fbpx

Filmy świąteczne – 30 propozycji

  • FILMY
  • 13  min. czytania
  •  komentarze [4]

Filmy świąteczne – i to nie tylko te romantyczne! Już nie musicie błądzić w otchłaniach Internetu, by obejrzeć przyjemny, film z rodziną lub we dwoje. Przygotowałam dla Was listę najlepszych filmów na Boże Narodzenie! Ale pamiętajcie – tym razem nie wszystkie są dla dzieci 😉. Miłego oglądania!

Najlepsze filmy świąteczne:

Świąteczne filmy - the family stone - plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,3

Rodzinny Dom Wariatów

tytuł oryginalny: The Family Stone
rok produkcji: 2005
długość filmu: 1 h 43 min

To jeden z tych kultowych, świątecznych filmów, które się po prostu uwielbia. Już sam ich klimat, sprawia, że czuje się magię Świąt. A tu dodatkowo gwiazdorska obsada – Diane Keaton i Sarah Jessica Parker. A to tylko początek listy. Historia dzieje się w domu Stoneów, gdzie tradycyjnie na święta zjeżdża się cała rodzina. Tym razem jeden z synów przywozi ze sobą narzeczoną. Dziewczynę z miasta, która stara się odnaleźć wśród swobodnych Stoneów. Gdy ma dość, dzwoni po swoją siostrę. Ta przyjeżdża i…reszty dowiecie się sami😊.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


filmy świąteczne - Miracle on 34th Street poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,6

Cud na 34 ulicy

tytuł oryginalny: Miracle on 34th Street
rok produkcji: 1994
długość filmu: 1 h 54 min

Jeśli szukacie prawdziwej magii Świąt, to tu ją z pewnością znajdziecie. Akcja filmu dzieje się w Nowym Jorku, gdzie w sklepie z odzieżą zostaje zatrudniony Święty Mikołaj. Utrzymuje on, że jest prawdziwym Mikołajem. Na uwagę zasługuje jedna z najważniejszych postaci – mała Susan. Ten film to remake, ale polecam Wam oglądnąć także oryginał z 1947 roku, który zdobył aż 4 Oskary!

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


świąteczne filmy romantyczne Randki od święta poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,1

Randki od święta

tytuł oryginalny: Holidate     
rok produkcji: 2020
długość filmu: 1 h 44 min

Są takie filmy, gdzie od początku wiadomo, jak się to wszystko skończy, a i tak przyjemnie się je ogląda. Film „Randki od święta” zdecydowanie do nich należy. Dwoje singli, zmęczonych uporczywym swataniem i nieudanymi randkami, postanawia, że będą randką dla siebie wzajemnie, by uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności. I tak chodzą sobie na świąteczne uroczystości, chodzą, aż…😉. Fajna komedia do oglądania w grudniowe wieczory.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Filmy świąteczne Kochajmy się od święta plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 5,8

Kochajmy się od święta

tytuł oryginalny: Love the Coopers
rok produkcji: 2015
długość filmu: 1 h 47 min

Diane Keaton, John Goodman i Ed Helms gwarantują dobrą komedię. Gdy wielopokoleniowa, amerykańska rodzina spotyka się na Święta, można spodziewać się zderzenia charakterów. Z pewnością będzie tam dużo trupów, które zaczną wypadać z szafy. Senior rodu rozważa spędzenie świąt z kelnerką, a urocza czterolatka klnie, już mniej uroczo. Nie brakuje też ślicznej singielki na udawanej randce. Jeśli chodzi o świąteczne filmy romantyczne – klasyka gatunku.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


świąteczne filmy romantyczne Holiday plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,9

Holiday

tytuł oryginalny: The Holiday
rok produkcji: 2006
długość filmu: 2 h 16 min

To jest prawdziwa komedia romantyczna osadzona w świątecznym klimacie. Jest dużo śmiechu, sporo wzruszeń i przyjemnych scen. Nie może być inaczej, skoro grają tu Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law i Jack Black. Wszystko zaczyna się od zawiedzionych miłości dwóch kobiet, mieszkających na dwóch końcach świata. Trafiają w Internecie na propozycję zamiany domów. W emocjach i pragnieniu zmiany postanawiają się zamienić. Jedna z nich leci do Los Angeles, a druga na angielską wieś. Wysokie oceny tego filmu to nie dzieło przypadku.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Filmy świąteczne Czekając na cud plakat

IMDb 6,2

Czekając na cud

tytuł oryginalny: Noel
rok produkcji: 2004
długość filmu: 1 h 36 min

To jeden z tych głębszych filmów, skłaniających do refleksji nad życiem i tym, co jest ważne. Akcja rozgrywa się na Manhatanie, gdzie przeplatają się losy głównych bohaterów. Jest kobieta, która po rozwodzie czuje się samotna, mimo że praca przynosi jej satysfakcję. Jest też zazdrosny narzeczony, który doprowadza swoim zachowaniem do niechcianego rozstania. Jest też młody chłopak, którego życie nie oszczędzało. Nie poddaje się jednak i walczy o lepszą przyszłość. Wzruszający film z fantastyczną obsadą – Penélope Cruz, Robin Williams, Paul Walker i Susan Sarandon.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Kronika Świąteczna plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,0

Kronika Świąteczna

tytuł oryginalny: The Christmas Chronicles
rok produkcji: 2018
długość filmu: 1 h 44 min

Któż z nas nie czatował na Mikołaja? Tym dzieciom poszło trochę lepiej niż innym, ale gdy przyczaiły się na Staruszka, nie wszystko poszło zgodnie z planem. W wyniku splotu okoliczności zostały zabrane saniami w podróż, o której marzy każde dziecko. Muszą pomóc Mikołajowi uratować święta i dostarczyć wszystkim dzieciom prezenty. To taka dziecięca, świąteczna przygodówka. Dorosłych z pewnością ucieszy Kurt Russell w roli Mikołaja i Goldie Hawn jako jego żona.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


świąteczne filmy romantyczne To właśnie miłość poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,6

To właśnie miłość

tytuł oryginalny: Love Actually
rok produkcji: 2003
długość filmu: 2 h 15 min

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie widzieliście tego filmu, zazdroszczę Wam! To absolutny TOP of the TOP świątecznych filmów, które oglądamy co roku i nigdy się nie nudzi. Tu splatają się losy londyńczyków szukających miłości, która spotyka ich nie zawsze spodziewanie, w nie zawsze sprzyjających okolicznościach. Dużo śmiechu i wzruszeń. Jak w prawdziwym życiu. Mój numer 1 jeśli chodzi o świąteczne filmy romantyczne.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Filmy świąteczne Kevin sam w domu poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,6

Kevin sam w domu

tytuł oryginalny: Home Alone
rok produkcji: 1990
długość filmu: 1 h 43 min

Czy uwierzycie, że ten film ma 31 lat?! Dla mnie to szok! „Kevin sam w domu” jest niczym choinka, 12 potraw, kolędy i Mikołaj nieodłącznym elementem Świąt. Już kolejne pokolenia dzieci dopingują Kevina w walce z włamywaczami, próbującymi dostać się do pięknego domu, w którym został on sam. Kiedyś sama dopingowałam Kevina, a dziś utożsamiam się z jego matką, która usiłuje jak najszybciej wrócić po syna. Dajesz Kate!

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Cztery gwiazdki plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 5,7

Cztery gwiazdki

tytuł oryginalny: Four Christmases
rok produkcji: 2008
długość filmu: 1 h 28 min

Gdy para – Kate i Brad – jak co roku unikają odwiedzin u swoich rodziców, wszystko zapowiada się świetnie. Aż do czasu, gdy loty zostają odwołane, a wymówki nie istnieją, odkąd pokazano ich w wiadomościach na lotnisku. A to oznacza, że muszą odwiedzić aż 4 domy swoich rodziców. Oczywiście każdy dom, to inna niespodzianka. Niekoniecznie przyjemna. Za to jest zabawnie, także dzięki Reese Witherspoon i Vinceowi Vaughn. Jak to się skończy? Zobaczcie sami😊

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Filmy świąteczne Cicha noc plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,2

Cicha noc

tytuł oryginalny: Cicha noc
rok produkcji: 2017
długość filmu: 1 h 40 min

Niektórzy mówią, że to film o polskich świętach. Z pewnością coś w tym jest. Porusza się w nim kilka społecznych problemów, w tym życie na emigracji, ale nie tylko. To właśnie z pracy za granicą powraca główny bohater. Na święta oczywiście. I zdecydowanie nie jest to powrót w zimowej aurze pełnej świątecznego klimatu. Wydarzenia, jakie będą miały miejsce w czasie wigilii i po niej, z pewnością skłaniają do refleksji.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Prezent pod choinkę poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,9

Prezent pod choinkę

tytuł oryginalny: A Christmas Story
rok produkcji: 1983
długość filmu: 1 h 34 min

Amerykańskie, tradycyjne święta, w których znowu wraca się do tego, co najważniejsze – rodziny. To film w stylu wczesnych lat 80. Świetny pod każdym względem. Ciekawa jestem, czy go znacie? Ja odkryłam go niedawno. A podobno dla wielu Amerykanów jest to kultowy film świąteczny. Jeśli go jeszcze nie widzieliście, koniecznie sprawdźcie!

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Filmy świąteczne elf plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,0

Elf

tytuł oryginalny: Elf
rok produkcji: 2003
długość filmu: 1 h 37min

Gdy Elfy wychowywały Buddyego, pewnie się nie spodziewały, że z czasem przestanie on odnajdywać się w ich świecie. I nie chodzi tylko o rozmiar. Pewnego dnia Elf postanawia więc poszukać swoich korzeni i odnaleźć ojca. Tak trafia do Nowego Jorku. W ubraniu Elfa i zachowując się jak elf. Wrzucony w wir wielkiego miasta Buddy jest zaskoczony, jak bardzo ludzie utracili ducha świąt. Niektórzy nawet nie wierzą w Mikołaja! Jego misją staje się przywrócenie w ludziach prawdziwej magii świąt. No i dopasowanie się do świata, którego kompletnie nie zna.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Małe Kobietki plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,8

Małe Kobietki

tytuł oryginalny: Little Women
rok produkcji: 2019
długość filmu: 2h 15 min

Cofamy się do XIX wieku, gdzie jedyną przyszłością kobiet było małżeństwo. Oczywiście najlepiej z dobrze postawionym mężczyzną. „Małe Kobietki” to historia 4 sióstr, które zaczynają rozumieć, czym jest wolność i że nie muszą podążać utartą przez wieki ścieżką. Że ich uroda nie jest ich jednym atutem, a małżeństwo to tylko opcja, a nie konieczność. Choć to nie jest typowy film świąteczny, umieściłam go tu, ze względu na jego wyjątkowy klimat.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Kiss Kiss Bang Bang poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,5

Kiss Kiss Bang Bang

tytuł oryginalny: Kiss Kiss Bang Bang
rok produkcji: 2005
długość filmu: 1 h 43 min

Ten film to zabawna parodia wysokobudżetowych filmów akcji. Harry to złodziej, który w wyniku splotu okoliczności w czasie napadu, trafia na casting planu filmowego. Oczywiście jedzie na próbne zdjęcia do LA😊. Niedługo po przyjeździe wpada w poważne tarapaty – jest zamieszany w morderstwo. Bardzo fajny scenariusz. Oglądajcie sami – bez dzieci😊.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Filmy świąteczne Grinch poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,4

Grinch

tytuł oryginalny: The Grinch
rok produkcji: 2018
długość filmu: 1 h 25 min

W uroczym miasteczku Ktosiowo zaczynają się przygotowania do Świąt. Tymczasem Grinch chce zepsuć święta jego mieszkańcom. Wszystko z powodu swoich doświadczeń z dzieciństwa, gdy był przez wszystkich wyśmiewany. Czy Grinchowi uda się zepsuć święta? Fajny film do obejrzenia w rodzinnym gronie. Można też puścić dzieciom i mieć chwilę dla siebie😉.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Ekspres polarny plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,6

Ekspres polarny

tytuł oryginalny: The Polar Express
rok produkcji: 2004
długość filmu: 1 h 40 min

Jak Rober Zemeckis zrobi film o Bożym Narodzeniu, to klękajcie narody! Oto chłopiec, który stracił wiarę w istnienie Świętego Mikołaja, trafia do niezwykłego pociągu, który wiezie go do jego siedziby. W drodze nie zabraknie przygód. Śnieżna atmosfera i cały nastrój filmu są absolutnie magiczne. Łącznie ze spotkaniem ze Świętym. Świetny film dla dorosłych i dla dzieci. Kultowy nawet bym powiedziała.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Opowieść Wigilijna poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,8

Opowieść Wigilijna

tytuł oryginalny: A Christmas Carol
rok produkcji: 2009
długość filmu: 1 h 36 min

I znowu Robert Zemeckis! Można się więc spodziewać najlepszego. I to właśnie dostaniecie. Klasyczna „Opowieść Wigilijna” w tej interpretacji to absolutny majstersztyk. Trzeba przyznać, że Zemeckis jak nikt umie tworzyć atmosferę swoich świątecznych filmów tak, że z miejsca wypełniają się magią. To jedna z najlepszych wersji „Opowieści Wigilijnej”, jaką widziałam. Jest przepiękna i bardzo klimatyczna.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


świąteczne filmy romantyczne Zostańmy przyjaciółmi plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,2

Zostańmy przyjaciółmi

tytuł oryginalny: Just Friends
rok produkcji: 2005
długość filmu: 1 h 36min

To świąteczna opowieść o chłopaku, który postanowił wyjść z friend zone. I wziął się za to na poważnie! Zaprzyjaźniony w liceum z Jamie – Chris, dostaje kosza. Wyjeżdża z miasta, robi karierę i wraca jako całkiem odmieniony człowiek – gotowy jeszcze raz powalczyć o miłość. Czy taka zmiana i lata, które upłynęły, zmienią podejście Jamie? Czy będą kimś więcej niż przyjaciółmi? Sprawdźcie sami😉.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Filmy świąteczne W krzywym zwierciadle: Witaj, święty Mikołaju plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,6

W krzywym zwierciadle: Witaj, święty Mikołaju

tytuł oryginalny: National Lampoon’s Christmas Vacation
rok produkcji: 1989
długość filmu: 1 h 37min

To jedna z najzabawniejszych komedii świątecznych, jakie znam. Clark Griswold szykuje gwiazdkę dla swojej rodziny. Niestety rodziny się nie wybiera i do domu Griswoldów zjeżdżają różne indywidua. Clarka nic nie zniechęca. Jego wrodzony optymizm i pracowitość sprawiają, że usiłuje wbrew wszystkiemu stworzyć cudowne święta. A zdecydowanie nie wszystko idzie, jak trzeba. W zasadzie nic nie idzie. Scena z lampkami – mój TOP of the TOP😊.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Chłopiec zwany gwiazdką poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,7

Chłopiec zwany gwiazdką

tytuł oryginalny: A Boy Called Christmas
rok produkcji: 2021
długość filmu: 1 h 46 min

To tegoroczny film, który swoją premierę miał w listopadzie. Uroczy chłopiec wyrusza w podróż w poszukiwaniu ojca. To opowieść pełna magii i świątecznego klimatu, w której przyjemnie się zatopić całej rodzinie. Trochę przygód, trochę śmiechu, wzruszeń i bardzo dużo świątecznej atmosfery.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Święta Last minute poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 5,4

Święta Last minute

tytuł oryginalny: Christmas with the Kranks
rok produkcji: 2004
długość filmu: 1 h 39 min

Nora i Luter całe życie podporządkowywali się świątecznym tradycjom. Także tym lokalnym, jak konieczność dekoracji domu. Tym razem jednak postanowili uciec od tradycyjnych świąt i spędzić je w relaksującej podróży. Żadnych przygotowań. To zdecydowanie nie spodobało się ich sąsiadom, którzy na wiele sposobów usiłowali ich przekonać do zmiany zdania. Niestety w ostatniej chwili okazuje się, że córka, która miała być w Peru, niespodziewanie wraca na święta. Rezygnują więc z wyjazdu i usiłują przygotować święta w jedną dobę.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 5,6

Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta

tytuł oryginalny: A Bad Moms Christmas
rok produkcji: 2017
długość filmu: 1 h 44 min

Chcecie zobaczyć święta od kuchni? Dobrze wiem, że nie musicie. Wszystkie tam jesteśmy! Ale złe mamuśki postanowiły zadać kłam twierdzeniu, że to one mają dawać radość w święta, a nie się nimi cieszyć. To zdecydowanie film do obejrzenia z mężem, a najlepiej z przyjaciółkami. Nie oglądajcie go z dziećmi😊. Z pewnością się ubawicie. Taki wiecie, trochę śmiech przez łzy, gdy chce się powiedzieć: JA TEŻ TAK MAM!

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Angela’s Christmas plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 7,1

Angela’s Christmas

tytuł oryginalny: Angela’s Christmas
rok produkcji: 2017
długość filmu: 30 min

Krótkometrażowy film animowany, w którym główną postacią jest mała Angela. Przychodzi ona do kościoła i wpada na niecodzienny pomysł. To słodka opowieść, przekazująca uniwersalne wartości. Idealna bajeczka do puszczania dzieciom przed snem. Wyciszająca, mądra i dobra. Z cudowną animacją i pięknym klimatem świątecznym.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Pan Jangle i Świąteczna Podróż poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,5

Pan Jangle i Świąteczna Podróż

tytuł oryginalny: Jingle Jangle: A Christmas Journey
rok produkcji: 2020
długość filmu: 2 h 02 min

Pan Jangle odczarował w moich oczach Forresta Whitakera, który wrył mi się w głowę jako Idi Amin w „Ostatnim królu Szkocji”. No cóż, tu go zupełnie nie przypomina, co czyni z niego jeszcze lepszego aktora. Klimat tego filmu jest absolutnie magiczny, świąteczny i tajemniczy. Jak dziecięce święta! Tytułowy Pan Jangle jest wynalazcą, który ciągle czeka, aż pewnego dnia stworzy rewolucyjny wynalazek. Wizyta wnuczki zmienia wszystko. Nie brakuje tu oczywiście walki dobra ze złem i – jak to w świątecznych filmach – happy endu.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Jack Frost plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 5,4

Jack Frost

tytuł oryginalny: Jack Frost
rok produkcji: 1998
długość filmu: 1 h 41 min

Jack przez swoją pracę zaniedbuje rodzinę. Zanim zdąży za życia zrozumieć, co jest ważne, ginie w wypadku. Czy jednak całkiem znika? Okazuje się, że w kolejnym roku, przed świętami pojawia się pod postacią bałwana. Jak zareaguje na to jego rodzina? I po co Jack wrócił? Zabawna komedia ze wzruszającymi momentami, idealna na familijne wieczory. Choć ostrzegam – jest dużo wzruszeń.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Last Christmas poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 6,5

Last Christmas

tytuł oryginalny: Last Christmas
rok produkcji: 2019
długość filmu: 1 h 43 min

Wzruszająca historia inspirowana najbardziej znaną piosenką świąteczną na świecie, o tym samym tytule, co film. Gdy w poprzednie święta Kate poważnie zachorowała, coś się w niej zmieniło. Jej życie nie płynęło rytmem, jakiego się spodziewała. W te święta nie tylko nie robi kariery, ale musi pracować jako elf w sklepie z artykułami bożonarodzeniowymi. Na szczęście w jej życiu pojawia się ktoś, kto zmieni je na lepsze. Oglądając ten film, miałam skojarzenia z „Bridget Jones”. Może dlatego, że akcja dzieje się w Londynie, a główna bohaterka nie ogarnia swojego życia? Może też dlatego, że jest trochę romantycznie, trochę zabawnie i trochę wzruszająco?

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Kalifornijskie Święta plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 5,8

Kalifornijskie Święta

tytuł oryginalny: A California Christmas
rok produkcji: 2020
długość filmu: 1 h 46 min

Choć nie znajdziecie tu zawiłej akcji i zaskakujących jej zwrotów, to przyjemnie jest ukoić duszę tą prostą komedią romantyczną. Sentymentalizm i przewidywalność nie są w tym przypadku wadami. Pracownik korporacji jedzie na ranczo, by przekonać jego właścicielkę do sprzedaży ziemi. Dotąd nikomu się to nie udało. Okazuje się, że nie bez przyczyny, bo kobieta ta nie jest naiwnym dziewczątkiem, ale pracowitą i bardzo ogarniętą laską. By zdobyć jej uznanie i zaufanie, mężczyzna zatrudnia się jako parobek do pomocy. Czy okaże się, że tak różne charaktery się do siebie zbliżą?

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


David i Elfy plakat
Gdzie obejrzeć?

IMDb 5,2

David i Elfy

tytuł oryginalny: Dawid i Elfy
rok produkcji: 2021
długość filmu: 1 h 45 min

Wyobrażacie sobie fajny, zabawny POLSKI film świąteczny, który nie jest komedią romantyczną? I na dodatek jest mądrym filmem z morałem? No właśnie! Ja też byłam zaskoczona. Ten film jest naprawdę dobry! Ciepły i całkiem zabawny. Idealny do wspólnego oglądania z dziećmi. O co chodzi? Zwykle to człowiek chce dostać się do krainy elfów. Tym razem jest dokładnie odwrotnie. To Elf chce być wśród ludzi.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN


Klaus poster
Gdzie obejrzeć?

IMDb 8,2

Klaus

tytuł oryginalny: Klaus
rok produkcji: 2019
długość filmu: 1 h 36 min

Ten film ma zupełnie inny klimat niż większość świątecznych animacji. Zwróćcie uwagę na ocenę. Wow, prawda? To nie przypadek! To naprawdę wyjątkowy film, który obejrzycie chętnie z dziećmi. To bardzo skandynawski klimat małej mieścinki, pełnej skłóconych mieszkańców. Jeden listonosz i lokalny stolarz zmieniają miasteczko nie do poznania. Bo jeden dobry gest, uwalnia lawinę kolejnych.

tutaj do obejrzenia ZWIASTUN

Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić, oglądając świąteczne filmy i wprowadzicie się w dobry klimat. Podzielcie się też swoimi ulubionymi filmami świątecznymi. Jakie są twoje ulubione świąteczne filmy romantyczne?

Tu znajdziecie nasze Najlepsze filmy 2022

Tu łapcie świeżutki SkyShowtime TOP 20 z naszymi polecajkami a tu Disney dla dzieci

A tu łapcie wpis inspiracje na najlepsze Prezenty na święta dla dzieci 2022

Tu łapcie Seriale dla dzieci na Netflix

Tu znajdziecie coś dla dorosłego widza – nasze najlepsze seriale Netflix, tu seriale Disney a tu Najlepsze seriale HBO GO

Tu znajdziecie odpowiedź Jak wprowadzać dzieci w świat bajek

a jak już je wprowadzicie zapraszam po Najlepsze bajki na Netflix a tu wpis w którym znajdziecie najlepsze bajki edukacyjne, dostępne też poza Netflixem

Komentarze

    „Chłopiec zwany gwiazdka” to nie jest film dla dzieci, bliżej mu do dramatu. Nawet mi ciężko odnaleźć w nim świąteczna atmosferę, patrząc co spotyka głównego bohatera. Chłopiec, któremu zmarła matka zostaje pod opieka złośliwej ciotki, która niszczy jego jedyna pamiątkę po mamie, a właściwie podstępem sprawia ze on sam ja niszczy. Następnie chłopiec traci tez ojca. Ilość tragedii które się dzieją, nie jest w stanie zniwelować wioska elfów i odrobina magii.
    Pierwszy raz w życiu córka prosiła by wyłączyć film w trakcie. Nie polecam.

    Jest to jedna z najbardziej cenionych tradycji w naszej rodzinie i czekamy na nią co roku. Dzieci uwielbiają wybierać swoje ulubione filmy i przeglądać listę opcji, aby zobaczyć, które z nich chcą obejrzeć. Robimy dużą miskę popcornu, przytulamy się do kanapy i zatracamy się w magicznym świecie świątecznych filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link