fbpx

Najlepsze filmy familijne – TOP 30 tytułów do zapisania

 • FILMY
 • 11  min. czytania
 •  komentarze [33]

Dziś przedstawię wam nasze najlepsze filmy familijne. Tu jest wpis stricte Filmy dla dzieci. Tymczasem tu, przez filmy familijne – rozumiem takie, które mrugają oczkiem także do dorosłego widza:)

Są takie wieczory, gdy zasiadamy całą rodziną i mamy wieczór filmowy. Lubię te chwile, ale jest coś, co mi przeszkadza się nimi cieszyć – wybór filmu. Przy pierwszym dziecku z chęcią oglądałam wszystkie bajeczki i fascynował mnie ten świat niejako powrotu do własnego dzieciństwa, przy jednoczesnym obserwowaniu tworzenia się filmowych wspomnień mojego dziecka.

Dziś już jestem rodzicem z bagażem doświadczeń i fascynacja oglądaniem bajek jest zamierzchłą przeszłością. W takie filmowe wieczory myśl o kolejnej bajce jest dla mnie męcząca, choć przecież są filmy animowane dla dzieci na poziomie – je uwielbiam, ale generalnie bajki dla dzieci są… dla dzieci.

Szukam więc kompromisu, którym są filmy familijne. To oczywiście nadal nie „Forrest Gump”, ale zwykle wszyscy jesteśmy zadowoleni. Dziś ułatwię Wam sprawę i podzielę się listą najfajniejszych filmów familijnych, które ubarwią Wasze wieczory, ucieszą dzieci, a Was nie znudzą.

Oto lista – najfajniejsze filmy familijne:

klikając w zdjęcie – przeniesiesz się do zwiastuna.

Nie będę tego z tego robić rankingu TOP 10, TOP 20 czy TOP 30. Ba! Nawet nie będę numerować – dzięki czemu jak podeślecie inne sprawdzone produkcje – będę ubogacać wpis! Lista zaczyna się więc od najnowszych produkcji by na koniec przypomnieć klasyki.

Naprzód
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,4

Naprzód

tytuł oryginalny: Onward
rok produkcji: 2020
długość filmu: 1h 42 min

Najnowsza produkcja Pixara ma wszystko. Jest filmowa podróż. Jest przygoda życia. Jest przemiana bohaterów. Jest przesłanie, że jest potrzebny nam umiar w używaniu technologii. Historyjka nie jest może super odkrywcza, ale odpowiednio bawi i wzrusza.


Klaus
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,2

Klaus

tytuł oryginalny: Klaus
rok produkcji: 2019
długość filmu: 1h 36 min

To będzie obowiązkowa lektura w okolicy świąt. Choć niektórym dzieciom/rodzicom nie przeszkadza tematyka oglądać go po 7 razy i okrągły rok:) Film pełny komizmu sytuacyjnego. Najważniejsze, że i dziecko i dorosły znajdą coś dla siebie. W porównaniu do innych świątecznych produkcji – bardzo odświeżający!


plakat Był sobie pies
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,2

Był sobie pies

tytuł oryginalny: A Dog’s Purpose 
rok produkcji: 2017
długość filmu: 1h 40 min

Film reżysera Hachiko. To opowieść o miłości, przyjaźni i przywiązaniu, które pokonuje wszystkie bariery. Chłopiec, który w dzieciństwie dostaje psa, dorasta z nim, jednak kres psich dni jest szybszy niż ludzkich. Okazuje się jednak, że zwierzęca reinkarnacja istnieje – przynajmniej w tym filmie – i Bailey otrzymuje nowe ciało ze starą, psią duszą…


Coco
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,4

Coco

tytuł oryginalny: Coco
rok produkcji: 2017
długość filmu: 1h 45 min

Coco to opowieść o meksykańskim chłopcu, który kochał muzykę tak bardzo, że przeniosła go ona do świata umarłych. Świata który miał szansę poznać, by dowiedzieć się, że zmarli to nie tylko zdjęcia, ale prawdziwe historie prawdziwych ludzi. W tej opowieści wszystko jest piękne: pokazanie tradycji meksykańskich, związanych ze śmiercią, muzyka i sama animacja jest tak piękna, że zapiera dech. Wzruszenia i śmiech, plus mnóstwo mądrości.


Fernando
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,7

Fernando

tytuł oryginalny: Ferdinand
rok produkcji: 2017
długość filmu: 1h 48 min

Co się stanie kiedy pacyfista trafi na arenę… Bardzo ciepła opowieść. Sympatyczni bohaterowie. Mądre przesłanie. I co najważniejsze każdy znajdzie coś dla siebie. I dzieci i dorośli będą parskać głośnym śmiechem.


Księga dżungli
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,4

Księga Dżungli

tytuł oryginalny: The Jungle Book
rok produkcji: 2016
długość filmu: 1h 46 min

Dzieci klasykę znać muszą. I „Księga Dżungli” właśnie nią jest. Chłopiec wychowywany jest przez zwierzęta – nie będę opisywać fabuły, bo ją znacie. Ta wersja filmu to jednak majstersztyk. Wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach, a zwierzęta w wersji life-action przyprawiają o ciarki.


a tu łapcie świeżutki największy prezentownik z inspiracjami dla dzieci od 1 roku aż po nastolatków. 10 tablic z podziałem na wiek dzieci, w sumie ponad 100 przemyśłanych propozycji! – Prezenty na święta dla dzieci 2023

Inside out
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,1

W głowie się nie mieści

tytuł oryginalny: Inside out
rok produkcji: 2015
długość filmu: 1h 35 min

I kolejna animacja, ale także jest w tym zestawieniu, ze względu na swoją wyjątkowość. To opowieść o emocjach, które mieszkają w każdym z nas. W tej historii mają swoje imiona, twarze i charaktery. Tak, tak. Niczym w „Było sobie życie” emocje są spersonifikowane. Jest Radocha, Smutna, Gniew, Odraza i Strach. Gdy dziewczynka przeżywa trudne chwile związane z przeprowadzką, jej dotąd działająca doskonale konstrukcja psychiczna, zaczyna się chwiać w posadach. Na ratunek ruszają Radocha i Smutna docierając do najdalszych jej zakamarków. Ten film jest tak dobry, że jego rekomendacja zajęłaby mi kolejnych kilka stron tekstu. Musicie to zobaczyć. Czapki z głów dla twórców.


Najfajniejsze filmy familijne:

plakat filmu pt. Kopsiuszek
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,9

Kopciuszek

tytuł oryginalny: Cinderella
rok produkcji: 2015
długość filmu: 1h 45 min

Klasyczna baśń o dziewczynie, która dzięki udanemu mariażowi, z pomiatanej pasierbicy, staje się żoną księcia. Choć schemat jest już dziś nieco passe, to film jest przepiękny i z pewnością spodoba się dzieciom. Dorośli odnajdą w nim magię, jednak ostrzegam, że opowieść ta, momentami absurdalna, może irytować, dlatego oglądając ją z dziećmi, nastawcie się na dobrą zabawę i przymknijcie swoje feministyczne oko na irytujące wątki.


Heidi
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,5

Heidi

tytuł oryginalny: Heidi
rok produkcji: 2015
długość filmu: 1h 51 min

Chyba mało kto zna Heidi. A warto! Oszałamiające alpejskie widoki, wzruszająca historia. Osierocona Heidi, ma ułożone życie ze dziadkiem na łonie natury, kiedy pojawia się ciotka, pragnąca ucywilizować dziewczynkę. Zabiera ją do miasta, gdzie poznaje niepełnosprawną bogatą Klarę. Światy obu dziewczynek nie mogłyby się bardziej różnić…


plakat filmu familijnego pt. Czarownica
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,0

Czarownica

tytuł oryginalny: Maleficent
rok produkcji: 2015
długość filmu: 1h 37 min

Ten film jest pięknie zrobiony – kostiumy, scenografia no i wspaniała kreacja Angeliny Joli w roli Diaboliny z pewnością spodobają się Wam. Dzieci urzeknie fabuła, która zbliżona jest to opowieści o Śpiącej Królewnie, jednak pokazuje tę historię z punktu widzenia Tej Złej?


Paddington
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,2

Paddington

tytuł oryginalny: Paddington
rok produkcji: 2014
długość filmu: 1h 35 min

Paddingtona chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Dzieci tak samo jak kochają książki, z rozdziawionymi buziami pochłaniają też film. Film zrobili producenci Harry’ego Pottera. Niech samo to będzie rekomendacją że wzięli się za to profesjonaliści. Wyszło wspaniałe kino familijne. Film doczekał się już paru części:)


plakat filmu familijnego pt. Bella i Sebastian
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,9

Bella i Sebastian

tytuł oryginalny: Belle et Sébastien 
rok produkcji: 2013
długość filmu: 1h 44 min

To kolejna opowieść o przyjaźni człowieka ze zwierzęciem, w tym przypadku psem. Akcja filmu dzieje się w cudownych i malowniczych Alpach w 1943 roku. Mieszkańcy wioski tracą swoje owce. Tymczasem Sebastian spotyka w górach samotnego owczarka, z którym się zaprzyjaźnia. Czy to Bella jest winna porwaniom owiec? Wspaniały klimat i piękne okoliczności przyrody dla dorosłych i oczywiście chłopiec i pies dla dzieci.


plakat filmu pt. Kacper i Emma
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,3

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele

tytuł oryginalny: Karsten og Petra blir bestevenner 
rok produkcji: 2013
długość filmu: 1h 14 min

To jest ostatni hit! Obejrzeliśmy razem i znów pojawiły się prośby o ponowne włączenie. Film powstał na podstawie książki, o której kiedyś pisałam. Bardzo fajny dla dzieci, które zaraz zaczną edukację przedszkolną, bo pokazuje kuluary tej instytucji. Trochę magii i piosenek urozmaica oglądanie. W kinach studyjnych jest teraz wersja świąteczna, ale nie możemy trafić.


plakat filmu familijnego pt. Królewna Śnieżka
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 5,6

Królewna Śnieżka

tytuł oryginalny: Mirror Mirror
rok produkcji: 2012
długość filmu: 1h 46 min

Julia Roberts jako Zła Królowa, trafia np. do gabinetu odnowy biologicznej…:) Popis autoironii. To taka ocierająca się o parodię formuła komedii, gdzie i dzieci i dorośli będą się śmiać do rozpuku. Osadzona w baśniowym świecie ale pełna odnośników do wspólczeności.


Najfajniejsze filmy familijne – lat 2000:

Zaplątani
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,7

Zaplątani

tytuł oryginalny: Tangled 
rok produkcji: 2010
długość filmu: 1h 40 min

Ona jest uziemiona… na wieki. Ale teraz dostała okazję by poznać świat po raz pierwszy na spółkę z pewnym łotrzykiem. Historii Roszpunki nie muszę wam opowiadać. Wspaniała adaptacja filmowa. Idealna doza humoru.


plakat filmu familijnego pt. Mikołajek
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,1

Mikołajek 

tytuł oryginalny: Le petit Nicolas 
rok produkcji: 2009
długość filmu: 1h 31 min

Mikołajek, Rosół, Ananiasz… te postaci przenoszą mnie do mojego dzieciństwa:) A Julek i Lilka chłonąc ich przygody na ekranie, wieczorem podtykają do czytania przed snem moje ulubione książeczki:)


Odlot
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,2

Odlot

tytuł oryginalny: Up
rok produkcji: 2009
długość filmu: 1h 36 min

Jeśli jakimś cudem nie widziałaś tego filmu – to od niego zacznij! To też tak uniwersalne i ponadczasowe kino familijne, że i dzieciaki i ty będziecie oglądać przyklejeni do telewizora. Film porusza głębokie nuty. Wartość przyjaźni, pogoń za marzeniami, że nawet nie będąc już najmłodszym wciąż można zmienić swoje nastawienie i wziąć świat za rogi!


plakat filmu familijnego pt. Wall-e
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,4

WALL·E

tytuł oryginalny: WALL·E
rok produkcji: 2008
długość filmu: 1h 38 min

Zaczynają się prawdziwe klasyki:) Choć nie myślałem, że tak szybko stanie się nim historia robota sprzątającego. Kiedy Wall·e poznaję EVE – mimo, że film dzieje się za 700 lat – opowiada historię starą jak świat:)


Zaczarowana
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,0

Zaczarowana

tytuł oryginalny: Enchanted
rok produkcji: 2007
długość filmu: 1h 47 min

Znacie księżniczki disneyowskie – ptaki nad nimi śpiewają, słońce dla nich wstaje, jak śpiewał Kult: „na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony badylek. A przed nią bieży baranek, a nad nią lata motylek”. Taka właśnie księżniczka, w wyniku czarów-marów trafia nagle do współczesnego Nowego Jorku. Co może pójść źle? Wszystko! Oczekiwania kontra rzeczywistość. Księżniczka z bajki i zwyczajny facet. Zobaczcie sami.


plakat filmu familijnego pt. Noc w muzeum
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,4

Noc w muzeum

tytuł oryginalny: Night at the Museum
rok produkcji: 2006
długość filmu: 1h 48 min

Cudowny film przygodowy, który przybliża dzieciom dawny świat i uzmysławia, że eksponaty to żywa historia. Oto Larry został zatrudniony jako strażnik w Muzeum Historii Naturalnej. Pracując na nocną zmianę, dowiaduje się, że właśnie nocą eksponaty ożywają. Rany, jak ja mu zazdroszczę! A co dopiero dzieci!


plakat filmu pt. Niania McPhee
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,5

Niania McPhee

tytuł oryginalny: Nanny McPhee
rok produkcji: 2005
długość filmu: 1h 37 min

Do ojca z gromadką niesfornych dzieci trafia Niania, która ma zapanować nad chaosem. Początkowo dzieci nic sobie nie robią z kolejnej niani, jednak tym razem trafiła kosa na kamień i Niania McPhee wprowadzi porządek w tej rodzinie, co oczywiście nie spodoba się dzieciom. Do czasu. Dużo zabawnych perypetii, ale także wzruszeń. Czasem zastanawiam się, czy potrzebuję takiej Niani, czy może sama już nią jestem?


Opowieści z Narnii
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,9

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

tytuł oryginalny: The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe 
rok produkcji: 2005
długość filmu: 2h 23 min

Kolejna z klasycznych opowieści, które trzeba znać. Rodzeństwo odkrywa magiczną szafę, która przenosi ich do magicznego świata Narni. Dzieci będą oczarowane opowieścią, a rodzice cudownym klimatem i światem, jaki udało się stworzyć twórcom tego filmu.


plakat filmu pt. Pamiętnik księżniczki
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,3

Pamiętnik księżniczki

tytuł oryginalny: The Princess Diaries 
rok produkcji: 2001
długość filmu: 1h 51 min

To opowieść, którą najlepiej ogląda się mamom i córkom. Nastoletnia, zwykła dziewczyna z San Francisco, zostaje odwiedzona przez nieznaną jej dotąd babcię, która oznajmia jej, że jest następczynią tronu niewielkiego, europejskiego państwa. Dziewczynki, już takie od 8 roku życia, będą zachwycone perypetiami dziewczyny, która ma stać się królową.


plakat filmu familijnego pt. Shrek
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,8

Shrek

tytuł oryginalny: Shrek
rok produkcji: 2001
długość filmu: 1h 30 min

Bez dwóch zdań klasyk, który po prostu musiał się tu znaleźć. W Polsce zapisał się na kartach historii, dzięki brawurowemu tłumaczeniu i cudownemu dubbingowi. Pewnie nawet nie wiecie, że w oryginale bohaterom głosy dodawały takie tuzy aktorstwa jak Mike Myers, Eddie Murphy czy Cameron Diaz! Ale chyba mimo tego polski dubbing wygrywa:) 


Najfajniejsze filmy familijne XX wieku:

Mała księżniczka
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,7

Mała księżniczka

tytuł oryginalny: A Little Princess
rok produkcji: 1995
długość filmu: 1h 37 min

Tę opowieść zna chyba każdy. No może każda?. Mała Sara trafia na pensję do Panny Mincin, gdzie ma pobierać naukę. Gdy jednak nadchodzą wieści o śmierci jej ojca, okrutna właścicielka szkoły zamienia życie Sary w piekło, degradując ją z pozycji bogatej uczennicy do służącej. To klasyka gatunku, pełna wzruszeń i emocji.


 Jumanji
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,0

Jumanji 

tytuł oryginalny: Jumanji 
rok produkcji: 1995
długość filmu: 1h 44 min

Chłopiec, który odnalazł grę, trafia do serca dżungli w niewiadomy sposób. Mija 26 lat, gdy dwójka dzieci, wprowadzając się do jego domu, odnajduje tę grę i zaczyna w nią grać. Oni również zostają wciągnięci do świata Jumanji. Czy im wszystkim uda się wydostać? Świetna rozrywka dla dzieci i rodziców.


plakat filmu pt. Dzieci z Bullerbyn

IMDb – 6,7

Dzieci z Bullerbyn

tytuł oryginalny: Alla vi barn i Bullerbyn
rok produkcji: 1986
długość filmu: 1h 27 min

Znów – klasyk, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – nie udało mi się odkopać żadnego trailera – kliknięcie w plakat przeniesie was wprost do drugiej części filmu z nowymi przygodami!


plakat filmu familijnego pt. Akademia Pana Kleksa

IMDb – 6,8

Akademia Pana Kleksa

tytuł oryginalny: Akademia Pana Kleksa
rok produkcji: 1983
długość filmu: 2h 38 min

Polacy nie gęsi – więc i nasz swojski prekursor Harry’ego Pottera musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Absolutny klasyk. Ja sama oglądałam go może z 50 razy na kasecie VHS. A razem z Lilką zdarzyło się to już może z 10 razy. Soundtrack dzieci znały na pamięć zanim w ogóle poznały co to telewizor:)


plakat filmu pt. E.T.
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,8

E.T.

tytuł oryginalny: E.T. the Extra-Terrestrial
rok produkcji: 1982
długość filmu: 1h 55 min

To najstarszy film w rankingu. Aż trudno uwierzyć, że ma już 38 lat! Opowieść o kosmicie, który przypadkowo został na ziemi i trafił pod opiekę chłopca, urzeka już kolejne pokolenia. Dzieci muszą zobaczyć E.T., a dorośli… no cóż, rozczuliło mnie oglądanie tego filmu. Uśmiechałam się też z ciekawością, oczekując na scenę odlotu statku kosmicznego. Fajnie sobie kiedyś radzili, gdy nie było takich możliwości technologicznych, jak dziś.


A jak szukacie tysięcy godzin filmów za 49 zł rocznie to może zobaczcie jakie super seriale i filmy można obejrzeć na Amazon Prime Video

A tu łapcie nasze rekomendacje – Najlepsze seriale 2023

a tu łapcie świeżutki największy prezentownik z inspiracjami dla dzieci od 1 roku aż po nastolatków. 10 tablic z podziałem na wiek dzieci, w sumie ponad 100 przemyśłanych propozycji! – Prezenty na święta dla dzieci 2023

Tu znajdziecie coś dla dorosłego widza – nasze Najlepsze filmy 2022

Tu łapcie świeżutki SkyShowtime TOP 20 z naszymi polecajkami a tu Disney dla dzieci.

Tu łapcie Seriale dla dzieci na Netlixie

A tu macie nasze ulubione Seriale 2020

Tu znajdziecie coś dla dorosłego widza – nasze najlepsze seriale Netflix, tu Disney seriale a tu Najlepsze seriale HBO GO

Tu znajdziecie odpowiedź Jak wprowadzać dzieci w świat bajek

a jak już je wprowadzicie zapraszam po Najlepsze bajki na Netflix a tu wpis w którym znajdziecie najlepsze bajki edukacyjne, dostępne też poza Netflixem

Tu łapcie najświeższy wpis: Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka 2024

Twoje najlepsze filmy familijne!

Koniecznie napisz mi co jeszcze jest “lekturą obowiązkową” w Twoim domu! Jakie są twoje ulubione filmy familijne? Obiecuję zebrać najczęściej powtarzające się sugestie i zaktualizować wpis o tytuły, które przegapiłam!

A jak macie już dość ekranu – zainspiruj dziecko by zrobiło Lapbook na interesujący go temat

Komentarze

  Ja się czaję na Kopciuszka, chociaż obawiam się, że Iza powie że to film nie dla dzieci 🙂 mam też gdzieś zgraną starą oryginalną wersję

  Dziekuje.
  Na pewno skorzystamy 😀
  Przypomnialo mi sie jedno z pani poprzednich zdjec i wpisow. zdjecie Lilki i taty razem ogladajacych cos na laptopie 😀 jak dla mnie bezcenne 😀
  Uwielbialam lezakowac z tata i ogladac wspolnie tv, zwlaszcza w zimowe i jesienne wieczory.
  mam 30lat, a nadal to pamietam 🙂 i tez tak chce 😀 z tym, ze ha bylam przytulona z taka. uwielbiam, wuem kuedy moj syn tak robi 😀
  Teraz to chyba nie na miejscu by bylo 😛 czy spanie corki z tata, bo w pokoju byl pajak 😀
  z mama nie jestem tak blisko.
  W kazdym badz razie sprobujemy tych filmow.
  Tym bardziej, ze moj wrazliwiec poza Pingu i Kajtusiem czasem zazyczy sobie Peppe, Tomka (tez zalezy, ktora wersja :/ ).
  Probowalam z Misza itd. Nie.
  Pozdrawiamy cieplutko i zyczymy WESOLYCH SWIAT! Zdrowych przedewszystkim 🙂

  A tak! Oglądają sobie “Było sobie życie”- tata musi uczestniczyć, bo pozniej jeszcze przed spaniem musi opowiedzieć jej cały odcinek:)

  Z Twojej listy Mikołajek i Paddington to u Nas absolutny hit. Mój maluch uwielbia też ekspres polarny i Dr Dolittle.

  Zapisuję “na przyszłość”, bo moje dziecko choć niemal rok starsze (bo z początku 2012 roku) nie huhu nie da rady pełnometrażowego filmu obejrzeć. Zresztą ją na razie interesują tylko filmiki, w których występuje. ;o)
  Dobrych Świat. Piękne życzenia na blogu zamieściłaś!

  2latka oglada filmy… niebardzo pomysl, lepiej zamienic to wszystko na ksiazeczki

  Czytamy bardzo duzo książek codziennie i jak raz w tyg 3 letnie dziecko obejrzy film, a nie durnowatą bajkę to nic sie nie stanie.

  Dzieci z Bullerbyn! Uwielbiam tę bajkę. Zresztą wszystkie podane przez Ciebie uwielbiam. I choć jestem już dorosła to nadal na nie zerkam 😉

  Bardzo fajne zestawienie, skorzystamy 🙂 BTW tylko ostatnie zdjecie pochodzi z jednego ze swiatecznych epizodow serialu sf “Doctor Who” (o tym samym tytule) 😉

  My różności ze Studia Ghibli wspólnie oglądamy 🙂 Top 3 z Ewką to Ponyo, Mój sąsiad Totoro i Podniebna poczta Kiki. Na Sekretach morza trochę się bała, ja byłam zachwycona ;D

  Polecam Ernesta i Celestyne. Przepiękna animacja! O zakazanej przyjaźni myszki i niedzwiedzia, dwóch artystycznych dusz 🙂

  “Sekrety Morza”, nasza absolutna miłość, temat niełatwy, ale pięknie przedstawiony. Przez jakiś czas ciągle nuciliśmy piosenkę z bajki, jest cudowna, z tego co wiem, jest nawet cała płyta z muzyką z bajki. Szkoda, że do takich bajek nie ma takiego marketingu jak co “Krainy Lodu” i tym podobnych… bo fajnie było by przytulić taką Selkę:) bardzo polecam. Wiem, że dzieci mają różną wrażliwość, więc już od oceny rodzica zależy, jaki wiek uzna za odpowiedni na obejrzenie bajki, my oglądaliśmy z 5-letnią córką, która później zadawała mnóstwo pytań:)

  Sekrety morza, mam na liście. Moja jest dość wrażliwa, bo nawet boi się krainy lodu.

  Express polarny jest genialny!ogladnelismy w ubieglym roku na swieta i wracalismy regularnie caly rok, nie udalo nam sie nim znudzic?sprobujcie Arthur Christmas -tegoroczny swiateczny faworyt.Pozdrawiamy z Rzeszowa

  Ja bym dodała jeszcze
  Toy story ?
  Według mnie bajki/filmy dziecko też musi posmakować. ..wszystkiego z umiarem. Pozdrawiam

  “W głowie się nie mieści”. Jeden z mądrzejszych filmów, uważam że każdy dorosły również powinien obejrzeć ?

  U nas jeszcze “mój przyjaciel Ufik” jest ukochanym filmem który też z przyjemnością oglądamy z dzieckiem

  Kacper i Emma- ja zakupiłam w sklepie kina Nowe Horyzonty- jest już kilka części dostępnych. Absolutnie najpiękniejsze filmy dla przedszkolaków. Nietuzinkowe , niewinne.

  Świetne filmy zostały tutaj spisane. Ja praktycznie co wieczór staram się obejrzeć jakiś ciekawy film. Oglądanie filmów online jest coraz bardziej popularną metodą spędzania wolnego czasu.

  Polecam film Cudowny chłopak z Julia Roberts – piękna historia o przyjaźni i różnorodności. Dzieci 7 i 5 lat zachwycone i wzruszone.

  Mogłabyś też dodać do listy film “Biały Kieł”, nie jestem pewna ale to chyba film z 2020… Polecam, naprawdę wzruszający o zwierzętach i o miłości człowieka do zwierzęcia i głównie o pamięci zwierząt o dobroci ludzi.

  Jeszcze koniecznie “Cudowny chłopak” z Julia Roberts i skoro pojawił się Mikołajek to również Wakacje Mikołajka 🙂

  Ja jeszcze dodam, jeśli nie było “Gang szklanych kulek”. Bardzo ciekawy. 🙂

  Dźwięki muzyki z 1965 roku, wręcz arcydzieło
  Fantazja 1940 i Fantazja 2000
  Krzysiu, gdzie jesteś?

  Nam się bardzo podobał “Hugo i jego wynalazek”
  Dziękuję za zestawienie i przypomnienie o ET 🙂

  Szkoda, że nie ma podanych kategorii wiekowych – szukam czegos do poogladania z 3 latką..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link