fbpx

W końcu jest! Audiobook, na którego czekali wszyscy rodzice (i dzieci też!)

Powiedzieć, że seria „Kicia Kocia” to ulubione książeczki dla wielu maluchów, to nie powiedzieć nic. Rodzice małych fanów uroczej kotki z pewnością wiedzą, co mam na myśli. Kicia Kocia zwojowała serca wielu dzieci. Tym razem dostępna jest w formie genialnych audiobooków!

Jak wiecie ułatwianie życia rodzicom jest jednym z najważniejszych celów misji nebule.pl . Post z tymi cudownymi wieściami jest sponsorowany przez Wydawnicwo Media Rodzina. To dzięki nim ta cudowna informacja trafia i do ciebie.

Moje dzieci już wyrosły z tego typu książeczek, ale wiem, że najmłodsze maluchy uwielbiają słodką Kicię Kocię i jej ferajnę. Cała seria jest ogromna, a w każdej książeczce poruszany jest inny aspekt życia. Przeznaczona jest on dla maluszków powyżej 1 roku życia, ale także przedszkolaki są wielkimi fanami Kici Koci.

Cóż, jeśli Wasze dzieci pokochają tą małą Kotkę, jesteście na nią skazani przez kilka lat😊. A wiadomo, że przeczytanie książeczki jeden raz w tym wieku, to jakby nieprzeczytanie jej wcale…

Małe dzieci uwielbiają czytać to, co już znają!

A będąc precyzyjną, uwielbiają, żeby im czytać. I wiecie, jak to jest. „Och jak słodko! Jak on/ona kocha tą Kicię Kocię” – tak powiecie, gdy macie pierwsze dziecko, które polubi TĘ JEDNĄ opowieść i jeszcze nie wiecie, co się święci. Otóż będziecie ją czytać w kółko. Tak, że zapamiętacie ją na zawsze. Zbudzeni w nocy będziecie w stanie ją recytować. I Wasze dziecko także. I nadal się nie znudzi.

Co innego, nam – rodzicom. I zmęczeni po całym dniu nie zawsze będziecie z entuzjazmem czytać znowu ulubioną książeczkę. Być może będziecie licytować się z drugim rodzicem o to, czyja jest dziś kolej😉. A wiadomo, zmęczenie po całym dniu daje się we znaki.

Dlatego czasem warto, zamiast czytać ze zmęczeniem czy nawet irytacją, przekazać pałeczkę i (jak to mawiają psychologowie) napełnić swój kubeczek, czyli po prostu zadbać o siebie, a książeczkę niech dziecku przeczyta ktoś inny.

Kto? I tu cały na biało wchodzi Maciej Stuhr!  

Maciek, przeczytaj im bajeczkę!

Wyobraźcie sobie, że Kicię Kocię Wasze dziecko może słuchać dowolną ilość razy, w dowolnym miejscu – bez ograniczeń. I to nie Wy ją będziecie czytać! Audiobooki to złoto! A właśnie teraz „Kicia Kocia” pojawiła się w tej formie!

Otóż dziś mają premierę AUDIOBOOKI tej serii!

Już od dziś można ich słychać na platformie Audioteka, a od 1 lutego będą dostępne także w innych kanałach dystrybuujących audiobooki (m.in. Empik Go, Virtualo, Woblink, Publio, Legimi, Ebookpoint).

To aż 33 książki czytane przez fenomenalnego Macieja Stuhra! Dzieci będą mogły ich słuchać na dobranoc, w czasie jazdy samochodem (polecam!), czy w dowolnej chwili w ciągu dnia. Maluchy będą zachwycone, a i Wy będziecie mieli chwilę dla siebie. Bez wyrzutów sumienia, bo dzieci będą robiły to, co jest dla nich wartościowe, a jednocześnie jest zabawą, przyjemnością i nauką.

Audiobooki o Kicia Koci są idealne na początek przygody z książkami słuchanymi – trwają tylko 9 minut, więc małe dzieci będą w stanie ich wysłuchać. A jak złapią bakcyla audiobookowego, to macie do dyspozycji mnóstwo książek.

Kicia Kocia – książkowy fenomen

Jeśli znacie Kicię Kocię, zapewne już odpaliliście Audiotekę lub inne platformy z audiobookami😉. A jeśli jeszcze nie słyszeliście o niej, to pokrótce powiem Wam, na czym polega jej fenomen. Otóż są to proste opowieści przybliżające dzieciom świat i ich codzienność. Pozwalają im zrozumieć to, co je otacza, ale także własne emocje i uczucia. Cała seria to kilka formatów:

  • seria podstawowa w formie kwadratowych książeczek to historyjki o codzienności. Kicia Kocia oswaja się z przedszkolem, gotuje, sprząta, idzie do dentysty, na piknik, leci samolotem, jedzie pociągiem, jest chora czy boi się burzy. To aż 34 części, pozwalające dzieciom oswoić nieznane im sytuacje, pokonać lęk przed nieznanym i po prostu pokazać świat;

  • seria z Nunusiem – „Kicia Kocia i Nunuś” to książeczki dla najmłodszych maluszków. Mały Nunuś z Kicią Kocią idą na spacer, kładą się spać, ale także uczą się korzystać z nocnika. Całość zawiera aż 11 opowieści;

  • zeszyty do czytania i bazgrania to uzupełnienie wszystkich książeczek. Umożliwiają ćwiczenie motoryki małej poprzez zabawę z ulubionymi bohaterami;

  • książeczki z okienkami, które można otwierać, żeby sprawdzić, co się za nimi kryje. Dzieci dowiedzą się, jakie istnieją zawody, ale także jakie zwierzęta mieszkają w lesie. W tej serii jest 10 książeczek;

  • książeczki do nauki angielskiego dla najmłodszych. Wraz z Kicią Kocią maluchy poznają kolory, kształty czy pojazdy – oczywiście po angielsku;

  • książeczki „Kicia Kocia” po angielsku to opowiadania o ukochanej Kotce w języku angielskim, które umożliwiają dzieciom nabycie naturalnych umiejętności językowych. Takich książeczek jest aż 15;

  • jest też jedna książeczka w języku ukraińskim, idealna na prezent dla dzieci, które przyjechały do nas po traumie wojny. Książeczka ta została wydana jako cegiełka. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie i przekazywany PAH.

Jak widzicie, są to świetne książeczki, idealne na początek przygody z czytaniem. Doskonałe także jako pierwsze audiobooki! Wydawnictwo Media Rodzina wypuściło też przytulanki – ulubionych bohaterów serii!

Dlaczego dzieci lubią słuchać w kółko tych samych książek?

O tym, że dzieci chcą, by ciągle czytać im te same książeczki, z pewnością wiecie, albo się wkrótce dowiecie😉. Dlaczego tak się dzieje? Dzieci potrzebują takich powtórzeń. Pozwalają im one lepiej rozumieć czytaną opowieść, przeżywać te emocje i je oswajać.

To także ich sposób (oczywiście nieuświadomiony) na utrwalanie słownictwa. Uczą się nowych słów, ich znaczenia i rozumienia całego przekazu. Te historie zdecydowanie nie są dla nich nudna ani za pierwszym, ani za dziesiątym razem! Warto zatem czytać dziecku w kółko to samo, jeśli tego chce. To sposób na jego rozwój i wzbogacanie słownictwa.

Oczywiście dla rodziców to męczące, bo życie to nie wieczny zachwyt, ale także zmęczenie, stres po pracy czy irytacja spowodowana różnymi czynnikami, dlatego audiobooki są świetnym rozwiązaniem, zaspokajającym potrzeby dzieci i dorosłych. Nie musicie mieć żadnych wyrzutów sumienia!

Kicia Kocia audiobook

Jak z pewnością wiecie, sama jestem wielką fanką audiobooków. Dzięki nim dzieci mogą poznać znacznie więcej książek niż jesteśmy im w stanie przeczytać, zanim jeszcze same nabędą tę umiejętność. Polecam Wam więc także „Kicię Kocię” w wersji czytanej przez Macieja Stuhra.

Niech dzieci słuchają tego, co chcą do woli i bez końca. A my w tym czasie…😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link