fbpx

Książka dla dzieci, którą przeczytają jednym tchem

  • KSIĄŻKI
  • 3  min. czytania
  •  komentarze [0]

Są takie książki, które kocha się od razu. Bierze się do ręki i po pierwszej stronie się wie, że będą wyjątkowe. Widzę, że moje dzieci mają tak samo. Oprócz tego, że przeczytają ją jednym tchem to potem noszą wszędzie ze sobą.

Tak też jest i będzie z tą książką.

Kazik Pegazik, Philip Reeve i Sarah McIntyre, wyd. Akapit Press

To książka, która porwie i chłopca i dziewczynkę. Jest tak świeża, wesoła, że aż nabiera się dodatkowej energii w listopadowy wieczór.

O czym jest?

Tytułowy Kazik jest pegazem, który jest tak optymistyczną postacią, że aż ma się ochotę go uściskać. Pewnego dnia Kazik trafia do Maksa – chłopca takiego jak nasze dzieci – ciekawskiego młodzieńca, który marzy o własnym zwierzątku. Maks ma też starszą siostrę Duśka, a ona żwawym krokiem wkroczyła w wiek, kiedy kolor czarny jest jedynym właściwym i na drzwiach pokoju ma taki napis:

Mieszkają w bloku z rodzicami i prowadzą zwyczajne życie … aż któregoś dnia na ich balkonie ląduje krągły jak bułeczka Kazik Pegazik.

Kazik jest koniem niezwykłym, bo lubi ciasteczka. Od razu zaprzyjaźnia się z chłopcem. Wszystko by było dobrze, gdyby któregoś dnia nie nadeszła powódź do miasta. Woda lała się po ulicach, ale na szczęście niektórzy się tym mocno nie przejmowali.

ten tekst o przygodzie!!!

Złośliwe małpiszony opanowały miasto, a Maks z Kazikiem znaleźli sposób, jak je przechytrzyć. Dzięki dobremu podejściu udało się uratować sytuację.

Pewnego dnia wstają i okazuje się, że powódź już zniknęła i wszystko wraca do normy. Zostaje tylko posprzątać miasto. Mieszkańcy pomagają sobie i życie we Wkrętach znów jest takie jak powinno.

Niestety Maks z Kazikiem muszą się ze sobą pożegnać, ale zostają przyjaciółmi na zawsze.

Dlaczego ta książka wciągnie każde dziecko?

Jest tak pozytywna, że jak się ją czyta to można poczuć takie wewnętrzne ciepło. Mimo tego, że sytuacja w mieście jest trudna, to ludzie aż tak nie panikują i próbują odnaleźć plusy tego zdarzenia: spotykają się w najwyższym budynku, pomagają sobie i cieszą z bycia razem.

Książka jest przede wszystkim bardzo dobrze przetłumaczona ( wielkie ukłony dla tłumacza), bo jest napisana lekko i przyjemnie. Czytając ją, nie mam wrażenia, że to nie jest oryginał.

Bardzo nam się podoba, że jest to taka forma pośrednia między klasyczną książką, a komiksem. Dzięki temu szybko się ją czyta i dużo zapamiętuje.

Przygotujcie się też na wybuchy śmiechu – jest kilkanaście takich momentów, które wyzwolą w Was ciekawe skojarzenia i nie będziecie mogli przestać czytać.

Podsumowując, Kazik Pegazik to świetna książka przygodowa, której nie da się odłożyć.

Myślę, że jest idealna do samodzielnego czytania lub do czytania przez rodzica od około 5 roku życia.

Gorąco polecam

Dostępna jest TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link