fbpx

W końcu jest! To najpiękniejsza bajka dla maluchów, jaką widziałam

 • FILMY
 • 4  min. czytania
 •  komentarze [0]

Na co zabrać do kina najmłodsze dzieci? Oto mój HIT – bajka łagodna i wartościowa – „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”!

materiał sponsorowany przez:

Gdy moje dzieci były małe, z niecierpliwością czekałam na moment, gdy będę mogła iść z nimi pierwszy raz do kina. Wybór filmu nie był łatwy. Obawiałam się, że bajka na dużym ekranie może być zbyt dużym doznaniem sensorycznym. W kinie jest głośniej, obraz jest naprawdę duży, a do tego gasną światła i jest ciemno.

Niewiele jest też naprawdę wartościowych animacji, które są przeznaczone dla najmłodszych widzów. A jeżeli już coś się pojawi, to są to zazwyczaj krótkie bajeczki.

Aż do dziś! W końcu jest – IDEALNA BAJKA W KINIE DLA NAJMŁODSZYCH

Jeśli jeszcze nie byliście z dziećmi w kinie i czekacie na dobrą okazję, właśnie się nadarza! Do kin właśnie wchodzi filmowa wersja uwielbianej serii „Wyspa Puffinów”. To bajka idealna dla każdego!

Znacie „Wyspę Puffinów”? U nas to HIT!

Pierwszy raz o “Puffin Rock”, czyli Wyspie Puffinów napisałam w 2018 roku. Nie mogę uwierzyć, że minęło już 6 lat odkąd moje dzieci pokochały rodzeństwo maskonurów Oona i Baba. Pewnie też kojarzycie tę piękną animację – na nas zrobiła ogromne wrażenie i pamiętam, że moje dzieci znały wszystkie odcinki na pamięć.

„Wyspa Puffinów” to u nas ulubiona bajka od najmłodszych lat. Dzieci uwielbiały te słodkie maskonury i ich przyjaciół. Cała seria jest dostępna w serwisach streamingowych – na pewno je znacie! Choć dzieci są już starsze, lubią wracać do tych bajek, które kochają od najmłodszych lat. Dobrze im się kojarzą, koją emocje i przynoszą spokój i równowagę. A te niespiesznie toczące się historyjki są bardzo wciągające.

Okazuje się, że nie trzeba robić hałasu i ciągnąć wartkiej akcji, by przyciągnąć i zainteresować dzieci. Przeciwnie! I właśnie „Wyspa Puffinów” jest tego doskonałym przykładem.

A teraz Wyspa Puffinów jest w kinach

Dlaczego warto wybrać się na „Wyspę Puffinów. Nowi przyjaciele” do kina już z najmłodszymi dziećmi?

Pierwsze wyjście z dzieckiem do kina to prawdziwa przygoda. Nie wiadomo, czy maluch wytrzyma, czy będzie zainteresowany filmem, czy coś go nie wystraszy. Mnóstwo wyzwań! Dlatego, jeśli jeszcze nie byliście na swoim pierwszym, wspólnym seansie, polecam Wam właśnie najnowszy film „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”.

Dlaczego akurat na ten film warto wybrać się do kina pierwszy raz z małym dzieckiem? Powodów jest wiele:

 • film jest spokojny, zrównoważony i kojący;
 • akcja filmu biegnie niespiesznie, dzięki czemu dziecko się w niej nie zagubi, tracąc zainteresowanie;
 • w filmie są znani już dzieciom bohaterowie – jeśli oglądaliście wcześniej serię. Jeśli nie, polecam zaprzyjaźnić dzieci z maskonurami z bajki😊;
 • seans nie jest za długi – trwa 80 minut, dzięki czemu dzieci się nie znużą;
 • ma ciekawą dla maluchów fabułę;
 • film nie zawiera żadnych kontrowersyjnych lub nieodpowiednich dla dzieci treści – jest spokojny i wyważony;
 • przeznaczony jest dla każdego – także dla najmłodszych,
 • ma przyjemne, wpadające w ucho piosenki.

Idealnie na pierwszy seans i oczywiście kolejne z dziećmi, które pokochają tych słodkich bohaterów. Co więcej, wraz z filmem na rynku pojawią się activity booki w klimacie Puffinów, z którymi dziećmi będą mogły się uczyć poprzez zabawę.

Zresztą sami zobaczcie trailer:

Fabuła, czyli o czym jest ten film?

Cała akcja filmu osadzona jest na wyspie Puffinów, gdzie pojawiają się nowi przyjaciele. Stają oni przed prawdziwym wyzwaniem! Na wyspie ma pojawić się maleństwo, które wykluje się z jajka. Niestety jajko gdzieś znika, a na domiar złego rozpętuje się burza, która zagraża wszystkim zwierzętom.

Przyjaciele z wyspy jednak się nie poddają i rozpoczynają poszukiwania zaginionego jajka. Wykazują się odwagą i pokazują, czym jest przyjaźń oraz bliskość oraz dlaczego są one tak ważne w życiu.

Uważność i spokój – oto co w tym filmie najpiękniejsze

Osobiście dostrzegam w filmie to, co cenię w życiu coraz bardziej – uważność. Film pełen jest drobnych elementów, które tworzą spokojną, kojącą całość. Pozwala się skupić na fabule i jednocześnie dostrzegać to, co piękne. Prosty rysunek, jakim jest wykonany, a nawet jego kolorystyka nie rozprasza, ale właśnie sprzyja uważności i łagodności, jaką niesie cały przekaz. Bez tych wszystkich nadmiernych bodźców, którymi dzieci są dziś atakowane.

Tu jest spokój, ukojenie, a jednocześnie ciekawa przygoda i dobrzy, fajni bohaterowie. Kojące także dla przebodźcowanych rodziców😊.

Posłuchajcie piosenki z tego filmu w wykonaniu Julii Pietruchy – jej głos działa jak balsam

To kiedy do kina?

Premiera „Wyspy Puffinów. Nowi przyjaciele” jest już 12 stycznia w całym kraju, także możecie już szukać seansów w swoich miastach pod tym linkiem. Doskonale, zwłaszcza że rozpoczynają się powoli ferie, więc będzie to świetny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi!

Idźcie z dziećmi do kina i bawcie się dobrze! To naprawdę kojący film, który pozwoli odpocząć całej rodzinie i razem dobrze się bawić, miło spędzając czas. 

Mam też dla Was coś wyjątkowego: książeczka z aktywnościami i kolorowankami z filmu. Możecie ją wydrukować i dać dziecku w domu. A jeżeli Wasze dzieci wybierają się z przedszkolem lub szkołą, to nauczyciel może wykorzystać ten materiał po seansie.

Link do pobrania pod plikiem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link