fbpx

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wioska Świętego Mikołaja” – tegoroczny HIT dla miłośniczek i miłośników serii

 • PATRONATY
 • 4  min. czytania
 •  komentarze [0]

Słuchajcie, to jest tegoroczny HIT na Boże Narodzenie! Wszak znana wszystkim już Emi i jej Tajny Klub Superdziewczyn nie każdego roku ma swoją wersję świąteczną. A rok 2023 jest pod tym względem wyjątkowy! I to nie tylko dlatego, że macie gotowy pomysł na prezent i grudniową książkę dla dzieci, ale także dlatego, że po raz pierwszy wersja świąteczna łączy się z serią „Dookoła Świata”! Ale po kolei😊.

Jak wiecie promowanie czytelnictwa jest jednym z najważniejszych celów nebule.pl, dlatego wyszukuję dla Was najwartościowsze książki dla dzieci. Tę pozycję objęłam również patronatem – artykuł powstał dzięki współpracy reklamowej z Wydawnictwem Wilga. (Grupa Wydawnicza Foksal)

Wszyscy, którzy jesteście ze mną od dawna, dobrze znacie moje polecajki związane z Emi. Cała ta seria sprawiła, że Lila pokochała czytanie i choć jest coraz starsza, nadal chętnie sięga po Emi i zaczytuje się w jej przygodach.

Czemu Emi jest tak lubiana przez dzieci?

Przede wszystkim jest to seria książek o dzieciach współczesnych, mówiących dzisiejszym językiem, posługujących się technologiami i nawiązująca do tego, jak dziś wygląda świat. A dzieci lubią czytać o rówieśnikach i chętnie się z nimi identyfikują. Z Emi to bardzo łatwe!

Co więcej, jest tu mnóstwo zabawnych sytuacji, ale także sporo nawiązań do kultury, sztuki i innych dziedzin nauki. Nie ma za to żadnej męczącej nachalności, na którą dzieci są wyczulone. To właśnie dlatego każda opowieść jest tak przyjemna i pozwala zatopić się w fajnym świecie normalnych dzieciaków.

Ja sama jako rodzic także lubię tę serię, bo jest napisana ładnym językiem, jest idealna dla dzieci w wieku 6-12 lat, pełna jest mądrych wniosków i właśnie przemyca te edukacyjne smaczki. Nauka poprzez zabawę!

Świąteczna Emi w cyklu „Dookoła Świata”

Już jakiś czas temu wspominałam, że powstał świetny cykl „Emi. Dookoła Świata”. W tych książkach dzieci podróżują po ciekawych miejscach na świecie, gdzie oczywiście mają świetne przygody. Przy okazji dowiadują się wielu ciekawych rzeczy, m.in., gdzie leżą te państwa, z czego słyną, co warto tam zobaczyć. Oczywiście to wszystko nie w formie przewodnikowej, ale podprogowo, uczestnicząc w przygodach Emi i jej przyjaciół.

Do tej pory powstały cztery książki z tej serii:

 • „Dookoła Świata. Kalifornia”,
 • „Dookoła Świata. Nowy Jork”,
 • „Dookoła Świata. Hiszpania. Ole!”,
 • „Dookoła Świata. Szwecja”.

I teraz mamy świeżynkę! Już 8 listopada premierę miała „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła Świata. Wioska Świętego Mikołaja”. Gdzie pojadą dzieci? Oczywiście tam, gdzie mieszka Święty Mikołaj, czyli do Laponii! Agnieszka Mielech – autorka książek o Emi – i tym razem stanęła na wysokości zadania, zapewniając dzieciom moc przygód i sporą dawkę wiedzy.

Książkę w obniżonej cenie możesz kupić np. TUTAJ

Wszystko zaczyna się od tego, gdzie leży Laponia. Swoją drogą, wiecie, do jakich krajów należy ta kraina? Dzieciaki już na pierwszych stronach poznają położenie Laponii i smaczki z nią związane! Przykład? Laponia jest większa niż całe Niemcy!

Książka jest tak napisana, że nawet jeśli Wasze dzieci nie znają jeszcze Emi, szybko wnikną w jej świat, bo już na samym początku Emi wprowadza dzieci, opowiadając, czym jest Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka.

Można więc z powodzeniem rozpocząć przygodę z Emi właśnie od tej świątecznej wersji!

A wszystko zaczyna się od zaproszenia dzieci przez badaczkę zorzy polarnej do miasteczka, w którym żyje Święty Mikołaj. Po dotarciu na miejsce dzieci odkrywają przyjemności, jakie zapewnia Rovaniemi i poznają samego Mikołaja. Jako że przygody ich nigdy nie opuszczają i tym razem nie obejdzie się bez misji specjalnej. Muszą pomóc Mikołajowi, któremu zaginęły listy od dzieci, przez co nie wie, jakie prezenty komu przynieść.

Nie brakuje tu wątków humorystycznych. Okazuje się, że Mikołaj korzysta z nowoczesnych technologii, a w dostarczaniu prezentów wspierają go drony😊. Czy dzieciakom uda się uratować święta i pomóc Mikołajowi? Zapewniam Was, że czytając tę książkę dzieciom, będziecie się świetnie bawić. Polecam ją przede wszystkim do samodzielnego czytania. Wciąga i sprawia, że dzieci uczą się, że czytanie to superzabawa!

Przy okazji dzieci dowiedzą się:

 • czym jest zorza polarna,
 • gdzie leży Laponia,
 • jak wygląda Mikołaj w różnych krajach,
 • jak przebiega podróż do wioski Mikołaja,
 • czym jest tajga i tundra,
 • ile mieszkańców i ile reniferów żyje w Laponii,
 • i wiele, wiele innych, cennych wiadomości.

Książkę w obniżonej cenie możesz kupić np. TUTAJ

Wszystko jest uzupełnione w fajne ilustracje Magdaleny Babińskiej.

Polecam Wam tę książkę na prezent mikołajkowy. Moc zabawy i przyjemności gwarantowana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link