fbpx

Zabawki edukacyjne – ciało człowieka

Zabawki edukacyjne to mój konik. Wspominałam Wam wielokrotnie, że w rozwoju dziecka występują okresy sensytywne, czyli wzmożone zainteresowanie jednym tematem. U nas były już litery, mapy, Gwiezdne Wojny… Od dłuższego czasu trwa faza wrażliwa na zagadnienia związane z ciałem człowieka.

Zabawki edukacyjne

Zaczęło się od zwykłej książeczki, którą kupiłam dawno temu i leżała przez długi czas w szafce. Któregoś dnia przeczytaliśmy ją razem i od tamtej pory ta tematyka jest ulubiona. Dlatego staram się jej zapewniać sporo zabaw i zabawek związanych z  tymi zagadnieniami.

To była pierwsza książka. Ilustracje są dziecięce, a język odpowiedni do rozwoju 3-latki. Dostępna tutaj

20160420-DSC_6478
20160420-DSC_6479
20160420-DSC_6480

Później przyszedł czas na oglądanie z tatą kultowego serialu

Było sobie życie

Polecam wszystkim, bo w bardzo obrazowy sposób edukuje dzieci. Po obejrzeniu całej serii nie mamy żadnych kłopotów z myciem zębów, myciem rąk, ranami, pobieraniem krwi i innymi sytuacjami związanymi z fizjologią ciała. 6 DVD do kupienia tutaj

bylo-sobie-zycie-b-iext6116233

Jako zwolenniczka realnych zdjęć i pokazywania ilustracji jak najbardziej zbliżonych do oryginału – kupiłam Lilce książkę z lupą “Nasze ciało”. Ja byłam nią zachwycona, a ona mniej. Wydaje mi się, że to pozycja dla trochę starszych dzieci. Dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie tutaj

20160420-DSC_6461
20160420-DSC_6462
20160420-DSC_6463
20160420-DSC_6464
20160420-DSC_6465

Kiedy przyswoiła już prawie całą teorię zaczęłam szukać układanek, które mogłyby usystematyzować jej wiedzę (a była niemała!)

Zabawki edukacyjne

Absolutnie cudowna, magnetyczna układanka Janod Ciało człowieka. Na dużej magnetycznej planszy dziecko ma możliwość ułożenia różnych układów. Puzzle przyczepiają się na magnesy i nie odpadają nawet w pionowej pozycji.

Planszę można powiesić i drewnianą wskazówką pokazywać poszczególne elementy. Do niedawna były dostępne tylko wersje obcojęzyczne, a od teraz jest też polska. Układanka jest ogromna i może być fajnym pomysłem na prezent, a ułożone może być ozdobą na ścianie.

20160420-DSC_6466
20160420-DSC_6467
20160420-DSC_6470
20160420-DSC_6471
20160420-DSC_6472

Następną zabawką edukacyjną związaną z ludzkim ciałem, ale już dość luźno – jest gra Operacja. Dzieci podczas gry z dorosłymi raczej nie poszerzą słownictwa, bo to nie jest gra edukacyjna. To typowa zręcznościówka (ale za to podczas trzymania pęsety dzieci ćwiczą chwyt), która zapewni dużo śmiechu i zabawy. Dostępna tutaj

20160420-DSC_6475
20160420-DSC_6476
20160420-DSC_6477

Oraz nasze ostatnie odkrycie drewniana układanka ciało z Lidla. Ta zabawka edukacyjna rozeszła się pierwszego dnia, ale są dostępne inne wersje. Bardzo ciekawa pomoc edukacyjna. Zajmuje niewiele miejsca, a dzieci mogą układać wszystkie warstwy na sobie. Ma też kontrolę błędu – dzieci będą wiedziały gdzie popełniły błąd.

20160420-DSC_6482
zabawki edukacyjne

Komentarze

  Super post! U nas ciut za wcześnie, ale że temat fizjologii, przyrody już się przewija – a miarę dwulatki, to spodziewam się, że też będzie ulubionym za jakiś czas 🙂

  Starszak ciałem człowieka zaczął się interesować ok 3,5 lat. Dostał wtedy układankę chłopca i lekarza. Dla Młodszej kupiłam dziewczynkę z lidla i czekam aż przyjdzie na nią pora 🙂 My mamy jeszcze nasze książki o człowieku z dzieciństwa więc Starszak przestudiował już wszystko od deski do deski 🙂 Pozdrawiam! M.

  Post – strzał w dziesiątkę! Córeczka ma 2 lata 3 miesiące i jest bardzo zainteresowana anatomią człowieka: “Masiusiu tutaj mnie boli – to zebra cy wątroba?” Codziennie przeglądamy książki dot. ciała człowieka. Musze dokupić układankę Janod – nie wiedziałam, że jest już po polsku.

  Teraz poprosimy o analogiczny post z alfabetem i literami. Do tej pory nie znalazłam ciekawych książek i zabawek edukacyjnych na ten temat. Jakieś propozycje?

  O tak!
  Było sobie życie to absolutny must have i must seen 🙂
  Fajnie, że wydano również gry z serii.
  Pamiętam jak w liceum nasza biolożka zaczynała niektóre tematy fragmentem Było sobie życie 🙂

  Witam,
  My ten etap mamy za sobą:) Ale kilka zabawek mamy, było sobie życie córce nie podeszło, nie wiem dlaczego, a właśnie od tego chciałam zacząć. Książkę z lupą mamy, córka szuka czaszek do dzisiaj , a lupa pomaga w wielu problemach małego przedszkolaka. Ja mogę polecić interaktywny organizm. Jest to zabawka interaktywna wyglądająca jak tablet, z realnymi zdjęciami, najważniejszymi informacjami o każdym narządzie i to mojej córce podobało się najbardziej zagadki!
  Poza tym mamy Erwina i oczywiście zestaw małego lekarza. Erwin robi wszędzie furorę:)My z córka składałyśmy także modele różnych narządów, lubi je wystawiać i na każdą okazję, do dzisiaj prosi o kolejny:)
  Jest jeszcze bardzo ciekawa książka :Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało” z ciekawostakami nt ludzkiego organizmu, ulubiona mojej córki w tym temacie. Ja tez dowiedziałam się kilku rzeczy.
  Dla utrwalenia wiedzy polecam quiz ciało człowieka firmy Aleksander, w którym są pionki, plansza, klepsydra i ogrom pytań. Tyle, że pytania są trudne, tzn szczegółowe, także to dla prawdziwych pasjonatów.
  Poza tym wszystkim oglądałyśmy z córka zdjęcia w googl grafika różnych narządów, także tych z rakiem, np płuc by przy okazji porozmawiać o szkodliwości palenia. Nigdy nie zapomnę jak córka z nosem w monitorze oglądała zdjęcia mózgu ludzkiego i krzyczała co chwila “Patrz! ten jest super! A ten mamo! Patrz jaki!Mamo a ten!.” Tak mozg, to zdecydowanie jej ulubiony narząd:)
  A! Byłabym zapomniała ! Jeszcze kolorowanka xxl Z bazgroszyt.pl ludzkie ciało. Karty informacyjne, naklejki, duuuża kolorowanka. Wersja polska i angielska. Wisi u nas do dzisiaj.
  Pozdrawiam

  Po Twojej polecajce na FB pobiegłam do Lidla i też mamy układankę – dziewczynkę. Trafiła w punkt. Jest często układana, analizowana. Jest punktem wyjścia do wielu rozmów na temat tego jak działa ciało (i dlaczego ręce trzeba myć dokładnie 😉 ). Madame zabiera ją nawet do przedszkola w dniu, kiedy można przynosić swoje zabawki (równie często jak mini-księżniczki Disneya 😛 ). Dziękuję! 🙂

  Przez takie zabawki może zainteresują się anatomią i będą chciały zostać w przyszłości lekarzami 🙂

  Moge Ci Aniu polecić książkę ‘ciało bez tajemnic’. Cudowna! Z wieloma okienkami- frajda na całego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link