fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
Ciąża

Wielkie pakowanie cz. 2 i może nie ostatnia

CZĘŚĆ IV- RZECZY DLA DZIDZIUSIA
Za radą położnych ze szkoły rodzenia zapakowałam wszystkie rzeczy, w które Lilka ma byc przyodziana do torebeczki strunowej z napisem „Lilka”. Jak Małe przychodzi na świat to wszyscy są tak podnieceni i zaaferowani, że nie wiedzą co się dzieje. Położna nam doradziła żeby ubranka ( body, pajac, czapeczka, rękawiczki niedrapki, pampersik i tetrowa pielucha byłu zapakowane w  taki właśnie pakiecik. Zazwyczaj to Tatuś podaje te rzeczy położnej, wię tylko poda tę torebeczkę. Nie będzie musiał szukac pajaca w pajacach, bodziaka w bodziakach itd.  Tak wygląda mój:
A są w nim:

  • Ubranka ( nie mogłam się zdecydowac jakie będzie pierwsze ubranko Lilki na tym świecie). Wybór padł na:
Są to 2 body z dł. rękawem, bo nie wiem jak wielka Mała się urodzi:) Najśmieszniejsze jest to, że jedno i drugie body jest w roz. 56 a różnia się długością i szerokościa. Białe jest z Zary a w kropki to Mariquita.
  • Czapeczka bez wiązania ( ta ma szwy na prawej stronie żeby nic nie gniotło w malutką główkę)- Mothercare
  • Pampersik Huggies ( ten najmniejszy z wycięciem na pępek). Jak go wyjęłam z paczki to się wzruszyłam… Tam się nawet nie mieści moja zaciśnięta pięśc…
  • Rękawiczki- niedrapki
  • Pielucha tetrowa, muślinowa z niebielonej bawełny. Jak Małe się rodzi ( w sensie na ostatniej prostej:) to Tatuś bierze pieluchę na gołą klatę i ją grzeje ( po pierwsze po to żeby malutkie było w cieplutką pieluszkę zawinięte a po drugie żeby zaczęło kolonizowac bakterie tego świata).
CZĘŚĆ V- RZECZY POTRZEBNE PO PORODZIE
W moim szpitalu po 2 godzinach przebywania dzidziusia u mamie na brzuchu jest zabierane do ważenia, mierzenia, ubrania itd. Położna prowadzi mamę pod prysznic. I tu znowu Tatuś podaje pakiecik. Tak wygląda mój:

A są w nim: majtki siatkowe, podkład poporodowy, płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic, ręcznik, stanik do karmienia, czysta koszula, szczotka i pasta , bo po paczce Nimm2 trzeba umyc kly:)

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Anonymous

    świetne torebki strunowe 😉 gdzie takie dają? na allegro są zwykłe, które nawet są ok, ale po co mi 100 sztuk i opłata za przesyłkę równa wartości zamówienia (?)..

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: