fbpx

Prezent na roczek – 100 inspiracji na rozwijający podarunek

Prezent na roczek może, znalezienie odpowiedniej zabawki na roczek – niektórym sprawić kłopot. Co kupić takiemu maluchowi żeby wspierać jego rozwój? W dzisiejszym wpisie zaprezentuję moje pomysły. Prezenty na roczek dla chłopca. Prezenty na roczek dla dziewczynek. Pokażę wiele zabawek i książek, z których skorzysta roczne dziecko. Jeżeli np. rodzina pyta, co kupić Waszemu dziecku, to możecie im wysłać ten wpis. Będą Wam wdzięczni, bo to im ułatwi zakup, a i Wy będziecie zadowoleni.

Prezent na roczek – co kupić dziecku?

Na co zwrócić uwagę wybierając ciekawy prezent na roczek?

Przede wszystkim warto mieć na uwadze rozwój dziecka. Co lubią robić dzieci  w tym wieku i jak najczęściej spędzają czas:

 • kiedy dzieci osiągną niezależność i potrafią się poruszać, doskonalą tę umiejętność w każdy możliwy sposób: raczkują, niektóre już chodzą ( przy meblach bokiem lub też same)
 • mało które dziecko jest w stanie usiedzieć w miejscu dłużej niż 3 minuty i jest to normalne
 • dzieci  w tym wieku doskonalą dużą motorykę i mają takie zapotrzebowania rozwojowe
 • jak już coś robią to najczęściej na stojąco (np. mój syn czyta książki w ten sposób)
 • w tym wieku zaczyna się też okres sensytywny na kolory oraz kształty
 • cały czas dziecko nabywa nowe słownictwo bierne (rozumienie) oraz coraz częściej możemy usłyszeć nowe słowa. Zazwyczaj są to sylaby, zbitki sylab lub krótkie wyrazy

Co kupić dziecku na roczek – Pojazdy

Pojazd to fajny pomysł na prezent, który będzie służył dość długo. Trzeba się jednak liczyć  z tym, że niektóre dzieci zaczną z nich korzystać około 18 miesiąca. Jednak są też takie, które taką potrzebę mają o wiele wcześniej i taki pojazd może być ciekawym pomysłem na prezent na roczek.

prezent na roczek dla chłopca - pojazd

Linki poniżej pod cyframi

1/ 2/ 3/ 4 /5/ 6

Prezenty na roczek dla dziewczynek i chłopców – sprawdzone pomysły

Zacznę od genialnego pomysłu co kupić dziecku na roczek! W tym wieku dzieci zaczynają mówić i warto je stymulować do mówienia. Najlepszym pomysłem będzie zestaw książek wspierających mowę. Napisana została przez logopedę tak aby w pełni wspierać rozwój dzieci. (Autorkę znam osobiście i polecam :):):)

W zestawie są 3 książki, które idealnie nadają się na prezent na roczek.

to nie są zwykłe książki dla dzieci, to są książki dla najmłodszych wspierające rozwój mowy

A tak wyglądają:

Zabawki dla rocznego dziecka – Pchacze

Tak jak wspomniałam wyżej dzieci w tym wieku uwielbiają się przemieszczać i ciągle są w ruchu. Muszą przecież doskonalić niedawno nabytą umiejętność, czyli chodzenie. Warto też wspomnieć, że pchacze nie są wskazane dzieciom niechodzącym.

Dlaczego? Dziecko najlepiej ćwiczy zdobyte umiejętności samodzielnie, bez żadnych wspomagaczy. Korzystanie z nich może zmienić ten najbardziej naturalny i optymalny wzorzec i np. inaczej ustawiać stopy podczas chodzenia. Oczywiście musiałoby tak robić dość długo i intensywnie. Jednak warto o tym wiedzieć.

My mamy model nr 7 i Junior nie dość, że go pcha to również do niego wsiada i prosi żeby go pchać.

prezent na roczek

Co kupić dziecku na roczek – spersonalizowane piosenki

Płyta z muzyką DUBI – muzyka z imieniem twojego dziecka. Tak, dokładnie! Jest to wyjątkowy projekt i warto kupić taką płytę właśnie na roczek. Płyta powstała we współpracy z logopedą i wspiera rozwój mowy, a do tego dzieci świetnie się przy niej bawią. Możecie też zamówić z opakowaniem na prezent. Do płyty dołączona jest książka. Kupicie ją DUBI

co kupić dziecku na roczek - płyta Dubi
prezenty na roczek dla dziewczynek
zabawki dla rocznego dziecka
książka do płyty DUbi

Linki poniżej pod cyframi

1 /  2 / 3 / 4/ 5 / 6 7 / 8 / 9

Zabawki na roczek – Sortery

Tak jak wspomniałam wyżej roczne dzieci zaczynają przejawiać zainteresowania kształtami, dlatego warto rozważyć kupno sortera kształtów. Według mnie są to doskonałe zabawki dla rocznego dziecka – must have na roczek i każdemu dziecku wśród znajomych czy rodziny taki kupuję.

Podczas zabawy dzieci ćwiczą wiele ważnych funkcji, takich jak: koordynacja ręka – oko, myślenie przyczynowo-skutkowe. A kiedy uda im się włożyć klocek w odpowiedni otwór, ich poczucie własnej wartości wzrośnie.

co kupić dziecku na roczek

Linki poniżej pod cyframi

/ 2 / / / / / 7/ 8

Prezenty na roczek dla chłopca – Tory dla aut, kulodromy i przebijanki

To kolejny ciekawy pomysł na prezent na roczek. Dzieci uwielbiają obserwować efekty swoich czynów, dlatego takie zabawki się u nich sprawdzą.  Wystarczy puścić kulkę lub auto i obserwować co się  z tym przedmiotem dalej stanie.

Podczas zabawy dodatkowo dzieci ćwiczą śledzenie wzrokiem. Przy wyborze kulodromu z kulkami warto sprawdzić jakiego rozmiaru są małe elementy żeby uchronić dziecko przed połknięciem.

prezent na roczek

Linki poniżej pod cyframi

1 / 2/ 3 / 456/ 7 / 8/ 9 / 10

Prezent dla rocznego dziecka – Piramidy do układania

Świetna zabawka dla rocznego dziecka, które ciągle jest w ruchu. Kolejne elementy można układać na stojąco. Oczywiście, najfajniej jest ją zburzyć. Można wykorzystać metodę M.Montessori i układać kostki oburącz (dzięki temu dziecko bardziej poczuje wielkość danego sześcianu). Kolorowe ilustracje mogą służyć poszerzaniu słownika.

prezenty na roczek dla chłopca

Linki poniżej pod cyframi

1 / / 3 /4 / 5  / 6 / 7/ 8

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki – różności

W tej kategorii pokazuję różne rzeczy, które również się sprawdzą na ciekawy i rozwijający prezent na roczek. Basen kulkowy mamy już trochę czasu i naprawdę jest to jedna z zabawek, którą lubi 4-latka i roczniak. Siedzą w nim, czytają książki, liczą piłki itd.

W okresie letnim chowam go do szafy (bo mają wystarczająco dużo ruchu na zewnątrz) i wyciągam jesienią. Świetny pomysł na prezent dla małego nadwrażliwca.

Kolejna rzeczy to zabawki do piasku – obojętnie jakie. Mój roczniak siedzi (nawet 7 minut;) i przesypuje piasek. Ten zestaw wpadł mi w oko ze względu na wózek do ciągania.

Figurki zwierząt – mamy ich sporo i sprawdzają się w różnych zabawach. Można naśladować, ustawiać, kąpać itd. Taki zestaw to zabawka na lata!

W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć misia. Miś to trochę zapomniana zabawka, a jednak to świetny pomysł na prezent na roczek. Według mnie najpiękniejsze misie ma Bukowski i Kaloo.

Kolejny mój pomysł to uniwersalne, drewniane klocki.

My mamy od 4 lat (córka dostała na roczek) Uncle goose i są naprawdę świetne. Najpierw nadają się do nazywania zwierząt, budowania wież, a póżniej można układać z nich wyrazy. Do tego są piękne!

Wszelkie zabawki dla rocznego dziecka do wanny to też świetny pomysł. Dzieci uwielbiają się bawić w wodzie. Fajne ma Yokidoo, B.toys i Skip hop

Co kupić dziecku na roczek? Pierwszy instrument. My zdecydowaliśmy się na prawdziwe dzwonki, które nie mają nic wspólnego z cymbałkami. Dźwięk jest czysty i co najważniejsze nie zepsuje słuchu muzycznego dziecka. Nawet jak Junior wali w nie z całej siły to dźwięk jest akceptowalny.

Na roczek można kupić również bardzo klasyczną zabawkę, czyli piłkę.

Na koniec pokazuję coś innego – porcelanowa zastawa z kompletem sztućców. Właśnie taką dostała córka na roczek i myślę, że to świetny pomysł. Wszystkich elementów używamy do teraz (i żadna się nie potłukła)

prezent na roczek

Linki poniżej pod cyframi

1/ 2 // //8//10

Książki to ZAWSZE dobry pomysł na prezent

Te spodobają się rocznemu dziecku

książki na roczek

Linki poniżej pod cyframi

/ 2/ 3/ 4/ 5/ 6/ 7/ 8/ 9/ 10

A na koniec pokażę Wam jeszcze co dostał Junior. Zawsze inaczej jest zobaczyć realne zdjęcie niż packshota z internetu.

prezenty na roczek dla chłopca – Drewniana, naturalna wieża Hanoi z Woodenstory 

co kupić dziecku na roczek

prezenty na roczek dla chłopca – Przebijanka z kulodromem Janod

Genialna zabawka – na końcu jeszcze jest dzwoneczek.

prezenty na roczek dla dziewczynek i chłopców – Rolligo Fat brain toys TUTAJ

Bardzo fajna, kreatywna zabawka. Tak naprawdę to jest pojazd zbudowany z kulek. Kiedy dziecko przesuwa nim po podłodze to wszystkie kulki się kręcą. Można je wyjmować, układać w innej kolejności lub zostawić tylko kilka. Junior najbardziej lubi wyrzucać wszystkie kulki i za nimi biegać.

zabawki dla rocznego dziecka – Drewniany stojak Alfabet B.toys TUTAJ

Bardzo fajna, edukacyjna zabawka na lata – do tego perfekcyjnie wykonana.  Obecnie nazywamy różne obrazki, szukamy np. psa i udajemy jego dźwięk. Junior lubi manipulować wszystkimi elementami. A nasz czterolatka pyta o litery, angielskie nazwy itd.

prezenty na roczek dla chłopca

prezenty na roczek dla dziewczynek i chłopców – Dzwonki chromatyczne 27- tonowe dla dzieci TUTAJ 

Jeżeli zamierzacie kupić dziecku jakiś instrument to kupcie właśnie te. Kosztują około 50 zł, a brzmią bajecznie.

prezenty na roczek dla chłopca – Betoniarka B.toys TUTAJ  

Mały miłośnik dużych aut dostał takie od cioci 🙂

prezenty na roczek dla chłopca

zabawki dla rocznego dziecka – Piesek interaktywny z pilotem TUTAJ

Junior dostał go od dziadków i uwielbia (co z resztą widać na załączonym obrazku). Piesek jeździ, gada i śpiewa. Jest sterowany bardzo prostym pilotem. I chociaż wielką fanką zabawek interaktywnych nie jestem to uważam, że w umiarkowanych ilościach mogą sprawić dzieciom i rodzicom wielką radość.

Prezenty na roczek – Autobus pop- up Original toy TUTAJ 

To jest prezent od nas. Ludziki się wciskają i wyskakują bardzo wysoko. Obecnie to jest Juniora ulubiona zabawka. Coś podobnego widziałam na Aliexpress (szukajcie Viga toys)

prezenty na roczek dla chłopca
zabawki dla rocznego dziecka

prezenty na roczek dla dziewczynek i chłopców – Zabawka do pchania sowa Skip Hop TUTAJ

Ile kilometrów Junior zrobił z tą sową to nawet nie zliczę! Uwielbia ją!

Kiedy dziecko pcha ją przed sobą, sowa porusza skrzydłami i w środku przesypują się koraliki.

zabawki na roczek

A jeżeli szukacie naprawdę niebanalnego pomysłu na prezent to zobaczcie co my kupiliśmy, a właściwie zamówiliśmy córce jako prezent na roczek dla dziewczynki. Będzie miała pamiątkę na całe życie. Figa z makiem

Juniorowi też zamierzamy taki zamówić.

Jeśli wciąż wam mało – tu macie wpis, który opisuje jak najlepiej dopasować Prezenty do wieku dziecka, a tu inspiracje na konkretny wiek:

Prezent na roczek 100 inspiracji

Prezenty dla 2 latka

Prezenty dla 3-latka

Prezent dla 4 latka

Prezenty dla 5-latka

Prezenty dla 6 latka

Prezenty dla 8-latka

Prezenty na święta dla dzieci 2020

Komentarze

  A ja polecam walizeczkę na rodzinne wyprawy! Kupiłam taki prezent mojej siostrzenicy (właśnie na roczek) i podróżowała z nią jakieś 6-7 lat. Moja siostra uznała, że był to tak wspaniały prezent, że na roczek mojej córeczki też kupiła walizeczkę. Wybrała biedronkę Wittchena i powiem szczerze, że jest wspaniała, używamy jej regularnie od 3 lat. Druga córka dostała Trunki: walizko-jeździk (z naciskiem na jeździk), który mieści raczej niewiele bagażu, ale za to daje dużo frajdy. Polecam!

  Tak się właśnie zastanawiałam co tu dasz w podpowiedziach ;). I choć roczek już za nami to myslalam że będę musiała coś dokupić :D.
  Na szczęście trochę się wyuczylam i większość rzeczy mam. Jeździka jeszcze nie, ale widzę, że mały nie dałby jeszcze rady :).

  Na roczek syn dostał od dziadków piękny drewniany pchacz, niestety to był u nas prezentowy niewypał – młody wolał trenować chodzenie bez trzymanki, a umieszczone na pchaczu dodatkowe bajery go nie zainteresowały. To samo z sorterem – próbowałam zachęcić syna żeby wkładał klocki, wkładać razem z nim, pokazywać, ale nic z tego – no bo po co się męczyć z dopasowywaniem kształtów kiedy można równie dobrze wrzucić klocki dziurą do wyjmowania :)) Klocki drewniane też się nie spodobały, Na pluszaki nawet nie zwraca uwagi. Ogólnie trafił mi się typ mało „zabawkowy”. Albo może inaczej – dla niego nie jest ważna zabawka tylko to, żeby się bawić z kimś. Chyba straciłam wiarę w zabawki 😉 Jesteśmy teraz na takim etapie że w ogóle ich nie kupuję, tylko książeczki, bo te akurat syn lubi oglądać. Jemu właściwie nie przeszkadza oglądanie tych samych na okrągło, dokupuję nowe bardziej dla siebie, żeby nie zwariować czytając po raz setny jak kotek był chory i leżał w łóżeczku 🙂 . Z polecenia na blogu kupiłam kiedyś „Naciśnij mnie” i to był udany prezent, bawimy się tą książeczką do dziś (syn ma teraz ponad 1,5 roku).

  Fajne propozycje jednak idziemy na niedzwiedzia chyba bym nie zaproponowala na pierwsze urodziny 🙂

  Bardzo Ci dziękuję za ten wpis. Wprawdzie do roczku Mademoiselle jeszcze daleka droga, ale już widzę, że nie będzie łatwo: mamy sporo rzeczy po Madame i ciężko mi odpowiadać na pytania, czego potrzebuje Mademoiselle, bo nic nie potrzebuje 😉 a tak będę miała całą listę pomysłów na tacy. 😉
  Na pewno kupię ten basen z kulkami, ale dopiero po przeprowadzce, bo tu nie mamy miejsca i wieżę z tekturowych kloców. Sorter też, bo Madame miała jakieś plastikowe, nie bawiła się nimi, więc puściłam w świat. 😉
  Mamy za to klocki Uncle Goose i są to najładniejsze i najpiękniej wykonane drewniane klocki jakie miałam w ręku. Za to pchacz nr 3 był niewypałem, bo ciężko się go wprawiało w ruch i Madame nie lubiła z nim chodzić.

  W naszym przypadku dla każdego malucha jako prezent na roczek ( a mamy ich troje ), sprawdził się rowerek biegowy Strider. Super sprawa. Montowany jest do bujaka i w efekcie powstaje konik na biegunach. Już na roczek był super. Potem wypięliśmy rowerek i teraz rośnie razem z dzieckiem przez kilka lat, więc inwestycja jest naprawdę rozłożona w czasie na kilka lat i warto wydać trochę więcej i mieć coś wytrzymałego. Jest to nowość na rynku rowerków biegowych, bo nikt tego jeszcze nie oferuje, a do tego można go używać przez cały rok, bo dokupując płozy na koła, można go używać również zimą. Polecam

  Świetna lista! Dzięki za ten wpis! A jakiej firmy jest ta niebieska hulajnoga? (pod linkiem nr 2 jest jeździk Sportee)

  ładne te drewniane, a jak już podrośnie to bardzo polecam klocki Plus- Plus, własnie dla moich takie znalazłam, są też z bezpiecznego tworzywa

  Ja zawsze stawiam na drewniane zabawki. Nie wiem dlaczego mam do nich sentyment. Mam też wrażenie, że bardzo rozwijają wyobraźnię dziecka.

  Drewniane zabawki są cudownym prezentem ? To prawda książki są również cudowną propozycją! Ciekawe znalazłam w sklepie ŚwistakPakuje ? Personalizowana okładka będzie stanowić również ciekawą pamiątką z dzieciństwa.

  już tłumaczę. Google pokazuje wysoko w wyszukiwarce treści które odpowiadają na pytania internautów. Proszę ślicznie się wczytać w ten wpis i zobaczyć czy naprawdę mamy na myśli płciowizm – czy jak to mam nazwać – czy chodzi o user experience – jeśli internauta ma córkę – wpiszę w google – „prezent dla dziewczynki” – jesli internautka ma chłopca – szuka odpowiedzi na pytanie: „jaki prezent dla dziewczynki”. Wpis ma odpowiedzieć uniwersalnie na oba pytania. Gdyby nie miał takich podtytułów – nie odpowiedziałby na żadne = google nikomu by go nie pokazał – i całą praca włożona w jego przygotowanie i inspirację by pomóc wybrać wartościowy prezent – na darmo. Dzięki za zrozumienie, że stoją za podtytułami tylko dobre intencje.

  A ja polecam basen z piłeczkami 🙂 Nasz jest od Kiddymoon i jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobrze wykonany, bezpieczny dla dzieci (ma wszystkie certyfikaty) i pięknie wygląda. Mój mały codziennie rano do niego wskakuje, aż miło popatrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej