fbpx

Test Gallupa – czy warto go zrobić?

O teście Gallupa słyszałam już dawno, ale nie czułam potrzeby żeby go zrobić. Zawsze miałam ważniejsze sprawy, a poza tym wydawało mi się, że wiem wiele o sobie i swoich mocnych stronach. Jak się okazało – myliłam się!

Nie spodziewałam się, że moje talenty wcale nie grają z wyuczonym zawodem. Może też właśnie dlatego go porzuciłam 10 lat temu i do tej pory nie wróciłam?

Każdy człowiek ma swoje naturalne talenty, tylko czasami nie zdaje sobie z nich sprawy. Ja też tak mam, niektóre rzeczy sprawiają mi ogromną przyjemność, a za niektóre nie mogę się zabrać. Chciałam wiedzieć dlaczego to jest i w końcu zrobiłam Test Gallupa online.

W dzisiejszym tekście przybliżę Wam istotę tego testu, kiedy warto zrobić i właściwie po co.

Co to jest Test Gallupa?

Jest to test, który wykonacie online i składa się z 177 par pytań i ma za zadanie określić Wasze naturalne talenty. Co ciekawe test nie określa nabytych umiejętności, ani kompetencji. Zrobienie testu Gallupa online zajmuje około 35 minut i pytania są łatwe. Możecie łatwo wybrać opcję by zrobić go w języku polskim.

Sama uzupełniałam go siedząc w kawiarni i popijając kawę. Nie miałam żadnych problemów z techniczną stroną testu, ani odpowiedziami. Od razu po zakończeniu testu Gallupa przyszedł wynik z 5 talentami, które mam najbardziej rozwinięte.

Dla kogo jest Test Gallupa?

 • dla osób które wracają z urlopu wychowawczego
 • dla osób, które czują wypalenie zawodowe
 • dla osób, które stoją na zawodowym rozdrożu i nie wiedzą co dalej
 • dla osób, które lubią się rozwijać i dowiadywać się nowych rzeczy
 • dla nastolatków i ich rodziców (jest wersja testu 10-14 lat)
 • dla małych firm – żeby jeszcze mocniej wykorzystać jej potencjał
 • dla osób, które mają pomysł na biznes

Ile kosztuje Test Gallupa?

 • W wersji podstawowej kosztuje 105 zł i dostajemy raport z 5 najmocniejszymi talentami
 • Po zrobieniu wersji podstawowej możecie dokupić dostęp do raportu z pozostałymi 29 talentami uporządkowanymi w Wasze DNA – to koszt 205 zł
 • A od razu możecie kupić pełny test z opisem Waszych 34 talentów i jest to koszt 255 zł

Ja najpierw zrobiłam 5 najmocniejszych talentów, a później byłam tak bardzo ciekawa reszty, że dokupiłam pozostałe. Ale wg mnie najkorzystniej jest kupić od razu całość.

Co mi wyszło?

 1. STRATEG (Strategic)
 2. ZBIERANIE (Input)
 3. CZAR – CIĄGŁE ZDOBYWANIE APROBATY ROZMÓWCY(Woo)
 4. KOMUNIKATYWNOŚĆ (Communication)
 5. ELASTYCZNOŚĆ (Adaptability)

Wyniki dostałam w pliku PDF, a każdy talent miał opis po angielsku. Można tekst przekleić do tłumacza i poczytać o swoich mocnych stronach.

Czy wyniki mnie zaskoczyły?

Tak, bo wydawało mi się, że w innych obszarach mam swoje talenty. Nie spodziewałam się, że w pierwszej piątce mam Elastyczność. Zawsze uważałam, że jest rutyniarą i elastyczna na pewno nie jestem. Jak się okazuje, myliłam się.

Czy byłam zadowolona z wyniku?

Hmm, sam wynik tak naprawdę nic mi nie dał. Nie sprawił, że dostrzegłam swoje mocne strony wyraźniej. Można powiedzieć, że sam test tylko podał mi wynik, a ja sama uznałam, że to za mało informacji. Gdybym na tym etapie zakończyła mój Test Gallupa, to wcale nie byłabym zadowolona, bo czegoś innego spodziewałam się na początku.

Dlatego skorzystałam z pomocy Coacha Mocnych Stron Aleksandry Burdyńskiej KLIK

Pani Aleksandra, oprócz tego, że jest Coachem Mocnych Stron jest też doradcą zawodowym i pomogła mi zrozumieć moje wyniki Testu Gallupa.

Umówiłam się na spotkanie online i czekałam z niecierpliwością. Czytałam wcześniej o wynikach mojego testu i w sumie nie wiedziałam czego się spodziewać.

Pani Aleksandra omówiła ze mną wszystkie 5 talentów tak dokładanie, że dopiero po tym spotkaniu poczułam jego sens. Gdyby ktoś opisywał te talenty własnymi słowami to ja bym krzyczała “To o mnie”, “To dokładnie ja”, “Nie wierzę, ale dokładnie tak mam”.

Podczas naszego spotkania robiłam notatki, sama dużo mówiłam i słuchałam z ciekawością. Kilka razy tak mocno mnie coś zaskoczyło, że aż zaniemówiłam.

Dostałam odpowiedzi na moje pytania, które zadaję sobie od wielu lat, tak jak:

 • Dlaczego ciągle myślę?
 • Dlaczego uwielbiam towarzystwo ludzi?
 • Dlaczego nie kończę dużych projektów, a z małymi tak dobrze mi idzie?

To spotkanie rozjaśniło mi w głowie tak dużo i pomogło w organizacji mojej pracy. Mimo tego, że od naszego spotkania minęło już 3 tygodnie, to nie ma dnia żebym nie zaglądała do moich notatek.

Pani Aleksandra przesłała mi też ćwiczenia, które zrobiłam i one dodatkowo uzupełniły moją wiedzę o sobie. W czasie naszej rozmowy pomogła mi też dopasować moje talenty do pracy zawodowej. I to było tak ciekawe, bo od dawna to wiedziałam, ale nie umiałam ich nazwać.

Byłam tak zadowolona z tego spotkania, że dokupiłam raport z pozostałymi 29 talentami, bo byłam bardzo ciekawa, co mam na końcu.

Wynik tak bardzo mnie zaskoczył, a jednocześnie rozjaśnił wszystko z czym sobie nie radziłam. Umówiłam się jeszcze do Pani Aleksandry na spotkanie z omówieniem kolejnej piątki talentów i raport z podsumowaniem. Po tych dwóch spotkaniach poczułam, że wiem już wszystko, to co chciałam wiedzieć.

Czy Test Gallupa mi pomógł w pracy ?

Tak, jak wspomniałam wyżej. Sam wynik nie wniósł nic nowego, ale omówienie i spotkanie z Panią Aleksandrą już tak. Nauczyłam się wiele rzeczy, zrozumiałam, że w mojej poprzedniej pracy się wypaliłam i tylko wyzwania dodają mi wiatru w żagle. Sam test był nie tylko przydatny do mojej pracy, ale też do życia rodzinnego. Dowiedziałam się o sobie tak wielu ciekawych rzeczy i uważam, że to było mi bardzo potrzebne. Dostałam też wiatru w żagle i wiem, w którą stronę podążać aby praca przynosiła mi satysfakcję i radość.

Czy Wam polecam?

Bardzo! Szczególnie jeżeli czujecie się wypaleni, jesteście przed zmianami w pracy lub nie macie pomysłu na biznes. Ten test Wam pomoże zrozumieć czego tak właściwie szukacie w życiu.

Komentarze

  Aniu, mega temat, koniecznie muszę spróbować.
  W pracy kiedyś robiliśmy podobny test na profile osobowości i powiem szczerze zmienił moje życie i prywatnie i mocno zawodowo bo to było przełożenie naszych konkretnych osobowości na prace z innymi, którzy maja inny profil niż my. Mega polecam.
  A czy z konkretnej stronie robiłaś tem test ?

  Zrobiłam , jestem mega fanką! Mało co robi na mnie wrażenie a to jest coś co kompletnie mnie poskładało i też dało odpowiedzi na wiele pytań. Zrobiłam go również mojemu synowi lat 14 aby wzmocnić jego wiarę w siebie pociągniemy trening z coachem od tych talentów bo to jest mu baardzo potrzebne! POLECAM !

  Czy taki test można wykonać dzieciom aby wiedzieć w którym kierunku powinny się rozwijać?

  Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo jestem świeżo po szkoleniu 🙂 dla dzieci jest inny test, to wiem na pewno 🙂 natomiast nie wiem, od jakiego wieku

  Ha, to już wiem czy czemu jest mi z Tobą, chociaż przecież w realu się nie znamy, tak po drodze! Mam 4 takie same jak Ty talenty w Top 5 🙂 tylko pierwszy mam inny 🙃

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link