fbpx

Lekka spacerówka rozkładana na płasko Easywalker Buggy XS

Lekka spacerówka rozkładana na płasko Easywalker Buggy XS to nowość, która niedawno pojawiła się w Polsce. Mamy okazję testować ją od ponad 2 miesięcy i dziś napiszę Wam o tym, jak nam się nią jeździ.

Spacerówka zazwyczaj jest drugim wózkiem, na który się decydujemy i tak jak obserwuję swoje wybory i moich przyjaciółek to widzę dwie ścieżki:

  • kupno wózka 3 w 1 i jeżdżenie nim do około 18 m.ż., a później zmiana na lekką spacerówkę (lub użytkowanie na zmianę)
  • kupno samej gondoli i jeżdżenie nią do około 6 m.ż., a później zmiana – lekka spacerówka rozkładana na płasko do końca wózkowania

Każdy ma inne wymagania i potrzeby, dlatego nie mogę powiedzieć, że są wózki idealne dla wszystkich. Niektórzy lubią mieć duży wózek, którego nigdy nie składają i nie wkładają 4 razy dziennie do bagażnika. Jeżdżą po wertepach i nie zależy im na lekkości.

Ale jeżeli szukają lekkiego wózka, który idealnie sprawdzi się w mieście i na wyjazdach to warto przyjrzeć się tej: Easywalker Buggy XS jest wózkiem bardzo niepozornym, ale wartym uwagi.

lekka spacerówka rozkładana na płasko

Lekka spacerówka rozkładana na płasko Easywalker Buggy XS

Easywalker ma wiele zalet, które sprawiają, że używa się go wspaniale.

Zacznę od wymiarów po złożeniu i samego sposobu składania, bo to jest NAJWIĘKSZY ATUT tego wózka:

  • Wymiary po złożeniu: 44x52x23 cm i wózek po złożeniu samodzielnie stoi, w taki sposób, że się nie brudzi. Składa się go i rozkłada jedną ręką! Nie miałam jeszcze wózka, który by się składał i rozkładał aż tak bezproblemowo.

Idealnie się nadaje do małych bagażników, bo zajmuje niewiele miejsca i z tego jestem najbardziej zadowolona. Jak się go rozkłada? Zobaczcie poniżej. Odblokowuje się blokadę z boku i trzymając przycisk na rączce się go rozkłada.

Jest to wózek idealny na podróże, bo zajmuje niewiele miejsca, można dokupić do niego torbę, z której my korzystaliśmy na lotnisku. Wózek składa się do niewielkich wymiarów, wkłada do torby i można powiesić go na ramieniu.

Waga wózka to tylko: 6 kg

On naprawdę jest tak lekki, że bez problemu można go nieść w torbie na ramieniu. Jeżeli musicie wózek wnosić po schodach to jest pod tym względem idealny. Można go trzymać za rączkę i wnosić, do tego jest tak skonstruowany, że rzeczy z organizera nie wypadają, co mi się zdarzało przy innych wózkach. Kilka razy niosłam wózek z Julkiem po schodach i bez problemu dałam radę.

Stelaż

Stelaż wózka jest bardzo stabilny, nie zdarzyło się żeby pusty wózek np. z torbami na rączce się wywrócił (co zdarza się przy Maclarenach). Do tego jest zwrotny i dobrze sunie po nierównościach.

Koła

Piankowe koła, mimo tego, że są małe to dobrze zamortyzowane. Przednie kółka mają średnicę 13 cm, a tylne 15 cm. Można zablokować kółka przednie żeby lepiej jechały po dużych nierównościach. Powiem Wam szczerze, że ten element wózka zaskoczył mnie najbardziej.

Nie spodziewałam się, że takie małe kółka tak dobrze będą sobie radziły z nierównościami i jechały np. po dziurawym, starym chodniku. Easywalker Buggy XS dobrze sobie radzi na twardych, polnych ścieżkach.

Podbijanie z 12- kilogramowym Julkiem i zakupami nie jest może wspaniałe, ale nie jest źle. Wózek często prowadzę jedną ręką, bo za drugą trzymam Lilkę.

Pałąk

Lekka spacerówka rozkładana na płasko bardzo często kojarzy się z parasolką, która nie ma pałąka. W tym wózku jest pałąk, którego brakuje mi np. w Bugaboo Bee 3. Julek, jak siedzi w tym wózku to zawsze się go trzyma, a w Bee trzyma się po bokach. Do tego pałąk jest niezwykle pomocny przy nakrywaniu kocem (zawsze go nakładam na pałąk) i dzięki temu nie zjeżdża. Można go bez problemu zdemontować, wciskając przyciski po bokach. Myślę, że mniejsze dziecko podczas drzemki może zakładać na niego nogi.

Siedzisko i pasy

Siedzisko rozkładane na płasko to niewątpliwy atut tego wózka, dzięki temu śpiącemu dziecku jest w nim wygodnie i kiedy zapniemy je tylko w pasie to może spać na boku lub przewrócić się na brzuch (przy poluzowaniu pasów). Kąt nachylenia jest minimalny, a samo siedzisko mimo tego, że jest pokryte miękkim materiałem jest twarde, czyli takie jakie zaleca się najmniejszym dzieciom.

lekka spacerówka rozkładana na płasko

Wymiary siedziska to: 30 cm szerokość (tyle co Babyhome), 45 cm oparcie, 21 cm siedzenie bez rozłożonego podnóżka, 37 cm z rozłożonym podnóżkiem.

Siedzisko może sprawiać wrażenie małego, ale takie nie jest. Julek waży obecnie 12 kg i ma 87 cm wzrostu i jest mu wygodnie. Wiadomo, że ten ostatni rok wózkowania jest taki, że dziecko więcej chodzi niż jeździ, więc nawet jak będzie większy to na niedalekie przejażdżki będzie idealny.

Siedzisko rozkłada się i składa za pomocą paska z tyłu, możemy dowolnie regulować jego wysokość.

Maksymalna waga podana przez producenta to 15 kg.

Pasy są 5-punktowe pokryte miękkimi naramiennikami, które będą dobrze trzymały małe dziecko. Można je zaczepić na dwóch wysokościach lub zdemontować. Starsze dziecko można zapinać tylko w pasie (my tak jeździmy). Łatwo się je zapina i rozpina. Pas w kroku jest powleczony miękkim ochraniaczem.

Budka

Ta lekka spacerówka rozkładana na płasko ma wiele plusów, ale niewątpliwym atutem jest spora, jak na taką spacerówkę budka, rozsuwając suwak, dodatkowo możemy ją powiększyć. Wtedy budka po bokach ma siateczkę, przez którą dostaje się powietrze (przydatne przy upałach), a my możemy obserwować dziecko. Boki budki się rozpinają i kiedy dziecko np. śpi w ogrodzie w wysokiej temperaturze to możemy zapewnić mu cyrkulację powietrza.

Sam materiał budki jest przeciwdeszczowy i ma filtr UV (UPV 50 +).

Kosz na zakupy

Easywalker Buggy XS ma naprawdę spory kosz na zakupy (do 5 kg), do tego łatwo dostępny. Po bokach ma siatkę, dzięki której łatwiej jest nam znaleźć potrzebną rzecz.

Rączka nie jest regulowana i jest na wysokości 105 cm.

Hamulec jest nożny, po środku między kołami.

Wózek ma rozkładany podnóżek, który świetnie sprawdza się przy spaniu, bo nie wiszą nogi.

W związku ze swoim niewielkim rozmiarem i wagą Easywalker Buggy XS musi mieć jakieś wady, bo wózków idealnych nie ma (a przynajmniej ja na taki jeszcze nie trafiłam). Jest kilka rzeczy, na które można zwrócić uwagę przy kupnie, a później je zaakceptować.

  • podnóżek plastikowy na nogi – jest niewielki, dziecko dotyka do niego tylko piętami, ale nie zauważyłam żeby Julkowi było przez to wygodnie. Zawsze możemy rozłożyć ten większy podnóżek.
  • rozkładanie oparcia na pasku – trudniej jest złożyć oparcie kiedy dziecko podnosimy z pozycji leżącej. Najpierw trzeba posadzić dziecko, a później złożyć oparcie. Kilka razy zdarzyło mi się, że nie dociągnęłam paska do końca i oparcie było lekko rozłożone.
  • hamulec jest naprawdę pożądny i wózek ani drgnie, ale żeby go zwolnić trzeba czubkiem buta podnieść go do góry. Nie wiem jak będę go zwalniać latem kiedy będę chodzić w klapkach, bo trzeba użyć trochę siły. Kiedy miałam na sobie moje ulubione botki, to wolałam zwolnić go ręką, bo się bałam, że porysuję czubek buta.
  • przednie kółka są dość wąsko rozstawione (29 cm) i przy niektórych podjazdach jest problem z wjechaniem przodem, wtedy trzeba odwrócić wózek i wciągnąć go za sobą.
lekka spacerówka rozkładana na płasko

To tyle z minusów, które nie bardzo utrudniają użytkowanie, a w kontraście do wszystkich plusów uważam, że jest to bardzo fajna, lekka spacerówka rozkładana na płasko.

Jeżeli szukacie takiego małego wózka, to warto zwrócić na niego uwagę.

W zestawie z wózkiem jest folia przeciwdeszczowa.

Fanpage Easywalker Polska znajdziecie TUTAJ

Prosiłyście mnie o porównanie do Bugaboo Bee, którego często używamy:

  • składanie, rozkładanie, wielkość po złożeniu – zdecydowanie Easywalker
  • Bee jest ponad dwa razy droższe
  • Easywalker ma budkę, która lepiej chroni przez wiatrem, słońcem i zimnem
  • Bee jest do 25 kg, Easywalker do 15 (Bee lepiej się podbija z 12 kg Julem)
  • Bee ma siedzisko w dwie strony, Easywalker nie
  • w podróży lepiej się sprawdza Easywalker
  • w Bee lepiej działa podnoszenie i obniżanie oparcia
  • obsługa pasów jest podobna
  • kółka i jazda po nierównym terenie – bardzo podobnie

Wózek dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych:

Wózek kosztuje około 1200 zł i najtaniej możecie go kupić poniżej. Są również dostępne różne akcesoria:

Easywalker Torba Do Transportu Wózka Buggy XsOd 155,00 zł

Easywalker Buggy XS Berlin Breakfast SpacerowyOd 899,00 zł

Easywalker Buggy Xs Night Black SpacerowyOd 899,00 zł

a tu macie recenzję gdzie opisuję Wózek na dużych kołach – Dubatti one

Komentarze

    Wpis spadł mi z nieba ?. A jak wypada wielkościowo, a także w jakości i komforcie użytkowania w porównaniu z BabyZen YoYo+ ?

    Aniu,
    Mam pytanie “trochę z innej beczki” – o Twoje torby – Gwen z Mammania oraz Petite Faro z Laboba – którą bardziej polecasz? Która jest lepiej wykonana i bardziej funkcjonalana. Chciałabym ja nosic do pracy oraz na spacery z trójką moich dzieci. Planuje zakup w kolorze bezowym – pls o opinie.

    Hmmm, Faro biorę jak idę na bardzo krótko z dziećmi i jestem ubrana na jasno:) A w pozostałych przypadkach biorę Gwen:) wiesz, że do czwartku jest na nią rabat -15%? na hasło: swieta

    Haha, tyle czasu szukalalm jakiejkolwiek opinii na temat tego wózka, kupilam go 5 dni temu i na razie nie żałuję, a kiedy na weekend zmiescilismy do naszego malutkiego bagaznika rzeczy dla nas, dla dziecka, krzeselko do karmienia i wózek to wogole go pokochałam ♡

    Ja tez czekalam:) ale zanim przeczytałam kilka godzin wcześniej kupiłam od znajomych Recaro Easylife:) twoj opis idealnie pasuje do tego wózka co ja dzis nabyłam:) nawet rozkłada sie do spania tak samo:) zobaczymy czy będę zadowolona :))

    Mam niewiele doświadczeń z wózkami typu spacerówka. Czy mogłabyś doradzić w kwestii wyboru wózka dla 8-miesięcznej dziewczynki? Mam problem z wyborem bo większość spacerówek ma siedzisko przodem do kierunku jazdy a nie wyobrażam sobie żeby nie widzieć tak małego dziecka podczas jazdy. Z drugiej strony chciałabym kupić wózek na dłuższy czas – tzn. do końca wózkowania. Nie bardzo zależy mi na niewielkich rozmiarach po złożeniu, po wózku 2 w 1 złożenie wózka w całość i tak będzie mega 🙂 Zależy mi na tym żeby rozkładał się na płasko, był stabilny i miał dużą budkę osłaniającą przed słońcem. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc 🙂

    wszystkie cechy ma Bugaboo Bee:) możesz poszukać też używanego, te wózki są niezniszczalne:)

    A babyhome emotion? Widziałam ze też pozytywnie się o nim wypowiadałaś 🙂 . Jakie są między nimi główne różnice?

    Siedzisko się nie zmienia do przodu – tylko tyłem.

    Witam, w jakim wieku był Pani synek w trakcie wykonywania zdjęć ? ? czy ta spacerówka wystarczy do końca wózkowania? Mój synek jest dość drobny teraz ma 8 miesięcy i waży 8 kilo, co Pani uważa ?

    Użytkuję go już trochę i jednak nie ma tyle plusów co tu wymienione.
    Zacznę od pasów i oparcia. Oparcie jest “łamane aby wózek był właśnie mały i kompaktowy po złożeniu. Jedna dziecko zapiera w pasy i pochylając się choć ciut do przodu powoduje że oparcie jest “zlamane” w trakcie siedzenia. Jeśli większe dziecko spanie się tylko pasem biodrowym to wozek jest bardzo! niestabilny przy wychylaniu się dziecka na bok. Jest to spowodowane tym, że wózek jest bardzo wąski. Kolejna rzecz. Dziecko 18 m-czne wygląda w nim już komicznie. Jak wciśnietę w wózek zabawkowy. Właśnie z tego względu że wózek jest wąski! Zresztą proszę popatrzeć na zdjęcia w Internecie. Że już ponad półtoraroczne dzieci dotykają głową do budki siedząc nienaturalnie pochylone do przodu bo wózek jest ciasny.
    A co do wymienionego minus jakim jest hamulec. To w tym wózku nie podnosi się to akurat stopą i palce w klapkach nie bolą. Całą stopę kładzie się na hamulec w wciska się w przód/tył w zależności czy chcemy hamować czy jechać. ?
    No i niestety brak w nim jakiejkolwiek osłony na nogi o wciśnięciu spiworek już nie wspominam. A palma owszem jest ale jak widać nawet na zdjęciach dziecko jest wciśnietę. A palma tylko przeszkadza przy wkladaniu i wyjmowaniubo jest po prostu ciasno. Da się to wyjąć ale całkowicie Inne wózki mają otwierany na bok co jest bardzo poręczne.
    Także wózek moim zdaniem przwreklamowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link