fbpx

Pogodne przygody Jeżyka Franka w nowej serii dla przedszkolaków

  • PATRONATY
  • 4  min. czytania
  •  komentarze [0]

Przedszkolaki uwielbiają opowiadania, które pokazują im świat i rozwiązują ich drobne problemy oraz rozwiewają wątpliwości. Muszą być przy tym zabawne, pogodne, a najlepiej z bohaterem w ich wieku, który zmaga się z podobnymi wątpliwościami. Takie są właśnie opowiadania o Jeżyku Franku! To nowa seria, którą polecam Wam dla przedszkolaków!

Jak wiecie promowanie czytelnictwa jest jednym z najważniejszych celów nebule.pl, dlatego wyszukuję dla Was najwartościowsze książki dla dzieci. Tę pozycję objęłam również patronatem – a wszystko to dzięki współpracy płatnej z Wydawnictwem Wilga. Wytrwali znajdą na końcu rabat 40 %!

dwie książeczki z serii dla dzieci o Franku

Oswajanie świata z uroczym jeżykiem

Choć nam, dorosłym, świat dzieci wydaje się prosty i oczywisty, dla nich jest zupełnie nowy! Do poznania jest wszystko! Zwykłe, codzienne czynności mogą być powodem fascynacji, strachu, radości czy złości, a także zaciekawienia, bo maluchy kierują się naturalnie swoimi emocjami. Oswajanie świata pozwala im na lepsze poruszanie się w nim.

Gdy dzieci wiedzą, czego mogą się spodziewać po danej sytuacji czy miejscu, są pewniejsze siebie. Wiedzą, że to nic strasznego! Wiedzą też, jak się zachować.

To oczywiście my, dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, by pokazywać dzieciom świat i uczyć je funkcjonowania w nim. I robimy to na każdym kroku. Także czytając im bajki! Jedną z takich pozycji, które Wam polecam, jest właśnie nowa seria o Franku, autorstwa Kasi Keller, znanej z fajnych bajek dla najmłodszych.

Franek to uroczy jeżyk i przedszkolak, który zmaga się z różnymi wyzwaniami. W premierowej serii ukazują się dwa pierwsze opowiadania:

Franek mówi „Dzień dobry”:

To opowiadanie o tym, jak można każdy dzień rozpocząć i zakończyć przyjemnie, rozsiewając dobrą atmosferę dookoła. Franek przekonał się o tym, gdy wstał lewą nogą, ale zaraz poprawił mu się humor, gdy przywitał się z mamą. Ze zdziwieniem zobaczył, że wszędzie, gdzie tylko pojawia się mama, ludzie się uśmiechają. Postanawia sprawdzić, co takiego robi mama. Czy to magia?

Okazuje się, że zwykłe, życzliwe „dzień dobry” powiedziane z uśmiechem na twarzy, może zmienić humor i nastawienie innych. O czym sam Franek szybko się przekonuje na własnej skórze.

Franek sprząta zabawki:

Gdy pewnego dnia w przedszkolu dzieci po wyjściu nie posprzątały zabawek, na drugi dzień dzieci z przykrością stwierdziły, że te rozrzucone zabawki zniknęły! Postanowiły sprawdzić, co się z nimi stało i szybko doszły do wniosku, że powrót zabawek jest możliwy tylko wtedy, jak zaczną o nie dbać i sprzątać. Przyznam, że to świetne opowiadanie dla wszystkich dzieci, bo jak wiadomo, żadne nie są fanami porządków😉.

Tym, co bardzo podoba mi się w tych opowiadaniach, jest prosty, zrozumiały dla dzieci język, który do nich przemawia. Nie bez znaczenia są także przepiękne ilustracje Natalii Berlik. Cudownie wpisują się w dziecięcy świat, jeszcze bardziej pozwalając na skupienie się na opowiadaniu.

Cała seria będzie poruszała kwestie dziecięcych emocji, radzenia sobie z różnymi trudnościami i problemami, ale także oswajała dzieci z tym, co je otacza. Podprogowo opowiadania niosą przesłanie, że zawsze są dorośli, na których można liczyć. W przypadku Franka rodzice czy opiekunka. Wszyscy bohaterowie są sympatyczni, a świat Franka niezwykle miły i kojący. Dzieci z łatwością się z nim utożsamią i rozpoznają swoje, podobne wątpliwości w codziennym życiu, ucząc się radzenia z trudnościami.

Książeczki możecie dostać TUTAJ

A jeśli w koszyku wpiszecie kod FRANEK to zniżka będzie wynosić aż 40%! (Kod nie łączy się z innymi promocjami).

Polecam Wam świat Jeżyka Franka, który także rodzicom jest pomocny😊. Nikt tak nie przekona maluchów do mówienia „dzień dobry” i sprzątania zabawek, jak uroczy Franek i jego przyjaciele!

A tu macie link do innej wartościowej serii: „Co i jak?”, czyli książeczki dla dzieci, w których znajdziecie odpowiedzi na trudne pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link