fbpx

Najlepsze bajki HBO Max – moja subiektywna lista hitów

 • HBO MAX
 • 6  min. czytania
 •  komentarze [16]

Wspomnienia z dzieciństwa, o ile było ono dobre, są jak balsam dla duszy. Wtedy to było, teraz to nie ma😉. A bajki w jakiś magiczny sposób zapisują się w duszy, dlatego, gdy Lilia podrosła wystarczająco, żeby zacząć się nimi interesować, z fascynacją siadałam z nią i oglądałam bajki. Lubiłam to. Do czasu. Wiecie, ileż można😊.

Dziś jako matka od wielu lat już nie czuję tej fascynacji i nie mam ochoty sprawdzać samodzielnie poprzez oglądanie, która bajka jest fajna, a która nie. Oddzielając ziarno od plew, zaglądam więc do internetu i szukam informacji na ten temat. Chcąc Wam nieco ułatwić ten wybór i umożliwić zaoszczędzenie czasu na szukanie fajnych bajek, postanowiłam zrobić dla Was listę – wartościowe, ciekawe, edukacyjne – czyli najlepsze bajki HBO Max, które możecie włączyć dzieciom bez obaw. Kliknięcie w obrazek przeniesie was od razu na stronę bajki. Gotowi?

Bajki HBO Max- seriale:

1. Małe zoo Lucy

tytuł oryginalny: 64 Zoo Lane
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 12 min

kadr z bajki Małe z Lucy

Lucy to urocza dziewczynka, która mieszka w domu przy zoo. Przyjaźni się ze zwierzętami je zamieszkującymi i jest pełna życzliwości. Serial ten jest pięknie narysowany i utrzymany w stylu ilustracji z książek dla dzieci. Każdy odcinek niesie morał. Nadaje się dla małych dzieci, gdyż opowieści są proste i spokojne. Choć główną bohaterką jest dziewczynka, spodoba się także chłopcom. Wszak opowieści o zwierzętach są dla dzieci zawsze interesujące.


2. Dora poznaje świat

tytuł oryginalny: Dora The Explorer
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 24 min

kadr z bajki Dora poznaje świat

To bajka nawet dla najmłodszych dzieci. Mała Dora w każdym odcinku odkrywa jakąś zagadkę i wciąga dzieci do swojego świata. Jest tu interakcja z widzami i zwracanie się bezpośrednio do nich. Dora uczy liczyć, pokazuje litery oraz uczy angielskiego. Maluchy do 3-4 lat będą zachwycone. Z tej same rodziny jest też “Dora i przyjaciele” i parę długometrażowych filmów z Dorą.


3. Strażak Sam

tytuł oryginalny: Fireman Sam
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 11 min

kadr z bajki Strażak Sam - Najlepsze bajki HBO GO

Strażak Sam ratuje już kolejne pokolenia😊. Emisja poprzedniej wersji serialu rozpoczęła się w 1987 roku, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że sami wychowaliście się na Strażaku Samie. W nowej wersji serialu jest inna animacja, ale przygody podobne. Dzielny strażak, mieszkający w miasteczku Pontypandy, ratuje z opresji ludzi i zwierzęta. Zabawnie i interesująco. Szczególnie chłopcy będą zachwyceni, choć z pewnością znajdą się także miłośniczki strażaka.


4. Chrząszczyki

tytuł oryginalny: Minuscule
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 2-3 min

kadr z bajki Chrząszczyki - Najlepsze bajki HBO GO

Chrząszczyki to krótkie zabawne scenki z życia owadów. Nie pada tu ani jedno słowo, jest za to piękna muzyka i dźwięki natury. Każdy odcinek to osobna opowiastka, zakończona zabawną puentą sytuacyjną. Do tego piękna animacja przyrody. Spodoba się dzieciom i dorosłym – w każdym wieku.


5. Kot-o-ciaki

tytuł oryginalny: Kid-e-cats
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 6 min

kadr z bajki Kot-o-ciaki

Sympatyczne, słodkie kotki mają swoje rozterki i przygody. Bajka stylistyką nawiązuje do kultowej Świnki Peppy. Są zatem dzieci i rodzice kotki, jest ich domek i dziecięce kłopoty.


6. Miś Muki

tytuł oryginalny: Mouk
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 12 min

kadr z bajki Miś Muki

Sympatyczny miś Muki, wraz ze swoim przyjacielem zwiedzają świat… na rowerach. Bajka poszerzająca dziecięce horyzonty i pokazująca, że świat jest wielki i ciekawy, a przyjaźń jest bardzo ważna.


7. Marta mówi

tytuł oryginalny: Martha Speaks
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 24 min

kadr z bajki Marta mówi - Najlepsze bajki HBO GO

Uwielbiam tę bajkę! Tytułowa Marta to pies, który najadłszy się zupy literkowej, zaczął mówić. Odtąd cała rodzina może poznać prawdziwy charakter Marty, a dzieci w jej otoczeniu, poznawać z nią świat. Wspaniałe przygody, nienachalne nauczanie przez zabawę oraz mnóstwo humoru. Skąd ten pies ma głos? Taki los!

Marta mówi, mówi, mówi, mówi wciąż…😊


8. Sunny pogodna

tytuł oryginalny:
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 22 min

kadr z bajki Sunny pogodna

Mnóstwo tu kokardek, wstążek, tęczy, sukieneczek i akcesoriów dziewczęcych. Są piękne dziewczynki, salon piękności i wszystko, co lubią małe księżniczki. Oczywiście każdy odcinek ma rys wychowawczy, związany z przyjaźnią czy radzeniem sobie z emocjami.


9. Tropiciele zagadek

tytuł oryginalny: Hurray for Huckle! (aka Busytown Mysteries)
wiek: Odpowiednie dla każdego wieku
długość odcinka: 24min

kadr z bajki Tropiciele zagadek

Ta bajka to taki Herkules Poirot dla dzieci😊. W każdym odcinku jest tajemnicza zagadka, której rozwiązania podejmują się zwierzaki. Metodą dedukcji dochodzą do rozwiązania. Idealna dla miłośników zagadek i tajemnic.


Bajki HBO Max- filmy pełnometrażowe:

1. Mój przyjaciel Ufik

tytuł oryginalny: Terra Willy (aka, Astro Kid)
Rok produkcji: 2019
długość filmu: 86 min

kadr z bajki Mój przyjaciel Ufik

To pierwsze Sci-Fi dla dzieci, ale bez straszydeł i masakr. Mały chłopiec podczas podróży kosmicznej z rodzicami, w wyniku wypadku trafia na tajemniczą planetę, gdzie poznaje dziwnego stworka. Czy uda się sprawić, by chłopiec wrócił na Ziemię? Przepiękna, wręcz urzekająca animacja.


2. Księga dżungli

tytuł oryginalny: The Jungle Book
Rok produkcji: 2016
długość filmu: 1h 42min

kadr z bajki Księga dżungli

Klasyka gatunku, remake filmu z 1967 roku. Chłopiec wychowany w dżungli przez zwierzęta, zmuszony jest wrócić do ludzi, dla własnego bezpieczeństwa. W tym filmie ujmująca jest nie tylko ta niezwykła historia, ale rozmach, z jakim została przedstawiona. Animacje zwierząt są tak wspaniałe, że trudno uwierzyć, że nie są to prawdziwe zwierzęta. Wszystko dzięki live-action, które dodało filmowi ogromnego realizmu.


3. W głowie się nie mieści

tytuł oryginalny: Inside Out
Rok produkcji: 2015
długość filmu: 1h 31min

kadr z bajki W głowie się nie mieści

Ta animacja ma tak wiele dobrych stron, że aż nie wiem, od czego zacząć. To fantastyczna opowieść o emocjach, które nami kierują. Jest tak mądra i dojrzała, a jednocześnie pełna humoru, że nawet dorośli mogą oglądać ją bez końca, wyłapując za każdym razem nowe „smaczki”. To historia o tym, że nie można wartościować uczuć, bo wszystkie są równie ważne i kształtują osobowość. A wszystko odbywa się w tle historii Riley, która przeprowadza się w nowe miejsce, wraz z rodzicami i usiłuje się odnaleźć w nowym środowisku u progu dorastania.


4. O psie, który wrócił do domu

tytuł oryginalny: A Dog’s Way Home
Rok produkcji: 2019
długość filmu: 1h 32min

kadr z bajki O psie, który wrócił do domu

Dzieci uwielbiają opowieści o zwierzętach, a o psach w szczególności. Urocza Bella skradnie jednak serca całej rodziny. Szczeniaczek wiedzie szczęśliwe życie u boku sympatycznego studenta, jednak splot wydarzeń sprawia, że oboje zostają rozdzieleni. Resztę spojleruje sam tytuł😊. To wzruszająca i zabawna historia dla całej rodziny.


5. Zwierzogród

tytuł oryginalny:
Rok produkcji: 2016
Długość filmu: 1h 44 min.

kadr z bajki Zwierzogród

W pewnym mieście, zamieszkałym przez zwierzęta, zaczynają dziać się niepokojące wypadki. Przybyła do miasta początkująca policjantka, chcąc się wykazać w nowej pracy, trafia na trop kryminalnej zagadki. Wraz z drobnym rzezimieszkiem – lisem, próbują uchronić miasto przed anarchią😊. To taki trochę kryminał dla dzieci, ale ze świetnym wątkiem komediowym. Dorośli także nie będą się nudzić.


Bajki HBO Max- filmy krótkometrażowe:

1. La luna

tytuł oryginalny: La luna
Rok produkcji: 2011
Długość filmu: 7 min.

kadr z bajki La luna

To jeden z najpiękniejszych filmów krótkometrażowych. Dziadek i ojciec przekazują chłopcu tajniki swojej pracy, która jest doprawdy niebanalna. Najpiękniejsze w filmie jest to, co widzimy. W tym wszystkim jest jakaś magia. Jakbym przeniosła się do innego świata. I ten uroczy dźwięk gwiazdeczek. Polecam oglądać po ciemku.


Tu znajdziecie coś dla dorosłego widza – nasze Najlepsze filmy 2022, tu Disney seriale

Jeśli interesują was inspiracje dla dorosłego widza – tu macie zestawienie – Najlepsze seriale HBO Max

po jeszcze więcej tak samo wartościowych bajek zapraszam do wpisu Edukacyjne bajki dla dzieci

Dla trochę starszych łapcie Seriale dla dzieci

A jakie są ulubione bajki Waszych dzieci? Przyznam, że chętnie je poznam, a szczególnie te, które można obejrzeć wraz z dziećmi i też się dobrze bawić😊. Co polecacie?

Jeżeli spodobał się Wam ten wpis to kliknijcie: “Lubię to” lub udostępnijcie wpis – będzie to dla mnie znak, że podobają się Wam moje polecenia. Będzie mi bardzo miło 🙂

Komentarze

  Ale przypomniałaś mi hity! Całkowicie o nich zapomniałam 🙂 dziękuje za ten wpis, może robiąc obiad teraz odpuszczę trochę tempo i dam jej pooglądać troszkę dłużej! 🙂

  Na Amazon Prime jest świetny serial „Dino Dana” o dziewczynce zakochanej w dinozaurach: zabawny, mądry, ale bez dydaktyzmu, ładne zdjęcia i sympatyczne postaci. No i mój czterolatek jest na tak 🙂
  A o tropicielach zagadek mamy książkę, nie wiedziałam że jest też bajka!

  „Marta mówi” to sztos! Najbardziej podoba mi się w niej to, że w każdym odcinku uczy znaczenia słów. 🙂 Mojej córci bez skrupułów ją włączam, ale w tej chwili ona jest zakochana w Strażaku Samie 🙂
  Ja bym dodała jeszcze takie bajki edukacyjne:

  „Bing” , „Kajtuś” – w tych bajkach postać zmaga się z dziecięcymi problemami i uczy je rozwiązywać.

  „Kosmiczny Jet” – edukacyjna bajka dla starszych dzieci

  „Przytul mnie” – bajka pokazująca wartość bliskości dziecka z rodzicem

  „Bracia Koala” – bajka mojego dzieciństwa, pokazuje wartości przyjaźni i niesienia pomocy, świetna jest

  Ja jeszcze włączam mojej córce wszystkie odcinki z serii Cocomelon na yt, są to bajki edukacyjne i anglojęzyczne 🙂

  Od dzisiaj jeszcze testujemy na netflixie bajkę „Dinopociąg” i na razie podoba się i mi i córci 😉

  Ani, mój przyjaciel ufik ani la Luna ani w głowie się nie mieści nie ma w hbo go max. Właśnie sprawdzam. Ogólnie oferta z bajkami jest baaaaaaardzo uboga i przestarzała. Pełnometrażowych bajek dla dzieci tam jak na lekarstwo. Za to mnóstwo beznadziei w stylu ben ten. Może bajki dla maluszka znajdziemy ale dla 4 latka ciężko coś wybrać. Mamy już miesiąc hbo i śmiem twierdzić że wartościowe rzeczy już widzielismy

  O psie. Zryczalam się 🙂 młody oglądał z wielkim przejęciem, ale fajny film na wytłumaczenie trudniejszych emocji.

  Ależ te bajki się pozmieniały 🙂 Fajnie, że stworzyłaś taką listę sprawdzonych tytułów, dzięki! ❤

  Co do kotociakow mam mieszane uczucia. Akurat obejrzalam z corka odcinek gdzie tata zastepuje mame w jej”obowiazkach” domowych. I tata za to, ze to zrobil zostaje bohaterem bo sobie poradzil z pomoca dzieci . Nie podoba mi sie narzucanie rol mamie i tacie.

  Najlepsza bajka to ” Psi Patrol”
  Sama ją często oglądam jak leci. Polecam!😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link