Świetna książka dla rodziców niemowląt – “Sensoryczne niemowlę”

W końcu jest – książka dla rodziców niemowląt, która wypełnia dużą lukę w temacie integracji sensorycznej dzieci. Sama już przed ciążą z Julkiem szukałam informacji na ten temat i zapisałam się na kurs dla specjalistów.

Integracja sensoryczna niemowląt jest bardzo ważna. Świeżo upieczony rodzic nie ma pojęcia, jak przebiega rozwój sensomotoryczny jego dziecka. Często nie wie dlaczego ciągle płacze, dlaczego się pręży i nie śpi w nocy. Ja też przy pierwszym dziecku niewiele na ten temat wiedziałam i działałam instynktownie.

Dzięki tej książce zrozumiecie swoje niemowlę i nauczycie się je obserwować, a do tego będziecie mogli wymyślać wspólne zabawy wspomagające rozwój.

“Sensoryczne niemowlę” – Aleksandra Cheręzińska i Joanna Szulc wyd. Mamania

Aleksandra Cheręzińska jest znaną specjalistką od Integracji Sensorycznej najmniejszych dzieci. Na podstawie wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi i dzięki obserwacji swojej córeczki napisała tę pozycję, aby ułatwić rodzicom początki rodzicielstwa.

Joanna Szulc jest autorką wielu wartościowych tesktów i książek o rozwoju dzieck

Razem stworzyły książkę, którą wg mnie powinno dostawać się na porodówce, bo w wielu kwestiach pomoże początkującym rodzicom w zrozumieniu dziecka.

Nie od dziś wiadomo, że noworodki potrzebują dużo czasu aby nauczyć się życia w sensorycznym świecie. Jego zmysły muszą tak wiele przyjąć do siebie. Przecież przez 9 miesięcy było tylko ciemno, cicho i ciepło.

Książka złożona jest z kilku bloków tematycznych, które są ze sobą ściśle związane:

  • Zrozumieć wrażliwców – dzięki tym informacjom znacznie łatwiej będzie Wam nauczyć się tego, jak funkcjonuje niemowlę. Dlaczego płacze? Dlaczego nie płacze jak je nosimy?Czy moje dziecko jest HNB? Ten rozdział jest naszpikowany wieloma ciekawostkami, które pomogą Wam zrozumieć dzieci.
  • Siedem dróg do mózgu – bardzo ważny rozdział, z którego dowiecie się wielu interesujących faktów o zmysłach i ich integracji. Wszystkie dane są zgodne z najnowszymi badaniami i wytycznymi
  • Sensozabawy – genialny rozdział z zabawami dla dzieci, do których nie potrzebujecie wymyślnych zabawek
  • Terapia zaburzeń – tutaj odpowiecie sobie na pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców. Czy moje dziecko ma zaburzenia Integracji sensorycznej? Co robić? Jak przebiega terapia?
  • Różne oblicza wrażliwości – na podstawie przykładów przeczytacie o zaburzeniach SI u innych dzieci. Dzięki nimi będziecie mogli inaczej spojrzeć na swoje dziecko

Jak widzicie książka jest naszpikowana wiedzą i praktycznymi wskazówkami

Mimo tego, że sama jestem terapeutą SI, to wiele informacji mnie zaskoczyło. Niewielu terapeutów ma przygotowanie do pracy z niemowlętami, dlatego uważam, że ta książka jest świetna i wg mnie jest bardzo przydatną pozycją na półce rodzica.

Myślę też, że jest wręcz obowiązkowa dla wszystkich specjalistów którzy pracują z małymi dziećmi: pediatrów, niań, opiekunek w żłobkach, logopedów itd.

Najważniejsze jest to, że została napisana bardzo przystępnym językiem, a wiedza przekazana jest w taki sposób, że łatwo ją przyswoić.

Ilustracje i tabelki sprawiają, że książkę czyta się szybko i dużo się zapamiętuje.

Dzięki informacjom z tej książki naprawdę dużo się dowiecie. Wy będziecie szczęśliwi, że rozumiecie swoje dziecko, a ono Wam się odwdzięczy uśmiechem.

Książka do kupienia TUTAJ – myślę też, że “Sensoryczne niemowlę” to fajny pomysł na prezent dla przyszłej Mamy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link