fbpx

10 ważnych rzeczy, gdy kupujesz okulary przeciwsłoneczne dla dziecka – 2023

Słońce w końcu zawitało i świeci zuchwale w nasze twarze. Tak bardzo na to czekaliśmy! Od razu mamy więcej energii i chętniej spędzamy czas na zewnątrz. A jak jest słońce, to zaczynamy nosić okulary przeciwsłoneczne.

Zakładając okulary przeciwsłoneczne dzieciom, kształtujemy prawidłowe nawyki – dbania o oczy i wzrok. Wpis jest efektem płatnej współpracy z dystrybutorem marek Real Shades i Shadez. Wytrwali znajdą na końcu rabat 20%!”

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – zbędny gadżet czy potrzebna ochrona?

W dzisiejszym wpisie przeczytacie o najważniejszych rzeczach, na które warto zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

1. Gdzie kupić najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Jest wiele miejsc, gdzie można kupić dobre okulary, ale z pewnością nie jest to sieciówka. Naprawdę lepiej jest założyć dziecku czapkę z daszkiem lub kapelusz, niż dać mu takie okulary, które poza wyglądem nie mają nic wspólnego z okularami przeciwsłonecznymi.

Okulary za 5 zł nie pełnią żadnej funkcji ochronnej. Zamiast pomóc, mogą nawet zaszkodzić. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych sklepów i marek, które specjalizują się w produkcji okularów dla dzieci.

Model Chill Tortoise Fashion – rozmiar 7-10 – KLIK

2. Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka muszą mieć filtr UV

Podczas słonecznego dnia mrużymy oczy na słońcu, źrenice się zwężają i dostaje się do nich mniej szkodliwych promieni UV. Jeżeli założymy sieciówkowe lub bazarowe okulary BEZ FILTRA, które nie mają ochrony przed promieniami UV – tylko szkodzimy oczom. Podczas noszenia takich okularów, oczy są zaciemnione, źrenice są rozszerzone i promienie UV trafiają prosto do nich – jest to niebezpieczne!

Okulary Real Shades i Shadez przeszły testy laboratoryjne i mają szkła z filtrem, który pochłania 100% promieniowania UVA, UVB i UVC (filtr UV 400)

Model Classic Army Green 3-7 KLIK

3. Okulary dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznego materiału

Okulary nie powinny zawierać szkodliwych substancji chemicznych (m.in. rtęci, ftalanów czy bisfenolu A – BPA).

Wszystkie oprawki, zarówno w Real Shades, jak i Shadez są wykonane z nietoksycznych materiałów, nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, np. bisfenolu A – BPA

Okulary Star 4-7 – KLIK

4. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny być … dziecioodporne

Nie wiem, czy Wasze dzieci mają takie zdolności, że chcą wszystko sprawdzić: wyginając, naciągając lub rzucając przedmiotami. Jest to zupełnie normalne, dlatego okulary powinny być przystosowane do takich trudnych warunków.

Dlatego tak lubimy te okulary, bo przez kilka lat nigdy się nie połamały.

5. Szkła w u okularach przeciwsłonecznych powinny być wykonane z nietłukącego się materiału

Szkła okularów przeciwsłonecznych powinny być wykonane ze specjalnego materiału – np. poliwęglanu. Najważniejsze dla bezpieczeństwa dzieci są dwie rzeczy. Po pierwsze, że szkła się nie potłuką. Po drugie: jeżeli się zarysują, co przy dziecięcych pomysłach może się stać, to nadal macie 100% ochrony UV.

Filtr w tych okularach jest wtopiony w szkła, więc zarysowania im niestraszne: nadal będą chronić dziecięcy wzrok nawet, jeśli na wakacjach okulary zaliczą upadek w piach czy w krzaki. Bez względu na mogące się pojawiać zadrapania, okulary są cały czas tak samo skuteczne w blokowaniu UV.

Okulary Real Shades i Shadez mają takie właściwości:

 • szkła kategorii 3 zapewniające optymalne przyciemnienie
 • szkła o klasie optycznej 1 – nie zniekształcają obrazu
 • szkła możesz wyjąć i zastąpić np. szkłami korekcyjnymi
 • szkła wyjmuje się na zewnątrz, nie wpadają do środka

Okulary Surf 5-8KLIK

6. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z alergią

Jak wiemy, wraz z pojawieniem się wiosny zaczyna się intensywny okres pylenia. Warto zainwestować w dobre okulary, które będą idealną ochronną przed alergenami.

Retro Model Vibe – rozmiar 7-10KLIK

7. Dobry rozmiar okularów przeciwsłonecznych

Warto zwrócić uwagę na dobre dopasowanie okularów do głowy dziecka. Dzięki temu będą wygodne i nie będą przeszkadzać w aktywnym trybie życia. Okulary mają różne rozmiary i warto dobrać je prawidłowo.

I na stronach Real Shades i na Shadez znajdziecie ułatwienia – rysunek z wymiarami okularów – bo każda buzia i głowa jest inna, a każdy rodzic najlepiej zna swoje dziecko.

8. Styl i wygląd

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci mają różny styl: od sportowych po modele retro. Możecie wybrać, co tylko Wam się podoba. Możecie sugerować się również ulubionym kolorem dziecka.

A jeżeli Wasze dziecko nie przepada za noszeniem okularów to warto sięgnąć po model Real Shades SWITCH – zmieniają kolor pod wpływem promieni słonecznych.

Model Switch – ZMIENIAJĄCY KOLOR POD WPŁYWEM PROMIENI SŁONECZNYCHKLIK

9. Soczewki z polaryzacją – tak czy nie?

Soczewka z filtrem polaryzacyjnym przepuszcza fale drgające w kierunku pionowym (istotne dla oka informacje), wygaszając fale biegnące w kierunku poziomym (refleksy), dzięki temu obraz, który trafia do oka:

 • ma znacznie zmniejszone odblaski/refleksy
 • kolory są bardziej wyraziste, mają większe nasycenie
 • poprawia się jakość widzenia

Modele okularów przeciwsłonecznych Shadez i Real Shades, które mają polaryzację to:

10. Cena

Każdy obecnie szuka najlepszej jakości w dobrej cenie, dlatego mam też dla Was kod rabatowy.

Na kod ANIA20 macie 20% zniżki na obie marki – przedłużony kod ważny do 25 kwietnia! – linki macie tutaj REAL SHADES a tutaj SHADEZ

Warto zwracać uwagę na rozmiary oprawek podane przy konkretnych rozmiarach i opisy pod modelami.

Jeśli wasze dzieci są mniejsze – tu wpis Okulary przeciwsłoneczne dla małych dzieci

Komentarze

  Czy jest w Warszawie sklep gdzie można kupić okulary dla dziecka stacjonarnie? Zamówiłam real shades ale niestety nie trafiłam z rozmiarem😞

  A ja teraz trafiłam na wpis. Czy ktoś wie, czy są jeszcze jakieś kody rabatowe? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link