fbpx

Zadbajmy o Ziemię – książki, które musicie mieć!

Prawda jest taka, że przyszłość planety zależy od nas i edukacji naszych dzieci. Codziennie staram się tłumaczyć dlaczego już nie używamy słomek albo dlaczego musimy zakręcać wodę w kranie.

W końcu na rynku pojawiły się dwie książki, które w prosty sposób pomogą dzieciom zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi!

Takich pozycji szukałam już od dłuższego czasu i w końcu są!

Dwie wyjątkowe książki, które trzeba mieć na półce.

Wielka Księga Zabaw “Ratujmy Ziemię”

– Gaëlle Bouttier-Guérive wyd. Egmont

KLIK

Wyjątkowa książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest przepięknie zilustrowana, a do tego pełna wartościowej treści. Jest napisana w taki sposób, że się ma ochotę naprawdę zainteresować tym tematem jeszcze bardziej.

Znajdziecie tam grę:

Książka angażuje młodego czytelnika i w przyjazny sposób pozwala przyswoić wiedzę np. dlaczego nie wolno karmić kaczek chlebem

Mnóstwo okienek, przesuwanych elementów wzmaga ciekawość u dzieci i urozmaica czytanie. Wszystkie informacje zawarte w książce są naprawdę niezbędne nam i naszym dzieciom. Naprawdę warto ją kupić i stosować wszystkie metody dbania o Ziemię.

W książce są poruszone tematy z różnych dziedzin: od ochrony zwierząt, segregację śmieci, po świadome wybory konsumenckie.

A na końcu znajdziecie też znaczki, które możecie nakleić w Waszym mieszkaniu żeby Wam przypominały o codziennym dbaniu o naszą planetę.

Druga książka jest o Basi.

“Basia i śmieci”

Zofia Stanecka, Marianna Oklejak wyd. Egmont

KLIK

Tym razem Basia i jej rodzina zastanawiają się wspólnie, jak mogą pomóc naszej planecie. Przy okazji dowiadujemy się wielu interesujących faktów np. ile lat rozkłada się plastikowa reklamówka. Co możemy zrobić żeby wytwarzać mniej śmieci.

Basia odkrywa, że niestety ludzkie działania powodują wiele szkód. Dostrzega też swoje błędy, ale błyskawicznie podejmuje decyzję o poprawie. W rewolucji pomaga jej pomysłowa Mama, która ma kilka świetnych rozwiązań.

Dzięki tej książce Wasze dzieci dowiedzą się wielu interesujących faktów i poznają różne metody, które mogą stosować w życiu codziennym. Polecamy do czytania i dyskusji.


Podsumowując, te dwie książki naprawdę warto mieć na swojej półce żeby od początku modelować świadome wybory. Dzięki nim Wasze dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji i nawet będą mogły uczyć inne nieświadome jeszcze osoby.

Ubranka dzieci Chmurrra Burrra

Jeżeli spodobały się Wam nasze polecenia to kliknijcie “Lubię to” i udostępnijcie ten post znajomym – podziękują Wam.

Komentarze

    Z nowości w tej tematyce jest również Kicia Kocia – Co z tymi śmieciami:)

    Ja widziałam jeszcze książkę wyd. Dwie Siostry “Dziwolągi”, która opowiada o tym, co się dzieje ze zwierzętami, kiedy wycina się las. Wątek dbania o przyrodę jest też w książce “Rafa koralowa” wyd. Nasza Księgarnia.

    Tak, tez mamy Kicie Kocie “Co z tymi smieciami?”, polecamy. Fantatsyczne obie ksiazki ktore polecasz. Dzieki, na pewno zakupimy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link