fbpx

12 pomysłów na najlepsze książki na zakończenie roku szkolnego!

Wiadomo, że motywacja wewnętrzna do nauki jest najważniejsza, jednak otrzymanie drobnego prezentu na koniec roku szkolnego za ciężką pracę, to także fajna niespodzianka! Każde dziecko będzie zachwycone takim wyróżnieniem – bez względu na to, czy ma „pasek” czy nie. Z pewnością robiło, co mogło, a my jako rodzice pokażmy, że to doceniamy! Co polecam? Oczywiście książki! Idealne na początek fajnych wakacji!

Część odnośników w tym poście to linki afiliacyjne.

Oto lista książek, które możecie kupić na zakończenie roku swoim dzieciom lub jako zbiorczy prezent na zakończenie przedszkola czy dla całej klasy. Inspirujcie się! 😊

okładka książki: „Polska naj...  Księga miejsc wyjątkowych”

„Polska naj… Księga miejsc wyjątkowych”

Autor: Anna Olej-Kobus

Liczba stron: 160

Oto przewodnik dla podróżników po Polsce, który naprawdę zaciekawi każde dziecko! Napisany jest językiem, który wciąganie dzieci. Nie ma tu nudnego moralizatorstwa, ale za to mnóstwo ciekawostek o tym, gdzie jest najszersza plaża w Polsce, albo czy w naszym kraju jest kopalnia złota. To źródło inspiracji podróżniczych także dla rodziców! Być może w tym roku to dzieci zaplanują, gdzie chcą pojechać na wakacje! Z tą książką z pewnością będą miały swoje pomysły.

Książka dostępna AMAZON TUTAJ ||| CENEO TUTAJ


okładka książki: „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”

„Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”

Autor: Justyna Suchecka

Liczba stron: 192

To inspirująca książka o zwykłych dzieciakach, które miały niezwykłe pomysły. To jednak nie wszystko! Dzięki podjętemu wysiłkowi, uporowi i pracy, sprawiły, że te pomysły nie zostały tylko w ich głowach, ale przerodziły się w coś realnego! Dzięki 30 historiom dzieciaki poczują, że mają w sobie moc! Że talent to nie wszystko, potrzebny jest też wysiłek i upór w mozolnym dążeniu do celu. Kto wie, może kiedyś one będą konstruować nowe marsjańskie łaziki?

Książka dostępna CENEO TUTAJ


okładka książki: „50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat”

„50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat”

Autor: Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale

Liczba stron: 172

To książka pełna inspiracji, pomysłów i kreatywności! Stawia przed dziećmi fajne wyzwania, których warto się podjąć! Ma formę notesu, który pozwala na własne zapiski i pomysły, które zrodzą się w czasie czytania. A jakie wyzwania czekają na dzieci? Zasadzenie rośliny, ukrycie skarbu czy ułożenie playlisty to dopiero początek pomysłów! Jest też wersja książki „Na wakacjach”, pełna inspiracji do aktywności w czasie lata.

Książka dostępna CENEO TUTAJ


okładka książki: „Baśka i Maks. Język polski nie z tej ziemi”

„Baśka i Maks. Język polski nie z tej ziemi”

Autor: Nikola Kucharska, Marcin Przewoźniak

Liczba stron: 304

To świetna książka dla każdego dziecka! Czy można połączyć poznawanie języka polskiego z rozwiązywaniem zagadek? Okazuje się, że tak! Książka opowiada o perypetiach dwójki przyjaciół, którzy próbują rozwiązywać zagadki z nieco tajemniczego dla nich świata dorosłych. Bo co to właściwie znaczy „dążyć po trupach do celu” czy „umierać z nudów”? Brzmi złowieszczo! I tak chcąc nie chcąc, dzieci uczą się mnóstwa cennych frazeologizmów😊.

Książka dostępna CENEO TUTAJ


okładka książki: „I Ty możesz zmienić świat”

„I Ty możesz zmienić świat”

Autor: Karolina Grabarczyk, Nika Jaworowska-Duchlińska

Liczba stron: 96

Czy dzieci mogą rzeczywiście wpłynąć na świat? Ta książka jest pełna dowodów na to, że tak! Nie zawsze co prawda cały świat, czasem swoje otoczenie, ale z pewnością mają moc sprawczą, bez względu na to, czy dorastają w dostatnich, kochających rodzinach, czy ich dzieciństwo przebiega w niełatwych warunkach. Ta książka jest inspiracją! Daje czas na refleksję i dmucha w skrzydła każdemu dziecku: yes, you can! – mówi na każdej stronie. Tylko nigdy się nie poddawaj i wierz w moc, którą masz w sobie.

Książka dostępna CENEO TUTAJ


okładka książki: „Co to znaczy… czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”

„Co to znaczy… czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”

Autor: Grzegorz Kasdepke

Liczba stron: 96

To kolejna z książek, która ułatwi dzieciom zrozumienie wielu powiedzeń, które na co dzień funkcjonują w naszym języku. Co to znaczy „wyłożyć kawę na ławę”, „wyprowadzić kogoś w pole” czy „wziąć kogoś do galopu”? No przecież nie to, co dosłownie! 😊Książka tłumaczy w przystępny sposób każde powiedzenie, jest przejrzysta i nie rozwlekła. Dzieci nie znudzą się tłumaczeniem znaczenia każdego z powiedzeń, a raczej będą nimi ubawione.

Książka dostępna CENEO TUTAJ


okładka książki: „Tajemniczy ogród”

„Tajemniczy ogród”

Autor: Frances Hodgson Burnett

Liczba stron: 246

To klasyka gatunku! Gdy dzieci, którym życie nie szczędziło doświadczeń, odkrywają tajemniczy ogród w domu wuja jednej z dziewczynek,  zaczynają spędzać w nim czas, budując między sobą relacje i doświadczając wyjątkowego kontaktu z naturą. W ogrodzie dzieci dojrzewają, doświadczają, jak ważna jest w życiu przyjaźń. Książka ma w sobie dużo spokoju, uważności, ale też wciąga. Ostatecznie tajemniczy ogród jest niezwykle pociągającym miejscem.

Książka dostępna CENEO TUTAJ


okładka książki: „Kubuś Puchatek”

„Kubuś Puchatek”

Autor: Alan Alexander Milne

Liczba stron: 144

Tej książki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To klasyka literatury dziecięcej! Miś o małym rozumku wraz ze swoimi przyjaciółmi z lasu przeżywa ciekawe przygody, okraszone mądrościami życiowymi, które do dziś wspominają dorośli. Mnóstwo tu zabawnych gagów, ale także spokoju i rozsądku. No i ten słodki miś! Wprowadza do życia spokój, a książka pozwala przenieść się do Stumilowego lasu, gdzie toczy się życie przyjaciół Puchatka.

Książka dostępna CENEO TUTAJ


okładka książki: „Mały Książę”

„Mały Książę”

Autor: Antoine de Saint-Exupery

Liczba stron: 80

To taka książka, która czytana w każdym wieku, odbierana jest inaczej. Najmłodsze dzieci skupią się na samych przygodach Małego Księcia. Starsze zaczną rozumieć jej głębię filozoficzną. Dorośli będą wracać do niej chętnie, jako do źródła nie zawsze tak prostych prawd życiowych. To książka na całe życie! Naszpikowana cudownymi sentencjami! „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” czy „Kochasz, ponieważ kochasz. Kocha się bez przyczyny” – zostawię to dla przypomnienia, czym jest ta książka 😉.

Książka dostępna AMAZON TUTAJ ||| CENEO TUTAJ


okładka książki: „Akademia Pana Kleksa”

„Akademia Pana Kleksa”

Autor: Jan Brzechwa

Liczba stron: 136

Mówią o niej „polski Harry Potter”, ale przypomnę, że „Akademia” była pierwsza! Zakładam, że tej książki nie trzeba nikomu przestawiać. Nie tylko znacie ją zapewne z dzieciństwa, ale za sprawą najnowszego filmu, także z kin. Na fali popularności nowego filmu, warto podsunąć dzieciom także i książkę! To fantasy w czystym wydaniu – kto wie, może to rodzaj literatury, który pokochają Wasze dzieci? Wszak dzięki poszukiwaniom i czytaniu różnych książek mogą odnaleźć to, co kochają. I będą czytać!

Książka dostępna AMAZON TUTAJ ||| CENEO TUTAJ


okładka książki: „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”

„Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”

Autor: Grzegorz Kasdepke

Liczba stron: 192

To jedna z tych książek, które dzieci uwielbiają, bo doprowadza je do śmiechu! Kacprowi przydarza się mnóstwo rzeczy, które są z pewnością także udziałem innych dzieci. To właśnie dlatego przygody rezolutnego Kacpra tak wciągają! Dzieci mogą się z nim identyfikować. A wszystko napisane jest tak, by maluchy mogły się szczerze pośmiać. Jeśli jeszcze nie znacie Grzegorza Kasdepke – autora tej książki, to dobry początek na odkrycie, jak świetnie pisze dla dzieci!

Książka dostępna CENEO TUTAJ


okładka książki: „Hurra, idę do szkoły”

„Hurra, idę do szkoły”

Autor: Andrea Hebrock, Ingrid Uebe

Liczba stron: 92

Gdy Lila kończyła przedszkole, powstał pomysł zakupu książek dla dzieci na pamiątkę. Świetnie! – pomyślałam. I nagle padła propozycja, by podarować dzieciom… słowniki ortograficzne. Trochę mnie to zbiło z tropu. Jest tyle cudownych książek dla dzieci! A słowniki? Dziś mają wersje online i choćbyśmy nie wiem, jak zaklinali rzeczywistość, to papierowe powoli odchodzą do lamusa. Postanowiłam poszukać alternatywy i voila! Ta książka jest cudownym prezentem na zakończenie przedszkola! Dzieci szykujące się do szkoły dowiedzą się, jak to wszystko będzie wyglądać i jak sobie z tym poradzić, oraz że wszystkie tak samo się obawiają. Także jeśli jesteście w podobnym położeniu, już nie musicie szukać😊.

Książka dostępna AMAZON TUTAJ ||| CENEO TUTAJ

A tu macie wpis naszej 11 latki – Lila poleca – Najfajniejsze książki dla dzieci 9-12 lat

Na koniec LIFEHACK – zwróćcie uwagę, że jeśli macie Amazon Prime – to dostawa jest za darmo! Czyli nawet jeśli zamówisz tylko jedną książkę – zapłacisz tylko jej cenę, bo dostawa jest gratis…

Proponujcie dzieciom fajne książki! Niech wiedzą, że czytanie to nie nudne sprawdziany z lektur, ale fascynujący świat, który poszerza horyzonty, pozwala odpocząć, nauczyć się fajnych rzeczy, poczuć odprężenie. Zaczytanych wakacji!

Komentarze

    Do tej bogatej i wartościowej listy dodałabym jeszcze jedną publikację – “Bebechy” autorstwa Adama Mirka. Fascynująca opowieść o ludzkim ciele przedstawiona w naturalny, najbardziej przystępny sposób. Nie ma nudy: na zmianę zachwyca i powoduje salwy śmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link