Gry wspomagające rozwój mowy – Zu&Berry

  • LOGOPEDIA
  • 3  min. czytania
  •  komentarze [2]

Uwielbiam takie zabawy, gdzie łączymy przyjemne z pożytecznym. Dziś chciałabym Wam pokazać bardzo ciekawe gry, dzięki którym w czasie zabawy będziemy mogli rozwijać mowę dzieci.

Kiedy pracowałam jako logopeda, to sama robiłam wiele pomocy w domu. Spędzałam na tym bardzo dużo czasu. Na szczęście teraz jest więcej ciekawych gier, które pomogą Waszym dzieciom w ćwiczeniach i poszerzaniu słownika.

Dziś pokażę Wam ciekawe gry Zu&Berry, dzięki którym będziecie mogli wspomagać rozwój mowy. Gry są kartonowe, bez plastiku i zajmują niewiele miejsca.

Zu&Berry – Pod, nad czy obok

Dzieci często mają trudności ze zrozumieniem wyrażeń przyimkowych i je przekręcają lub pomijają. Udowodniono też, że dzieci z niedosłuchem mają o więcej trudności z przyimkami. Dlatego taka pomoc jest genialna – dzięki niej dzieci szybciej zrozumieją zależności i będą mogły ich używać. W zestawie mamy karty z pytaniami i do tego instrukcję obrazkową. Dzieci mogą też umieszczać postać Zu (surykatki) i Berry (alpaka) w dołączonej skrzyni, która ułatwi zrozumienie tych zależności.

Zu&Berry Kolorowe pranie

Sama kiedyś robiłam podobną pomoc do pracy – a tu mamy gotowy zestaw. Świetna gra z małymi składanymi kartonowymi pralkami. W czasie zabawy ćwiczymy nazywanie kolorów (później można też grać po angielsku). Do tego możemy uczyć się nazw ubrań i części ciała, na które je zakładamy.

Zu&Berry Liczę zwierzęta

Gra, w którą możecie grać na kilka sposobów – jak w klasycznego Piotrusia lub w memo. Świetne są zasłonki, bo Julek nie potrafi utrzymać całej talii w ręku. W czasie zabawy możemy uczyć się nazw zwierząt i przygotować dziecko do nauki liczenia.

Zu&Berry Poznaję emocje

Takich kart szukałam już od dłuższego czasu. Dzięki nim, będziecie mogli nazywać emocje i rozmawiać o trudnych sytuacjach. Przytoczone scenki są bliskie dziecku, więc jeszcze bardziej może się z nimi utożsamiać.

Wszystkie stany Julka

W ofercie Zu&Berry znajdziecie jeszcze więcej gier i układanek, a dzięki nim będziecie mogli razem z dzieckiem uczyć się przez zabawę. Według mnie wszystkie pomoce nadają się też do gabinetu logopedycznego.

tu macie wpis najlepsze Gry planszowe dla dzieci

a tu Gry planszowe dla dorosłych

Komentarze

    super. mysle ze kupimy te o emocjach bo to bardzo wazne zagadnienie.
    a czy mozesz zmienic ustawienia zeby linki otwieraly sie w nowej karcie a nie w tej samej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link