fbpx

Zabawki wspomagające rozwój mowy – Mixed-up House

 • ZABAWKI
 • 3  min. czytania
 •  komentarze [12]

Dziś zaczynam nowy cykl, w którym będę prezentowała Wam warte uwagi zabawki wspomagające rozwój mowy.

Jest mnóstwo zabawek, które świetnie poszerzają słownictwo, uczą wielu nowych zwrotów oraz ułatwiają zrozumienie niektórych konstrukcji gramatycznych. W tym cyklu uchylę Wam rąbka tajemnicy jakie pomoce są  gabinetach logopedycznych albo mogłyby się w nich znaleźć.

Dziś chcę Wam pokazać genialną zabawkę magnetyczną, którą mamy od 3 tygodni. Jest to Mixed-up House od Mudpuppy.

Układanka składa z się  pudełka o formacie A5. Po  otworzeniu ukazuje nam się 50 magnesów, które są uporządkowane w 3 arkusze. Pierwszym zadaniem jest wyjęcie wszystkich przedmiotów. Mamy tam różnego rodzaju drzwi, okna, tarasy, werandy, drzewa, lampy,kota, psa, fontanny, a nawet krasnale ogrodowe;)

Do tego dołączone są dwie papierowe plansze  z domami wykonanymi w różnych stylach architektonicznych. Na jednym arkuszu są dwa domy (jeden po jednej stronie, drugi po drugiej). Zadaniem dziecka jest ułożenie domu z pełnym wyposażeniem:) Innymi słowy bawimy się w dekoratorów.

Jaki jest element edukacyjny tej zabawki?

Jest to jedna z niewielu pomocy, która uczy wyrażeń przyimkowych. Można z nią ćwiczyć zarówno rozumienie jak i użycie przyimków. Polecana szczególnie dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i niedosłuchem. Pies może być na płocie, pod płotem obok płotu, a nawet za. Okna mogą być na dachu, obok werandy, z boku domu.

GENIALNE! Jak sama pracowałam z dziećmi w gabinecie to miałam podobną pomoc, ale nie tak fajną. Moja była zrobiona przeze mnie z papieru i pokolorowana kredkami. Jeden niekontrolowany ruch łokcia i cała układanka się sypała.

Tu wszystko doskonale się trzyma metalowego pudełka. Myślę, że świetnie się sprawdzi na daleką podróż. Pudełko zmieści się do torby, a zabawa może trwać godzinami.

DSC_1848
DSC_1844
DSC_1864
DSC_1868

Czasem inne magnesy „odwiedzają” domki.

Drugi sposób zabawy tym zestawem to układanie magnesów  na swoje arkusze, czyli tzw. układanka 1-elementowa. Dodam, że nie jest łatwa. Ale razem z L. spokojnie razem układamy i utrwalamy nauczone wcześniej wyrażenia.

DSC_2276
DSC_2282
DSC_2301
DSC_2316
DSC_2318
DSC_2328
DSC_2286
DSC_2289
DSC_2340
DSC_2351
DSC_2355
DSC_2350

Producent twierdzi, że jest to zabawka od 6 r.ż. ze względu na małe elementy. Przeznaczeniem tej zabawki było układanie magnesów wg stylu architektonicznego i to może rzeczywiście dopiero 6-latek jest w stanie pojąć.

Moja 2-latka układa tak jak się jej podoba, ale już powoli zaczyna zauważać drobne szczegóły. Uważam, że spokojnie młodsze dzieci mogą się nią z powodzeniem bawić.

Bardzo podoba mi się design tej układanki. Ilustracje nie są infantylne, a na to zwracam uwagę.

Jeśli wciąż wam mało – tu macie wpis, który opisuje jak najlepiej dopasować Prezenty do wieku dziecka, a tu inspiracje na konkretny wiek:

Prezent na roczek 100 inspiracji

Prezenty dla 2 latka

Prezenty dla 3-latka

Prezent dla 4 latka

Prezenty dla 5-latka

Prezenty dla 6 latka

Prezenty dla 8-latka

Prezenty na święta dla dzieci 2020

Komentarze

  Świetna zabawka! Zapisana na mojej liście na kiedyś 😉 Zastanawiam się tylko, czy jak Lila bawi się nią teraz, nie będzie nią za bardzo znudzona kiedy dorośnie do tego, żeby wykorzystywać jej faktyczne przeznaczenie? Pytam bo sama chętnie kupiłabym mojemu maluchowi wcześniej :))

  Chowanie i wyciąganie zabawek to dobry sposób. Poza tym ja uważam, że nie trzeba przywiązywać się do faktycznego, opisanego przez producenta przeznaczenia zabawek. Jeśli jakaś zabawka jak np. ta sprawdza się wcześniej w innej roli, jeśli rodzic albo samo dziecko odkryje inny sposób zabawy, to nawet jeśli dziecko się nią znudzi zanim dorośnie do innego wykorzystywania, to nie szkodzi, bo zabawka i tak się sprawdziła, a że inaczej, niż ktoś obmyślił – to co z tego :))

  Lila chyba dobrze traktuje swoje zabawki:) U nas magnesy są notorycznie nadgryzane bo Wiktor ma fochy i „chce mieć to nie”. Takie puste pola, któe zostają po wyjęciu magnesów są super. Dzieciaki uwielbiają takie układanki.

  W jakim wieku byla Twoja coreczka, kiedy zaczela bawic sie ta zabawka? Szukam czegos podobnego, ale nie wiem czy jednak moj synek nie jest za maly jeszcze. Rozwazam jeszcze Granna Lotto Dom oraz Picture Lotto marki TicTac. Choc nie ukrywam, ze ta, ktora prezentujesz mimo ze jest nieco trudniejsza podoba mi sie najbardziej.
  Pozdrawiam 🙂

  Tuz przed 2 r.z. Ale ostatnio natknelem sie na cos jeszcze fajniejszego. Jak wrocimy to znajde link i tu wkleje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej