fbpx

Bidon dla dzieci – najlepszy model jaki mieliśmy

 • WYPRAWKA
 • 3  min. czytania
 •  komentarze [19]

Bidon dla dzieci do picia wody – to jedna z rzeczy, którą warto mieć. Mieliśmy do czynienia z 10 modelami, ale dopiero ten spełnił wszystkie wymagania. Używamy go cały czas, a on wciąż wygląda jak nowy. Dziś pokażę nasz ulubiony bidon dla dzieci B.box.

Kiedy zaczynamy rozszerzać dietę dzieciom, to szukamy również odpowiedniego kubka do podawania wody. Każde z moich dzieci zaczynało od kubka Doidy cup, o którym pisałam wpis Doidy. Niestety ten kubek nie sprawdza się na spacerach, dlatego szukałam butelki lub bidonu, z którego może napić się 7-miesięczne dziecko.

Nie zdecydowaliśmy się na typowy niekapek lub kubek 360 stopni, bo tego typu naczynia nie wspierają prawidłowego rozwoju aparatu artykulacyjnego (pisałam o tym we wpisie: Co z tym niekapkiem). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest bidon dla dzieci.

Picie przez słomkę wspomaga rozwój mięśni aparatu artykulacyjnego – pisałam o tym tu: Dlaczego warto pić przez słomkę

Kupiłam więc pierwszy bidon, który wyrzuciłam po dwóch dniach. Mimo tego, że był zamknięty zalał mi całą torbę z książeczką zdrowia dziecka. Byłam wściekła i zaczęłam szukać innego modelu. Wypróbowaliśmy bidony kilku różnych firm i dopiero niedawno trafiłam właśnie na ten – B.box.

Bidon dla dzieci B.box – czym się wyróżnia

Śmiało mogę powiedzieć, że w końcu znalazłam bidon dla dzieci, który spełnia moje wszystkie wymagania. Nie przecieka, dziecko samo może się z niego napić, a do tego sprawnie się go czyści.

Bidon B.Box dostępny jest TUTAJ

bidon dla dzieci
bidon dla dzieci

Komentarze

  Bidon jest drogi. Po wejsciu do ciepłego pomieszczenia z zimnego podciśnienie wypycha wodę przez rurkę. Efektem jest zmoczona torba lub kałuża na stole. To samo po waniu czegoś ciepłego. Rozwiązaniem było odkręcenie zaraz po przyjściu do domu. Napisy zdarły się i porysowała powierzchnia ale my nie mujemy w zmywarce. Uchwyty wg fizjoterapeuty są nieergonomiczne i wspierają nienaturalny chwyt. Poza tym moja córka piła z niego bez problemu w wieku 7 m-cy. Mimo tych wad lubię ten bidon i chętnie kupiłabym jeszcze raz. Pozdrawiam 🙂

  Aniu, co ta za Buzie? To nowość czy staroć? Bo nigdzie nie mogę znaleźć. Możesz podać coś więcej? Autor? Wygląda świetnie i chętnie taką bym kupiła…

  Wydaje się fajny, ale jest taki raczej dzidziusiowy. A coś dla starszych dzieci polecasz?

  Lila od roku ma matalowy skip hop- jest bardzo fajny, ale zdecydowanie cięższy

  Polecam bidon pura kiki. Mi się nic nie wylewa i jest termiczny. ma dosyc gruba rurkę i zastanawiam się czy synek nauczy się pic z takiej cienkiej w b.box bo narazie ma z tym problem.

  Ja zastanawiam się jeszcze nad bidonem Little Life dla trzylatka. Czy może słyszałaś coś na jego temat.

  Tak, miałam go. Faktycznie, nie cieknie i dla starszych dzieci jest ok ( nie ma uchwytów)

  Czy z kubka b. box ciężko się pije? Zastanawiam się czy nasz nie jest jakiś wadliwy 🙂 Trzeba naprawdę mocno pociągnąć żeby się napić.

  Czy ja wiem, ja mam wrażenie, ze bidony po kilku razach nie ładnie pachną i wyrzucam. Wolę kupić kubuś waterrr i użyć tej butelki kilka razy, wygodnie się ją myje, a zdecydowanie lepiej spełnia swoją funkcję niż bidon.

  Ja staram się ograniczać kontakt z takim plastikiem ze względu na BPA.

  Zarówno w tekście jak i w komentarzach wskazane jest, że z bidonu ciężej się pije. Moj syn pił już z różnych bidonów i nigdy nie miał problemu. Z tym jednak ma problem, bo żeby napój poleciał trzeba scisnąć czubek rurki wargami, inaczej ssanie – nawet mocne nic nie daje. Czy to normalne czy moja rurka jest wadliwa? Pierwszy raz się z tym spotykam, a miałam różne bidony. Proszę o odpowiedź.

  Nikt nie wspomniał o pozostawianiu przez bidon zapachu. Woda przechodzi plastikiem lub silikonem, nie drażniąco ale jednak czuć.
  czy tylko ja to czuję?
  Poza zapachem ten bidon to rewelacja moj niespełna 6 miesięczny Synek świetnie sobie radzi pijąc 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

%d bloggers like this: