fbpx

„Wiem i ja” – rewelacyjny sposób na wprowadzenie przedszkolakom liter i liczb

Dzieci przyswajają różne informacje w swoim własnym tempie. Rolą nas – rodziców – jest podążanie za dzieckiem i pokazywanie mu świata, podpowiadanie, „kąpanie” go w tej wiedzy w sposób nienachalny. Dzieci lubią się uczyć, jeśli nie są do tej nauki zmuszane. Sztuką jest wprowadzenie je w świat wiedzy z pasją jej poznawania, a nie z poczuciem nudy czy irytacji. Jak to zrobić?

Dobrze wiecie, że promowanie czytelnictwa jest w sercu misji nebule.pl – a takie współprace jak ta z Wydawnictwem Media Service Zawada gdzie łączymy czytelnictwo z misją edukacyjną – wprost uwielbiamybo:

Nauka przez zabawę – to klucz do sukcesu!

Wiem, że już wielokrotnie o tym wspominałam, ale jest to tak ważne, że chcę mówić o tym za każdym razem. Zwłaszcza wtedy, gdy w ręce wpadają mi takie książki, jak te, o których chcę Wam dziś opowiedzieć.

dziecko i mama pracują z książkami dla dzieci z serii „Wiem i ja”

Najfajniejsze książki do uzupełniania, jakie widziałam

książki dla dzieci z serii „Wiem i ja”

Seria książeczek „Wiem i ja” – to nowość z wydawnictwa Media Service Zawada. Dotyczą one najważniejszych z pierwszych umiejętności edukacyjnych, na jakich skupiamy się w kształceniu dzieci, a więc nauce liter i liczb, a potem czytania, pisania oraz liczenia.

Nie ma tu jednak ani grama nudy. Wszystko jest dobrze przemyślane i wyraźnie widać tu rękę doświadczonych konsultantów, którzy pracowali nad tymi pozycjami.

dziecko i mama pracują z książkami dla dzieci z serii „Wiem i ja”

Co ciekawe w książeczkach z serii “Wiem i ja” możecie znaleźć również czcionkę pisaną, a nie tylko drukowaną, jak w w większości innych książek dla dzieci. Wykorzystuje się ją w pedagogice Marii Montessori, jako wprowadzenie do pisanych liter.

Dzieci mają okazję do poćwiczenia i opatrzenia się z alfabetem pisanym – dzięki temu będzie im łatwiej w szkole.

Podoba mi się również to, że na książkach nie znajdziecie wieku jakiemu są dedykowane. Jak wiecie dzieci rozwijają się we własnym tempie i czasami faza sensytywna na litery, czy cyfry jest znacznie wcześniej. Dlatego tak bardzo nam się spodobała ta seria.

Jest też coś co dzieci wręcz uwielbiają – mianowicie kolorowanki wodne


Książeczki z serii “Wiem i ja” dopasowane są do potrzeb dzieci pod każdym względem.

 • Mają „dziecięcy” format, a więc wielkość idealną dla przedszkolaków.
 • Są twardostronicowe – przeznaczone do pisania po nich.
 • Zawierają pisak, umożliwiający zmazywanie i pisanie od początku
 • Umożliwiają dzieciom pisanie pojedynczych liter oraz wyrazów po śladach.
 • Oprócz liter i cyfr uczą kształtów.
 • Zawierają rozwijające wyobraźnię przestrzenną labirynty.
 • Umożliwiają kolorowanie.
 • Są urozmaicone.
 • Pozwalają dzieciom na samodzielną pracę, także bez pomocy rodziców.
 • Są przygotowane tak, by pobudzać wewnętrzną motywację dzieci do nauki.
 • A kartonowe książeczki możecie już czytać z dziećmi od 18 m. życia.

Książki w formacie A4 przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia, a więc przedszkolaków, choć wiadomo, że każdy maluch rozwija się w swoim tempie. Jedne dzieci szybciej po nie sięgną, inne później. I wszystko to jest w porządku.

książki dla dzieci z serii „Wiem i ja” - liczę i piszę i piszę i liczę

Wiem i ja! Zadania do ścierania 1 Liczę i piszę! dostępne np. TUTAJ a część 2 – TUTAJ

książki dla dzieci z serii „Wiem i ja”

Okres przedszkolny to czas, gdy maluchy zaczynają interesować się poznawaniem liter i liczb. Choć będą się ich uczyć w szkole, to warto ułatwić im ten start i oswoić je z ich światem. Niektóre dzieci nauczą się czytać, zanim jeszcze pójdą do szkoły. Inne będą świetnie liczyć. Książeczki z serii „Wiem i ja” umożliwiają także rodzicom dostrzeżenie tych predyspozycji już na etapie przedszkolnym, by rozwijać naturalne talenty maluchów.

Książki idealnie nadają się na wakacje, na wyjazdy, wyjście do restauracji. Jak wychodzę z dziećmi to często wrzucam do torby tego typu książeczki, kredki lub pisaki. Dzięki temu nie nudzą się kiedy trzeba poczekać lub zajmują się nimi w czasie podróży.

Czego nauczą się dzieci z książeczek serii „Wiem i ja”?

 • Poznają liczby i litery.
 • Nauczą się czytać i liczyć.
 • Poznają kolory i kształty.
 • Rozwiną wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość.
 • Wyćwiczą motorykę małą – umiejętność potrzebną przy pisaniu.
książki dla dzieci z serii „Wiem i ja”

Wiem i ja! Poznaję liczby – dostępne np. TUTAJ a Poznaję litery – TUTAJ

książki dla dzieci z serii „Wiem i ja”

Cała seria zawiera różnorodne książeczki edukacyjne, które zachęcą dzieci do nauki czytania, pisania i liczenia samodzielnego oraz z pomocą rodziców. Polecam je Wam, by dzieci nauczyły się uczyć z przyjemnością i mimochodem – nie wiedząc nawet o tym, że to wysiłek intelektualny. Dla nich będzie to zabawa i zanim się spostrzegą, będą umiały czytać, pisać i liczyć. A nawet jeśli nie pójdzie im to szybko – co jest, jak wspominałam całkiem normalne – to pójdą do szkoły znacznie lepiej przygotowane.

Na stronie księgarnia internetowej Książeczki Bajeczki jest teraz PROMOCJA zarówno na książki “Wiem i ja“, jak i na pozostałe tytuły w ofercie – rabaty nawet do 30%!

EDIT:

A teraz w sklepie SMYK trwa promocja na książki Wiem i ja  – rabaty do 33%! dostępne – TUTAJ

Niech rozwijają się swobodnie i z przyjemnością! Z niewidzialną ręką rodziców, podsuwającą im takie materiały edukacyjne😊.

Komentarze

  Dziękuję Aniu za świetne polecenia.Jak zawsze robisz super robotę 🙂 Dzięki Twoim sprawdzonym książkom, zabawkom wiele dzieci ma szansę się jeszcze bardziej rozwijać. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link