fbpx

Najlepsze bajki na Netflix dla dzieci – nasza TOP lista

 • BAJKI
 • 10  min. czytania
 •  komentarze [57]

Najlepsze bajki na Netflix – przegląd najciekawszych propozycji dla dzieci w różnym wieku. Po pierwsze w dzisiejszym wpisie zdradzę Wam, które bajki zasługują na uwagę. Na Netflixie jest ich bardzo dużo i trochę żałuję, że nie da się na nie głosować żeby stworzyć listę tych najlepszych. Dlatego też dziś napiszę Wam o naszych ulubionych. Po drugie – nie musicie googlować – poprzypinałam wam dla wygody zwiastuny.

Najlepsze bajki na Netflix – nasza TOP lista

wyspa puffinów

IMDb – 8.7

Wyspa Puffinów

Tytuł oryginalny: Puffin Rock
Długość odcinka: 20 min

Wyjątkowo pozytywna edukacyjna bajka dla dzieci o przygodach małych maskonurów. Przyjemna grafika narysowana piękną kreską i ciekawe dialogi sprawiają, że naprawdę lubię tę bajkę. Ma sporo walorów edukacyjnych. Bohaterami są Oona i Baba – rodzeństwo, które spędza ze sobą sporo czasu na zabawach i poznawaniu świata. Bajka pokazuje dzieciom, że warto opiekować się innymi.

Zwiastun dostępny TUTAJ


Detektywi z domku na drzewie - najlepsze bajki na Netflix

IMDb – 7.1

Detektywi z domku na drzewie

Tytuł oryginalny: Treehouse Detectives 
Długość odcinka: 24 min

Ta bajka bardzo mi przypomina polskiego Parauszka. Akcja jest spokojna i za każdym razem bohaterowie rozwiązują nową zagadkę. Tobi i Teri pomagają sobie i współpracują  przy wyjaśnianiu ciekawych spraw. Animacja jest naprawdę piękna i bardzo interesująca dla dzieci. Jest z polskim dubbingiem. Taką grafikę i wartościowe treści mają najlepsze bajki na Netfliksie, a jest ich niewiele.

Zwiastun dostępny TUTAJ


Garderoba Julie - netflix seriale dla dzieci

IMDb – 8.5

Garderoba Julie

Tytuł oryginalny: Julie’s Greenroom 
Długość odcinka: 50 min

Serial edukacyjny dla dzieci, które interesują się sztuką, tańcem, teatrem. Moja córka kocha odcinek o balecie i zna go na pamięć. Jest to bajka twórców Muppetów i rzeczywiście kukiełki wyglądem przypominają znane wszystkim postaci. Serial jest wyjątkowy, bo wplata różne historie i ważne społecznie problemy, takie jak np. niepełnosprawność. Według mnie jest genialny – po cichu liczę, że może będą nowe odcinki.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Spytaj Mądroboty

IMDb – 8.4

Spytaj Mądroboty

Tytuł oryginalny: Ask the Storybots
Długość odcinka: 28 min

Bajka edukacyjna, która przemyca dzieciom sporo wiedzy. Każdy odcinek jest na inny temat i pomaga dzieciom zrozumieć, jak np. jak słyszymy lub jak działają wulkany. Bajka jest bardzo ciekawa, bo zawiera mnóstwo ciekawych informacji. Mądroboty odpowiadają na ciekawe pytania, jak na przykład: co się dzieje, gdy naciska się przycisk klawiatury? Wszystko podane jest w bardzo zabawny i przystępny sposób. Dzieciaki uczą się, nie będąc nawet tego świadome. Siedzą z zapartym tchem, poznając tajemnica świata.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Tygrysek Daniel

IMDb – 7.4

Tygrysek Daniel

Tytuł oryginalny: Daniel Tiger’s Neighborhood 
Długość odcinka: 22 min

Ta bajka dostała najwięcej like’ów czytelników w komentarzu do wpisu na FB – prosto więc zacytuję recenzję czytelniczki (Katarzyny R): “Tygrysek Daniel. Przeżywa codzienność kilkulatka, wyjaśnia problemy, sugeruje rozwiązania i ma piękne łatwe piosenki, które potem świetnie sprawdzają się w stawianiu czoła wyzwaniom w świecie dziecka. Bardzo mądra, przemyślana bajka, taka z gatunku pedagogiczno-dydaktycznych”.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Magiczny Autobus - najlepsze bajki na Netflix

IMDb – 6.2

Magiczny Autobus

Tytuł oryginalny: The Magic School Bus Rides Again 
Długość odcinka: 28 min

Najlepsza bajka na Netfliksie dla trochę starszych dzieci (6+),która jest kontynuacją dawnej produkcji (jest też dostępna na Netfliksie) z oldschoolowymi animacjami. Ta bajka powstała w oparciu o komiks z lat 90-tych. W każdym odcinku bohaterowie rozwiązują nową zagadkę. Jest sporo ciekawych informacji i dzieci uczą się podczas oglądania.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Dzieciaki móżdżaki - seriale dla dzieci netflix

IMDb – 8.1

Brainchild – dzieciaki móżdżaki

Tytuł oryginalny: Brainchild
Długość odcinka: 23 min

To nowy serial na Netfliksie, który jest genialny! Jest skierowany do trochę starszych dzieci, ale my z 6- latką oglądamy go razem. W każdym odcinku jest inny temat taki jak emocje, motowacja, wirusy itd. Do tego jest tak świetnie prowadzony, że dzieci (dorośli też) w domu robią różne rzeczy, które pokazywane są na ekranie. Dużo wiedzy dla ciekawskich dzieci.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Bal słówek

IMDb – 6.0

Bal słówek

Tytuł oryginalny: Word Party
Długość odcinka: 14 min

Bajka dla młodszych dzieci, z dużą ilością powtórzeń słówek. W czasie oglądania dzieci mogą nauczyć się wielu rzeczy, takich jak np. kolory. Fajne jest to, że postaci występują na białym tle i akcja nie toczy się bardzo szybko.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Ready, Steady, Wiggle! najlepsze bajki na Netflix

IMDb – 8.4

Ready, Steady, Wiggle!

Tytuł oryginalny: Ready, Steady, Wiggle!
Długość odcinka: 20 min

No Sztos. To chyba moja ulubiona produkcja Made in Australia. Dzieci nie mogę oderwać wzroku i bawią się razem z Anthony, Emmą, Lachy i Simonem. Są dostępne 2 sezony! Wspaniałe piosenki – wesołe choreografie – wszystko to sprawia, że dzieci tańczą i śpiewają! (rodzice zresztą też….)

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Klub mamy gąski - seriale dla dzieci netflix

IMDb – 7.5

Klub mamy gąski

Tytuł oryginalny: Mother Goose Club
Długość odcinka: ok 25 min

Ulubiony program moich dzieci. To z niego uczą się piosenek po angielsku. Obejrzeliśmy już wszystkie po kilkanaście razy. Wiadomo nie od dziś, że dzieci uczą się przez zabawę, dlatego tak dużo mogą się nauczyć oglądając te piosenki.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Przytul mnie - polska bajka na netflix

Przytul mnie

Tytuł oryginalny: Przytul mnie
Długość odcinka: 6 min

W końcu jest też na Netlfixie – znacie książkę “Proszę mnie przytulić” Przemka Wechterowicza i Emilii Dziubak? To są właśnie te same postaci. Bajka jest piękna, mądra i z przesłaniem. Gorąco polecamy.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Tut Tut Autka w Pagórkowie

IMDb – 8.2

Tut! Tut! Autka w Pagórkowie

Tytuł oryginalny: Go! Go! Cory Carson
Długość odcinka: 6 min

Nowa, fajna bajka na Netflix, która oswaja tematy związane z przedszkolem. Jeżeli Wasze dzieci niedługo zostaną przedszkolakami (lub już są) to polecam tą bajkę. Do tego widzę wyraźne inspiracje pedagogiką Montessori, bo główny bohater chodzi do placówki o nazwie Motorssori.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Było sobie życie

IMDb – 8.3

Było sobie życie

Tytuł oryginalny: Il était une fois… la vie
Długość odcinka: 24 min

To bajka, którą nasze pokolenie zna bardzo dobrze. Pomysł, by wniknąć w ludzkie ciało i pokazać jego funkcjonowanie w prosty i przejrzysty dla dzieci sposób, był genialny za naszego dzieciństwa i taki jest dla naszych dzieci, które poznają, jak funkcjonują poszczególne układy i jak to wszystko działa. Dzieci oglądają z wypiekami na twarzy. Oczywiście przy okazji spodziewajcie się tysiąca pytań😊.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Heidi

Heidi

Tytuł oryginalny: Heidi
Długość odcinka: 21 min

Seria inspirowana książką o Heidi, którą zapewne znacie. Dziewczynka trafia do swojego dziadka mieszkającego w wysokich górach i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. A nie jest ona taka zła. Są piękne widoki, zwierzęta i przyjaciele, ale także rozterki, jakich w większości na szczęście nasze dzieci nie znają. Są momenty zabawne, pouczające i wzruszające. Bardzo dużo emocji.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


śmieciarka - najlepsze bajki na Netflixie

IMDb – 8.5

Śmieciarka

Tytuł oryginalny: Trash Truck
Długość odcinka: 14 min

Śmietek – wielka hałaśliwa śmieciarka, wraz ze swoim 6-letnim, uroczym przyjacielem przeżywają wiele przygód, urozmaicanych fajnymi, edukacyjnymi wstawkami, jak w pierwszym odcinku, gdzie główny bohater, chcąc nauczyć Śmietka latania, dowiaduje się, jakie prawa fizyki za tym stoją i dlaczego nie wystarczy dorobić śmieciarce śmigło i skrzydła, by poleciała. To, co według mnie wyróżnia tę bajkę, to również ładna animacja.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


najlepsze bajki na Netflix - mustang

IMDb – 7.2

Mustang – Duch wolności

Tytuł oryginalny: Spirit Riding Free
Długość odcinka: 24 min

Konie mają jakąś magię przyciągania dzieci. Coraz więcej małych – o dziwo – dziewczynek pasjonuje się jeździectwem. U niektórych hobby przerodzi się pewnie w sposób na życie. Dla nich wszystkich jest ta bajka. Mustang – Duch wolności to przygody dziewczyn, które na co dzień obcują z końmi, ucząc się nie tylko jazdy, ale także opieki i współzawodnictwa. Dzieci dowiedzą się, jak postępować z końmi i że jazda konno to oprócz przyjemności, także obowiązki.

Zwiastun do zobaczenia TUTAJ


Wszyscy razem, śladem Blue! netflix dla dzieci

IMDb – 6,5

Wszyscy razem, śladem Blue!

Tytuł oryginalny: Blue’s Clues & You
Długość odcinka: 22 min

Słodki stworek Blue uczy się i poznaje świat. Sam nic nie mówi, ale jego przyjaciel – Josh – próbuje odgadnąć jego oczekiwania i pytania, grając w grę „Śladem Blue”. W odcinkach ukryte są walory edukacyjne – a jakże! Dzieciaki uczą się podstaw czytania, liczenia, ale także rozpoznawania emocji i innych aspektów otaczającego ich świata. Wszystko z sympatycznym Joshem i przeuroczym Blue. To bajka dla najmłodszych dzieci – interesująca i wciągająca dzięki zagadkom, ukrytym, gdzie? W śladach Blue! (Udzielił mi się entuzjazm Josha😉).


Ada Bambini Naukowczyni

IMDb – 7.5

Ada Bambini Naukowczyni

Tytuł oryginalny: Ada Twist, Scientist
Długość odcinka: 29 min

Bajka ta stylistycznie podobna jest bardzo do „Kliniki dla pluszaków”. Ada Bambini, wraz z dwójką przyjaciół – Ignasiem i Rózią – odkrywa różne ciekawe aspekty, otaczającego świata, przeprowadzając interesujące eksperymenty. Dzieci uczą się także logicznego myślenia i tego, jak współpracować. Nie brakuje tu prostych przykładów, ułatwiających zrozumienie czasem niełatwych zjawisk. Fajnie i ciekawie.


Abby Hatcher netflix dla dzieci

IMDb – 6.2

Abby Hatcher

Tytuł oryginalny: Abby Hatcher
Długość odcinka: 23 min

Jeśli chcecie zapoznać dzieci z emocjami, jakie same czasem napotkają i różnorodnością małych dziwactw, które ma każdy z nas oraz oswoić je z nimi i nauczyć je tolerancji, Abby Wam w tym pomoże, wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, które z pewnością dzieci pokochają. Wszystkie przygody i perypetie, jakie ich spotykają, są przyczynkiem do opowiedzenia o emocjach, ich akceptowaniu i rozumieniu. U siebie i u innych. Idealna bajka dla przedszkolaków.


Świat Karmy

IMDb – 8,1

Świat Karmy

Tytuł oryginalny: Karma’s World
Długość odcinka: 13 min

Ta bajka spodoba się szczególnie dzieciom w wieku 6-10 lat. Główną bohaterką jest Karma, która zmaga się z typowymi problemami szkolnymi – akceptacją, potrzebą przynależności do grupy rówieśniczej. Karma uczy się rozwiązywać problemy, które – jak się okazuje – są podobne w każdej szkole. A wszystko z muzyką w tle, bo Karma jest utalentowaną raperką! Jeśli macie problem w szkole, sprawdźcie, czy któryś z odcinków go dotyczy. Łatwiej będzie rozmawiać, tłumaczyć i przełknąć niektóre sytuacje. Najlepiej oglądać razem, bo bliskość to najlepsza terapia😊.


Ridley Jones – Strażniczka muzeum netflix dla dzieci

IMDb – 4,6

Ridley Jones – Strażniczka muzeum

Tytuł oryginalny: Ridley Jones
Długość odcinka: 28 min

Pamiętacie „Noc w muzeum” z Robinem Williamsem i Benem Stillerem? Ta bajka to wersja „Nocy w muzeum” dla dzieci. Pomysł jest ten sam, choć główna bohaterka – Ridley – nie jest strażniczką, ale po prostu mieszka w muzeum, gdzie w nocy wszystkie eksponaty ożywają. Jak możecie się domyślić, wiąże się to z różnorodnymi przygodami, jakie przeżywa dziewczynka. Fajna przygodówka dla dzieci, bo oczywiście każdy odcinek to inna misja😊.


Niesamowite laboratorium Emily

IMDb – 8,7

Niesamowite laboratorium Emily

Tytuł oryginalny: Emily’s Wonder Lab           
Długość odcinka: 13 min

Jeśli Wasze dzieci są ciekawskie, ciągle o wszystko pytają i… po prostu są dziećmi, to koniecznie pokażcie im ten program. Wraz z grupą dzieci, Emily przeprowadza fascynujące eksperymenty naukowe, umożliwiające zrozumienie skomplikowanych zjawisk fizycznych, czy chemicznych. Wszystko tam wybucha, rozpryskuje, klei się i fascynuje dzieci. Stworzenie tornada w domu? Proszę bardzo! Spacer po jajkach? Czemu nie? Lampa z lawą? Tak! Jak mawia Emily: Bądź ciekawski i odkrywaj świat!


Karolek z Naklejkowa netflix dla dzieci

IMDb – 7.1

Karolek z Naklejkowa

Tytuł oryginalny: Charlie’s Colorforms City
Długość odcinka: 25 min

Bajka dla najmłodszych dzieci i przedszkolaków, pełna kolorów i kształtów. Tytułowy Karolek to pajacyk, który tworzy ciekawe historie, używając kształtów, do ich układania. Świetny sposób na naukę kształtów dla najmłodszych. Tu każdy przedmiot ma swój kształt i kolor. Opowieści są bardzo proste, co z pewnością spodoba się maluchom. Sam Karolek jest bardzo uroczy i wchodzi w interakcje z dziećmi, zadając im pytania i skłaniając w ten sposób do samodzielnego poszukiwania rozwiązań i odpowiedzi.


Opiekunowie kucyków

IMDb – 7.2

Opiekunowie kucyków

Tytuł oryginalny: Ponysistters Club
Długość odcinka: 22 min

Jeśli chodzi o Netflix dla dzieci, to serialu “Opiekunowie kucyków”, nie może przegapić żadna miłośniczka czy miłośnik koni. Opiekunowie kucyków to klub, założony przez pełne empatii dzieci – dziewczyny i chłopaka – pragnących pomagać zwierzętom i opiekować się nimi na co dzień, rozwiązując przeróżne problemy, jakie pojawiają się na ranczu. Wielbiciele koni będą zachwyceni obserwowaniem życia dzieci, które nieodłącznie związane jest z tymi zwierzętami. Seria przenosi dzieci w piękny świat życia na ranczu.


Super Gwiazdka

IMDb – 6,9

Super Gwiazdka

Tytuł oryginalny: StarBeam
Długość odcinka: 13 min

Jeśli Wasze dzieci lubią opowieści o superbohaterach, a „Batman” to jeszcze niekoniecznie film dla nich, pokażcie im „Super Gwiazdkę”! Gdy pojawiają się złoczyńcy, CZAS ZABŁYSNĄĆ – jak mawia Super Gwiazdka, przemieniając się w superbohaterkę. To bajeczka dla młodszych dzieci. Złoczyńcy są tu raczej w klimacie Paskudka z „Troskliwych Misiów”, niż prawdziwych łotrów. Często wcale ich nie ma, ale jest problem do rozwiązania, jak złapanie kóz-uciekinierek. Zabawnie, dynamicznie i wciągająco.


MądrobotyLaugh Learn Sing

Tytuł oryginalny: Storybots Laugh Learn Sing

Bajka edukacyjna, która przemyca dzieciom sporo wiedzy. Bajka jest bardzo ciekawa, bo zawiera mnóstwo ciekawych informacji. Już we wtorek 16.11 premierę będzie miała nowa seria, w której Mądroboty zachęcają do poznawania muzycznego alfabetu. Dzieciaki uczą się, nie będąc nawet tego świadome!


A tu łapcie nasze rekomendacje – Najlepsze seriale 2023

Tu znajdziecie coś dla dorosłego widza – nasze Najlepsze filmy 2022

A jak szukacie tysięcy godzin filmów za 49 zł rocznie to może zobaczcie jakie super seriale i filmy można obejrzeć na Amazon Prime Video

Nasza lista – najlepsze bajki na Netflix:

Dla całej rodziny filmy znajdziecie we wpisie: Filmy familijne tu Filmy dla dzieci

Tu macie fajne, miłe i edukacyjne – Najlepsze bajki HBO GO

Tu macie wpis w którym znajdziecie najlepsze bajki edukacyjne, dostępne też poza Netflixem

A tu z kolei najlepsze seriale Netflix, tu Disney seriale a tu Najlepsze seriale HBO GO

Koniecznie dajcie znać, jakie Wy odkryłyście/liście fajne seriale, bajki i programy dla dzieci na Netflix. Wszak przed nami długie, jesienno-zimowe dni. Podzielcie się!

Tu macie dla trochę starszych nasze ulubione Seriale dla dzieci na Netflixie

A co oprócz najlepszych bajek na Netflix:

A na deser chcę Wam polecić jeden ŚWIETNY kanał na you tubie, czyli joga dla dzieci po angielsku. Włączcie raz i poćwiczcie z dziećmi. Odcinki są naprawdę wartościowe i do tego można ćwiczyć język angielski.

Cosmic Kids Yoga

I na sam już koniec przepiękna animacja po polsku “Chłopiec i pingwin”

Reasumując – to nasze wszystkie najlepsze bajki na Netflix. Dajcie znać, które Wy lubicie.

Komentarze

  Ja uwielbiam puffin rock, mother goose club, whissper i dore? Moja córka też lubiła…póki nie poznała psiego patrolu. Teraz wszystko z nim przegrywa ?

  Moja córcia też zakochała się w Psim Patrolu! 🙁 Ratunku 🙂 Super propozycje, mój Starszak na pewno skorzysta! 🙂

  U nas hitem z netflixa jest Dinopociąg i Tygrysek Daniel. W sam raz dla niespełna 3latki, pozytywne i spokojne

  Fajne zestawienie 🙂 Kilka na pewno przypadnie moim dziewczynkom jak na przykład Magiczny autobus, Brainchild i niezmiennie piosenki po angielsku. My polecamy Sekrety Morza (na Netflixie jej nie ma niestety), patrzymy jak zaczarowane 🙂 Na Netflixie ich typ to wielce śmieszny (wg nich:) Dzieciak rządzi 😉

  Octonauci. Nowa miłość mojej 5 latki. Pokazuje prawdziwe zwierzęta z morza.

  Polecam również Adą Bambini Naukowczyni. Moja 4 latka uwielbia

  Nasza (Ewa l.32 Stas l.6 Feliks l.1) ulubiona to Spirit – piękna piosenka tytułowa i tematyka uwielbiana przez nas – konie.

  Syn uwielbia Pśi patrol, puffin rock, bal słówek, Detektywi z domku na drzewie obejrzał parę odcinków, ale szybko stracił zainteresowanie. Zdecydowanie nr 1 u nas to Klub przyjaciół myszki Miki, Tayo I coś o robo samochodach (straż pożarna, policja, karetka i helikopter) niestety nazwy nie pamiętam 😉

  U nas numer jeden Puffin Rock dzięki niemu moja 3-letnia córka jest zafascynowana morzem i zwierzętami z nim związanymi. A i dzięki temu serialowi dobrze przyjęła pojawienie się jej braciszka na świecie ?

  Puffin Rock zdetronizował Pepe!;) w kółko to oglądamy… ratunku;) ale faktycznie- bardzo przyjemna bajeczka – do tego graficznie bardzo ładna!

  A my nie mamy Netflixa, ale oglądamy np. Pajączek Woolly, Mali Odkrywcy, Kitka i Pompon czy z mojego dzieciństwa Sigma i Pi, na Youtube. Ps. A jak u Was wygląda nauka angielskiego lub innych języków? Albo jaki masz plan na naukę? Serdeczności, Renata

  W szkole ma 3 razy w tygodniu 🙂 w domu też dużo robimy: fiszki, gry, zabawy, bajki.

  A jakie gry i zabawy? A zanim poszła do szkoły? A Julek?

  Menory, domino, drukujemy tez z Printoteki. Jul sobie obserwuje siostre i tez powtarza

  Aniu a masz jakieś rady dla rodziców dzieci, które źle reagują na jakikolwiek negatywny aspekt w bajce? Moja córka ‘Puffin Rock’ ogladała z zaciekawieniem, póki nie pojawiła się mewa, która denerwowała maskonury.. Nie mówiąc już o zlodzieju koni w Dorze 😉 Najdrobniejszy negatywny szczegół wywołuje u niej strach i mówi, że nie chce tego oglądać. Jak się uda, to staram się przytulać i przeczekiwać z nią ten moment, tłumacząc, że za chwilę się wszystko rozwiąże. Ale nie wiem, czy nie lepiej, gdyby pogodziła się z faktem, że nie zawsze wszystko się dobrze kończy. Czy na takie nauki u 3,5latki za wcześnie? Będę wdzięczna za radę 🙂 U nas długo na tapecie była ‘Klinika dla pluszaków’, a od jakiegoś czasu ‘klub przyjaciół Myszki Mickey’. Oczywiście, jeśli w odcinku nie ma Czarnego Piotrusia 😉

  Ale to bardzo dobrze, że jest w stanie odróżniać czego się boi i warto o tym rozmawiac. Ewentualnie wyłączać, jak prosi. Tak myśle – każde dziecko jest inne.

  Dzięki za radę 🙂 Jakby się tak zastanowić, to ja też się bać nie lubię.. Pewnie coś po matce ma 🙂

  Moja córka ma podobnie! Oglądamy “Tygryska Daniela” na Netflixie – tam nie ma żadnych niepokojących sytuacji 🙂 polecam!

  Dora, Puffin rock i klub przyjaciół Myszka Miki to u nas podstawa 🙂

  Ale chętnie sprawdzimy pozostałe 🙂

  Po raz kolejny od nowa oglądamy Mustang: Duch Wolności 🙂 czyli wymieniony gdzieś wyżej Spirit. Czekamy na kolejne odcinki, bo póki co na Netfixie dostępne są tylko 2 sezony.

  Magiczny Autobus u nas jest na wokandzie od kilku miesięcy – ale ta stara, oldskulowa wersja, którą ja oglądałam jako dziecko 🙂

  Do Twojej listy mogę dodać Lama lsma i tygrysek Daniel. Świetne bajki, nie pobudzają i poruszają wiele ważnych tematów.

  Wiele z nich to tez nasze ulubione. Polecam z Netflixa Lama Lama – bardzo ladna spokojna bajka, porusza fajne tematy, wspolnej zabawy, przyjazni itp.

  U nas Mądroboty, Podróże Justina i Lego Friends to absolutne hity. Od kiedy poszła do przedszkola doszły nam kucyki Pony☺️

  Moja córka ogląda cały czas “Masza i Niedźwiedź” już na głowę dostaje:p

  Mój lat 7 wkręcił się w serial Mali Detektywi na Netfliksie? Wreszcie coś innego niż Tru, którą potrafił oglądać w kółko.

  Szkoda mi kasy na netfliksa ale mam na niego ogromną ochotę. Chyba w końcu się skuszę.

  W przypadku współdzielenia pakietu z trzema innymi osobami (co w Netflixie jest dozwolone) wychodzi po 13 zł za miesiąc więc naprawdę warto.

  Noddy detektyw w krainie zabawek – najpiękniejsza grafika wg mnie i ciekawe odcinki. U nas top od the top?. A poza Noddym, tygrysek Daniel, Detektywi z domku na drzewie i Tut Tut autka?

  Moja córeczka bardzo lubi bajkę Maks i Ruby. Jest świetna ! A ja przepadam za Tygryskiem Danielem ? lubię oglądać razem z córką

  A ja znalazłem hacka:) zanim zdjęli zapisałem na telefonie i mam 6 odcinków zapisane na czarną godzinę:)

  Nasz trzylatek uwielbia Be Bears- przygody misiów wrażliwego Bjorna i Szalonego Bakiego oraz opiekuńczej lisicy, Frani, bajka porusza relacje rówieśnicze, sztukę komunikacji i bardzo pobudza kreatywność. Mądroboty- nikomu nie trzeba przedstawiać, Dora poznaje świat no i Psi Patrol jednak ostatecznie przegrał z Be Bears z czego bardzo się cieszę!

  Nauczyłam się jednego…małe dzieci też mają gusta i upodobania. Chcielibyśmy, aby oglądały bajki, które czegoś uczą, ale rzeczywistość wygląda różnie. Moje dziecko ma po prostu fazy i zwykle przez pewien czas w kółko ogląda tę samą bajkę, do tego kilka innych ulubionych. Nie wiem co takiego ma w sobie Psi Patrol, ale od dawna znajduje sie w zestawir ulubionych mojej córki. Zaakceptowałam to i niecnie wykorzystuję. Żeby zachęcić do przedszkola, kupiłam duża maskotke Sky, jednego z piesków. Nosi ją ze sobą, śpi w domu i przedszkolu, przytula się, gdy jest jej źle. Zatem ma to swoje dobre strony.

  W temacie innych ciekawych pozycji z Netflixa do polecenia, bezsprzecznie podaję Justin Time – o chłopcu, który podróżuje w wyobraźni w przestrzeni i czasie. Bajka dostarcza ogromnej wiedzy, jak dla kilkulatków, o innych kulturach, historii etc. Do tego przyjemna dla oka grafika i estetyka dźwięku i muzyki.
  Inna pozycja to Julius. Tytułowa postać to małpka wynalazca. Wraz z innymi zwierzątkami przeżywaja różne perypetie. Czasem leci tutaj niezła bluesowo-countrowo nuta 😉
  Do tego nieśmiertelny Noddy, od którego moja córka nauczyła się przepraszać mówiąc “wybacz”, urocze.

  Co jest takiego edukacyjnego/pozytywnego w “Przytul mnie”? Obejrzałyśmy parę odcinków bo właśnie nie pierwszy raz spotykam się z opinią, że “dobre” ale nikt nie napisał dlaczego. Wg mnie brak walorów edukacyjnych, tata miś w zasadzie działa mi na nerwy.

  Też widziałam z córką kilka odcinków i zgadzam się. Tata miś to łakomczuch i śpioch, który ciągle ignoruje swojego syna i dochodzi do wielu niekiedy niebezpiecznych sytuacji z jego winy. Także też nie rozumiem dlaczego ma on pozytywne opinie. Przestałam to włączać i póki co wyspę puffinów włączam po angielsku i póki co oceniam pozytywnie.

  U nas swojego czasu na topie był Tygrysek Daniel, Klinika dla pluszaków (stale wraca co jakiś czas) i Justin Time.
  O bajkach akcji, typu Strażak Sami Psi Patrol – nawet nie wspominam ?
  A na YouTube króliczek Bing?
  Polecam ?
  Ps.osobiscie Przytul mnie – big love?

  Bardzo wychowawczą bajką jest Tosia i Tymek (nie z Netflixa). Dla mnie jest modelowym przykładem jak rodzice powinni rozmawiać z dziećmi. Utrwala pozytywne zachowania, których się uczymy na codzień. Oboje z synkiem bardzo ją lubimy. A i Psi Patrol też u nas króluje 🙂

  Tosię i Tymka mamy nagrane chyba wszystkie odcinki.Mój trzylatek uwielbia a ja wszystkie już znam na pamięć 😂🤦‍♀️

  Nasza prawie 3 latka na razie oglada tylko Tupcia Chrupcia ze wzgledu, ze czytalismy sporo ksiazek z tym bohaterem. Po urodzinach chce wprowadzic jej jakąś inna pozycje jako przywilej bycia taka duza 🙂 podobaja mi sie te maskonury – jestem tylko ciekawa czy nie bedzie sie bala tak jak ktos wspominal wyzej – jest bardzo wrazliwa dziewczynka 🙂

  Przytul mnie to polecana przez Was bajka? Dramat. Na pewno ją obejrzeliście? Kompletnie nie widzę w niej nic pozytywnego jak to że jest po prostu ładna. Ale jeśli czegoś uczy to wyłącznie tych złych zachowań (wkładanie rąk do wrzątku, chowanie jedzenia przed dzieckiem, wyrzucanie plastiku do wody, rzucanie żołędziami w innych, rozwalanie uli – mogłabym wymieniać bez końca) DRA-MAT. Jeszcze pal go licho o ile siadzie się z dzieckiem i tlumaczy każde z tych zachowań (chociaż to ciężkie jak każda scena jest do tłumaczenia!) Ale nie jak się puści dziecku samemu i wyjdzie na moment choćby siku… Puffin Rock obecnie króluje. Tygrysek Daniel też super i oczywiście Blue. Szukamy teraz czegoś nowego, ale Przytul mnie odpada na starcie.

  Jeśli mowa o Netflix przy mojej córce która w tym roku skończy lat 6, to w kółko by oglądała wszystkie serie Mustang duch wolnosci

  U nas w tej chwili zdecydowanie Bluey (nie ma na Netflixie). Fajne relacje w rodzinie i rodzice idealni czyli tacy, którzy się cały czas bawią ?

  Pan Totti!!!
  Piękna prosta czeska bajka z morałem na koniec. Córeczka uwielbia i śpiewa czołówkę

  Frytka i Kartofelcia, polecam, edukacyjna, porusza problemy 5 latków, uczy tolerancji i radzenia sobie z problemami.

  Uwielbiamy “Puffin Rock” i Tygryska Daniela (szkoda, że tylko jeden sezon jest po polsku, piękna i najmądrzejsza bajka jaką poznałam).

  Polska produkcja “Przytul mnie” jest ładna, śmieszna i pięknie pokazuje miłość ojca i syna, ale tata miś nie jest dobrym wzorem dla dziecka 😉

  Pszczółka Maja jest fajnie zrobiona, a nasze ostatnie odkrycie to “Tut tut autka w Pagórkowie”

  Ach, no i Maszą z miśkiem jest u nas na topie. Właściwie jest naj naj, a powyższe tytuły to próby zastąpienia tego małego szaleńca. 3 sezon mamy na DVD, bo dwa dostępne na Netflix oglądamy po raz pięćsetny 😀

  Zdecydowanie ODRADZAM bajkę Przytul mnie!!!!!!!

  Pierwszy losowy odcinek: tata mis obzera sie mnostwem jedzenia po czym przychodzi synek i tata daje mu jedna jagode chowając dowody zjedzenia reszty rzeczy i mówi że mały ma sobie oszczedzac i ma zostawić sobie troche na potem… to chyba miało być śmieszne!!!!! Tylko to nie jest parodia patologicznego rodzicielstwa tylko bajka dla dzieci.

  W tym samym odcinku chwilę dalej: tata mis 2 razy!!! wkłada rękę do nadgarstka do parujacej gorącej wody i wyjmuje z gestem “oj oj” ,oczywiście nie ma poparzonej ręki tylko oj oj. No i dziwić się potem dzieciom że nie mają oporów wpychac rączki wszędzie…

  Dalej nie oglądaliśmy bo moja 4 latka wybuchła płaczem mimo że ma mówione co chwilę że bajki są na niby że to rysunki w komputerze i ktoś to wymyśla i sami też wymyślamy bajki itd.

  U nas od kiedy pojawiła się Wyspa Puffin Rock, Psi Patrol i inni Pidzamersi i Peppy mogą iść do domu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link