fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
Zabawa

Zabawka inna niż wszystkie

Wychodzę z założenia, że dzieci  powinny mieć kontakt z różnorodnymi materiałami w czasie zabawy. Pobudza to ich wyobraźnię, pozytywnie oddziałuje na układ dotykowy, a zarazem dziecko uczy się poznawać świat. Jednym z tych materiałów jest papier, a właściwie tektura. Owszem, można samemu zrobić eko zabawki z kartonów. Niestety ja nie mam takich zdolności i jak kiedyś z opakowania po pizzy zrobiłam laptop to Lilka mnie wyśmiała:)
 
Dziś pokażę Wam Kartoniaki. Jest to zestaw 5 zwierząt  do złożenia z kompletem naklejek i sznurkiem (z którego robi się ogonki).  Wg producenta jest to zabawka dla dzieci w wieku 5 + (żeby samo mogło złożyć). My złożyliśmy krokodyla i hipopotama sami, a Lilka pomalowała  i naklejała oczy. Także młodsze dzieci też mogą się nimi bawić. Co mi się podoba w tej zabawce? To, że jest inna niż wszystkie. Po złożeniu Lilka od razu zabrała zwierzę do tuningu. Hipka pomalowała całego, odkleiła oczy i narysowała mu ślepia sama. Dwa dni później obkleiła całego naklejkami. Tydzień później oderwała je wszystkie:)
 
Fajne jest jeszcze to, że jest to zabawka na dłuższy czas. Następnego kartoniaka wyciągniemy pewnie dopiero za jakiś czas, pewnie jak pogoda się zepsuje i będziemy siedzieć w domu.
 
 
Kartoniaki dostępne tu

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Iza - łowca zabawek

  Fajne i rzeczywiście inne, a na pewno kreatywne. My jeszcze musimy poczekać troszkę na taką zabawkę- na razie uczymy się dopiero malować

 2. Anonymous

  Och to żadna nowość. Ja już 25 lat temu kulałam zoo z kartonu . Baa tworzyłam nowe gatunki zwierząt!!! Pomysł jest w sumie stary tylko dlaczego zapominany…Zabawki wyjące i świecące opanowały rynek dziecięcy 🙁

 3. Anonymous

  A ja tak trochę obok tematu, czy Lili bawi się w tipi czy juz troszkę zapomniane?

 4. An.

  Tipi jest złożone. Nie mamy za bardzo miejsca:( ale nawet jak było rozłożone to zainteresowanie było średnie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: