Plac zabaw Arkadia – najbardziej nowoczesny plac zabaw w Warszawie

Plac zabaw Arkadia – to nowe miejsce na mapie Warszawy, z pewnością będzie o nim głośno przez cały rok. Uroczyste otwarcie jest dopiero jutro, a my zostaliśmy na nie zaproszeni. Jednak żeby móc Wam o wszystkich atrakcjach napisać – pojechałam tam dziś. 

Plac zabaw Arkadia – nowoczesne miejsce

Plac zabaw znajduje się przed Arkadią i jest naprawdę duży. Oczywiście jest bezpłatny i czynny przez cały rok.

plac zabaw arkadia
plac zabaw arkadia
plac zabaw arkadia

Co musicie wiedzieć przed wyprawą?

Koniecznie ubierzcie się wygodnie – rodzice też, bo będziecie mogli skorzystać z wielu atrakcji razem. Dzieciom weźcie też ubranie na zmianę, bo jest tam kilka stref, gdzie można bawić się wodą. Cały teren placu zabaw jest wyłożony tartanem. Ja na takie wypady zakładam dzieciom dłuższe spodnie, bo jednak można zetrzeć sobie kolano przed upadkiem.

Warto założyć zakryte buty, bo są też ścianki wspinaczkowe i lepiej żeby dobrze trzymały się nogi. Możecie też wziąć coś do picia, bo gwarantuję, że szybko stamtąd nie wyjdziecie. Plac zabaw Arkadia jest czynny cały czas, pilnowany jest przez ochronę.

Co prawda nie jest ogrodzony, ale z każdej strony jest pas zieleni, który wyznacza początek i koniec.

plac zabaw arkadia
plac zabaw arkadia
plac zabaw arkadia
plac zabaw arkadia

Plac zabaw Arkadia – atrakcje

Dla kogo jest ten plac zabaw?

Według mnie od roku do 99+ – naprawdę każdy znajdzie tam coś dla siebie. Maluchy mogą przechodzić pod tunelami i chować się w różnych miejscach. Starsze dzieci zjeżdżać na małych zjeżdżalniach, skakać na trampolinach i bawić się w wodzie, a najstarsze – wspinać na najwyższe drabinki. Rodzice też znajdą tam dla siebie odpowiednie miejsce i chociaż chciałoby się usiąść na pięknej ławce pod drzewkiem, to raczej o to ciężko.

Największe wrażenie zrobiły na mnie podświetlane huśtawki z przetaczającym się zielonym światełkiem – świetny pomysł na nowy element, który zwraca uwagę.

Myślę, że teraz będzie dość oblegany, ale w tygodniu rano z pewnością będzie pusto.

plac zabaw arkadia
plac zabaw arkadia

Jeżeli szukacie innych placów zabaw w Warszawie to koniecznie odwiedźcie mój wpis z najciekawszymi placami w stolicy >Place zabaw Warszawa<

Uroczyste otwarcie jest już jutro i z tej okazji będzie wielki rodzinny piknik od 11 do 18. 

Partnerem głównym wydarzenia jest Komenda Stołeczna Policji. W trakcie pikniku funkcjonariusze zaprezentują swoje umiejętności oraz pozwolą zasiąść w prawdziwym radiowozie. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł:
– Zwiedzić mobilny posterunek
– Zobaczyć pokazy tresury psów policyjnych
– Zasiąść na motocyklu czy w łodzi policyjnej
– Obejrzeć pokaz robota pirotechnicznego i patroli konnych
– Poznać zasady ruchu drogowego w specjalnym miasteczku

Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa przygotowały specjalny autobus edukacyjny, gdzie najmłodsi będą mogli dowiedzieć się, jak zadbać o bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej.

Dzięki współpracy z Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy każdy będzie mógł zasiąść w prawdziwym wozie bojowym oraz poznać szczegóły pracy strażaków.

Do tego będzie wiele innych atrakcji!

plac zabaw arkadia
plac zabaw arkadia

Plac zabaw Arkadia to miejsce, które przypomina mi place zabaw, które odwiedziliśmy na Węgrzech – w końcu coś nowego i ciekawego!

Jeżeli spodobał się Wam ten wpis to kliknijcie „Lubię to” i udostępnijcie go znajomym – z pewnością Wam podziękują za polecenie takiego świetnego miejsca.

p.s. A jeżeli już się tam wybierzecie to niedaleko macie najlepsze lody w Warszawie Deseo 

Komentarze

    Szkoda, że nie ma takich wiecej. W tym roku zaliczyłam z dziećmi chyba wszystkie place zabaw w Edynburgu i okolicach. Najlepsze przy Meadows i Fort Douglas w Dalkieth. Czrkam na coś takiego w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link