fbpx

Wiatrołap w domu – jak urządzić?

  • DOM
  • 3  min. czytania
  •  komentarze [6]

Mały wiatrołap też może być funkcjonalny – dziś pokażemy jak wygląda nasz i jakie ma funkcje.

Jak urządzić wiatrołap?

Kiedy zaczynaliśmy projektować to pomieszczenie to przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na to, jak będziemy go używać. Robiłam symulacje jak wchodzę do domu i jak z niego wychodzę. Dzięki temu łatwiej było mi podjąć decyzje co do wystroju i mebli.

Co ciekawe w wiatrołapie jest razem 4 drzwi. Kiedy zobaczyłam to na projekcie, to wiedziałam, że musimy coś ciekawego wymyślić. Pasowały nam tutaj 4 różne rodzaje drzwi:

  • przesuwne z lustrem
  • loftowe z przeszkleniem
  • zwykłe, białe do garażu
  • wejściowe

Razem wygląda to naprawdę świetnie i polecam Wam takie rozwiązanie.

Główną częścią wiatrołapu jest zabudowa z siedziskiem

Całość zaprojektowała nam nasza architekt Kasia ( http://www.amicusdesign.pl), a zabudowę wykonał stolarz. Jestem bardzo zadowolona z tego projektu, bo jest bardzo funkcjonalny, a do tego wygląda ciekawie.

Zależało nam żeby były górne zamykane półki na tip on. Poniżej są mocne haczyki na kurtki i torebki. A niżej jest siedzisko z ukrytymi 4 szufladami.

Te schowki to świetny pomysł żeby móc schować buty, czapki, małe torebki – wszystko to, czego używamy na bieżąco. Pewnie pomyślicie, że to mało miejsca, ale tuż obok w kotłowni jest bardzo duża szafa, która mieści wszystkie buty, kurtki, czapki, parasole, akcesoria do czyszczenia obuwia.

Nam takie rozwiązanie sprawdza się idealnie, bo nie lubimy za każdym razem wieszać kurtek na wieszakach. Zdecydowanie wolimy mieć haczyki.

Co mamy na ścianach w wiatrołapie?

Ściany i sufit pomalowane są ceramiczną farbą Magnat Ceramic Care – kolor Szlachetna Biel. Jest to farba plamoodporna i łatwozmywalna. Jak wiecie wiatrołap jest takim miejscem, gdzie ściany się mocno brudzą, dlatego najlepszym wyborem była farba z powłoką ceramiczną. Dzięki temu bez problemu zmywam ją zwykłą gąbką i nie muszę zwracać uwagi żeby dzieci nie dotykały brudnymi rękoma białych ścian.

Co mamy na podłodze?

W wiatrołapie i kotłowni mamy ogrzewanie podłogowe, więc zdecydowaliśmy się na płytki. Nasze to VIVES Brenta Humo – pasują tutaj idealnie i nie widać na nich zabrudzeń.

Tak wygląda nasz wiatrołap – jestem zadowolona ze wszystkich rozwiązań, które zastosowaliśmy i gdybym urządzała to pomieszczenie jeszcze raz, to wyglądałby podobnie.

Więcej inspiracji znajdziecie we wpisie Wykończenie domu

Komentarze

    Bardzo podoba mi się pomysł na wiatrołap, świetna zabudowa z lamelami. Czy mogłaby Pani napisać, skąd są drzwi loftowe i przesuwane?
    Pozdrawiam

    Uwielbiam Wasz wiatrołap, a najbardziej właśnie siedzisko , lamelami i drzwi loftowe!😍

    Fajny wiatrołap, zresztą jak całe wnętrze 😀.
    Widzę że wykończenie ściany jest podobne do ściany w salonie, bardzo zacnie to wygląda. Podpowiedz proszę czy to jakiś panel czy drewniane, idealnie równe listy? I gdzie można takie nabyć?
    Z góry dziękuję za odpowiedź. 😁

    Po przeczytaniu wpisu uświadomiłam sobie wewnętrzną potrzebę posiadania takich loftowych drzwi:) Jestem w trakcie urządzania domu i będę wdzięczna jeśli poleci Pani firmę wykonującą takie drzwi ze szprosami. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link