fbpx

Najlepsze seriale na Netflixie – TOP 30 tytułów

 • NETFLIX
 • 12  min. czytania
 •  komentarze [57]

Po pierwsze – nie będzie Ozark, Peaky Blinders, Breaking Bad…. te wszystkie najlepsze seriale Netflixa na pewno już znacie. Ja traktuję Netflix jako odskocznię od codziennych trosk, a już zwłaszcza teraz. Odpalam moje najlepsze seriale na Netflixie, kiedy dzieci już śpią, ja padam na twarz i jedno o czym marzę to odprężenie i rozrywka! Będzie też o ciekawej wtyczce do Chrome i Netflixa… ale nie uprzedzam faktów – ta ciekawostka na samym końcu.

A tu łapcie nasze rekomendacje – Najlepsze seriale 2023

A więc startujemy:

Po drugie – krótka instrukcja:

 • Klikniesz w plakat po lewej – zobaczysz trailer.
 • Klikniesz w link pod tytułem – usłyszysz klimat, nastrój, muzykę
 • Klikniesz w widget pod plakatem – przeniesie się na platformę na której możesz obejrzeć

Czyli jest i coś dla wzrokowców i coś dla słuchowców:)

Ostatnie odkrycia:

Infamia - plakat filmu
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,3

Infamia

Tytuł oryginalny: Infamia
Ilość sezonów: 1
Długość odcinka ok. 46 min

Dla nas bezdyskusyjnie w kategorii najlepsze seriale 2023 palmę pierwszeństwa zdobywa polska produkcja – Infamia. Choć podchodziliśmy do tego serialu z dużymi obawami – nie potrafiliśmy się od niego oderwać. Feria barw, kolorów ale i różnych rodzajów muzyki. Życie na granicy kompletnie odmiennych cywilizacji. Od angielskiego tygla kulturowego, poprzez zaściankowość i małomiasteczkowość plenerów dolnego śląska aż do romskiego blichtru i swoistego Bling Bling. A okraszone jak tłustymi skwarkami jeszcze łatką z czeskich szpetnych opryszków rodem z Rumcajsa:). Dajcie szansę dać się uwieść losom Gity! Dla nas to była historia roku.

Infamia: ZWIASTUN


Beckham - plakat miniserialu.
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,1

Beckham

Tytuł oryginalny: Beckham
Ilość sezonów: 1
Długość odcinka ok. 70 min

W życiu bym nie pomyślała że dam się namówić na miniserial o piłkarzu. Natomiast jest to tak przecudowne 4 odcinki, że palce lizać!

Podróż w czasie do dzieciństwa, tych fryzur, mody, stylistyki… Do tego zupełnie nowe spojrzenie na Dawida i Wiktorię. Kiedy poznajemy drogę na szczyt z ich perspektywy, okazuje się, że róże, którymi była usłana – obfitowały w dużo kolców.

Do tego każdy mąż da się namówić na tę odkrywczą lekturę! Dla nas, w kategorii dokumentów – Beckham (i Arnold, który opiszę poniżej) to najlepsze seriale 2023!

Beckham: ZWIASTUN


1670 - Najlepsze seriale 2023 - Ania
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,0

1670

Tytuł oryginalny: 1670
Ilość sezonów: 1
Długość odcinka ok. 34 min

No dobra, choć premiera była raptem w połowie grudnia – 1670 już chyba wszyscy widzieli:) Nie będę tu się rozpisywać, bo wiadomo, że to jest obowiązkowy mustsee.

A jak już wam się skończy i zatęsknicie za podobną konwencją – odpalcie sobie (też zresztą na Netflixie) serial Norsemen – on oprócz tego ociera się jeszcze trochę o Monthy Pythona a do tego jest już 3 gotowe sezony:)

1670: ZWIASTUN


Arnold - plakat miniserialu
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,0

Arnold

Tytuł oryginalny: Arnold
Ilość sezonów: 1
Długość odcinka ok. 63 min.

Arnold mówi w tym filmie: “work your ass off – do it! Do it now”! I już wiesz jak chłopak z małej austriackiej wioseczki został Mister Universe. Wiesz, jak w Ameryce, do której wyemigrował, z fatalnym akcentem i średnią znajomością języka został jedną z największych gwiazd Hollywood. I wiesz jak po zdecydowaniu, że chce aktywnie brać udział w polityce – został gubernatorem Kalifornii. Warto zobaczyć historię człowieka, który nie uznaje słowa niemożliwe.

Jasne, jest to nie do końca szczera hagiografia – ale przyjemnie się ogląda i słucha Arniego pokazującego jak działa sprawny PR i jak się buduje spiżowe pomniki:)

Arnold: ZWIASTUN

Najlepsze seriale Netflix – TOP 10


Beef - plakat serialu.
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,0

Awantura

Tytuł oryginalny: Beef
Ilość sezonów: 1
Długość odcinka ok. 35 min.

Znasz komiczkę i stand-uperkę Ali Wong? Wiesz, że w 2023 już drugi raz trafiła na listę 100 najbardziej wpływowych ludzi wg magazynu Time’s? W Awanturze gra jedną stronę w wydawałoby się drobnym konflikcie między dwoma kierowcami na parkingu pod centrum handlowym. Oryginalny tytuł Beef to właśnie zgrzyt, zwada, konflikt, zła krew.

Zaczyna się więc od drobnych, z pozoru niewinnych wymian złośliwości, ale szybko skala się zatraca a sytuacja eskaluje wręcz niemożebnie.

Choć początkowo absolutnie to tak nie wyglądało – Awantura zdecydowanie wpada do naszej kategorii najlepsze seriale 2023!

Awantura: ZWIASTUN


Szpital New Amsterdam
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.1

Szpital New Amsterdam

tytuł oryginalny: New Amsterdam
ilość sezonów: 3 (na Netflix)
długość odcinka: ok. 43 min

Serial o nowojorskim publicznym szpitalu New Amsterdam. Nowo mianowany dyrektor Max Goodwin – i imię i nazwisko znaczące:) – ma bezkompromisowe podejście do zarządzania… To wywołuje szereg perypetii. Bohaterzy są cudowni – są prawie jak lekarze z Leśnej Góry:) Twórcy ukazują idealny, wręcz utopijny świat publicznego szpitala, w którym prawie wszystko jest możliwe. Nie czepiając się fabuły – to co lubię w tym serialu najbardziej, że inspiruje cię do kwestionowania wszelakich barier. No i oglądając go – automatycznie dostrajasz się do jego pozytywnego nastroju i wszystkich pytasz “How can I help?”


Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.2

Squid Game

tytuł oryginalny: 오징어 게임
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 55 min

Serial fenomen. Cały świat oszalał. Choć reżyser zabierał się do niego już od 2008 roku – w co teraz nikt nie chce uwierzyć – nie mógł znaleźć finansowania:) Choć ta gra przenosi nas do zupełnie innej przestrzeni kulturowej – to recept na sukces używa kilku. Co najważniejsze – choć może nas irytować przejaskrawiona (wg. naszych standardów) ekspresja aktorów – to jednak uderza w najbardziej elementarne i uniwersalne motywy człowieczeństwa. Po drugie, sam plot jest bardzo ciekawy. Mimo, że niektóre sceny się dłużą i nudzą – nie da się oderwać bez poznania końca tej historii. Do tego jak “Dom z papieru”, “Orange is the new black” czy “Uwięzione” -uniformy, symbole figur geometrycznych aż się proszę o memy. Na pewno teraz wszędzie wokół będziesz widzieć ○△□

PS. Komu się spodoba Squid Game w czasie oczekiwania na kontynuację polecam też japoński Alice in Borderland


dom z papieru - seriale netflixa
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.3

Dom z papieru

tytuł oryginalny: La Casa De Papel
ilość sezonów: 5
długość odcinka: ok. 46 min

No co tam się odjaniepawla! Napad na bank. Co ja mówię na bank… na matkę wszystkich bankow! Są dopracowani bohaterowie, wartka akcja, tylko na binge-watching. Śpiewają nawet Barkę i chętnie dałabym Ci link, ale to byłby spoiler – więc na pocieszenie niech Berlin wyśpiewa Ci swą dozgonną miłość, jestem pewna, że kto oglądał na pewno posłucha:


najlepsze seriale - uwięzione
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.2

Uwięzione

tytuł oryginalny: Vis A Vis
ilość sezonów: 5
długość odcinka: ok. 46 min

A jak już się uporałeś z Domem z papieru ale wciąż Ci mało – rozwiązanie jest oczywiste: Uwięzione. Po pierwsze – pozostajesz w hiszpańskim klimacie, po drugie – wciąż możesz podziwiać kunszt aktorski Nairobi, a po trzecie – możesz upajać się jeszcze ciekawszym wcieleniem Sierry. Ważna lekcja tak bardzo na czasie – pomoże Ci to zrozumieć co się dzieje z ludźmi jak są ze sobą zamknięci…


the ranch - top seriale
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7.5

The Ranch

Ttytuł oryginalny: The Ranch
ilość sezonów: 8
długość odcinka: ok. 30 min

Tytuł nieoczywisty – ale myśmy się z mężem zaśmiewali do łez. Do tego – ja po 8 sezonach zaczęłam oglądać znów od początku od 1go… Choć w życiu bym wcześniej nie powiedziała, że taka konwencja może mnie bawić. Wspaniała, szydercza, mądra, gwarantowana rozrywka. Kliknij w plakat po prawej – zwiastun wprowadzi cie doskonale w klimat. Dla mnie to numer 3 jeśli chodzi o najlepsze seriale na Netflixie. A teraz będzie grubo – dla kogo Sam Elliott jest bardziej sexy niż Ashton Kutcher?


unorthodox - najlepsze seriale
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.0

Unorthodox

tytuł oryginalny: Unorthodox
mini-serial: 4 odcinki
długość odcinka: ok. 53 min

Są takie seriale, które przenoszą nas w czasie. Na przykład,Mad Men uświadamiał nam, że raptem pokolenie temu wszyscy pili w pracy, a ginekolog palił podczas przyjmowania pacjentki w gabinecie. Podobnie Genialna Przyjaciółka teleportowała nas do lat 50 tych poprzedniego wieku we Włoszech. Unorthodox jest jak najbardziej współczesna. Niby Nowy York bliski jak Sex w Wielkim mieście – Niby tak bliska a jakże daleka….
Nie dajcie się zwieść zwiastunowi – cała Nowojorska część filmu jest nakręcona w jidisz. Etymologia tego wyrazu przygotuje was na to zaskakujące brzmienie:

 jidisz, dosł. „żydowski” – od pierwotnego określenia w tym języku ‏ייִדיש־טײַטש‎ jidisz-tajcz „żydowski niemiecki”

WIKIPEDIA

Jak już przeniesiecie się z bohaterami w przestrzeni obejrzyjcie koniecznie później 21 min dokument Unorthodox – za kulisami by zobaczyć ile wysiłku włożyli twórcy by wprowadzić nas w ten świat


polski serial - rojst
Gdzie obejrzeć?

IMDB 6.9

Rojst

tytuł oryginalny: Rojst
lość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 50 min

Wracamy trochę geograficznie, ale mimo bliskości językowej – PRL dla dzisiejszego widza to jak alternatywna rzeczywistość. Przyciągnęła mnie do niego piękna interpretacja Moniki Brodki i tylko dlatego włączyliśmy pierwszy odcinek… A potem prawie do końca trzymał w napięciu. Jeżeli lubicie mroczne seriale z dreszczykiem emocji to polecam Rojst. Cieszy mnie że i rodzimą produkcję mam na liście najlepszych seriali na Netflix.

Rojst to nie tylko świetny serial. To również widowisko, które opowiada o PRL-u lepiej niż Wasi rodzice

DARIUSZ FILIPEK

Norsemen - najlepsze seriale na Netflixie
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7. 8

Norsemen

tytuł oryginalny: Norsemen
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 30 min

Wyobraź sobie, że siedzisz na spotkaniu we wspierającej różnorodność korpo….. tylko oprócz tego – jednocześnie przenieś się do namiotu i czasów Wikingów. Humor a la Monthy Python w XXI wiecznym legendo-korpo-wydaniu:


orange is the new black - fajne seriale
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.1

Orange Is The New Black

tytuł oryginalny: Orange Is The New Black
ilość sezonów: 7
długość odcinka: ok. 55 min

Klasyk. Ale skoro było Vis A Vis to w rankingu najlepsze seriale Netflix musi się też znaleźć Orange Is The New Black. W naszej obecnej sytuacji wszelkie więzienne doświadczenia możemy od razu aplikować w codziennym życiu:)


Najlepsze seriale na Netflixie – druga dziesiątka

sex education
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.3

Sex Education

tytuł oryginalny: Sex Education
ilość sezonów: 4
długość odcinka: ok. 50 min

Przyznam, że obejrzałam go dopiero niedawno i porwał mnie od pierwszego odcinka. Świetne, wyraziste postaci i sama Gilian Anderson (która wygląda lepiej niż w Archiwum X). Reasumując – fajny serial, który powoduje, że znów chcesz mieć 15 lat.


wiedźmin
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.2

Wiedźmin

tytuł oryginalny: The Witcher
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 59 min

Jeśli ten wpis opisuje najlepsze seriale na Netflixie – oczywiste, że Wiedźmin musiał się tu pojawić – choćby z jednego powodu – piosenki:) Choć może nie tej wersji się spodziewacie:


marseille - top seriale netflix
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6.9

Marseille

tytuł oryginalny: Marseille
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 40 min

Tu z kolei pozycja dla frankofilów. Jeśli kochasz kunszt aktorski Gerarda Depardieu, albo jeśli chcesz się przenieść na południe Francji, poczuć urokliwe uliczki i klimat Marsylii – et voila:). Jeśli miałabym go do czegoś porównać nazwałabym go francuzkim House Of Cards. No zobaczcie sami te widoczki:


kalifat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.2

Kalifat

tytuł oryginalny: Caliphate
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 46 min

Z Francji zabieram was do Szwecji i do Syrii. Po Unothordox mam niedosyt seriali, które pokazują zupełnie inne kultury niż nasza. Zaczęłam go oglądać wczoraj i cały dzień o nim myślę.


niespokojni ludzie plakat - seriale netflixa
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6.9

Niespokojni ludzie

tytuł oryginalny: Folk med ångest
ilość sezonów: 1
długość odcinka: ok. 34 min

Broń boże nie czytajcie opisu na Netflixie! Mi zepsuł naiwną radość z jaką oglądałam pierwszy odcinek. To jeden z tych filmów, który docenicie na nic się nie nastawiając. Po prostu odpal pierwszy odcinek i przypomni ci się co to jest binge watching! Serial ma 6 odcinków – ale że są około półgodzinne – myśmy cały sezon obejrzeli na raz. Po prostu nie byliśmy w stanie się oderwać. Kryminał, komedia, postaci, uczucia – ten serial wymyka się prostym definicjom. Przednia zagadka! Będziemy trzymać kciuki, żeby twórcy dostali budżet na więcej sezonów.


najlepsze seriale netflixa - ku jezioru
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7.3

Ku jezioru

tytuł oryginalny: To the Lake
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 50 min

Serial Netflixa produkcji rosyjskiej. Nie patrzcie na plakat – jest mylący. Serial idealny na binge-watching. Dzieje się oj dzieje. Fajne jest, że pokazana w nim epidemia, nadaje pewnej perspektywy temu z czym mamy do czynienia ostatnio. Zawsze to człowieka uspokaja, kiedy widzi że inni mają dużo gorzej a bycie zamkniętym w 4 ścianach to pikuś. Choć w serialu jest dużo dobrze dobranej rosyjskiej muzyki – to sami zobaczycie:) – googlować będziecie jedyną chyba zachodnią nutę – April Stevens:


ania, nie anna
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.7

Ania, nie Anna

tytuł oryginalny: Anne, With An “E”
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 44 min

Pierwsze skojarzenie z Anią z Zielonego wzgórza sprawiło, że od razu włączyłam ten serial po premierze. Piękna historia osadzona w malowniczych krajobrazach XIX wiecznej Kanady. Do do tego kreacja głównej aktorki! Cudo!


lovesick - najlepsze seriale netflixa
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.1

Lovesick

tytuł oryginalny: Lovesick
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 23 min

Odświeżający, miły, przezabawny. Jest i wątek imprezowania i podrywu, który zatrzyma przed ekranem tych mniej romantycznych, ale jest i pełnowymiarowa miłość dla tych romantycznych bardziej. Idealna długość odcinka. Szkoda że tak mało sezonów.


Emily w Paryżu - najlepsze seriale netflixa
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6.9

Emily w Paryżu

tytuł oryginalny: Emily in Paris
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 26 min

Daniel nie ma ze mną lekko. Potrafię zasnąć 3 razy w ciągu jednego odcinka. Kiedy puszczałam wczoraj pierwszy odcinek Emily w Paryżu, nie spodziewałam się, że obejrzymy od razu 8! Dziś obejrzeliśmy 2 ostatnie i bardzo żałuję, że to już koniec pierwszego sezonu:( Dopiero szykując dla was tę rekomendację zobaczyłam, że twórcą tego serialu jest Darren Star… Może akurat kojarzycie którąś z jego poprzednich kreacji, np. Sex w wielkim mieście, Melrose Place, Beverly Hills 90210 albo Younger… Chyba już nie muszę dodawać – wystarczy do Darrena dodać – widoki, muzyka, Paryż, klimat…


seriale netflix - kierunek noc
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7.0

Kierunek Noc

tytuł oryginalny: Into the Night
ilość sezonów: 2
długość odcinka: ok. 37 min

Idealny na binge-watching. Bardzo ciężko się oderwać. Do tego może być nam bliski bo jest taki paneuropejski (mieszanka języków) a do tego pomysł na tę wciągającą fabułę dał serialowi Jacek Dukaj. W ostatnich scenach pojawia się znany polski aktor, co sprawia że już nie mogę się doczekać 2 sezonu…

PS. 2 sezon obejrzany na raz


Najlepsze seriale Netlixa – kolejne fajne seriale

atypowy - fajne seriale
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8.2

Atypowy

tytuł oryginalny: Atypical
ilość sezonów: 4
długość odcinka: ok. 32 min

Bardzo ciekawy serial, który sprawi, że wielu ludzi inaczej spojrzy na autyzm. Sam to chłopak, który ma takie same problemy jak rówieśnicy i codziennie stara się stawiać im czoło.


Najlepsze seriale na Netflixie – wyjątki potwierdzający regułę:

lupin
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7.5

Lupin

tytuł oryginalny: Lupin
ilość sezonów: 3
długość odcinka: ok. 45min

Zaczyna się nie najgorzej… i to wszystko co można powiedzieć dobrego o tym serialu. Fabuła po prostu jest tak… no nawet nie wiem jak to ubrać w słowa. Aby to oglądać próbowałam wyłączyć sobie logiczne myślenie:) W sumie może to ciekawy pomysł na reset.


Tu znajdziecie – nasze Najlepsze filmy 2022

a tu łapcie świeżutki największy prezentownik z inspiracjami dla dzieci od 1 roku aż po nastolatków. 10 tablic z podziałem na wiek dzieci, w sumie ponad 100 przemyśłanych propozycji! – Prezenty na święta dla dzieci 2023

Na koniec mojego wpisu omawiającego najlepsze seriale na Netflixie – obiecana ciekawostka – każdy z nas w zależności od języka w jakim ustawi swój profil użytkownika – ma do dyspozycji w Netflixie kilka ścieżek językowych – czy napisów. David Wilkinson i firmę Ognjen Apic – chwała im za to – zbudowali wtyczkę – po zainstalowaniu której masz dostęp do większej ilości ścieżek audio. Do tego możesz włączyć sobie 2 napisy na raz i słuchać w jednym języku a czytać jeszcze w dwóch innych… Nie będę się tu rozwodzić nad dodanym słownikiem i innymi funkcjami – zainteresowanych odsyłam do wtyczki LLN:

Nauka języków obcych przy pomocy wtyczki do chrome:

poniżej filmik instruktażowy a ściągnąc można ją tu: LLN – Language Learning with Netflix.

Tu łapcie SkyShowtime TOP 20 z naszymi polecajkami, tu Disney seriale a tu Disney dla dzieci.

A jak szukacie tysięcy godzin filmów za 49 zł rocznie to może zobaczcie jakie super seriale i filmy można obejrzeć na Amazon Prime Video

Jeśli szukasz czegoś dla młodszych fanów Netflixa – odsyłam do wpisu: Najlepsze bajki dla dzieci na Netflixie

Tu macie fajne, miłe i edukacyjne – Najlepsze bajki MAX

Zapraszam też na zestawienie Najlepsze seriale MAX

A tu macie szerszy wpis pt. Edukacyjne bajki dla dzieci, pokazujący też tytuły spoza universum netflixa:)

Dla całej rodziny natomiast filmy znajdziecie we wpisie: Filmy familijne a tu Filmy dla dzieci

A tu Filmy świąteczne – aż 30 propozycji!

A jak macie już dość ekranu – zainspiruj dziecko by zrobiło Lapbook na interesujący go temat

A Twoim jakie zdaniem są najlepsze seriale na Netflixie? Koniecznie napisz w komentarzu co ja biedna mam teraz oglądać…..!

A Ty jakim byłbyś miastem w La Casa de Papel?

Daniel to proste – Budapest.
Mój kryptonim będzie za to bardziej złowieszczy niż u Tarantino – mianowicie….. Łomża.

Komentarze

  Połowę mamy taką samą 😉 z drugiej połowy zaciekawiło mnie kilka tytułów, ale we Francji mamy inną bazę niż w Polsce, także nie wszystko jest .. virgin river(lekki serial, niestety tylko 1 sezon) Lucyfer (zawalone nocki ) i poza tym filmy dokumentalne (Beyonce Lady Gaga, Whitney Houston, Mikeal Jackson) i film Upalne Święta (komedia romantyczna jak większość ale pięknie pokazane safari ) no to chyba na tyle 😉

  Oooo, a jakieś francuzkie perełki może o których się nam nad Wisłą nie śniło:)?

  Marseille, Dix pour cent – oba ekstra
  W kolejce Versaille.
  Pozdrawiam : )

  ej, właśnie Dix pour cent też chciałem dodać do rankingu! dzięki!

  Ja za to nie ogarniam tego zamieszania z Domem z papieru. Obejrzenie tylu seriali i sezonów zajęłoby mi następne 5 lat życia 😉 ( a mam jeszcze HBO). Zresztą w naszej obecnej sytuacji jestem w stanie oglądać tylko Sabrinę, nastoletnią czarownicę bo to absurd zupełnie oderwany od naszego świata, a z mężem dla relaksu “Najbardziej niezwykłe domy świata ” ;D

  Grace i Frankie kocham ♥️
  Polecam też Facet na święta (Home for Christmas), Bodyguard i Pracujące mamy (Workin moms).

  Wg mnie brakuje The Kominsky Method, Working Mums, Orange is the New Black i The Good Wife. Pierwszy i drugi ogląda się ekspresowo, 2 pozostałe to inwestycja na lata 😉

  Dzięki Tobie odkryłam LLN. Super sprawa. Dziękuję ?

  Topka seriali bez Breaking Bad i Better Call Saul? No to niezła topka wam powiem…

  Super zestawienie. Ja jestem zachwycona Ania z Zielonego Wzgórza, pochlonęłam 3 sezony migiem po nocach. Ale bardzo, bardzo polecam też “The affair” – niesamowity…

  Oj tak, wreszcie ktoś zauważył ten świetny serial. Niby poważny, ale płakaliśmy ze śmiechu. Każdy czasem marzy żeby robić to, co główny bohater.

  To ja podrzuce moje najnowsze odkrycia. Brytyjski Line of duty oraz islandzki Trapped. Oba seriale dla wielbicieli kryminałów 🙂

  Rewelacyjne. Oba odkryłam jeszcze przed erą Netflixa ale tu mogłam obejrzeć ciąg dalszy 😁

  Najlepsze seriale: Bates Motel (absolutny majstersztyk), Pose (fantastyczny film o LGBTQ w nowojorskiej rzeczywistości lat 80.), Broadchurch, Lucyfer, Velvet (coś w lekkim klimacie, oczywiście kolejny hiszpański serial), The Sinner, Ozark (kocham ten serial, świetny scenariusz i intryga), polecam

  Netflix: Break, Hinterland, Deep Water, Forest ; HBO GO: Wataha, Czarnobyl, Fargo, Killing Eve.

  Naprawdę na 22 seriale nie znalazło sie miejsce dla Faudy..? Aż boje sie ogladać coś z tych propozycji

  Ale dlaczego nie ma outlandera i Vikingow? ? Jamie i Ragnar by tego Pani nie wybaczyli.

  U mnie w ulubionych jeszcze Outlander, Pose, Sweet Magnolias, House of Flowers, Dead to me, Cable Girls, Velvet, Let it snow, Rita

  Ja ostatnio oglądam z chłopakiem „selfie po polsku” made by Pujszo. Gra w nim min Halama, musicie poszukac na cda. Dawno tak się nie usmialam jak na tym mini serialu.

  też to zacząłem, beka ale jakoś miło się ogląda, pozwala się zrelaksować

  selfie po polsku na cda jest do obejrzenia polecam spoko produkcja

  Uwielbiam Emily w Paryżu 😉 czułam niedosyt ogromny jak zobaczyłam że jest tylko 1 sezon:)

  bardzo lubię netflixa, ale ostatnio na CDA premium wypatrzyłam coś, czego netflix niestety nie ma. Polska produka „selfie po polsku” – super komedyjka, dużo dowcipów, no dla każdego z poczuciem humoru ;D

  A ja dodam coś czego tutaj jeszcze nie napisaliście: Niewiarygodne, Dirty John, Już nie żyjesz, W głębi lasu.

  Co do Netflixa dodałam bym pozycje obowiaszkowa czyli The Crown,ale pewnie juz obejrzałaś oraz Wonderlust,który teraz oglądam. Spoza Netflix Czarnobyl i Opowiesci podręcznej to absolutny must have.No i Mad man czy Breaking Bad ale to stare seriale,Netflix zdjął Mad Man nawet już,na szczescie zdazyłam obejrzeć.

  “Upload” miał to coś co przetrzymał mnie na wiele odcinków. Od siebie mogę dodać że “selfie po polsku” to również dobry serial komediowy z oryginalnymi dialogami które zostają w pamięci. Na pewno będę czekać na drugi sezon.

  Outlander… Pięć sezonów przeleciało nie wiadomo kiedy. Było kilka odcinków, które troszkę się ciągnęły, ale ogólnie naprawdę warto obejrzeć. Czekamy na szósty sezon, może się pojawi?

  Homeland – thriller, kryminał, czasem przewidywalny, ale ogólnie bardzo dobry
  PeakyBlinders – must must must dla wszystkich! Dialogi, kostiumy, scenografia oraz muzyka są idealne, nie wspominając o grze aktorskiej 😉
  SexEducation – lżejszy, nastolatkowy, fajny
  You – kryminał dosyć przewidywalny, ale tak czy siak wciągający
  TheSinner – kryminał psychologiczny, sezon pierwszy MEGA, drugi trochę mniej, ale wciąż ciekawy
  TO MOJE TYPY 🙂

  A ja polecam Shtisel!! czołówka już mnie tak wciągnęła, że nigdy jej nie pomijałam 🙂 jest to bardzo dobry, wielopłaszczyznowy serial!

  Ubolewam, że nie ma w zestawieniu serialu kryminalnego polskiego Chyłka. Jak dla mnie świetna produkcja, Jest 5 sezonów i bardzo zżyłam się z bohaterami.

  tytuł tego posta określa dostępność danego serialu na Netflixie. Ja nie widzę twojego ulubionego serialu kryminalnego na netflixie:)

  Ostatnio większość seriali oglądam na player. Teraz skończyłam akurat Tajemnicę Zawodową, świetny serial. Zaraz ruszam z Nieobecni 2 bo ma być 10 maja.

  Ciekawe zestawienie. Dziękuję za polecenia. Zabrakło mi tu jednak “Sense 8” – perełka, zwłaszcza dla wielbicieli s-f, ale jest tam wszystko co dobry serial powinien mieć, więc podoba się nawet tym, którzy wolą nasz realny świat. Zwłaszcza, że dzieje się jakby tu i teraz. Dwa sezony, zamknięta historia, kilka krajów, doskonale zbudowane i różnorodne postaci, Lana Wachowsky… Widziałam trzy razy i pewnie jeszcze obejrzę:)

  Chyba lubimy podobne klimaty. Ranking zupełnie inny od filmweb i na nim oprę kolejne moje wybory ale najpierw Alienista – co myślicie? Pozdrawiam

  a Alienisty akurat nie znamy – więc nie pomożemy:( porwał nas w chwili obecnej Disney+ 🙂

  Najgorszy opis jaki kiedykolwiek widzialam. Wszedzie napisane ze super wciągające i nie mozna sie oderwac a nawet gatunku nie ma, nie mowiac juz o chociaz bagatela 2 zdaniach opisu…

  Słabe seriale wybrałaś z tej listy tylko te popularne a nie te najlepsze. Większość z nich oglądałem kilka odcinków i nie dałem rady więcej. Z tych najmocniej wciągających nie został wymieniony ani jeden.
  1. The OA
  2. Peaky Blinders
  3. Wikingowie
  4.Mesjasz
  5. Lucyfer
  6.Narkos
  7 i tak dalej można wymieniać dalej…
  Polecam

  Aż dziw, że nikt nie wspomina o Czarnej liście. Te dwieście kilkanaście odcinków przeleciało jak biczem strzelił.

  Nie ma jednego z lepszych seriali “Marcela” plus do tego “Broadchurch”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link