fbpx

Warszawa dzieciom – idealne miejsce na rodzinny obiad

  • HOTELE
  • 5  min. czytania
  •  komentarze [2]

Trochę opuściliśmy się z frekwencją w odwiedzaniu miejsc związanych z kulturą, ale to dlatego, że najmłodszy domownik nam nie bardzo na to pozwala. Jedynie wyjścia do restauracji są dla nas w tym momencie najlepszą opcją. Ostatnio odkryliśmy nowe miejsce gdzie można spędzić kilka wyjątkowych godzin z rodziną.

W ubiegłą niedzielę odwiedziliśmy restaurację w hotelu DeSilva w Piasecznie.

Odkąd Julek jest z nami wybieramy trochę inne miejsca, gdzie jest ciszej, spokojniej, gdzie jest miejsce żeby postawić wózek. Niewiele jest takich miejsc w Warszawie, bo jednak właściciele chcą mieć dużo stolików na niewielkiej przestrzeni. Gdzieś w sieci trafiłam na ofertę Rodzinnych obiadów i postanowiliśmy je wypróbować.

Dzieci zasnęły w samochodzie i 15 minut po wyjeździe z centrum Warszawy już byliśmy na miejscu. Julek spał sobie smacznie w wózku, a my mogliśmy w spokoju zjeść obiad, deser i spędzić naprawdę fajny, rodzinny czas.

Już kiedyś Wam pisałam –  często żałujemy, że żadna babcia nie mieszka w promieniu 100 km i tak naprawdę odkąd mamy dwoje dzieci to nie mamy z mężem czasu dla siebie. Julek wieczorem budzi się co pół godziny, a jak dzieci nie śpią to jednak bardziej zwracamy uwagę na nie niż na siebie.

To właśnie te weekendowe wyjścia do restauracji są przeznaczone dla mnie i męża. Lilka zazwyczaj jest zajęta 2-3 h zabawą z animatorką, Jul śpi w wózku, a my mamy w końcu czas dla siebie. Taka niewielka namiastka randki;)

Brakuje nam takich wyjść, oj brakuje. Niech no tylko Julek trochę urośnie…

Wracając do naszej niedzieli. Co mi się bardzo podobało to genialne animacje. Zupełnie inne niż w restauracjach. Pani miała przygotowany pomysł na całe zajęcia i były to Dinozaury. Dzieci robiły przy pomocy animatorki swoje pacynki, a później ozdabiały. Lilka była zachwycona, bo takie zabawy ostatnio uwielbia. Pani miała wyjątkowo dobre podejście do dzieci i “pomagała” im zrobić prace samodzielnie.

Restauracja zapewnia oddzielny bufet dla dzieci, który jest BEZPŁATNY. Tak, dobrze czytacie – ja też się zdziwiłam. Jest podobnie tak jak w hotelach all inclusive – dzieci mogą wybierać i przebierać w daniach, które są wyłożone. Czyli nie ma czegoś takiego, co u nas często się zdarza, że Lilka zamówi danie z karty, a później jak zobaczy to już nie chce jeść. Do wyboru było mnóstwo dań i tak naprawdę dzieci mogą zjeść wszystkiego po trochę (pomidorowa, rosół, frytki, ryba, szaszłyki, zapiekanki, naleśniki).

Muszę przyznać wielki plus za menu dietetyczne. Próbowałam hamburgerów bezglutenowych i były bardzo dobre. Dodatkowo dzieci mogą wybierać wśród malutkich kanapeczek, koreczków, owoców i wypieków. Mogą sobie nawet same nalewać kompot malinowy, który jest zrobiony z prawdziwych owoców. A na koniec wyciąć z galaretki ulubiony kształt.

Naprawdę świetnie pomyślane dla dzieci, które lubią próbować różnych rzeczy. Ten bufet jest za darmo dla dzieci do 10 lat. Rodzice płacą tylko za swoje dania.

Kuchnia jest bardzo różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie. My się najedliśmy, napiliśmy dobrej kawy, zjedliśmy również deser i po 3h powoli musieliśmy namawiać Lilkę na powrót do domu, co nie było takie łatwe. To chyba najlepsza rekomendacja:)

Zajrzałam właśnie na stronę i widzę kolejne ciekawe zajęcia dla dzieci w przyszłe niedziele:

  •   4 grudnia – Robimy ozdoby choinkowe – bombki, łańcuchy, inne fajne gadżety do wystroju na święta + WIZYTA ŚWIĘTEGO – MIKOŁAJA, który będzie chodzi i rozdawał dzieciom upominki,  zabawy z Mikołajem
  • 11 grudnia – pieczemy świąteczne pierniczki. Oczywiście będą różne aktywności sportowe ale to temat przewodni. Pierniczki będą również w wersji bezglutenowej
  • 18 grudnia – robimy prezenty dla swoich najbliższych oraz świąteczne kartki z życzeniami. Tak akurat przed Wigilią, dzieci będą mogły przygotować prezenty takie, jak np. ramka na zdjęcia, albo wykonać fajne torebki na prezenty – na pewno będzie dużo pomysłów.

Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy restaurację w tym hotelu.

Informacje:

Hotel DeSilva

ul. Puławska 42

05-500 Piaseczno

strona www http://www.desilva.pl/piaseczno

Facebook https://www.facebook.com/HoteleDeSilva

fullsizerender-25
fullsizerender-35
fullsizerender-24
fullsizerender-14
fullsizerender-28
fullsizerender-30
fullsizerender-26
fullsizerender-13
fullsizerender-20
fullsizerender-6
fullsizerender-31
fullsizerender-11
fullsizerender-32
fullsizerender-23
fullsizerender-15
fullsizerender-33
fullsizerender-8
fullsizerender-19
fullsizerender-9
fullsizerender-21
fullsizerender-34
fullsizerender-22
fullsizerender-16
fullsizerender-27
fullsizerender-12

Komentarze

    Wow. Rewelacja. Zapisuję do odwiedzenia. Na celebrowanie ostatnich chwil we 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link