fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
ZDROWIE

Czosnkowe skarpetki – naturalny sposób na przeziębienie

Brzmi dziwnie? Czosnkowe skarpetki ostatnio uratowały mnie przed totalnym rozłożeniem. 2 dni przed moim występem w PNŚ (możecie obejrzeć go tutaj) obudziłam się z potwornym bólem gardła. Nie mogłam przełykać, bolały mnie kości i czułam się okropnie.

Zrobiłam oczywiście ulepszony syrop z cebuli , wzięłam 1000 mg witaminy C i … założyłam na noc czosnkowe skarpetki.

Moja czytelniczka Marta napisała o tym naturalnym sposobie walki z przeziębieniami. Stwierdziłam, że nic nie tracę i wycisnęłam dwa ząbki czosnku do miseczki. Do tej mikstury dodałam łyżeczkę oliwy z oliwek. Wszystko dokładnie wymieszałam i tuż przed pójściem spać posmarowałam sobie stopy. Na koniec założyłam grube skarpetki i poszłam spać.

Zapach czosnku unosił się w całym mieszkaniu, a rano… obudziłam się zdrowa!

 

Nie bolało mnie gardło i nie miałam żadnych objawów infekcji.

Niesamowicie prosty sposób, a jak skuteczny! Czosnek ma działanie antybakteryjne i antywirusowe. Jeżeli Was coś łamie to próbujcie.

Można również stosować go u dzieci. Szczególnie u tych, które nie lubią jeść czosnku.

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. bAsia

  Jak to jest z tą witaminą C? Jaką kupić? Bo nie raz czytałam coś o proszkowanej, ze jest najlepsza.

 2. Winia

  u nas zawsze były okłady z czosnku i masła na bolące gardło – na noc owijał się czyje bandażem i ściereczką z maśtygą…zapach straszny ciężko domyć ale skuteczny. o stopach nie słyszałam a prościej:)

 3. Ewelina

  a ten czosnek ma zostać w skarpetach na noc?Napisz coś więcej. W czwartek będę miała cc i nie mogę mojej 4 – latki doleczyć ma katar, pokasłuje.

  • Nebule-Ania

   Tak, smarujesz tą paćką, zakładasz skarpety i spać. Rano zdjemujesz, myjesz stopy i wykruszasz czosnek ze skarpet. Pościel pachnie czosnkiem, ale to i tak po chorobie się zmienia.

 4. LuuLane

  Wypróbowałam na zakatarzonym czteroletnim synu i w miejscach gdzie do stopy dotykały kawałeczki czosnku ma małe ranki wyglądające jak oparzenia,więc sposób nie do końca bezpieczny :-/

  • Sylwia Barba

   U dzieci najbezpieczniej posmarować samą oliwą czosnkową z tej mikstury, bo czosnek może poparzyć

 5. markdottir

  Nie słyszałam o takiej metodzie. Czy tu chodzi o zapach czy o kontakt do skóry, bo nie wiem czy zniesę jak mi będzie wszystko w sypialni pachniało czosnkiem…

 6. eve

  U nas też poparzenia, u synka i u mnie:( Dodam, że nigdy na nic nie miałam uczulenia, a przed zastosowaniem zrobiłam małą próbę, która wyszła pozytywnie ale cała noc z czosnkiem spowodowała bąble na stopach. Także trzeba uważać.

  • Nebule-Ania

   A użyłaś oliwy?

  • Inka

   Wystarczy posmarować stopy kremem np. Bambino a czosnek zmieszać z maslem i nałożyć na pergamin. Papkę z pergaminem przyłożyć do stopy i owinąć bandażem i włożyć skarpetki. Unikniemy poparzeń.

 7. Monika

  U mnie niestety skarpetki się nie sprawdziły…ale teraz można nimi odstraszać wampiry 😉

Leave a Reply

%d bloggers like this: