fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
warszawa

Warszawa dzieciom

Pogoda w weekend ma być piękna i tym, którzy zostają w Warszawie mam do polecenia kilka fajnych miejsc. A jeżeli wyjeżdżacie to i tak sprawdźcie te miejscówki innym razem.

IMG_3432-1024x1024

Teatr niewielki– przedstawienie „Kółko i krzyżyk” w sobotę o 10 w Soho Factory w Warszawie. Co prawda nie byliśmy na tym spektaklu, ale mogę  polecić w ciemno. Dlaczego? Trochę takich wydarzeń dla dzieci w Warszawie już udało nam się zobaczyć. A największym krytykiem jest mój mąż. Po niektórych przedstawienia widzę jego skwaszoną minę i niesmak. Jak sam mówi, w niektórych teatrach widać, że występują osoby, którym nie udało się zostać aktorem w teatrze dla dorosłych. Uważają, że dzieci są mniej wymagającymi widzami i wg ich wszystko „kupią”. Tak nie jest! Dzieci są o wiele bardziej wymagające niż dorośli i trzeba mieć ogromną charyzmę, podejście do nich i ogromny talent aby przedstawienie było udane. Pierwszy taki komentarz mąż wygłosił po przedstawieniu „Dobranoc Jaśku” w Teatrze niewielkim. Byli tam beze mnie. Wyszli oczarowani i stwierdzili, że było to niesamowite przeżycie.

bez nazwy

IMG_3431-1-1024x1024

Nowo otwarta Szara eminencja na Ursynowie. Cudowne miejsce! Duża przestrzeń, ciekawy design i pyszne jedzenie. Co prawda nie ma tam kącika zabaw, ale Lilka była tak pochłonięta zjadaniem obiadu i rozmową z nami, że zupełnie nie odczuliśmy jego braku. Krótkie, ale treściwe menu (również dziecięce) i miła obsługa są bardzo dużym atutem tego miejsca. Bez problemu można tam wjechać wózkiem i skorzystać z przewijaka. Polecam menu lunchowe: wczoraj była zupa Minestrone, polędwiczki wieprzowe z kaszą gryczaną i deser kawowy. Całość kosztowała 19 zł.

Jedna rzecz jeszcze bardziej umiliłaby to miejsce dla dzieci to kolorowanki i kredki na czas czekania na danie.

FullSizeRender

FullSizeRender-2

FullSizeRender-4

ruch-1024x1024

Miejsca do ruchu nie trzeba szukać daleko. Tuż obok Szarej eminencji jest świetny plac zabaw.

FullSizeRender-3

 

 

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. kika1983

    Super 🙂 najbardziej lubimy z siostrą ten cykl … a że jeszcze to w jej okolicach to jest MEGA plus – odwiedzimy na bank :-*

  2. markdottir

    Powoli kończy się sezon na weekendy poza miastem. Teatry zapisuje sobie na te deszczowe. Teatr niewielki dodany do listy „co robić w Warszawie jak pogoda nie zachęca do spacerów”. Dziekuję.

  3. marta

    też najbardziej lubię cykl o miejscach w Warszawie.

Leave a Reply

%d bloggers like this: