fbpx

Gry dla dzieci – nasze ulubione planszówki i nie tylko

Gry dla dzieci są różne – nasze ulubione to planszówki i karciane. Dziś pokażę Wam nasze ulubione gry dla dzieci, które najczęściej goszczą na naszym stole. Każda z nich ma w sobie coś takiego, że aż chce się rzucić wszystko i chwilę pograć.

Gry dla dzieci

Zacznę od gier, które widziałam już dawno i zapisałam je sobie w moim specjalnym folderze. Nie chciałam ich kupić za wcześnie żeby nie zrazić się do nich. A węgierskie gry Marbushka podziwiałam już kilka lat. Są absolutnie piękne i bardzo wartościowe. Zwróćcie uwagę na przepiękne, bajkowe ilustracje. Powiem szczerze, że było mi ciężko wybrać konkretną, bo naprawdę każda z nich jest wyjątkowa.

Gry mają instrukcje w języku polskim

Mamy dwie gry dla dzieci Marbushka, które wszystkie są dostępne TUTAJ 

Gra dla dzieci Duch i złote klucze Marbushka

dostępna TUTAJ

Gra ma świetną fabułę i ciekawe wątki. Akcja gry jest tak ciekawa, że lekko odwraca uwagę od rywalizacji. Dziecko skupia się na tym co jest tu i teraz, a nie pędzi po to żeby tylko wygrać. Dzięki temu gra jest prawdziwą przyjemnością.

„Stary zamek z wysoką wieżą kryje tajemniczy skarb, dlatego tak trudno tam wejść. Jego sekretne drzwi można otworzyć złotymi kluczami – cztery pary drzwi muszą zostać otwarte, aby wejść do środka. Duch próbuje ukraść klucze, ale jeśli będziesz współpracował na pewno go przechytrzysz i znajdziesz Magiczny Kamień Życzeń, który jest największym skarbem… czy masz tajemne pragnienia i zależy Ci na tym by zdobyć kamień?”

gry dla dzieci

Gra dla dzieci Güs Marbushka

dostępna TUTAJ

Druga gra Marbushka jest również bardzo ciekawa i ma rozbudowaną fabułę. Tak samo jak w poprzedniej grze skupiamy się na ciekawej rozgrywce, która wcale nie jest ukierunkowana na zwycięstwo. Sama gra jest przepiękna, a stworki Güs są przesłodkie (jak to mówi Lila)

„Güs są ekspertami w dziedzinie roślin i zostały nazwane zabawnymi imionami, które zawierają literę ü. Stworki stworzyły tajne przepisy uzdrawiające, które przygotowuje się z leśnymi roślinami. Rośliny nie mogą być ze sobą dowolnie mieszane! Jedynie odpowiednia kombinacja składająca się dodatkowo z kryształów pomoże ogarnąć złe samopoczucie i wysypkę. Uzdrawiające kryształy należy zbierać podczas wędrówki po lesie.

Nie jest to jednak proste, bo drzewa są w ciągłym ruchu i zmieniają swoje miejsce, co może ułatwić, ale również utrudnić pracę małym Güs. Każdy ruch figurką może doprowadzić do nieoczekiwanych spotkań ze zwierzętami leśnymi. Celem gry jest zebranie poprawnych kombinacji kolorystycznych i pomoc tylu roślinom ilu zdołamy podczas rozgrywki. Gracz, który zbierze jak największą liczbę przepisów mikstur i uleczy, jak największą liczbę roślin zostaje zwycięzcą.”

gry dla dzieci

Gra dla dzieci Cortex Rebel

Wersja dla dzieci 8 + dostępna najtaniej TUTAJ

Wersja dla dzieci 6+ dostępna najtaniej TUTAJ

Niewielkich rozmiarów gra dla dzieci, którą możecie zabrać w podróż. Jest wersja dla starszych dzieci i dla młodszych. My od kilku miesięcy mamy właśnie tę drugą. Na czym polega gra? Jest to gra do rozruszania  szarych komórek. A do tego ma świetny element sensoryczny, bo karty zawierają dotykowe pola, które trzeba później odgadnąć.

Na raz może grać od 2 do 6 graczy i zadaniem graczy jest zebranie wszystkich części mózgu. Bardzo fajna gra z rywalizacją.

Gra dla dzieci Memory Miasta świata po angielsku

Nie wiem, czy pamiętacie, ale u nas od dawna panuje faza na geografię. Pokazywałam sporo zabawek w tym temacie Geografia przez zabawę. Teraz mamy bardziej zaawansowaną grę, z której przy okazji można się dużo nauczyć. Gry w memory chyba nie muszę nikomu przedstawiać, a ta jest świetna, bo jednocześnie podczas gry możemy się sporo nauczyć. Na początku odłożyliśmy połowę kart żeby było łatwiej. Teraz już gramy pełnym zestawem. Bardzo wartościowa gra, z której każdy może się wynieść.

tu macie wpis Najlepsze gry planszowe dla dzieci

a tu Gry planszowe dla dorosłych

Komentarze

    U nas na razie ulubione gry to: ratuj króliczki, pszczółki (z ulami – super i dla 3 latka i 10 latka), nogi stonogi, gnaj robaczku.

    Ania. Dzięki za propozycje. Coś wybiorę napewno. Ja z innej beczki troszkę. Znasz książkę “dziewczynki latają wysoko”. Bardzo wartościowa, przepiękne ilustracje. Moja 4-latka uwielbia a 2-latka tez słucha z uwagą. Czytam cię od kiedy Lila miała roczek. Czerpie pomysły, najlepszy to małe gifty w chwili kryzysu. Mam w domu magiczna szafke na takie cudeńka. Trzymaj tak dalej. Pozdrawiam. Magda.

    Witam, Aniu którą grę Marbushka bardziej polecasz po kilku miesiącach użytkowania dla sześciolatki, ktora nie lubi przegrywac i łatwo się niecierpliwi? Dodam że chętnie bym kupiła dwie ale finanse nie pozwolą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link