fbpx

„Magia Świąt”, czyli „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” w najnowszej odsłonie – idealny prezent na Święta

  • PATRONATY
  • 4  min. czytania
  •  komentarze [0]

Jeśli jeszcze nie znacie serii książek „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, czas to zmienić! Zapewniam Was, że każda dziewczynka w wieku 6-10 lat będzie nimi zachwycona. I choć w tytule jest mowa tylko o dziewczętach, do klubu wstąpił (a właściwie został przyjęty) także jeden chłopiec, więc od tej pory to również książki dla chłopców!

Nasza cała kolekcja:

Agnieszka Mielech, autorka Emi zrobiła świetną robotę, przemawiając do dzieciaków ich językiem i idealnie wpasowując się w ich świat. No cóż, my dorośli jesteśmy w nich czasem trochę zgredami, ale głównie fajnymi dorosłymi.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia świąt”

Jak wiecie promowanie czytelnictwa jest jednym z najważniejszych celów nebule.pl, dlatego wyszukuję dla Was najwartościowsze książki dla dzieci. Tę pozycję objęłam również patronatem – artykuł powstał dzięki współpracy z Wydawnictwem Wilga. Wytrwali znajdą na końcu rabat 40%!

W cyklu książek o Emi znajdziecie już aż 15 tomów! Niektóre z nich już polecałam, jak na przykład Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła Świata. Kalifornia. I gwarantuję Wam, że dzieciaki pochłaniają te książki. Bardzo się ucieszyłam, że także w tym roku Emi zawita w świątecznej odsłonie.

Przed Wami „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia Świąt”!

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia świąt” przód okładki

To idealny prezent na Mikołajki, pod choinkę czy do kalendarza adwentowego. A jeśli o nim mowa, to jesteśmy bardzo w klimacie książki, bo to właśnie wokół niego kręci się cała fabuła opowiadania. Wszystko zaczyna się, gdy Emi wpada na pomysł stworzenia niebanalnego kalendarza, gdzie zamiast cukierków czy drobnych upominków, będą Tajne Misje.

Każde z dzieci miało wymyślić po 5 zadań, które zostaną umieszczone w kalendarzu. Pomysł super! A i misje okazują się bardzo fajne, bo ich realizacja jest przyjemna nie tylko dla superdziewczyn i jednego chłopaka, ale także dla osób (i zwierząt), których one dotyczą. Duch świąt w pełnym wymiarze!

Okazuje się, że dawanie jest jeszcze przyjemniejsze niż otrzymywanie! A jedno dobre słowo może zdziałać cuda!

Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem, bo 4 dni przed Świętami kalendarz zaginął. Więcej nie powiem. No dobra, może tylko zdradzę, że perypetie z szukaniem kalendarza doprowadziły dzieci do pojęcia najważniejszego sensu Świąt: ludzie i bycie razem to ich największa magia i prezent, jaki można sobie wzajemnie podarować.

I to właśnie warto przekazywać dzieciom w tym pięknym czasie i pamiętać o tym. Kto wie, może zainspirowane pomysłem Emi, także Wasze dzieci zapragną stworzyć swoje Tajne Misje na każdy grudniowy dzień?

Emi i spora dawka wcale nietajnej wiedzy!

Gdy już znacie pokrótce fabułę książki, muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze, co podane jest dzieciom niemal podprogowo. Chodzi o wiedzę i poszerzanie horyzontów. Czy wiecie, że tylko w tej części dzieciaki dowiedzą się:

  • że granie w gry komputerowe to nie tylko pusta rozrywka, ale także rozwijająca zabawa;
  • kim jest Banksy i poznają jego najsławniejsze street artowe dzieło;
  • jak powstały kalendarze adwentowe, i że było to wcześniej, niż wynaleziono czekoladę!
  • czym jest drukarka 3D;
  • co to jest modelowanie i jak to się dzieje, że drukarka może drukować w formacie 3D.
„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia świąt”

Przyznacie, że to spory rozstrzał tematyczny, a jednocześnie fajna dawka wiedzy, która może skłonić dzieci do własnych poszukiwań i zaciekawiać je światem, którego jeszcze nie znają.

Szczerze polecam Wam całą serię książek o Emi, a zwłaszcza jej premierowy, 15 tom świąteczny – Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia Świąt – który może być świetnym towarzystwem w grudniowe, piękne wieczory. Jeśli Wasze dzieci jeszcze nie znają Emi, zapewniam Was, że nie będzie to ostatnia książka tej serii, jaką zechcą przeczytać😊.

Na stronie EMPiK-u TUTAJ na kod czytamemi – łapcie 40% rabatu od ceny okładkowej (kod ważny do 29.11)

A tu macie inne rekomendacje na Książki świąteczne 2022

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia świąt” - tył okładki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link