalki z języka niemieckiego, co mnie trochę razi. W korekcie zabrakło adaptacji do naszej gramatyki, a czasem realiów życia w Polsce.

  Zgadzam się z zarzutami do serii Mądra Mysz. Mamy kilka książeczek, bo córka polubiła Zuzię i rzeczywiście, zdarzają się tam błędy językowe i stylistyczne, które sprawiają wrażenie kalek językowych. Staram się sama modyfikować tekst tak, żeby był poprawny.

  A co do Brzechwy i Tuwima – nie wszystkie wiersze są “piękne” i niektorych dziecku był nie przeczytała. Wiele wydań również pięknością ilustracji nie grzeszy;)

  Z książek do 10 zł ze swojej strony polecam odwiedziny w komisach i antykwariatach. Można znaleźć prawdziwe perełki za prawdziwy bezcen! Mnie w ten sposób udało się upolować m.in. unikaty Naszej Księgarni sprzed kilkudziesięciu lat oraz wyprzedaną książeczkę “O panu Tralalińskim” wyd. Wytwórnia, il. Katarzyna Bogucka.

  Mamy całą serię Zuzi i Kici Koci, dla młodszej Basia i Franek naprawdę są świetne

  A ja polecam szperanie w tanich księgarniach – trzy dni temu wyniosłam stamtąd 12 książek, w tym Zoe i Kłębuszek (ok 7zł), niesamowitą Noc bez księżyca (7zł), Trzy opowieści Umberto Eco (7zł), Królika i Chopina, Księgę strachów domowych, Niesamowitą matmę (to jest zjawisko, nie książka!)
  Ba, tydzień wcześniej kurier przyniósł równie bogatą paczkę z tego samego źródła, czyli perełki wydawnicze do 10zł. Stąd mamy Teklę i jej chłopakowy świat, Siri, Tappiego i muuuultum innych.
  Teraz szukam nowego regału na książki bo wszystkie już wykorzystane.
  Pozdrowienia dla wszystkich zapalonych czytelników!
  M.

  Większość z tych książek dobrze znamy i bardzo lubimy. A cena faktycznie jest bardzo korzystna, co oczywiście jest dużym plusem jak się jest nałogowcem 😉 Mam nadzieję, że Ci nie czytający się zainspirują 🙂

  nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

  Pamiętajcie o Franklinie- w “w necie” za 10 zł kupicie nawet 2! Zapraszam na mojego bloga piszemyczytamymamy.blogspot.com

  Mój synek bardzo lubi tematykę samochodów dlatego będzie zachwycony niektórymi tytułami które dostanie pod choinkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link