fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
Zabawki

Tęcza Grimm’s – genialna zabawka, którą nie można przestać się bawić

Tęcza Grimm’s była na mojej liście zabawek do kupienia do dawna. Kiedy zobaczyłam ją na żywo, na targach Kids Time, to moje serce ponownie mocniej zabiło. Miałam zamiennik z innej firmy, ale to naprawdę nie jest to samo. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam, jak tęcza Grimm’s zawładnęła naszymi zabawami.

Zacznę od tego, że to nie jest zabawka dla wszystkich dzieci. Jeżeli Wasze dzieci nie mają zbyt dużo zabawek drewnianych, to może być tak, że nie dostrzegą jej potencjału. To jest zabawka, która w bardzo dużym stopniu angażuje wyobraźnię i ćwiczy motorykę małą. Elementy tęczy się zsuwają, więc dla miłośników np. klocków Lego tęcza Grimm’s może być trudna.

Ta zabawka jest stworzona do zabawy z rodzicami. Przynajmniej na początku. Myślę, że jest niewiele dzieci, które wezmą zabawkę z półki i będą sama wymyślać tak skomplikowane budowle. Tęcza Grimm’s wymaga prezentacji, tak jak w pomocach Montessori.

Jeżeli myślicie, że kupicie tęczę, bo ładnie wygląda na półce, to sobie darujcie. Naprawdę warto wydać niemałą sumę i się nią razem z dzieckiem bawić.

Tęcza Grimm’s jest dostępna TUTAJ

Od jakiego wieku jest tęcza Grimm's

Teoretycznie jest to zabawka od urodzenia (jest wersja czarno biała, ale wg mnie największy potencjał ma kolorowa). Z małym siedzącym dzieckiem można już się nią bawić np. przetaczając piłki pod nią. Ale naprawdę rodzic musi mieć pomysł, jak się nią bawić, bo tak małe dziecko nie będzie umiało skorzystać z potencjału tej zabawki. Wydaje mi się, że najlepszym wiekiem na kupienie tęczy, żeby móc korzystać z pełni jej możliwości, są 2 lata. Jest to wiek, w którym najczęściej występuje okres wrażliwy na naukę kolorów, a ta zabawka nadaje się do tego znakomicie. Do jakiego wieku dziecko może się nią bawić? Spokojnie do 10-12 lat.

Dlaczego tęcza Grimm's jest wyjątkowa

Mamy na półkach mnóstwo drewnianych zabawek i NAPRAWDĘ żadna z nich nie jest takiej jakości  jak zabawki tej marki. Wszystkie elementy są drewniane, ale są niezwykle lekkie. Tęcza jest wykonana z drewna lipowego i pomalowana jest w unikalny sposób (elementy są zanurzane w farbie, przez co drewno chłonie kolor). Dzięki temu farba nie odpryskuje z drewna i uwydatnia słoje. W dotyku zabawki Grimm’s są lekko szorstkie i matowe, dzięki temu utrzymują się na sobie.

Możliwości zabawy

Tęcza Grimm’s daje MNÓSTWO możliwości zabawy. Według mnie wymaga pomocy rodzica, szczególnie na początku. Dziecko samo z siebie zbuduje wieżę i ją rozwali – na tym zabawa się skończy i się zniechęci. A my będziemy się frustrować, że wydaliśmy tyle pieniędzy na zabawkę, a dziecko się nią nie bawi. Naprawdę warto bawić się nią z dzieckiem. Ja osobiście uwielbiam! Szukamy różnych pomysłów na zabawy i z nich korzystamy.

Tęcza Grimm’s doskonale nadaje się do nauki kolorów – można je nazywać, dopasowywać, budować według odcieni. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Konstrukcje

Z elementów można budować niesamowite konstrukcje, których nie da się zrobić z innych zabawek. Najlepiej widać je na zdjęciach i filmie, który dziś nagrałam z Julem.

Z tęczy można zrobić kulodrom, zjeżdżalnie, tunele, domki, okręgi itd.

tęcza grimm's tęcza grimm's tęcza grimm's

Do tęczy pasują inne zabawki z tej marki i doskonale ją uzupełniają. My mamy ich kilka i chętnie z nich korzystamy:

 • Ludziki w kolorach tęczy – do scenek, dopasowywania kolorami i budowli, dostępne TUTAJ

tęcza grimm's

 • kubeczki przydatne przy kulodromach, dostępne TUTAJ

Tęcza Grimm's

 • półokręgi, które uzupełniają tęczę dostępne TUTAJ

Tęcza Grimm's

O innych zabawkach dla 2-latka pisałam TUTAJ

Jak widzicie tęcza Grimm’s daje mnóstwo możliwości zabawy. Moje dzieci ją uwielbiają, bo można z niej robić niesamowite budowle, ale przy okazji świetnie się bawić. Zabawa z tęczą uczy też cierpliwości, bo elementy się zsuwają i naprawdę chce się próbować ponownie.

Tęcza Grimm's

Jeżeli już ją macie to poszukajcie zabaw na Pintereście lub Youtubie – jest ich ponad 100!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Agnes

  a ta mniejsza tęcza też fajna czy warto kupić większą?

 2. Ania

  Siedzi mi w głowie ta tęcza od dawna, a po Twoim wpisie czuję że dzisiaj mi się przyśni 😉 no nic, niedługo wracam do pracy więc myślę że będę mogła sobie pozwolić na zakup w ciągu najbliższych miesięcy 😉

 3. Magda

  Czy kulki do kulodromu sa w zestawie?

 4. Asia

  Aniu, czy dla 5-latka też polecasz tęczę? Sprawdzi się? A może jakieś inne ich produkty? I czy kolorowa ma tak dużą przewagę nad naturalną?😉

 5. Ania

  Aniu, a dla 14- miesięczniaka :)? Myślałam o pastelowej, czy te żywe kolory są lepsze dla dzieci ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *