fbpx

Te klocki to hit dla starszych dzieci. Znasz je?

Myślałam, że znam dobrze wszystkie marki klocków dostępnych na rynku. Jednak, muszę przyznać – te totalnie nas zaskoczyły. Nie spodziewałam się, że w sobotni wieczór będziemy siedzieć razem na podłodze i razem układać wielkiego pawia.

Jak wiecie, wyszukiwanie edukacyjnych perełek jest jednym z najważniejszych celów nebule.pl, dlatego przeszukuję dla was czeluści internetu by prezentować najbardziej wartościowe rekomendacje. Niniejszy materiał jest sponsorowany przez dystrybutora zabawek wyjątkowych – Dante.

Uwielbiamy klocki – mamy w domu ich całą masę. Małe, duże, magnetyczne, drewniane – mają różne funkcje i właściwości. Tym razem przyjrzeliśmy się bliżej genialnym, duńskim klockom Plus-Plus.

Jaka jest ich główna idea?

 • jeden kształt klocka, z którego możesz zbudować absolutnie wszystko w 2D i 3D

Nie wierzyłam, że używając klocków tylko w jednym kształcie można stworzyć dinozaura, ludzika, a nawet wulkan!

Klocki Plus-Plus to oryginalna, bezpieczna i ekologiczna zabawka dla chłopców i dziewczynek. Historia marki sięga lat 80-tych, a siedziba firmy znajduje się w Holbæk, nieopodal Kopenhagi.

Plus-Plus mają swoją fabrykę w Danii, która opiera się na ekologicznych rozwiązaniach np. cała produkcja jest napędzana energią wiatrową, a wszystkie opakowania nadają się do rycyklingu. Co ciekawe, materiał z jakiego są wykonane jest w 100 % bezpieczny i przeznaczony do kontaktu żywnością.

Dla kogo?

Klocki Plus-Plus mają dwie wielkości:

 • BIG – mają większe elementy i są przeznaczone dla mniejszych dzieci od 1 roku życia
 • Basic – mają mniejsze elementy, idealne dla dzieci od 5,6 lat

My jesteśmy fanami Plus-Plus Basic. To niewielkie i można powiedzieć, że niepozorne klocki – kształtem odrobinę przypominają puzzle.

 • można z nich budować w 2D i w 3D – właściwie wszystko jest możliwe
 • łączenia między klockami są bardzo mocne – budowle są stabilne i się nie rozpadają
 • opakowania klocków mają mnóstwo elementów – im więcej tym lepiej
 • z klocków Plus-Plus możecie tworzyć też przedmioty życia codziennego np. podkładkę pod kubek lub pudełko na długopisy
 • klocki Plus-Plus rosną z dzieckiem – w każdym pudełku znajdziecie instrukcję, najlepiej zacząć od zbudowania proponowanej budowli, a później dajcie się porwać wyobraźni
 • w sieci jest mnóstwo pomysłów jak wykorzystać klocki Plus-Plus – wystarczy wejść w Pinterest i zobaczyć, że łatwo możecie zbudować np. Pikachu
 • są w różnych opakowaniach – niektóre w małych i wąskich tubach – te są idealne na wyjazdy. Zabraliśmy ostatnio dwie tuby na weekend i sprawdziły się genialnie.

Oprócz tego, że są to klocki na kilka lat, to chcę jeszcze wspomnieć o walorach edukacyjnych:

 • podczas zabawy klockami dzieci (dorośli też!) ćwiczą cierpliwość
 • konstrukcja klocków wspiera motorykę małą i prawidłowe napięcie mięśni dłoni (czasami trzeba mocniej docisnąć)
 • zabawa klockami daje wiele możliwości do rozwijania wyobraźni przestrzennej – nic nas nie ogranicza

Cenowo też wypadają dobrze – taki jednorożec z 250 elementów kosztuje około 40 zł

Co jest fajne, to uniwersalność: kupicie zestaw do układania po numerkach, ułożycie (nam zajęło 4h!) – chwilę pocieszycie oczy, możecie rozłożyć wszystkie elementy i układać je dowolnie (wg swojego pomysłu lub z internetu.

Jak wiecie mam hopla na punkcie takich zabawek, które nie dość, że bawią to i uczą. To jest w nich najciekawsze. Każda konstrukcja może być stworzona z dowolnej ilości klocków i w różnej wielkości. Dzieci mają możliwość kreatywnej zabawy i takim zestawem 5 latek będzie się bawił, w zupełnie inny sposób niż 10 latek. Jest to zabawka na lata.

Tu macie link do Pawia Plus-Plus

Klocki Plus-Plus to idealny pomysł na prezent dla koleżanki lub kolegi. Większe lub mniejsze zestawy są w dobrej cenie i gwarantuję, że na pewno koledzy ich nie mają.

Jeżeli wydaje się Wam, że już nic Was nie zaskoczy, to sprawdźcie koniecznie te klocki i dajcie mi znać. Bo u nas inne klocki obecnie kurzą się w pudełku, a wszyscy razem uwielbiamy Plus-Plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link