fbpx

Przewodnik prezentowy – co kupić dla dzieci w każdym wieku

Za chwilę zacznie się szaleństwo prezentowe, więc dziś Przewodnik prezentowy. Co kupić dla dzieci żeby były zadowolone? Jestem zwolenniczką świadomego kupowania i Was też zachęcam do tego. Wolę kupić jeden porządny prezent niż mnóstwo mniejszych.

Do napisania dzisiejszego wpisu zaprosiło mnie Auchan

Przewodnik prezentowy

Uwielbiam kupować prezenty, które zachwycają. Nie wiem skąd, ale mam 6 zmysł do takich wyborów. Najczęściej jest tak, że znając kogoś potrafię dobrze ocenić, co ucieszyłoby daną osobę. Dziś zdradzę Wam moją tajemną wiedzę, jak kupić naprawdę wartościowe prezenty, które będą cieszyły i nie schowamy ich na górę szafy.

Widzę, że z roku na rok kupujemy coraz więcej, a ja myślę, że znacznie trudniej jest kupować MNIEJ. Jestem za porządnymi prezentami i takimi naprawdę trafionymi.

Zależy mi również na jakości materiałów, wyglądzie i zawsze biorę pod uwagę, czy na przykład dana zabawka będzie miała drugie życie (przejmie ją rodzeństwo lub czy pójdzie w inne zaprzyjaźnione ręce.

Jeśli chodzi o przewodnik prezentowy to pierwszym najważniejszym kryterium jest wiek dziecka. Nie warto kupować zabawek na wyrost lub za trudnych. Dlatego podzieliłam kategorie wg wieku.

Wiek 0-12

Co takie maluchy najbardziej potrzebują? Rodziców! Ale też mądrej stymulacji. Jakie zabawki sprawdzą się najlepiej w tej grupie?

Przewodnik prezentowy

Wiek 12-24 m

Dzieci w tym wieku zaczynają być bardziej mobilne i tak naprawdę mogą nie chcieć siedzieć w miejscu i się bawić, więc jeżeli Wasz obdarowany jest w tym wieku to świetnie sprawdzą się:

Wiek 2-3 lata

To czas kiedy dzieci doskonalą umiejętności językowe i lubią bawić się tematycznie w naśladowanie dorosłych: w lekarza, w kuchnię itd. Lubią też zabawki manipulacyjne (gdzie się coś wkłada, wyjmuje, otwiera, zamyka). To też czas pierwszych zabaw plastycznych, na przykład z ciastoliny. W tym wieku dzieci zaczynają też nazywać kolory, więc wszystkie zabawki z sortowaniem kolorów będą idealne: układanki, sortery, przekładanki

Najciekawsze propozycje prezentowe dla tego wieku:

Przewodnik prezentowy
Przewodnik prezentowy

Wiek 3- 4 lata

W tym wieku dzieci mają już bardziej ukierunkowane zainteresowania. Lubią konkretne rzeczy i warto się nimi sugerować się przy wyborze prezentów  np. ciało człowieka, zwierzęta świata, budowle, samochody, dinozaury. 3-4 latki lubią też różnego rodzaju gry. Dobrym pomysłem będzie też domek dla lalek, garaż lub tor dla aut.

Najciekawsze pomysły na prezent dla dzieci w tym wieku:

Wiek 4-5 lat

W tym wieku dzieci rozwijają swoje pasje. Bywa czasami tak, że je diametralnie zmieniają. Duży wpływ zaczyna mieć również grupa rówieśnicza – stąd pewnie niektóre zainteresowania. Dzieci w tym wieku często uczą się również języków obcych i interesują się specjalistycznym słownictwem. Lubią różnego rodzaju skomplikowane zabawki, które wymagają od nich kreatywności i myślenia. W tym wieku pojawia się również okres sensytywny na liczenie i pojęcie czasu.

Najciekawsze propozycje prezentowe:

Przewodnik prezentowy

Wiek 5-6 lat

Często dzieci w tym wieku mają już swoje wymarzone prezenty, o których chętnie mówią. Warto je podpytać o czym marzą. A jeżeli nie macie takiej możliwości to warto postawić na pewniaki, które będą dla nich interesujące.

Wiek 6-7 lat

Dzieci w tym wieku mają już zupełnie inne potrzeby i można podpatrzeć czym się interesują. Zabawki powoli odchodzą w niepamięć, a dzieci inaczej spędzają wolny czas.

Super pomysły na prezent to:

Wiek 7+

W tym wieku dzieci mają już ścisłe zainteresowania i lubią określone rzeczy. Prezenty, które ich ucieszą to:

Przewodnik prezentowy czy jest coś czego lepiej nie kupować?

Według mnie ryzykowne jest kupowanie zabawek grających i wielkich. Najpierw zapytałbym rodziców, czy zgadzają się na taki prezent. Ogromny miś jest słodki, to prawda. Ale jeżeli ktoś mieszka w 50-metrowym mieszkaniu to z pewnością taki gabaryt będzie uciążliwy. Taki miś jest wielkością podobny do mebla, a czegoś takiego byśmy nie kupili.

Przewodnik prezentowy

Zwracajcie też uwagę na materiały z jakich są wykonane zabawki. Drewno, metal i materiał są znacznie trwalsze. Będą dzieciom dłużej służyły.

Jeżeli macie jakieś swoje pewniaki prezentowe to napiszcie je w komentarzach.

Jeśli wciąż wam mało – tu macie wpis, który opisuje jak najlepiej dopasować Prezenty do wieku dziecka, a tu inspiracje na konkretny wiek:

Prezent na roczek 100 inspiracji

Prezenty dla 2 latka

Prezenty dla 3-latka

Prezent dla 4 latka

Prezenty dla 5-latka

Prezenty dla 6 latka

Prezenty dla 8-latka

Prezenty na święta dla dzieci 2020

Komentarze

  Witam. Synek ma 1,5 roczku. A już świetnie sam bawi się ciastolina, układa nawet proste dwuelementowe puzzle, bawi się tematycznie figurkami ludzi i zwierząt: mówi nimi cześć, jedzą, tańczą. Jest bardzo bystry, dużo mówi, czy mam jakby patrzeć wtedy ma ten przedział 2-3 lata? Nie chce używać określenia że jest ” do przodu” względem innych dzieci, ale widzę, że jego rozwój leci jak burza ?

  Każde dziecko rozwija się inaczej, oczywiście możesz inspirować się już kolejną grupą. Ja bym już zaczęła wprowadzać kształty i kolory. Myślę, że szybko załapie, jak ma teraz okres sensytywny na te dziedziny.

  Wspaniale przygotowany wpis 🙂 Bardzo pomocny przy szukaniu pomysłów na prezenty 🙂

  Bardzo mi pomógł ten wpis, choć nadal nie wiem, co kupić trzylatkowi, który kocha książki, dinozaury i zig zacka.. bo jednak pod choinkę chciałabym kupić coś więcej niż tylko kolejną książkę, bo ją zawsze kupuję ..

  A ja nie lubie takich zestawów do nauki robienia na drutach itp., które pokazałaś. Pomijając ich wątpliwe walory estetyczne, dziecko moze w tym celu wykorzystać prawdziwe narzędzia. A tym sie pobawi chwile, a potem będzie to zagracac mieszkanie.

  Aniu czy mogłabyś zdradzić skąd jest Julka tor samochodzikowy? Świetnie wyglada – takiego szukałam. Polecasz?
  Pozdrawiam,
  Agnieszka

  Piękne zabawki;) Czy jest jakiś katalog, w którym znajdę wszystkie te zabawki wraz z cenami? Niestety na stronie Auchan nie widzialam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pracujemy nad jeszcze piękniejszym nebule.pl jak wiecie - 2020 nie rozpieszcza:) dziękujemy za Waszą cierpliwość!