fbpx

10 lat „Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn” – seria, dzięki której moja córka pokochała czytanie

Kto by pomyślał, że to już 10 lat! Jak ten czas leci! „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to książki, które pokochało całe pokolenie dziewczynek – także nasza Lila. W tym roku z okazji okrągłej rocznicy wydania tej wyjątkowej serii, wydawnictwo Wilga zorganizowało fajny konkurs, ale o tym za chwilę😊

Jak wiecie promowanie czytelnictwa jest jednym z najważniejszych celów nebule.pl, dlatego wyszukuję dla Was najwartościowsze książki dla dzieci. Artykuł powstał dzięki współpracy reklamowej z Wydawnictwem Wilga

Książki, które trudno porzucić!

Serię od Emi znamy niemal od jej początków. Lila z nią dorastała, a kolejne tomy z przyjemnością pochłaniała. Choć początkowe części są skierowane do dziewczynek, gdy dołącza jeden superchłopak, także chłopcy mogą cieszyć się tymi opowieściami, ale nadal jest to bardziej „dziewczyńska” książka. Lili podobały się nie tylko części regularne, ale także te z serii Dookoła Świata, które przenoszą dzieciaki do Kalifornii, Szwecji, Nowego Jorku czy Hiszpanii. Przy okazji podprogowo dzieci poznają trochę geografii i kultury tych krajów.

No i w każde Boże Narodzenie chętnie wraca do tomów związanych ze świętami, których czytanie przyjemnie wprowadza w świąteczny klimat. Tu opisywałam tomy o Magii Świąt

 Dziś nasza Lila jest coraz starsza, ale nadal chętnie sięga po przygody superdziewczyn. Książki skierowane są do dziewczynek od 6 do 12 roku życia, ale z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że i starsze dziewczyny chętnie sięgają po kolejne tomy, kojarząc je z przyjemnym czasem dzieciństwa. Wiecie, seria ma już 10 lat! To oznacza, że jej pierwsze wielbicielki są już dorosłe. Szok!

Wiem, że te z Was, które są ze mną od lat, z pewnością znają Emi, ale jeśli dopiero dołączyłyście i Wasze córki mają 6+, koniecznie się poznajcie z tą bestsellerową serię. A jest ku temu świetna okazja!

Maraton czytania Emi i konkurs z okazji 10-lecia serii

Oto świetna okazja do powrócenia do ulubionych tomów, a także sięgnięcia po kolejne oraz zapoznania się z Emi pierwszy raz. Maraton czytelniczy i konkurs ruszyły 28 lipca. Wszystko będzie trwało 5 tygodni, a więc do końca wakacji. O co chodzi?

  • Konkurs odbywa się na IG.
  • Dodajcie post lub rolkę z hasztagiem #CzytamEmi.
  • oznaczcie profil @wydawnictwo_wilga
  • Pamiętajcie, by były one publiczne.
  • Pokażcie kolekcję swoich książek z serii o Emi.
  • Napiszcie recenzję ulubionego tomu.
  • Wygrajcie supernagrody!

tu macie od organizatora Szczegóły

W każdym tygodniu jedna osoba wygrywa nagrodę! W pierwszym tygodniu do wygrania był świetny kask rowerowy. Co będzie w kolejnych? Obserwujcie IG wydawnictwa Wilga.

Taki konkurs to przy okazji sposób do wprowadzenia dzieci bezpiecznie i stopniowo w świat, którego nie unikną – świat Internetu i mediów społecznościowych. Jeśli pokażecie im, jak mądrze z niego korzystać, nawet jak kiedyś się w nim chwilowo zagubią, fundamenty, które zbudujecie teraz, prawdopodobnie zawrócą je na dobre tory i zamiast oglądać szkodliwe treści, będą umiały mądrze korzystać z social mediów i je wykorzystywać do dobrych rzeczy, jak udział w konkursach organizowanych przez wydawnictwa😊.

Skąd taka popularność Emi?

Dzieci lubią czytać książki z bohaterami, z którymi mogą się identyfikować. Seria o Emi to książki współczesne, pełne tego, z czym dzieci spotykają się na co dzień. Ich akcja też dzieje się współcześnie, dlatego dzieciaki chętnie się zagłębiają w historie zabawnych dziewczyn, które mają szalone pomysły. Nie ma tu namolnego moralizatorstwa, ale mnóstwo zabawnych sytuacji, a także cichcem przekazywanej wiedzy o świecie. Autorka – Agnieszka Mielech – ma umiejętność przemawiania do dzieci ich językiem. Uzupełnieniem treści są ilustracje Magdaleny Babińskiej, które świetnie oddają ducha opowieści.

Takie książki to sposób na zarażenie dzieci czytelnictwem, co jak wiecie, jest moim celem. I chodzi mi nie tylko o moje dzieci, ale o wszystkie! Niech dzieci czytają fajne książki! Tylko wtedy będą chciały sięgać po więcej. Z doświadczenia swojego, ale nie tylko wiem, że czytelniczki Emi często stają się pasjonatkami czytania w ogóle. Nic dziwnego!

Zaplanujcie reread ulubionego tomu Emi i jej Tajnego Klubu Superdziewczyn, albo odkryjcie tę serię z okazji jej 10-lecia! Może i Wasze córki dołączą do grona miłośniczek Emi i zapalonych czytelniczek?

Niektóre tomy Emi są np. TUTAJ w bardzo korzystnych cenach!

A jaki jest ulubiony tom Waszych superdziewczyn?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link