fbpx

Najlepsze książki dla dzieci 2021 roku

Z pewnością lubicie takie książkowe podsumowania. Te z pewnością Wam się przydadzą. Przygotowałam dla Was najlepsze książki dla dzieci 2021 roku. Lista jest długa, bo dobrych książek dla najmłodszych, i nie tylko, przybywa. Pośród całego mnóstwa różnorodnych pozycji, wybrałam te, które uważam za najbardziej godne uwagi.

Oto przed Wami lista najlepszych książek dla dzieci 2021 by nebule

Tomek i Tata

Autorka: Susanne Weber

Dostępna TUTAJ

Idealna książka dla przedszkolaków. Możecie ją im czytać do snu, bo pełna jest ciepłych, relaksujących i kojących opowieści o tytułowym Tomku i jego tacie. To aż 20 opowiadań z nieskomplikowaną fabułą, która oparta jest na pozytywnych emocjach i relacji syna z ojcem. Są tu codzienne sytuacje i wydarzenia, które spotykają każdego przedszkolaka, okraszone humorem i dobrym nastrojem. Przedszkolaki, zwłaszcza te najmłodsze, z pewnością będą zachwycone!

Tomek i Tata - okładka książki dla dzieci
Tomek i Tata
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Tomek i Tata

Biszkopt, pingwin i reszta

Autorka: Renata Piątkowska

Dostępna TUTAJ

Gdy widzę nową książkę Renaty Piątkowskiej, kupuję w ciemno. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. I tym razem jest tak samo. „Biszkopt, pingwin i reszta” to opowiadania łączące świat zwierząt i ludzi. Jak wiadomo, dzieci uwielbiają zwierzęta, a gdy jeszcze daje się je oswoić w tak niezwykły sposób, jak w tej książce, nie oprą się urokowi tych wspaniałych, ciepłych i zabawnych historyjek.

Biszkopt, pingwin i reszta - okładka książki dla dzieci
Biszkopt, pingwin i reszta

Wioska na ulicy Małej – Narodziny

Autorka: Kasia Żywioł

Dostępna TUTAJ

Ulica Mała to cały świat wielu dzieci. Centrum ich życia. Otoczeni są co prawda dorosłymi, ale stanowią oni tło dla prawdziwych wydarzeń dziecięcego świata. Dzieci są tu wszędzie mile widziane. W tym przyjaznym świecie mieszka dziewczynka – Lila Róż (jakże pięknie się nazywa 🙂). Ma ona 5 lat i oczekuje narodzin nowej sąsiadki. Jeszcze nie wie, jak wielkie zmiany nastąpią, gdy pojawi się maleństwo. Na szczęście otoczona miłością i bliskością poradzi sobie z nimi. Oczekujecie na rodzeństwo? Ta książeczka jest idealna, by przygotować dzieci na to, co się stanie, gdy pojawi się nowy członek rodziny.

Wioska na ulicy Małej – Narodziny - okładka książki dla dzieci
Wioska na ulicy Małej – Narodziny
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Wioska na ulicy Małej – Narodziny
Wioska na ulicy Małej – Narodziny

Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami

Autorki: Monika Filipina, Izabela Mikrut

Dostępna TUTAJ

Staś prowadzi traktor ciągnący zwariowane przyczepy. Czego w nich nie ma! Świetna zabawa dla dzieci, nie tylko uczących się liczyć. To połączenie treningu logopedycznego (wyrazy dźwiękonaśladowcze), manualnego (otwieranie okienek), matematycznego (nauka liczenia), spostrzegawczości (wyszukiwanie żabki), a także ciekawa nauka czytania dla starszych dzieci. Wiadomo, że nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze rezultaty, a ta książeczka nadaje się do tego idealnie!

Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami - okładka książki dla dzieci
Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!

Autorki: Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra

Dostępna TUTAJ

Podtytuł tej książki brzmi: Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też.
Fajnie, prawda? Wiadomo, że każde dziecko ma jakieś relacje z rówieśnikami – lepsze lub gorsze. Dzięki tej pozycji dziecku łatwiej będzie rozumieć emocje i poznawać relacje, a także się w nich odnajdywać. Książka jest częścią serii „Jesteś ważny”, budującej poczucie własnej wartości i wzmacniającej odporność psychiczną. W tym tomie dzieci dowiedzą się, kim jest prawdziwy przyjaciel.

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! - okładka książki dla dzieci
Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!
Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!
Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 niezwykłych Polek

Autorka: Sylwia Chutnik

Dostępna TUTAJ

Być może znacie już tę serię. Wcześniej dziewczynki mogły poznać inspirujące kobiety całego świata i ich historie. Tym razem bohaterkami są Polki. Aż 100 niezwykłych kobiet, które wpłynęły na losy innych. Kogo tam znajdą? Martynę Wojciechowską, Olgę Boznańską (malarkę), Simonę Kossak (biolożkę) czy Aretę Szpurę (aktywistkę ekologiczną). Ja sama chętnie czytałam z Lilą o tych niezwykłych kobietach. Poznając ich historie, dziewczynki z pewnością poszerzą swoje horyzonty.

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 niezwykłych Polek - okładka książki dla dzieci
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 niezwykłych Polek
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 niezwykłych Polek

Najlepsze książki dla dzieci 2021 roku

Wielka Panda i Mały Smok

Autor: James Norbury

Dostępna TUTAJ

Oto książka z podprogową mądrością życiową dla ludzi w każdym wieku. Dzieci obserwują wspólną podróż tytułowych bohaterów, którzy pogubili się, dążąc do celu. Szybko jednak dostrzegają, że sam cel nie jest tak ważny, jak droga do niego. Dużo tu fajnych, dających do myślenia sentencji, które wpasowują się zarówno w opowieść, jak i stanowią rady dotyczące życia. Polecam czytać razem z dziećmi. Będzie to obopólna przyjemność.

Wielka Panda i Mały Smok - okładka książki dla dzieci
Wielka Panda i Mały Smok
Wielka Panda i Mały Smok
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Wielka Panda i Mały Smok

Jak nie bać się ciemności?

Autor: Piroddi Chiara

Dostępna TUTAJ

Jeśli macie dzieci, to z pewnością na pewnym etapie rodzicielstwa zetkniecie się z problemem strachu przed ciemnością. I ta książka jest idealna, by ten strach oswoić. Ilustracje wyglądają, jak narysowane dziecięcą ręką, dlatego z łatwością dzieci będą się identyfikować z głównym bohaterem – Julkiem, który także boi się ciemności. Całość uzupełniona jest poradami psychologa, przeznaczonymi dla rodziców, by jeszcze lepiej pomóc dzieciom złagodzić strach przed ciemnością.

Jak nie bać się ciemności? - okładka książki dla dzieci
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Jak nie bać się ciemności?

Proszę, dziękuję, przepraszam

Autorka: Elisenda Roca

Dostępna TUTAJ

Książeczka przeznaczona do nauki czytania metodą sylabową. Niewielka ilość tekstu na stronie nie przytłacza dzieci w początkowej fazie nauki, a jednocześnie połączona z ilustracjami, motywuje do czytania. Przy okazji dzieci poznają podstawowe zasady współżycia społecznego. W tej książeczce uczą się magicznych słów, zawartych w tytule i dowiadują, że mogą one załatwić wiele trudnych spraw i pomóc im wyjść z wielu niełatwych sytuacji.

Proszę, dziękuję, przepraszam - okładka książki dla dzieci
Proszę, dziękuję, przepraszam
Proszę, dziękuję, przepraszam

Ella i szantażysta

Autor: Timo Parvela

Dostępna TUTAJ

Seria książeczek o przygodach Elli zdobyła uznanie na całym świecie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i opowiada o życiu szkolnym Elli i jej klasy. Porusza szkolne problemy, ale dzieci poznają także zabawne przygody Elli. Jest tu mnóstwo dobrego humoru, skierowanego zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. W tej części serii dzieci widząc swojego nauczyciela z listem, wnioskują, że jest on szantażowany, co oczywiście jest przyczynkiem do zabawnych nieporozumień.

Ella i szantażysta - okładka książki dla dzieci
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Ella i szantażysta
Ella i szantażysta

Kocie Ścieżki. Japonia

Autorka: Jolanta Jaworska

Dostępna TUTAJ

Oto książka poszerzająca horyzonty i pokazująca, jak wygląda świat, który jest bardzo odległy. Japonię pokazuje dzieciom kot, który, jak wiadomo, chadza własnymi ścieżkami. Wiodą one w różnorodne miejsce, pokazując historię, architekturę, przyrodę, ale także współczesność japońską, ukazując dzieciom niezwykłość świata i przybliżając kulturę Japonii. Nie bądźcie zdziwione, gdy dzieci zaczną mówić po japońsku. Co nieco nauczą się właśnie z tej książki.

Kocie Ścieżki. Japonia - okładka książki dla dzieci
Kocie Ścieżki. Japonia
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Kocie Ścieżki. Japonia
Kocie Ścieżki. Japonia

Wszystkie przygody Żabka i Ropucha

Autor: Arnold Lobel

Dostępna TUTAJ

Być może Wasze dzieci znają już przygody Żabka i Ropucha. Ta książka to zbiór wszystkich opowiadań z tymi bohaterami w roli głównej. Żabek jest niezwykle rezolutny i odważny, w przeciwieństwie do wrażliwego Ropucha. Pomimo tych różnic, a może właśnie dlatego, tworzą zgraną drużynę przyjaciół, gotowych wspierać się i pomagać sobie w różnych sytuacjach, motywując się wzajemnie. Każdy jest inny. Wszyscy są fajni. I niech sobie pomagają. Oto przesłanie tej książeczki.

Wszystkie przygody Żabka i Ropucha - okładka książki dla dzieci
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Wszystkie przygody Żabka i Ropucha
Wszystkie przygody Żabka i Ropucha

Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek

Autorka: Emily MacKenzie

Dostępna TUTAJ

To idealna pozycja dla dzieci, które lubią rozwiązywanie zagadek i wielkie/małe tajemnice. Królik Rafcio wraz z Panią Bibliotekarką dokonują strasznego odkrycia – ktoś zjada książki, robiąc w nich dziury. Każdy wie, że książki trzeba szanować, więc należy znaleźć sprawcę tego aktu wandalizmu. Trzymająca w zaciekawieniu i pełna humoru książka dla ciekawskich.

Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek - okładka książki dla dzieci
Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek

Nawet potwory sprzątają

Autorzy: Gregoire Mabire, Jessica Martinello

Dostępna TUTAJ

Jak wiadomo, dzieci uwielbiają sprzątać i wcale nie trzeba ich namawiać do tej czynności, bo chętnie ją wykonują nawet nieproszone. Dobra, koniec żartów🙂. Wszyscy wiemy, jak jest. A ta książeczka ma na celu sprawienie, by sarkazm w tym stwierdzeniu przestał nim być. Pewien potworek postanowić pewnego dnia nie sprzątać i nie zakończyło się to dla niego szczęśliwie. A jak? Przeczytajcie razem z dziećmi.

Nawet potwory sprzątają - okładka książki dla dzieci
Nawet potwory sprzątają
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Nawet potwory sprzątają

Księga emocji

Autorka: Maria Menendez-Ponte

Dostępna TUTAJ

Oto książka, która pozwoli dzieciom obłaskawić emocje nimi targające i zrozumieć je. Dzięki temu będą na całe życie wyposażone w wiedzę, która pomoże im dobrze kierować swoim postępowaniem i rozumieć samych siebie bez oceniania. „Księga emocji” to 20 opowiadań i 30 zestawów podpowiedzi, jak radzić sobie z emocjami. To także wiedza o tym, dlaczego czasem określone emocje się pojawiają i jak nad nimi panować.

Księga emocji - okładka książki dla dzieci
Księga emocji
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Księga emocji
Księga emocji
Księga emocji

Pierwsze listy od Feliksa

Autorzy: Annette Langen, Constanza Droop

Dostępna TUTAJ

Książeczka przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Jest kartonowa, więc supertrwała. Jej bohaterem jest królik Feliks, który podróżuje po całym świecie. Wysyła on do dzieci listy, które znajdą właśnie w tej książeczce. Całość dostosowana jest do poziomu maluchów i zawiera także elementy edukacji związanej z rozwojem mowy, zachęcając dzieci do dźwiękonaśladownictwa.

Pierwsze listy od Feliksa - okładka książki dla dzieci
Pierwsze listy od Feliksa
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Pierwsze listy od Feliksa

Pan Kluska i żaglowiec

Autorka: Anna Onichimowska

Dostępna TUTAJ

Jeśli Waszym dzieciom trudno rozstać się z rzeczami i od dzieciństwa zaczynają stawać się małymi zbieraczami, koniecznie muszą poznać Pana Kluskę. On także lubił mieć wszystko. Jego dom powoli wypełniał się rzeczami, aż prawie zabrakło miejsca dla niego. Jednak pewnego dnia w czasie burzy żaglowiec porwał Pana Kluskę w podróż, która uświadomiła mu, że wcale wszystkiego nie potrzebuje, a także, że często mniej, znaczy więcej.

Pan Kluska i żaglowiec - okładka książki dla dzieci
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Pan Kluska i żaglowiec
Pan Kluska i żaglowiec

Cii… Smoczyca śpi

Autorka: Bianca Schulze

Dostępna TUTAJ

Książeczka dla najmłodszych dzieci, która jest doskonałą usypianką. Umożliwia wyciszenie maluchów przed snem, poprzez świetną zabawę. A wszystko dlatego, że to dzieci muszą wykonać zadania nie budząc Smoczycy. To interaktywna książeczka, która z pewnością zainteresuje nawet najmłodsze dzieci.

Cii… Smoczyca śpi - okładka książki dla dzieci
Cii… Smoczyca śpi
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Cii… Smoczyca śpi

Moje zęby

Autorzy: Thomas Rohner, Iwona Ortseifen

Dostępna TUTAJ

Wszystko, co maluch musi wiedzieć o swoich zębach, zawarte jest w tej książeczce. Dlaczego mleczaki wypadają? Czy wyrosną na ich miejsce nowe zęby oraz to, co ważne dla nas – rodziców – dlaczego tak ważne jest mycie zębów, a także jak jest zbudowany ząb? Tego wszystkiego dowiedzą się dzieci, a w prezencie dostaną pudełko na mleczaka.

Moje zęby - okładka książki dla dzieci
Moje zęby
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Moje zęby

Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach!

Autor: Mike Lowery

Dostępna TUTAJ

Cóż mogę dodać, gdy tytuł mówi tak wiele! To gradka dla dinofanów, którzy uwielbiają wiedzieć wszystko o dinozaurach. Z tej książki dowiedzą się baaaardzo wiele. Nie tylko poznają najważniejsze dinozaury, ale będą się świetnie bawić przy żarcikach z nimi związanych, a nawet nauczą się samodzielnie je rysować.

Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach! - okładka książki dla dzieci
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach!
Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach!

Mania z ulicy OKciej

Autorka: Agnieszka Tyszka

Dostępna TUTAJ

„Mania z ulicy OKciej” to siostra „Zosi z ulicy Kociej”. Tym razem to Mania opisuje swoje przygody, nazywając ulicę Kocią, OKcią. Ponieważ na OKciej trwa remont, Mania i Zosia jadą do swojej babci. W nowym miejscu czeka na nie mnóstwo ciekawych przygód, przy których dzieci nie będą się nudzić. Mnóstwo tu pozytywnej energii i świetnego nastroju, a także niespodziewanych wydarzeń.

Mania z ulicy Okciej - okładka książki dla dzieci
Mania z ulicy Okciej
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Mania z ulicy Okciej

Najlepsze książki dla dzieci 2021 roku

ZOG

Autorka: Julia Donaldson

Dostępna TUTAJ

Zog to bardzo bystry smok, który świetnie radzi sobie w szkole. Niestety zdarza mu się też napotykać różne problemy i niespodziewane sytuacje. Tym razem musi schwytać księżniczkę. Być może pomoże mu w tym tajemnicza dziewczynka, która zjawia się zawsze wtedy, gdy Zog potrzebuje pomocy. To książeczka wierszowana, z uroczymi rymami. Idealna dla najmłodszych dzieci.

Serce w butelce

Autor: Oliver Jeffers

Dostępna TUTAJ

To ponadczasowa książka, przypominająca o tym, co w życiu najważniejsze. Dotyka problemu śmierci – utraty bliskich. Pomaga radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie i tłumaczy, jak się czują osoby, które utraciły kogoś bliskiego i skąd te emocje pochodzą. Uczy oswajać się ze stratą i opanować smutek, by dalej żyć. Bardzo wzruszająca i bardzo potrzebna.

Dzień w Zwierzaczkowie. Wyruszamy pociągami z kocurkami

Autorka: Rentta Sharon

Dostępna TUTAJ

Wesoła i przyjemna opowieść o podróży pociągiem. Zwierzaki wyruszają w podróż, w czasie której poznają dokładnie kolej i to, jak się nią podróżuje. Oczywiście nie zabraknie wielu ciekawych i niespodziewanych przygód. Pojawi się wiele pytań i odpowiedzi na nie. Pozytywna, fajna książeczka pełna ciekawych informacji.

Dzień w Zwierzaczkowie. Wyruszamy pociągami z kocurkami - okładka książki dla dzieci
najlepsze książki dla dzieci 2021 - Dzień w Zwierzaczkowie. Wyruszamy pociągami z kocurkami
Dzień w Zwierzaczkowie. Wyruszamy pociągami z kocurkami

Znacie te książki? A jakie są według was Najlepsze książki dla dzieci 2021 roku? Koniecznie podzielcie się nimi😊.

Tu macie zeszłoroczny ranking Najlepsze książki dla dzieci 2020

Najlepsze książki dla dzieci 2021 roku:

Komentarze

    Cześć Aniu:) Jak zawsze fajny wybór książek. Czy mogłabyś dodawać informację, dla dzieci w jakim wieku są konkretne książki, np. 5+, 3+ itd? 🙂 mam też pytanie od małego fana książek, który razem ze mną oglądał Twoje propozycje. Pyt brzmi: “Gdzie kupiłaś zegara robota” 😉 albo kto jest jego producentem.
    Pozdrawiamy serdecznie. Kinga i Wiluś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link