fbpx

Disney plus – najlepsze filmy dla dzieci

Disney plus szturmem zdobył nasze serce. Oferta jest przebogata i w przeciwieństwie do innych platform, które już od dawna są z nami – gdzie mamy swoje typy i wiemy co oglądać – w przypadku Disney+ można by powiedzieć – “osiołkowi w żłobie dano”! Dlatego podjęliśmy się skromnej roli przewodnika po gąszczu tej wspaniałej biblioteki.

Ani słowem nie wspomnimy całej galaktyki filmów Gwiezdnych Wojen, ani nie dotkniemy się światów Marvela! Tak samo cudowny archipelag tytułów National Geographic musimy wpierw sami zeksplorować. Niniejszym przed wami nasz subiektywny wybór najlepszych filmów i perełek dostępnych teraz na platformie:

Disney Plus

to nie wypanda - film na disney plus
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,0

To nie wypanda

tytuł oryginalny: Turning Red
rok produkcji: 2022
długość filmu: 1′ 40″

Poznajcie Mei Lee we wspaniałej metaforze dorastania. Reżyserką jest Domee Shi, która dostała Oscara za krótkometrażowy film Bao. Teraz wzięła na tapet okres buntu, naporu i burzy hormonalnej 13-latki w zderzeniu z nadopiekuńczą matką “helikopterem”. Choć podane w komediowej konwencji, porusza tematy ważkie dla każdej nastolatki i dalekie od samej tylko rozrywki.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


plakat filmu Luca - disney+
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,4

Luca

tytuł oryginalny: Luca
rok produkcji: 2021
długość filmu: 1′ 35″

Dzięki temu, że i cały Pixar trafił do rodziny Disney Plus, możemy cieszyć oczy ich najnowszą produkcją. Tu z kolei mowa o dorastaniu dwójki niezwykłych chłopców. Choć bardzo różnią się od reszty mieszkańców nadmorskiego miasteczka włoskiej Riviery, chcieliby wieść sielankowy, prosty żywot. Dopieszczona stylistyka, Włochy przełomu lat 50-tych i 60-tych, a tym otoczeniu ta opowieść o przyjaźni, która wcale nie jest taka cukierkowa jak wskazywałoby opakowanie.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


plakat filmy - nasze magiczne encanto
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,2

Nasze magiczne Encanto

tytuł oryginalny: Encanto
rok produkcji: 2021
długość filmu: 1′ 42″

Cudowna, wspaniała archetypiczna opowieść o zwykłej bohaterce, który postawiona przed niemożliwym problemem, zrobi wszystko co w swojej mocy by pokonać wszelkie przeciwności. Choć wszyscy członkowie rodziny Madrigal posiadają wyjątkowe moce, czy ta rodzina jest idealna? Opowieść umiejscowiona jest w olśniewającym kolorycie Kolumbii, o którego wierność w każdym aspekcie dbał „The Columbia Cultural Trust”.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Raya i ostatni smok - disney plus
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,3

Raya i ostatni smok

tytuł oryginalny: Raya and the Last Dragon
rok produkcji: 2021
długość filmu: 1′ 47″

Disney w XXI wieku to już nie tylko amerykocentryczność. Opowieść o księżniczce Rayi czerpie garściami z kultur Azji Południowo-Wschodniej. Mimo, że przenosi nad do mitycznej krainy Kumandry – jak zwykle jest bardzo uniwersalna. Uczy co jest nam potrzebne – oprócz oczywiście smoka – żeby uratować świat.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Gdzie jest Nemo?
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,2

Gdzie jest Nemo?

tytuł oryginalny: Finding Nemo
rok produkcji: 2003
długość filmu: 1′ 40″

Teraz trochę perełek, które możemy odświeżyć dzięki Disney Plus. Chyba nikomu nie musimy przedstawiać błazenka Nemo. Ten obraz był przełomowy w historii animacji komputerowej. Jesteśmy pewni, że ten przebojowy “film drogi” będzie bawił, cieszył i edukował kolejne pokolenia. My po obejrzeniu chcieliśmy się uczyć “waleńskiego”!

Tu zobaczysz ZWIASTUN


wall-e film dla dzieci z disney plus
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,4

WALL·E

tytuł oryginalny: WALL·E
rok produkcji: 2008
długość filmu: 1′ 38″

A tu kolejny prawdziwy już klasyk:) Choć nie myślałem, że tak szybko stanie się nim historia robota sprzątającego. Kiedy Wall·e poznaję EVE – mimo, że film dzieje się za 700 lat – opowiada historię starą jak świat:)

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Najlepsze filmy dla dzieci na Disney+

Coco - disney plus
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,4

Coco

tytuł oryginalny: Coco
rok produkcji: 2017
długość filmu: 1′ 45″

Coco to opowieść o meksykańskim chłopcu, który kochał muzykę tak bardzo, że przeniosła go ona do świata umarłych. Świata który miał szansę poznać, by dowiedzieć się, że zmarli to nie tylko zdjęcia, ale prawdziwe historie prawdziwych ludzi. W tej opowieści wszystko jest piękne: pokazanie tradycji meksykańskich, związanych ze śmiercią, muzyka i sama animacja jest tak piękna, że zapiera dech. Wzruszenia i śmiech, plus mnóstwo mądrości.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Fernando - disney+
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,7

Fernando

tytuł oryginalny: Ferdinand
rok produkcji: 2017
długość filmu: 1′ 48″

Co się stanie kiedy pacyfista trafi na arenę… Bardzo ciepła opowieść. Sympatyczni bohaterowie. Mądre przesłanie. I co najważniejsze każdy znajdzie coś dla siebie. I dzieci i dorośli będą parskać głośnym śmiechem.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Księga dżungli - disney plus
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,4

Księga Dżungli

tytuł oryginalny: The Jungle Book
rok produkcji: 2016
długość filmu: 1′ 46″

Dzieci klasykę znać muszą. I „Księga Dżungli” właśnie nią jest. Chłopiec wychowywany jest przez zwierzęta – nie będę opisywać fabuły, bo ją znacie. Ta wersja filmu to jednak majstersztyk. Wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach, a zwierzęta w wersji life-action przyprawiają o ciarki.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Inside out
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,2

W głowie się nie mieści

tytuł oryginalny: Inside out
rok produkcji: 2015
długość filmu: 1′ 35″

I kolejna animacja, ale także jest w tym zestawieniu, ze względu na swoją wyjątkowość. To opowieść o emocjach, które mieszkają w każdym z nas. W tej historii mają swoje imiona, twarze i charaktery. Tak, tak. Niczym w „Było sobie życie” emocje są spersonifikowane. Jest Radocha, Smutna, Gniew, Odraza i Strach. Gdy dziewczynka przeżywa trudne chwile związane z przeprowadzką, jej dotąd działająca doskonale konstrukcja psychiczna, zaczyna się chwiać w posadach. Na ratunek ruszają Radocha i Smutna docierając do najdalszych jej zakamarków. Ten film jest tak dobry, że jego rekomendacja zajęłaby mi kolejnych kilka stron tekstu. Musicie to zobaczyć. Czapki z głów dla twórców.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


plakat filmu pt. Kopciuszek na disney plus
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,9

Kopciuszek

tytuł oryginalny: Cinderella
rok produkcji: 2015
długość filmu: 1′ 45″

Klasyczna baśń o dziewczynie, która dzięki udanemu mariażowi, z pomiatanej pasierbicy, staje się żoną księcia. Choć schemat jest już dziś nieco passe, to film jest przepiękny i z pewnością spodoba się dzieciom. Dorośli odnajdą w nim magię, jednak ostrzegam, że opowieść ta, momentami absurdalna, może irytować, dlatego oglądając ją z dziećmi, nastawcie się na dobrą zabawę i przymknijcie swoje feministyczne oko na irytujące wątki.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


plakat filmu familijnego pt. Czarownica
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,9

Czarownica

tytuł oryginalny: Maleficent
rok produkcji: 2015
długość filmu: 1′ 37″

Ten film jest pięknie zrobiony – kostiumy, scenografia no i wspaniała kreacja Angeliny Joli w roli Diaboliny z pewnością spodobają się Wam. Dzieci urzeknie fabuła, która zbliżona jest to opowieści o Śpiącej Królewnie, jednak pokazuje tę historię z punktu widzenia Tej Złej?

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Zaplątani - disney+
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,7

Zaplątani

tytuł oryginalny: Tangled 
rok produkcji: 2010
długość filmu: 1′ 40″

Ona jest uziemiona… na wieki. Ale teraz dostała okazję by poznać świat po raz pierwszy na spółkę z pewnym łotrzykiem. Historii Roszpunki nie muszę wam opowiadać. Wspaniała adaptacja filmowa. Idealna doza humoru.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Odlot - disney
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,3

Odlot

tytuł oryginalny: Up
rok produkcji: 2009
długość filmu: 1′ 36″

Jeśli jakimś cudem nie widziałaś tego filmu – to od niego zacznij! To też tak uniwersalne i ponadczasowe kino familijne, że i dzieciaki i ty będziecie oglądać przyklejeni do telewizora. Film porusza głębokie nuty. Wartość przyjaźni, pogoń za marzeniami, że nawet nie będąc już najmłodszym wciąż można zmienić swoje nastawienie i wziąć świat za rogi!

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Zaczarowana
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,1

Zaczarowana

tytuł oryginalny: Enchanted
rok produkcji: 2007
długość filmu: 1′ 47″

Znacie księżniczki disneyowskie – ptaki nad nimi śpiewają, słońce dla nich wstaje, jak śpiewał Kult: „na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony badylek. A przed nią bieży baranek, a nad nią lata motylek”. Taka właśnie księżniczka, w wyniku czarów-marów trafia nagle do współczesnego Nowego Jorku. Co może pójść źle? Wszystko! Oczekiwania kontra rzeczywistość. Księżniczka z bajki i zwyczajny facet. Zobaczcie sami.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Opowieści z Narnii - plakat - film dla dzieci
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,9

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

tytuł oryginalny: The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe 
rok produkcji: 2005
długość filmu: 2′ 23″

Kolejna z klasycznych opowieści, które trzeba znać. Rodzeństwo odkrywa magiczną szafę, która przenosi ich do magicznego świata Narni. Dzieci będą oczarowane opowieścią, a rodzice cudownym klimatem i światem, jaki udało się stworzyć twórcom tego filmu.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


plakat filmu pt. Pamiętnik księżniczki - disney plus
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,3

Pamiętnik księżniczki

tytuł oryginalny: The Princess Diaries 
rok produkcji: 2001
długość filmu: 1′ 51″

To opowieść, którą najlepiej ogląda się mamom i córkom. Nastoletnia, zwykła dziewczyna z San Francisco, zostaje odwiedzona przez nieznaną jej dotąd babcię, która oznajmia jej, że jest następczynią tronu niewielkiego, europejskiego państwa. Dziewczynki, już takie od 8 roku życia, będą zachwycone perypetiami dziewczyny, która ma stać się królową.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


naprzód - disney+
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,4

Naprzód

tytuł oryginalny: Onward
rok produkcji: 2020
długość filmu: 1′ 42″

Ta produkcja Pixara ma wszystko. Jest filmowa podróż. Jest przygoda życia. Jest przemiana bohaterów. Jest przesłanie, że jest potrzebny nam umiar w używaniu technologii. Historyjka nie jest może super odkrywcza, ale odpowiednio bawi i wzrusza.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


rio - plakat filmu dla dzieci
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 6,9

Rio

tytuł oryginalny: Rio
rok produkcji: 2011
długość filmu: 1′ 36″

Twórcy “Epoki Lodowcowej” w odsłonie przy odrobinę gorętszym klimacie:) Tulio i Linda – wyruszają w podróż do Brazylii w jakże szlachetnym celu połączenia ostatniej pary Ary Modrej. Blue to rzadka nielotna papuga, która ma jedno marzenie… A my dostajemy odlotową komedię, którą teraz możemy się raczyć dzięki Disney Plus!

Tu zobaczysz ZWIASTUN


ratatuj = plakat filmu na disney plus
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 8,1

Ratatuj

tytuł oryginalny: Ratatouille
rok produkcji: 2007
długość filmu: 1′ 51″

Disney i Pixar w pełniej krasie. Opowieść o marzeniu – sami oceńcie na ile możliwym do spełnienia. Czy istnieje jakieś zwierzę bardziej nie nadające się na szefa kuchni w wykwintnej i renomowanej restauracji w Paryżu niż szczur???? Nie mogę się powstrzymać by nie napisać, iż to bardzo wysmakowana gastro-komedia.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


muppety - film dla dzieci
Gdzie obejrzeć?

IMDb – 7,1

Muppety

tytuł oryginalny: The Muppets
rok produkcji: 2011
długość filmu: 2′

No dobra przyznaję, nie jest to może jakieś arcydzieło, ale primo – kto by nie chciał przedstawić swoich dzieciom Kermita Żaby, Świnki Piggy i całej armii Muppetów, które weszły już do klasyki popkultury? A secundo – czy nie chcesz poznać dalszych losów Muppetów?

Tu zobaczysz ZWIASTUN


plakat filmy dla dzieci - król lew
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6.8

Król Lew (2019)

Tytuł oryginalny: The Lion King
Rok produkcji: 2019
Długość: 1′ 58″

Któż nie zna opowieści o małym lwie, który w wyniku intrygi zawiązanej przez niecnego wujka musiał szybciej dorosnąć, by zmienić świat, jaki powstał po śmierci jego ojca. To ta sama historia, którą znamy z lat 90, jednak rozmach i technika, z jaką wykonano tę animację, przyprawia o zachwyt. Pokażcie dzieciom i sami też zobaczcie, jak zmienił się Król Lew.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


plakat filmy dla dzieci - Kraina Lodu
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,4

Kraina Lodu

Tytuł oryginalny: Frozen
Rok produkcji: 2013
Długość: 1′ 42″

Raz na jakiś czas Disney produkuje film, który staje się absolutnym hitem, na pokolenia – tak śmiem twierdzić. Jeśli jeszcze nie znacie jakimś cudem historii Elsy i Anny, to prawdopodobnie nie macie córek?. Już od 7 lat kolejne dziewczynki identyfikują się z siostrami, które łączy wielka miłość, silniejsza niż każde zło. No i jest uwielbiany bałwan Olaf, który stał się już kultową postacią. Najstarsze miłośniczki Elsy i Anny są już nastolatkami, a najmłodsze mają kilka lat. W sumie, co ja piszę, najstarsze mają pod czterdziestkę?

Tu zobaczysz ZWIASTUN


plakat filmu Vaiana
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,6

Vaiana: Skarb oceanu

Tytuł oryginalny: Moana
Rok produkcji: 2016
Długość: 1′ 47″

Vaiana żyje na pięknej, rajskiej wyspie, gdzie mieszkają ludzie, którzy nigdy z niej nie odpływają. Najstarsi wspominają złe doświadczenia związane z eksploracją świata, dlatego wszyscy żyją w radosnym odcięciu. Vaiana jednak chce poznać świat i zobaczyć, co jest poza wyspą. To piękna opowieść o odwadze w spełnianiu marzeń i sięganiu poza horyzont.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


fajne filmy dla dzieci - epoka lodowcowa
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,5

Epoka lodowcowa

Tytuł oryginalny: Ice Age
Rok produkcji: 2002
Długość: 1′ 21″

Sid, Maniek i Diego, podczas migracji zwierząt w czasie nadchodzącej epoki lodowcowej, ratują ludzkie dziecko i chcą oddać je rodzicom. Nieco przeszkadza im w tym fakt, że są leniwcem, mamutem i tygrysem szablozębnym. Przezabawna historia, pełna zwrotów akcji. No i jest oczywiście wiewiórka i jej orzeszek. To już ikona kultury, którą dzieci muszą znać.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,1

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii

Tytuł oryginalny: Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast
Rok produkcji: 2014
Długość: 1′ 16″

Któż nie zna opowieści o małym lwie, który w wyniku intrygi zawiązanej przez niecnego wujka musiał szybciej dorosnąć, by zmienić świat, jaki powstał po śmierci jego ojca. To ta sama historia, którą znamy z lat 90, jednak rozmach i technika, z jaką wykonano tę animację, przyprawia o zachwyt. Pokażcie dzieciom i sami też zobaczcie, jak zmienił się Król Lew.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,2

Auta

Tytuł oryginalny: Cars
Rok produkcji: 2006 
Długość: 1′ 57″

To jeden z tych filmów, które wytwórni Disneya się bardzo udały. Już od lat chłopcy na całym świecie kochają Zygzaka McQueena, pyszałkowaty samochód wyścigowy. Pewnego dnia, w wyniku niespodziewanych okoliczności ta gwiazda torów wyścigowych trafia do małej wioski, w której mieszkańcy nauczą go, co jest w życiu naprawdę ważne. Fajny, zabawny i mądry film, który pokochają wszyscy chłopcy, a zapewne także wiele dziewczynek.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,3

Lawa (film krótkometrażowy)

Tytuł oryginalny: Lava
Rok produkcji: 2014
Długość: 7′

Ten krótkometrażowy film musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Muzyka, która mu towarzyszy jest tak urzekająca, jak historia, którą opowiada narrator. Samotny wulkan marzy o miłości. Czy nadejdzie dla niego happy end, a może jego żywot na zawsze będzie naznaczony morską samotnością? Dowiecie się w ciągu 7 minut trwania tego pięknego filmu.

Tu zobaczysz ZWIASTUN

Disney plus – najlepsze filmy dla dzieci

Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,0

Zwierzogród

Tytuł oryginalny: Zootopia
Rok produkcji: 2016
Długość: 1′ 48″

Zwierzogród to kawał fenomenalnego kina. W sposób nienachalny, pośród wartkiej akcji – niesie ze sobą głęboki morał. Doskonale napisany scenariusz bawi i uczy. Pokazuje różnorodność, walczy z uprzedzeniami, a wszystko to dziecko ogląda z wypiekami na twarzy. Jest zagadka kryminalna i są salwy śmiechu.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,6

Mulan

Tytuł oryginalny: Mulan
Rok produkcji: 1998
Długość: 1′ 28″

Mulan to jeden z klasyków jakie znajdziecie na Disney Plus. Historia oparta na podstawie chińskiej legendy o córce, która zrobi wszystko by tylko uratować swojego ojca. Jest element grozy, są momenty dramatyczne, ale wszystko to harmonijnie przeplatane wspaniałym humorem sytuacyjnym. Oprócz tej dawki humory – cudownie dobrana muzyka. To po prostu Arcydzieło.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,1

Merida waleczna

Tytuł oryginalny: Brave
Rok produkcji: 2012
Długość: 1′ 33″

Księżniczka Merida jest wychowywana przez swą matkę na na przyszłą królową. Podobnie jak Mulan – rola jej przypisywana i od niej oczekiwana – to idealna żona i matka. Tymczasem ona jest wspaniałą łuczniczką i niezależną młodą kobietą. Jej historia pokazuje jak sprzeciwić się przeznaczeniu i odwiecznym skostniałym tradycjom.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,1

Potwory i spółka

Tytuł oryginalny: Monsters, Inc.
Rok produkcji: 2001
Długość: 1′ 32″

Miasto zamieszkane przez potwory i kreatury. Miasto, które czerpie energię ze… strachu i przerażenia. Wbrew pozorom, okazuje się, że nastraszenie dzieci w dzisiejszych czasach to nie taka prosta sprawa. Klasyk i mustsee Disney Plus, który pozwala dzieciom oswoić się z ich lękami.

Tu zobaczysz ZWIASTUN


To tyle co nam przychodzi do głowy na razie z Disney Plus!

Tu łapcie świeżutki SkyShowtime TOP 20 z naszymi polecajkami

Tu są Seriale dla dzieci na Netflix

Tu znajdziecie coś dla dorosłego widza – nasze Najlepsze filmy 2022, tu Najlepsze seriale MAX, tu seriale Netflix, a tu seriale Disney

Tu znajdziecie odpowiedź Jak wprowadzać dzieci w świat bajek

a jak już je wprowadzicie zapraszam po Najlepsze bajki na Netflix a tu wpis w którym znajdziecie najlepsze bajki edukacyjne, dostępne też poza Netflixem

No i napiszcie koniecznie czego z bogatej oferty Disney Plus zabrakło w naszym zestawieniu? Obiecujemy uzupełniać wpis o kolejne perełki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link