fbpx

Edukacyjne bajki dla dzieci – ponad 20 wartościowych tytułów

 • BAJKI
 • 9  min. czytania
 •  komentarze [101]

Edukacyjne bajki dla dzieci – najciekawsze propozycje. W telewizji i internecie jest mnóstwo fajnych bajek i programów, które warto pokazać dzieciom. Jestem za tym żeby nie stosować żadnych radykalnych metod tylko pokazywać dzieciom sprawdzone wcześniej pozycje. Mocno reprezentowany będzie też polski serial animowany!

Oczywiście, rozumiem też rodziców, którzy świadomie nie włączają dzieciom bajek. Ale tak sobie myślę, że to tworzenie trochę sztucznej rzeczywistości, bo kiedyś w końcu się zetkną z bajkami i takie nieprzygotowane mogą odebrać je bardzo źle.

Pamiętam historię jednej z mam, której dziecko nie oglądało NIGDY bajek, chodziło do przedszkola Montessori i na codzień stykało się tylko z realnymi sytuacjami. Jednak, któregoś dnia sąsiad w podobnym wieku  zaprosił chłopca do siebie. Pech chciał, że akurat na film o Spidermanie. Wyobrażacie sobie dziecko, które widzi sceny z tego filmu nigdy wcześniej nie widząc fikcyjnych postaci? Chłopiec był przerażony!

Uważam, że dobrze dobrane bajki do wieku oraz WRAŻLIWOŚCI dziecka są naprawdę ok.

Irytują mnie też bajki dla najmłodszych, w których obrazy atakują feerią kolorów, a akcja jest tak szybka, że można dostać oczopląsu. Nie ma co się dziwić, że po obejrzeniu dziecko jest maksymalnie pobudzone i trudno mu się dostosować do świata realnego.

Nasze ulubione edukacyjne bajki dla dzieci:

edukacyjne bajki dla dzieci - puffin rock
Gdzie obejrzeć?

Puffin Rock

Tytuł oryginalny: Puffin Rock
Długość odcinka: 20 min

Wyjątkowo pozytywna edukacyjna bajka dla dzieci o przygodach małych maskonurów. Przyjemna grafika narysowana piękną kreską i ciekawe dialogi sprawiają, że naprawdę lubię tę bajkę. Ma sporo walorów edukacyjnych. Bohaterami są Oona i Baba – rodzeństwo, które spędza ze sobą sporo czasu na zabawach i poznawaniu świata. Bajka pokazuje dzieciom, że warto opiekować się innymi.

Dostępna na NETFLIX


fajna bajka dla dzieci - Tosia i Tymek

Tosia i Tymek

Tytuł oryginalny: Topsy and Tim
Długość odcinka: 11 min

To chyba jedyna bajka, a właściwie film w duchu Montessori. Powstała na podstawie serii książeczek, których niestety nie można już nigdzie kupić (z genialnym przekładem Wandy Chotomskiej). Wiem, że są dostępne w bibliotekach.

Kim są Tosia i Tymek? To rodzeństwo, które ma takie problemy jak nasze dzieci. Lilka uwielbia oglądać ten serial, bo jest realny. Nie ma tam potwórów, strachów i innych. Jest to bardzo fajna bajka dla wrażliwych dzieci.

Wszystkie odcinki możecie obejrzeć bez problemów na Tosia i Tymek Youtube


polski serial animowany - ekipa chrumasa

Ekipa Chrumasa

Tytuł oryginalny: Ekipa Chrumasa
Długość odcinka: ok 7 min

To nasz ostatni hit! Polski serial animowany na temat warzyw i owoców dla dzieci (myślę, że od lat pięciu). Fajna bajka dla dzieci z edukacyjnym zacięciem. W sumie jest sześć odcinków i każdy porusza tematy związane ze zdrowiem. Lubię takie edukacyjne bajki dla dzieci z przesłaniem.

Wszystkie odcinki możecie obejrzeć TUTAJ


Bing - fajna bajka dla dzieci
Gdzie obejrzeć?

Bing

Tytuł oryginalny: Bing
Długość odcinka: ok 7 min

Bajka o empatycznym króliku i jego przyjaciołach. Za każdym razem kiedy ją oglądamy jestem szczęśliwa, że powstają takie produkcje. A co takiego jest w niej wspaniałego? Bing mówi bardzo dużo o emocjach, w taki sposób jak my to robimy, czyli nazywa je i tłumaczy. Bajka jest genialna! Jeżeli jej nie znacie to sprawdźcie.

Codziennie jest na Mini mini + oraz jest kilka odcinków na You tube.

A na rynku jest też dostępny Magazyn Bing


Mother goose club - plakat bajki dla dzieci
Gdzie obejrzeć?

Mother Goose Club

Tytuł oryginalny: Mother Goose Club
Długość odcinka: ok 25 min

Ulubiony program moich dzieci. To z niego uczą się piosenek po angielsku. Obejrzeliśmy już wszystkie po kilkanaście razy. Wiadomo nie od dziś, że dzieci uczą się przez zabawę, dlatego tak dużo mogą się nauczyć oglądając te piosenki.

Dostępna na NETFLIX


kultowy serial animowany - było sobie życie
Gdzie obejrzeć?

Było sobie życie

Tytuł oryginalny:  Il était une fois… la vie
Długość odcinka: ok 23 min

Kultowy serial animowany, którego chyba nie trzeba wszystkim przedstawiać. A jednak go tutaj przypomnę. Ostatnio nawet włączaliśmy ponownie żeby zobaczyć, co się dzieje z krwinkami podczas upadku. Świetny serial, który tłumaczy jak działa ludzkie ciało. Jeśli chodzi o edukacyjne bajki dla najmłodszych dzieci – klasyk.

DVD do kupienia najtaniej TUTAJ

Dostępna na NETFLIX


charlie i lola
Gdzie obejrzeć?

Charlie i Lola

Tytuł oryginalny: Charlie and Lola
Długość odcinka: ok. 11 min

Jest to jedna z ulubionych bajek Lilki. Bohaterami są Charlie i Lola – rezolutne rodzeństwo, które ma różne ciekawe perypetie. Porusza różne tematy, takie jak np. wizyta u okulisty, strachu przed ciemnością. Do tego bardzo ją lubię za niebanalną kreskę.

Do obejrzenia na Youtube


Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham

Tytuł oryginalny: Guess How Much I Love You
Długość odcinka: 11 min

Przepiękna animacja, która powstała na podstawie książki. Opowiada o miłości rodzica do dziecka. Czasem aż sama uronię łezkę wzruszenia. Wspaniała bajka dla najmłodszych.

Do obejrzenia na Mini mini +


Marta mówi - edukacyjne bajki dla dzieci
Gdzie obejrzeć?

Marta mówi

Tytuł oryginalny: Martha Speaks
Długość odcinka: 11 min

Bajka ta jest tak zabawna, sympatyczna i mądra, że aż czuję ekscytację, mogąc się podzielić z Wami tym tytułem. Marta to pozornie zwykły, fajny pies, jednak dzięki zupie literkowej, która trafia do jej głowy, Marta… nawija jak szalona. A że jest wyjątkowo mądrym, życzliwym i nieco naiwnym psem, przydarzają się jej różne przygody. Jej właścicielką jest Helenka, która ma fajnych, zabawnych przyjaciół. Cała bajka jest pełna humoru i życzliwości, a jej walorem edukacyjnym jest nie tylko nauka zachowań społecznych, ale przede wszystkim słów. Gdy tylko w bajce pojawia się niezrozumiałe słowo, wyjaśniane jest jego znaczenie. Oglądam ją chętnie z dziećmi, bo jest bardzo pozytywna i zabawna, a także pełna ironii z puszczonym okiem w stronę dorosłych.


Nasze ulubione edukacyjne bajki dla dzieci:

Raa Raa, mały, hałaśliwy lew

Raa Raa, mały, hałaśliwy lew

Tytuł oryginalny: Raa Raa the Noisy Lion
Długość odcinka: 10 min

Bardzo prosta w formie bajka, której głównym bohaterem jest hałaśliwy lew oraz jego przyjaciele z dżungli: Krokuś, Zebcia, Rafcia, Trąbuś i Uuu Uuu. Tym, co przyciąga w tej bajce, są dźwięki. Przy jej tworzeniu pracowali między innymi specjaliści od logopedii dziecięcej. Jest tu rytmika i magiczne fascynujące dźwięki. W każdym odcinku Raa Raaa rozwiązuje jakiś nieskomplikowany problem. Szuka przyjaciół, swojego głosu, czy przyczyny pojawienia się jakiegoś tajemniczego dźwięku. W bajce tej nic nie rozprasza dzieci, co sprawia, że dźwięki stają się najważniejsze. Oglądać w ciszy😊.


Tomek i przyjaciele
Gdzie obejrzeć?

Tomek i przyjaciele

Tytuł oryginalny: Thomas the Tank Engine and Friends 
Długość odcinka: ok 10 min

W tym zestawieniu Tomka nie mogło zabraknąć. Na wyspie Sodor pociągi wykonują różnorodne prace, a ich celem jest bycie pożytecznym i życzliwym. Tomek ma mnóstwo przyjaciół – innych pociągów, z którymi współpracuje. Są tu lokomotywy parowe, spalinowe, elektryczne, wąskotorowe, ale także wagony, statki powietrzne, wodne, żurawie i podnośniki oraz inne pojazdy. Występują również ludzie, którzy są jednak tłem dla przygód pociągów. Dzieci dzięki tej bajce poznają świat lokomotyw i przekonają się, że życzliwość i dobre serce oraz upór w dążeniu do celu i pracowitość przynoszą korzyści wszystkim.


Ciekawski George - edukacyjne bajki dla dzieci
Gdzie obejrzeć?

Ciekawski George

Tytuł oryginalny: Curious George
Długość odcinka: 22 min

Przygody przesympatycznej małpki, która zgodnie z tytułem jest bardzo ciekawska. George odkrywa nie tylko to, do czego służą różne przedmioty, ale także poznaje ciekawych ludzi, miejsca, zawody i inne zwierzęta. Jest przy tym dość niefrasobliwy, ale bardzo sympatyczny. Tu małpka nie mówi, więc dzieci muszą uważnie obserwować rozwój wydarzeń i oprócz poznawania świata, uczyć się zależności przyczynowo-skutkowych. Oczywiście nie zdając sobie z tego sprawy.


Klinika dla pluszaków
Gdzie obejrzeć?

Klinika dla pluszaków

Tytuł oryginalny: Doc McStuffins
Długość odcinka: 22 min

Sześcioletnia Dosia z wielkim sercem i troską leczy swoje zabawki, w specjalnie przygotowanej w ogródku klinice. Przyszywa im łapki, ceruje dziury, skleja, dokręca, reperuje. Bajeczka oswaja dzieci z wizytami u lekarza, ale także uczy empatii. W leczeniu Dosi pomagają inne zabawki, które ożywają przy niej. Bardzo sympatyczna i ciepła bajka.


Strażak Sam
Gdzie obejrzeć?

Strażak Sam

Tytuł oryginalny: Fireman Sam
Długość odcinka: 11 min

Strażak Sam musi znaleźć się w tym zestawieniu, nie tylko dlatego, że jest to jedna z ulubionych bajek wielu chłopców, ale też dziewczynek, ale także z tego powodu, że ma mnóstwo walorów edukacyjnych, dotyczących bezpieczeństwa. To od Strażaka Sama dzieci nauczą się, jak postępować bezpiecznie z ogniem, dlaczego nie wolno beztrosko wychodzić w góry bez przygotowania, czy tego, co może prowadzić do pożaru lasu. Pierwsza pomoc i postępowanie w sytuacjach kryzysowych, a także sposoby na ich unikanie – oto przekaz Strażaka Sama.


Dzielny lew Eryk - polski serial animowany

Dzielny lew Eryk

Tytuł oryginalny: Dzielny lew Eryk
Długość odcinka: 4 min

Polski serial animowany z 2015. Eryk to lew, który choć dzielny, czasem się czegoś boi. Taka postawa pokazuje dziecku, że każdy ma prawo obawiać się nowych sytuacji, co nie znaczy, że nie jest dzielny. Eryk boi się burzy, pierwszego dnia w przedszkolu, czy mycia głowy. Bajka dla najmłodszych – oswaja dzieci z sytuacjami, które mogą spotkać na co dzień i uświadamia im, że strach ma wielkie oczy. Jeśli więc macie przed sobą jakieś wydarzenie, wymagające oswojenia, przeglądnijcie odcinki „Dzielnego lwa Eryka”, być może będzie pomocny😊.


Żółw Franklin

Żółw Franklin

Tytuł oryginalny: Franklin
Długość odcinka: 21 min

Żółw Franklin to niezwykle uroczy bohater, który ma swoich równie miłych przyjaciół. Poznaje świat wokół siebie, czasem zachowując się zabawnie, jak wtedy, gdy spotkawszy nietoperza, sam próbuje spać głową w dół, by sprawdzić, jak się czuje to stworzenie. Poznawanie świata – zwierząt, wydarzeń, zwyczajów – oto czego dzieci uczą się wraz z Franklinem. Wszystko w spokojnej, wolno płynącej fabule.


Myszka w paski - edukacyjne bajki dla dzieci

Myszka w paski

Tytuł oryginalny: Myszka w paski
Długość odcinka: 2.5 min

Doskonała bajka dla przedszkolaków, która nie tylko oswaja dzieci z tym miejscem, ale pozwala im się identyfikować z wydarzeniami, które przedstawia Myszka w paski. Większość z nich dzieje się właśnie w przedszkolu. Myszka w paski pokazuje różne sytuacje, jakie mogą się tam wydarzyć i uczy, jak na nie reagować. Od niej dzieci dowiedzą się także, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy oraz czym są pieniądze. Jest to polski serial animowany, który porusza wszechstronne dzieciny życia, a wszystko na przykładzie dzieci z przedszkola.


Trojaczki

Trojaczki

Tytuł oryginalny: Les Triplés
Długość odcinka: 7 min

Są takie bajki, które lubię bardziej niż inne. I Trojaczki do nich należą. Być może dlatego, że identyfikuję się z ich mamą😊? Choć ona samodzielnie wychowuje trójkę rozrabiaków, to jednak czasem czuję jej irytację😉. A same trojaczki są niezwykle rezolutne: dziewczynka i dwóch chłopców przeżywają różne przygody i jak to rodzeństwo – kłócą się i jednocześnie kochają nad życie. Bawią się, odkrywają i poznają świat, wyobrażając sobie czasem zupełnie niesamowite rzeczy. Idealna bajka dla rodzeństwa.


Edukacyjne bajki dla najmłodszych dzieci

Baby Einstein - edukacyjne bajki dla dzieci

Baby Einstein

Tytuł oryginalny: Baby Einstein
Długość odcinka: 3,5 min

Słuchajcie, przyznaję się bez bicia. Jak nie mam żadnej alternatywy i opadam z sił puszczam dzieciom odcinek Animal Farm. Junior aż podskakuje z radości. Siedzimy i nazywamy różne rzeczy, które pojawiają się na ekranie. W kategorii bajki dla najmłodszych dzieci – to naprawdę bardzo wartościowa pozycja i w niewielkich ilościach może być pomocna.

Edukacyjne bajki dla najmłodszych dzieci – odcinki tematycznie TUTAJ

a tu łapcie świeżutki największy prezentownik z inspiracjami dla dzieci od 1 roku aż po nastolatków. 10 tablic z podziałem na wiek dzieci, w sumie ponad 100 przemyśłanych propozycji! – Prezenty na święta dla dzieci 2023


Świat małego Ludwika

Świat małego Ludwika

Tytuł oryginalny: Louie’s World
Długość odcinka: 10 min

Edukacyjna bajka dla najmłodszych dzieci, która opiera się na otaczającym świecie. Podoba mi się minimalistyczna grafika i ciekawe wątki edukacyjne. Tę bajkę wyróżnia też bardzo spokojna muzyka o prostej kompozycji. Pamiętam jak Lilka uwielbiała ją oglądać.

Do obejrzenia na Youtube


Pocoyo - edukacyjne bajki dla dzieci

Pocoyo

Tytuł oryginalny: Pocoyo
Długość odcinka: 7min

Bajka o chłopcu w niebieskim ubranku. Fabuła jest bardzo prosta, ale ciekawa. Nie ma tam szybkich zwrotów akcji, a jednak dzieci ją lubią.

Do obejrzenia na Youtube


To były nasze ulubione edukacyjne bajki dla dzieci. A Wy, co lubicie oglądać?

A tu macie nasze ulubione Bajki dla dzieci Netflix

Tu macie fajne, miłe i edukacyjne – Najlepsze bajki HBO GO

Dla trochę starszych łapcie Seriale dla dzieci na Netflix

Dla całej rodziny natomiast filmy znajdziecie we wpisie: Filmy familijne a tu Filmy dla dzieci

a dla dorosłych Najlepsze seriale Netflix, tu Disney seriale oraz Najlepsze seriale HBO GO

Tu znajdziecie odpowiedź Jak wprowadzać dzieci w świat bajek

Tu znajdziecie coś dla dorosłego widza – nasze Najlepsze filmy 2022

Tu łapcie najświeższy wpis: Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka 2024

A tu łapcie nasze rekomendacje – Najlepsze seriale 2023

Komentarze

  dziękuję Ci Aniu za ten wpis. Fanką bajek nie jestem, nie mamy telewizora i myślę, że Juluś ogląda ich naprawdę mało. I tak wybierając bajkę miałam sporo dylematów, które Ty dzięki temu wpisowi rozwiałaś. Dzięki dobra kobieto :*

  Ostatnio Nina (3,5) zachwyca się odcinkami bajki ” Pan Toti”, mamy również książeczki z tej serii – polecam. Piękne obrazy, muzykę i przekaz ma również bajka Ernest i Celestyna. Bajka na podstawie książki, ale nie potrafię jej znaleźć na polskim rynku, może ktoś z Was wie gdzie dostać tę perełkę ??

  Moja córka uwielbia Domisie i moglaby je oglądać całymi dniami, również Masza i Niedźwiedź 🙂

  Aniu Masza i Niedźwiedź jest bardzo szybka. Obrazy zmieniają się szybko. Czy uczy nie bycia grzecznym czy bycia złośliwym czy upartym? Wiele razy pisałaś o tej bajce. U nas się nie sprawdziła. Bardzo pobudzająca.

  Masz rację, w porównaniu do bajek z tego zestawienia to Masza jest “najszybsza”.

  O ile większość to faktycznie wartościowe produkcje, to masza i niedźwiedź to KOSZMAR. Moje dziecko niestety uwielbia i się modlę żeby nie ujrzało miniaturki przy przeglądania YouTuba 🙈 bardzo źle na wpłynęła ta bajka na syna po kilku odcinkach (nie na raz) i mam wrażenie, że nieodwracalnie niestety. Na początku podobało mi się, że Masza dużo mówi, a Miś uczy empatii i troski, ale jak po paru razach dotarło do mnie co się tam wyrabia to staram się unikać jak ognia. Masza jest wielką egoistką, a do tego jej szalone zachowanie mocno pobudza. Brrr…

  W jednym z odcinków maszy (nie pamiętam dokladnie) jeden z bohaterów zabrał czajnik z gazówki u prosto z niego się napił. To może być niebezpieczne. Ja uwielbiam Blue (te 4 pieski). Mój 4 letni syn również. Zero przemocy, przyziemne sytuacje. Super zabawy w które można się bawić później z dzieckiem. Jak dla mnie to bajka i dla rodziców i dla dzieci. Pomaga zrozumieć siebie nawzajem.

  Przygody Bolka i Lolka, Mikolajek, Trojaczki, Luluś i Kropka, Muminki, Octonauci , Male Zoo Lucy, Klinika dla Pluszakow i Bing.. oczywiscie nie wszystko na raz 😉

  Mr tumble !!
  Twirlywoos
  Little bus Tayo
  Listonosz pat
  Teletubisie ale tylko w Anglii wersji
  In the Night garden
  Ulubione bajki mojego syna

  Zgadzam sie z Twoim wpisem. Podobnie bylo z naszym maluchem. Malo tego bal sie usiasc na przeciwko chlopca ubranego w batmana. Drugie dziecko wychowuje zupelnie inaczej.
  Nie sztuka nie miec TV, slodyczy itp. w domu, sztuka jest korzystac z nich z glowa. A technika idzie w ostatnich latach tak bardzo do przodu :O as strach pomyslec co bedzie za 5-10 lat! :O

  Dziękuję za ten komentarz. Dokładanie, wszystko z umiarem i będzie ok.

  Magiczny autobus 🙂 bardzo edukacyjna, myślę, że od 5+

  O tak, doskonale wpisuje się w to zestawienie.

  Witajcie 🙂
  Co do techniki … Wszystko jest dla ludzi – dzieci. Tylko nasza w tym głowa byśmy nauczyli je w odpowiedni sposób z niej korzystać. Moja córka zaraz będzie miała 5 lat, zaczyna zadawać pytania o ciało ludzkie .. więc myślę że to chyba pora w sam raz by zacząć Było sobie życie 🙂
  Za niedługo pewnie zacznie się po drodze era Minecraft … Więc będę ją zachęcał do nauki programowania a nie tylko samego grania.

  Moje dziecię (19m) ma w nosie telewizor, co bardzo mnie cieszy. Czasem do inhalacji puszczaliśmy mu angielskie piosenki dla dzieci. Ale szukałam takiego wpisu na szelki wypadek.

  A my bardzo polecamy Parauszka (yt)- 4latek i 2,5latka uwielbiaja. Bajka z pieknymi wartosciami w tle, uczy wybaczania sobie i innym a bazuje na przyjazni. Piekna lagodna muzyka i polska produkcja- uwielbiamy:))

  My nie mamy w domu TV, wiec nie oglądamy bajek wcale (co nie przeszkadza Madame doskonale orientować się w bohaterach tych najbardziej popularnych).
  Jedyna sytuacja, w której mogłyby się pojawić są nebulizacje, bo córka wysiedzi w masce wyłącznie z wlaczonym iPadem. Poza tym nie bardzo widzę miejsce i czas na ich oglądanie po prostu.
  W sytuacjach w których “ratuje się” iPadem, Madame wybiera filmiki nakręcone przez nas, lub występy Mazowsza. 😉

  Ooo tak! Florka jest cudowna, mamy też wszystkie książeczki i nasz 3-latek chętnie do nich wraca (tak jak wcześniej do serii o Kici Koci). Fajnie, że powstają takie mądre polskie bajki. Oprócz tego też lubimy Binga i Charliego i Lolę (chociaż Charlie jest tak idealnym starszym bratem, że aż czasem nierealnym 😀 ). Bardzo ładna jest też Ernest i Celestyna, chociaż myślę, że dla trochę starszych dzieci (ok. 5 lat), bo niektóre poruszane tematy, mogą być po prostu za trudne.

  Było sobie życie to hit na hity! Uwielbiam to oglądać:) (Razem z dzieckiem oczywiście hihi)

  ,,Piesek w kratkę”- Studio Miniatur Filmowych, można znaleźć na you tube. Powstał chyba w latach 60- tych, serial. Również ze studia Miniatur – ,, Co się zdarzyło w szatni”. Serial animowany ,, Proszę Słonia” oraz ,, Urwisy z Doliny Młynów”- wyprodukowany chyba w latach 80- tych, takie nasze Bullerbyn.

  A ja mam pytanie, kiedy dziecku można zacząć puszczać bajki? Mamy telewizor ale włączamy go tylko wieczorem jak córka śpi, nie chcemy żeby w dzień bezmyślnie leciało byleco a wiadomo, że taki maluch to nie potrafi odwrócić wzroku. Niedawno skoczyła rok, więc myśle, że jeszcze wcześnie ale gdy skończy 1.5 roku, 2 lata? Może gdy zacznie już lepiej mówić? Nie chcę wprowadzać bajek za wcześnie, ale też nie chcę oszukiwać córki, że TV nie istnieje:)

  Myślę, że to samo przyjdzie i nie ma takiej granicy. Ważne żeby puszczać bajki dostosowane do wieku i oglądać je razem. Warto też pilnować czasu, bo przy bajkach leci bardzo szybko.

  Są badania nad mózgiem które mówią, że do 2 roku życia dziecko nie powinno ogladac w ogóle nic na ekranie. Potem max 1h dziennie.

  Marta mówi i Luluś to dwie bajki o bogatym słownictwie może nie powalają grafiką ale najważniejsze jest to ze obraz jest spokojny i bajki są z przekazem.

  Bajki możesz puszczać jeszcze przed 2 rokiem życia najważniejsze żeby były po polsku dopuki nie nauczy się mówić. Żeby nie było to opinia logopedy

  Polecam bajkę Uki, jestem zachwycona bardziej niż mój syn, bardzo pozytywna:)

  Ja, do tego wszystkiego, dodałabym jeszcze “Zou”. Uwielbiam tę bajkę. Nawet nie wiem czy nie bardziej niż Córka ?

  My uwielbiamy Parauszka. Przepiękna baja,, z miłością do detali, zawsze z morałem, Moje dziecko ją uwielbia. Lubię też Bing’a, Pamiętnik Florki i Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocam :-)mądre, wartościowe bajki 🙂 Pozdrawiam!

  Niektórych o dziwo nie znałem, ale wszystko da się nadrobić. Polecam też Pana robótkę, Psi Patrol i Agibagi 🙂

  Nie wiem co w tym zestawieniu robi Bing. Zastanawia mnie dlaczego krolik nie ma rodzicow- za to ma, tak jak inne “dzieci” opiekuna -samotnie wychowujacego :/ DLA mnie dziwne.
  Nasza… Edukacyjne walory tej “bajki”? Nie znam.
  Szkoda, ze zabraklo Franklina czy Reksia, albo Misia Uszatka 🙁

  Dokladnie. Reksio, Mis Uszatek czy inne stare bajki sa naprawde dobre. Chyba troche niektorzy zapomnieli o tym.

  W Bingu dziwne jest to, że dzieci są większe od tych opiekunów 😉 A tak w życiu, to nie wszystkie dzieci mają rodziców, wiele dzieci jest wychowywane przez jedną osobę, więc to, co pokazuje ta bajka nie jest tak bardzo dziwne. Nawet fajnie, że jest inny świat i może oswoić dziecko z tym, że bywa też inaczej niż dwoje rodziców.

  Kiedy byłam mała, uwielbiałam bajkę „Magiczny Autobus”:) w każdym odcinku dzieci z Panią Loczek wyruszają na wycieczkę magicznym, szkolnym autobusem i uczą sie czegoś nowego, raz poznają kosmos, innym razem odkrywają jak działa ludzkie ciało:) sprawdzałam nawet ostatnio i bajka jest dostępna na NETFLIX

  Witam serdecznie. Ja osobiście polecam bajkę “Rodzina Treflików” stworzona przez firmę Trefl. To ta sama firma, która zajmuje się min. sprzedażą zabawek, gier, puzzli i wiele innych ciekawych rzeczy dla dzieci. Bajka bardzo przyjazna dla dzieci, postacie są bardzo kolorowe, które uczą dzieci przyjaźni, szacunku dla drugiej osoby, przyjaźni. Mieszkają w malutkim domku gdzie mieszka mama, tata ze swymi dziećmi- Treflinka i Treflinek. Mają dużo przygód szczególnie z kolejnym bohaterem Małym Wujcio. Bajeczka świetnie wykonana, wyrazista i przyjemna dla oka. Polecam z czystym sumieniem!!!

  Super wpis , dopiero do niego dotarłam ? ekipa chrumasa wcześniej już z Twojego polecenia oglądana ? my oglądamy głównie bajki pełnometrażowe , niektóre są naprawdę przepiekne. Polecam “Jak wytresować smoka ” – wzruszajace pokazanie dobra i zmiany ?

  A gdzie Strażak Sam i Bob budowniczy? 😉 Mój dwulatek nic innego nie chce oglądać. Czasem jeszcze Tomek i przyjaciele. Ogląda od dwóch miesięcy, wcześniej byłam bardzo na nie. Jednak ciągłe choroby i konieczność nebulizacji doprowadziły do tego, że okresowo oglada 3 razy dziennie. I widzę, że najtrudniej jest zachować umiar.

  Masza i niedźwiedź polecane na twoim blogu? Ta szybka bajka dla małych dzieci? Jesteś tego pewna? Dla mnie ta bajka dla maluchów się nie nadaje. Pomijam treść, ale sam sposób prowadzenia fabuły, akcja, ilość scen-to przekreśla dla mnie jakiekolwiek walory edukacyjne.

  Ja bardzo lubie Binga, Marta mowi i Kosmiczny Jet – bajka ktora uczy wiedzy o fizyce i kosmosie <3 Kot prot tez jest fajną edukacyjną bajką 🙂

  A i jeszcze swinka pepa po angielsku. Wartosci edukacyjnej jako takiej w tresci nie ma , za to jest swietna do nauki języka.

  Kocham Puffin rock chyba bardziej od moich dzieci:) jeszcze podoba nam się bajka o misiu Muki, nawiązująca do książki “Miko w podróży dookoła świata”

  Puffin Rock chyba lubie nawet bardziej niż moje dzieci. Dodałabym jeszcze bajkę o misiu Mukim, nawiązująca do książki o nim pt. “Muki w podróży dookoła świata” 🙂

  Z naszą 3,5 latką odkryliśmy ostatnio na Netflix bardzo fajną bajke edukacyjna – trzeba ją dawkować bo mogłaby godzinami ją oglądać. – NOWE PODRÓŻE JUSTINA – chłopiec podróżuje po różnych zakątkach świata obecnego i przeszłego, bywa nawet na księżycu i odkrywa oraz tłumaczy róże zjawiska ze świata fizyki, przyrody a także zachowania społeczne. Poza nią na naszej liście (podczas nebulizacji, w długiej podróży i czasem gdy poprosi, bo umówmy się za całkowitym zakazem nie jestem, tez oglądałam bajki za dzieciaka ważne żeby nie cały dzień przed ekranem, poza tym zakazany owoc ponoć smakuje najlepiej): Doktor Tosia, Jej Wysokość Zosia, Wyspa Puffinów o której wspominasz (uwielbiam ją!!!!), Wissper, Mała Lama, Dora poznaje świat i Kazoops! (choc w tym dużo się dzieje). No i niesmiertelny Psi Patrol przyniesiony od dzieci z przedszkola, cóż taki okres 🙂

  Polecamy również bajeczke “przytul mnie” ❤ moja córeczka ją uwielbia! Przygody misia taty i synka ❤ przypomina mi to “nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”

  Też oglądamy Oonę i Babę 🙂 i Dosię 🙂 i Charliego i Lolę 🙂
  Polecamy z Netflixa: Psi Patrol, Motown Magic (znakomita muzyka i piękne grafiki, do tego świetny przekaz), Frytka i Kartofelcia, Karolek z Naklejkowa, a dla małych detektywów: Noddy oraz Detektywi z domku na drzewie.

  Hey Duggee – kochana przez 2-latkę i 4-latkę, dowód na to, że brytyjski humor sprawdza się także w animacji dla dzieci. Nie wiem czy istnieje polska wersja bo my oglądamy ją w Hiszpanii. Twórcy chyba ci sami co Peppy (której zresztą będę bronić rękami i nogami, edukacyjna czy nie, ja uwielbiam i moje córki też).
  Masza jest świetna, a Opowieści Maszy jeszcze lepsze, jedna z tych bajek, która naprawdę skupia się na historii i opowiada ją z werwą i humorem, a nie tylko podaje dydaktyczną treść opakowaną w bardzo wątłą fabułę.

  Muki- cufowna Bajka o misiach zwiedzających świat na rowerze, bardzo inteligentne dialogi i dużo ciekawych informacji o świecie, dużo muzyki. Małe królestwo Bena i Holi- mądra i zabawna. Plafon Rok to chyba ja najbardziej lubię;)

  Również polecam bajkę Bluey, moja córka (4 latka) ją pokochała. Ja też lubię, myślę że jest kierowana do dzieci ale też do rodziców, nie jeden rodzic mógłby uczyć się od mamy i taty tytułowych piesków 😉 Można obejrzeć też na Disney+ 😉

  Jet kosmiczny – absolutnie genialna bajka. Wprowadza dzieci w świat fizyki. Mój syn dzięki niej ma już całkiem niezłą wiedzę o kosmosie. Sama uwielbiam ją oglądać i nauczyłam się z niej bardzo wiele. Ładna animacja, fajni bohaterowie i przede wszystkim umiejętne przekazywanie niby trudnej wiedzy w zabawny sposób.

  Tygrysek Daniel i Sąsiedzi. Super bajka tłumacząca dzieciom emocje jakie im towarzysza w wielu sytuacjach. Uczy dzieci i rodziców 🙂

  Niektóre bajki też znam. Ale i tak jedną z moich ulubionych bajek był “Luluś” 😉

  Oprócz “Kliniki” miałem do czynienia przynajmniej raz w swoim życiu ze wszystkimi bajkami, wymienionymi przez Ciebie 🙂

  a moje dziecko oglada najchetniej :
  Tomek i przyjaciele
  Ekspress polarny
  rodzine Adamsów
  wszystkie części Hotelu Transylwanii
  miasteczko Halloween
  oryginalną królewnę Śnieżkę
  Koralinę i tajemnicze drzwi
  i ma 5 lat:) , a te wszystkie srutututu Marty.. domisie i inne tego typu go w ogole nie interesuja na szczescie, a mimo to jest wspanialym madrym chlopcem:)

  Witam, mój synek najchętniej ogląda filmiki z traktorami jak jeżdża po polu… bajki nie bardzo go interesują. \sporadycznie traktor tom, bob budowniczy. \staram się puszczać po angielsku. \Zastanawia mnie czy dziecko 3 letnie (do tej pory w ogóle nic nie oglądał, kiedy kuzyni oglądali on się nudził) może oglądać filmiki, które nie są bajkami. \nie ma tam w sumie nic co mogłoby być niewłaściwe… muzyke bardzo ściszam, ale jednak jakoś źle mi z tym, Mały bardzo źle znosi wyłączenie. jednak nie zdążyliśmy wypracować póki co żadnego systemu bo zaczął oglądanie niedawno.

  Jedyna bajka która lubi mój Maluch to Bluey 🙂 bajka o rodzinie niebieskich piesków, które wymyślają zabawy dla całej rodziny. Prócz uśmiechu dziecka w tle pouczające tresci- typu “powinno się dzielić z innymi” itp. bajkę oglądamy na Disney junior. 🙂

  To jest najbardziej życiowa bajka e-v-e-r!!! Jest przy tym niesamowicie śmieszna, w zasadzie mogłabym oglądać ją bez dzieci. Kreatorzy są absolutnymi geniuszami.

  Nie mamy telewizora od 7 lat, ale dostęp do internetu jest stały 😉 zatem mamy zestaw bajek dla naszej 3,5 latki, które lubi najbardziej 😉

  Oglądane wyłącznie po angielsku:
  Doc McStuffins
  Paw Patrol
  Ben and Holly’s little kingdom
  Shimmer and Shine

  A te tylko po polsku:
  Kubuś Puchatek
  Muminki
  Bing

  I jak najbardziej jesteśmy za tym, aby wszystko dawkować w mądrych ilościach 😀

  Dla najmłodszych dzieci polecam spokojne i stonowane bajki na kanale KOYOKOYO 🙂

  Ja wychowywałam się na „Królu lwie” moje dzieci też polubiły, czasem sobie wracam do dziecięcych lat

  Od kiedy Pani zdaniem warto zacząć pokazywać dziecku pierwsze bajki? Nasza córeczka mająca rok i 3 miesiące jeszcze nigdy nie widziała żadnej bajki, gdyż poszliśmy za głosami neurologpedów, że oglądanie ich jest bardzo niewspierające dla rozwoju dziecka. Jednak nadejdzie czas, że trzeba będzie w końcu pokazać. Kiedy warto to zrobić, aby nie było za wcześnie ale też nie za późno?

  Nasz zestaw w zaleznosci od dnia:
  Przytul mnie – mój faworyt! Netflix
  Bing
  Przygody Rubinki Netflix
  Dora
  No i ….Psi Patrol…

  Mój pięciolatek do tej pory oglądał Binga, ciekawskiego George’a, strażaka Sama albo Kajtusia.Tuż przed świętami Bożego Narodzenia kolega przyniósł do zabawy figurkę dinozaura i wtedy się zaczęło.Od tej pory chce oglądać tylko filmy o dinozaurach i to nie animowane ale takie prawdziwe.A najbardziej lubi T-Rexa 🤦

  Od 7 do 15 miesiecy praktycznie tylko i wylacznie: Super Simple Songs na youtube. Jedyna rzecz, ze tylko po angielsku (moze to plus?). Te edukacyjne piosenki powinny sie znalezc w rankingu bo dobrze przygotuja do bajek z moralem i sa delilatne a przy tym mocno edukacyjne. Polecam.

  Dzięki za ściągę 🙂
  Bardzo gorąco polecam bajkę “Przytul mnie”- edukacyjna, o uczuciach i emocjach, i o tym co w życiu jest ważne. Bardzo przyjazna grafika i świetna muzyka

  Witam, wiele tytułów zarówno przedstawionych na blogu, jak również polecanych w komentarzach znamy i lubimy. Gdy córka była młodsza (obecnie 6 lat) królowały u nas Tosia i Tymek, Pajączek Wolly, Charli i Lola, oczywiście Pepa, później były Pamiętniki Folrki, Parauszek, Trojaczki, Wessper, następnie Mustang – duch wolności, Mia i ja, Heidi, z synem 4 lata oglądali wspólnie Strażaka Sama, Psi patrol, Kosmiczny Jet, Karolek z naklejkowa, Mała Lama, Kotociaki. Na pewno coś pominęłam. Obecnym hitem mojego małego fana dinozaurów jest Dino pociąg. Oglądając kolejne odcinki dzieciaki przenoszą się w czasy prehistoryczne i razem z rodzinką dinozaurów podróżują pociągiem przez trias, jurę i kredą poznając świat sprzed milionów lat.

  Dodała bym jeszcze Kajtusia! U nas właśnie Kajtuś na zmianę z ciekawskim georgem 🙂

  Dodałabym jeszcze bajkę Blue która leci na Disney Junior. Jedna z nielicznych bajek, które oglądam z córką z miłą chęcią. Bardzo dużo mówi się tam o uczuciach, współpracy, miłości do rodziny. Kiedy pojawia się jakiś problem zostaje on w bardzo pouczający sposób rozwiązany, można z tej bajki rowniez zaczerpnąć dużo pomysłów na zabawy z dziećmi. Jednym słowem bajka którą jako dorosły ogląda się z chęcią czego nie można na przykład napisać o Śwince Peppie, która niestety też jest u nas (na moje nieszczęście) wałkowana..

  Świetne tytuły i rzesza nam jeszcze nieznanych, ale aż dziw, że nie wspominasz ( nie znacie?) “Przytul mnie” 😉 my polecamy !;)

  Najpiękniejsze stare bajki dla dzieci które przeniosą Was z powrotem w świat dzieciństwa, znajdziecie na kanale YT Lizak Tv

  Mam córkę 4 lata i teraz lubi oglądać Kotociaki, bajki edukacyjne na Youtube, arielka i takie tam…Binga, Kajtusia i genialną Tosię i Tymka. Polecam, naprawdę wartościowa i edukacyjna bajka. Przerabiamy też obecnie Peppę i Blue. Ostatnio u koleżanki zobaczyła Mila i Morphle. Znudziło jej się po 2 minutach. Z tych głupich bajek wyróżniam:123go, Vip pets i Cartoon Network. Obejrzy czasami jeszcze biedronkę i czarnego kota i clifforda

  Konia z rzędem temu, kto mi podpowie gdzie można oglądać teraz “Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”. Z braku akceptowanych przeze mnie innych pozycji, wałkujemy Puffin Rock (na szczęście jeszcze się nie znudził) 😉 Inne bajki wydają mi się totalnie niedostosowane dla 3-latka.

  A ja od siebie, jako twórca, polecam polski film animowany pt. „Milo Mechanik” do obejrzenia za darmo na YouTube. Film cechuje się w pełni bezpieczną fabułą dostosowaną do dzieci w wieku przedszkolnym oraz licznymi wątkami edukacyjnymi.

  Milo Mechanik to opowieść o rezolutnym mechaniku, która z nutką humoru zabierze każde dziecko w edukacyjną podróż, przekazując wiedzę o świecie, który go otacza.

  Jeśli ktoś kocha Boga i chce dzieci uczyć dobrych wartości niesionych przez Pismo Święte serdecznie polecam Księgę Ksiąg.pouczające historię w pięknej i zabawnej odsłonie 🙂

  Spis wszystkich odcinków Tosi i Tymka po kolei wraz z odnośnikami do youtube i cda znajduje się na naszej stronie https:// worldgsm.pl/rozrywka/tosia-i-tymek-wszystkie-odcinki Zapraszam 🙂

  Jak dla mnie jeszcze na pierwszym miejscu powinna być bajka “Bluey” i Bingo 🙂 najlepsza bajka ever! 😀
  Do obejrzenia na Disney 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link