fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
Miejsca przyjazne dzieciom

Warszawa dla dzieci – restauracja z salą zabaw Śródmieście Południowe

Gdybym miała napisać, co oferuje Warszawa dla dzieci, a dokładnie restauracja dla dzieci z salą zabaw – to podałabym jedną nazwę: Śródmieście Południowe.

Dawno nic ciekawego nie pojawiło się na warszawskiej mapie restauracji przyjaznych rodzicom z dziećmi, aż tu nagle BUM! Mamy nowe miejsce, które pysznie karmi dzieci i dorosłych, ma salę zabaw, a do tego swoją unikalną filozofię!

restauracja z salą zabaw

Restauracja z salą zabaw – już Wam zdradzam jej adres

Restauracja Śródmieście Południowe

Ul. Koszykowa 55

Kiedy przekroczymy niepozorne wejście z ulicy, nie spodziewamy się, że restauracja jest tak duża i możemy tu znaleźć stolik, taki jak lubimy. Jest miejsce w klimatycznym ogródku, dalej miejsce przy barze, a jeszcze dalej stoliki przy samej sali zabaw. Możemy wybrać, tak żeby było nam wygodnie.

My oczywiście usiedliśmy niedaleko sali zabaw żeby mieć oko na dzieci. Ale przyznam – były tak zajęte zabawą z animatorką, że mogliśmy usiąść nawet trochę dalej.

W niedzielę od 13 do 17 jest Pani, która robi takie cuda z dziećmi, że sama byłam zachwycona. A szef kuchni Sylwester Drężek zrobił mini warsztaty z gotowania – dzieci ozdabiały pyszne muffiny. (Właśnie doczytałam na Facebooku, że w niedzielę, jak przyjdziecie z dziećmi macie -10% na cały rachunek)


W tygodniu, co prawda nie ma animatorki, ale możecie wpaść z dziećmi, bo jest otwarta sala zabaw. W czasie oczekiwania na jedzenie będą mogły zająć się czymś, a później zjeść wspólnie z Wami.

Co znajdziecie w menu?

Jest duży wybór dań dla dzieci i są przepyszne! Byliśmy już dwa razy i za każdym razem bardzo nam smakowało, a to pewnie dlatego, że szef kuchni stawia na sezonowe dania. A jak się dowiedzieliśmy – większość produktów jest z farmy szefa kuchni z Warmii. Eko produkty mają zupełnie inny smak, dlatego jedzenie tak dobrze smakuje.

Dla dorosłych też znajdziecie same pyszności przyrządzone z sezonowych produktów.

Restauracja jest przystosowana do potrzeb dzieci: są krzesełka, menu dziecięce, przewijak w toalecie. Wszystko to, czego potrzebujecie. A dzięki temu, że jest duża przestrzeń jest cicho i spokojnie.

Zwróćcie uwagę na wielorazowe ręczniki – pierwszy raz się spotykam z takimi w miejscu publicznym.

Do tego obsługa jest bardzo pomocna i wizyta w tym miejscu to była prawdziwa przyjemność. W jedno niedzielne popołudnie spędziliśmy tam prawie 3 h!

W tygodniu polecam też menu lunchowe – pyszne zestawy!

Śródmieście Południowe to restauracja z salą zabaw, którą mogę śmiało też polecić na duże rodzinne obiady lub inne okazje (np. obiad po chrzcinach, urodziny itd.)

Zaobserwujcie też profil na FB, bo zamieszczane są tam bardzo ciekawe wydarzenia KLIK

I dzięki naszym dwóm wizytom w Śródmiejściu Południowym ta restauracja z salą zabaw wskakuje do zestawienia najlepszych miejsc na obiad dla dzieci w Warszawie. KLIK

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: