fbpx

Wyprawka do szpitala cz. 2

  • CIĄŻA
  • 2  min. czytania
  •  komentarze [2]

4. Rzeczy dla dzidziusia

Za radą położnych ze szkoły rodzenia zapakowałam wszystkie rzeczy, w które Lilka ma byc przyodziana do torebeczki strunowej z napisem „Lilka”. Jak Małe przychodzi na świat to wszyscy są tak podnieceni i zaaferowani, że nie wiedzą co się dzieje. Położna nam doradziła żeby ubranka ( body, pajac, czapeczka, rękawiczki niedrapki, pampersik i tetrowa pielucha byłu zapakowane w  taki właśnie pakiecik. Zazwyczaj to Tatuś podaje te rzeczy położnej, wię tylko poda tę torebeczkę. Nie będzie musiał szukac pajaca w pajacach, bodziaka w bodziakach itd.  Tak wygląda mój:

Rzeczy dla dzidziusia

A są w nim:

Ubranka ( nie mogłam się zdecydowac jakie będzie pierwsze ubranko Lilki na tym świecie). Wybór padł na:

Są to 2 body z dł. rękawem, bo nie wiem jak wielka Mała się urodzi:) Najśmieszniejsze jest to, że jedno i drugie body jest w roz. 56 a różnia się długością i szerokościa. Białe jest z Zary a w kropki to Mariquita.

5. Rzeczy potrzebne po porodzie

W moim szpitalu po 2 godzinach przebywania dzidziusia u mamie na brzuchu jest zabierane do ważenia, mierzenia, ubrania itd. Położna prowadzi mamę pod prysznic. I tu znowu Tatuś podaje pakiecik. Tak wygląda mój:

A są w nim: majtki siatkowe, podkład poporodowy, płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic, ręcznik, stanik do karmienia, czysta koszula, szczotka i pasta , bo po paczce Nimm2 trzeba umyc kly:)

a tu część 1 wpisu Wprawka do szpitala

Komentarze

    świetne torebki strunowe 😉 gdzie takie dają? na allegro są zwykłe, które nawet są ok, ale po co mi 100 sztuk i opłata za przesyłkę równa wartości zamówienia (?)..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pracujemy nad jeszcze piękniejszym nebule.pl dziękujemy za Waszą cierpliwość!