fbpx

Wózek Elodie Details – recenzja – moja opinia

Wózek Elodie Details Stockholm od zawsze był na mojej liście do przetestowania. Wiele razy widziałam go na ulicy i bardzo mi się podobał.

Zbliża się u nas koniec wózkowania, bo drzemki dzienne odchodzą w niepamięć, więc uznałam, że to ostatni moment żeby przetestować wózek Elodie Details.

Zacznę od tego, że mamy wersję 3.0, czyli poprawiony model, który już nie ma podwójnych kół z przodu. Do tego łatwiej się wypinają. Z nowości ma też uchwyt na ramie do podnoszenia złożonego wózka

Liczby:

  • waga wózka 9 kg
  • do wagi dziecka 15 kg
  • siedzisko ma wysokość 47 cm
  • koła mają średnicę 16 cm

Tak, jak piszę w każdej recenzji wózków, uważam, że nie ma wózka idealnego, przynajmniej dla mnie, bo jest dość wymagającym użytkownikiem. Tak samo jest z wózkiem Elodie Details. Ma mnóstwo plusów, których nie mają inne wózki, ale ma też kilka minusów (dla kogoś innego mogą być nieznaczące).

Pierwsze wrażenia z użytkowania

Wózek jest naprawdę duży i dziecku jest w nim wygodnie. Zaskoczyła mnie ogromna budka, która ma filtr przeciwsłoneczny SPF50. Dawno też nie miałam wózka z podwójną rączką i byłam nastawiona na to, że trudno będzie się go prowadzić. Ale dzięki zmianie kół naprawdę dobrze się jedzie prowadzi i czasami na prostej drodze da się nawet jedną ręką. Bardzo podoba mi się design i wykończenie – wózek jest przepiękny (wiele razy oglądałam się za nim na ulicy).

Dodam, że Julek waży obecnie 14 kg, czyli brakuje mu tylko kilograma żeby przekroczyć dopuszczalny limit. A ma 94 cm wzrostu i w tym wózku nadal ma dużo miejsca, nawet jak śpi.

Wózek Elodie Details – nasza opinia z użytkowania

Prowadzenie

Dzięki ulepszeniu kółek naprawdę dobrze prowadzi się po dziurawym chodniku. Nawet z 14-kilogramowym Julkiem podbija się na krawężnikach i radzi sobie z nierównościami. Zmiana kółek pomogła też przy zwrotności przednich kół. Rączki są bardzo wygodne i wysokie, a do tego powleczone eko skórą, która jest bardzo miła w dotyku. Na rączkach możecie powiesić torbę (to jest plus takich rozwiązań)

Budka

O tej budce mogłabym napisać poemat. W żadnym z wózków, które miałam do tej pory nie było aż takich ułatwień. Według mnie jest po prostu idealna! Łatwo się rozkłada, ma kilka możliwości skrócenia budki i dostosowania do warunków pogodowych. Po rozłożeniu siedziska do spania i maksymalnym naciągnięciu budki żaden promień słońca nie zaświeci Waszym dzieciom w oczy. Do tego ma okienko do podglądania, czy dziecko już zasnęło.

Siedzisko i pasy

Siedzisko jest bardzo duże i wygodne nawet dla sporego dziecka. 5- punktowe pasy bezpieczeństwa bez problemu przekształcicie w 3-punktowe (sam pas). Siedzisko jest wysokie (47 cm) i szerokie 30 cm. Rozkłada się prawie na płasko pociągnięciem uchwytu. Tak samo się składa- szybko i cicho.

Podnóżek

Wózek Elodie Details ma podnoszony podnóżek, który dobrze trzyma nóżki podczas spania i wystarcza dla Julka. Sam podnóżek na stopy (podczas siedzenia) jest dość nisko i Julek do niego dosięga, ale mniejszym dzieciom nóżki będą wisiały.

Kosz pod wózkiem

Kosz jest spory, ale trzeba przy nim kucać żeby znaleźć coś na końcu kosza. Minusem jest brak dostępu do kosza, kiedy siedzisko jest maksymalnie rozłożone.

Składanie i rozkładanie

Wózek Elodie Details składa się i rozkłada dość sprawnie, ale potrzebne są dwie ręce. Jeżeli macie mały, miejski samochód (jak ja) to możliwe, że będzie musieli za każdym razem zdejmować przednie koła. Tak jak pisałam wyżej, na szczęście można zrobić to jednym ruchem.

Kocyk Fethers Elodie Details

Podsumowując wózek Elodie Details jest z pewnością najpiękniejszym i najładniej wykończonym wózkiem jaki miałam. Buda, która w wielu wózkach doprowadzała mnie do szału tutaj jest IDEALNA. Wózek jest duży i bardzo wygodny dla dziecka (też do spania). Natomiast kosz na zakupy jest do poprawki. Jak musicie przewieść zakupy to możecie zawiesić siatki na rączkach.

Wózek jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych TUTAJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link