fbpx

Książka do samodzielnego czytania – Mopsik, który chciał zostać jednorożcem

Opowieść o uroczym mopsiku – Peggy – który bardzo chce być kochany, to nie tylko historia o małym piesku, ale przede wszystkim o tym, że zawsze warto być sobą. (Choć bycie jednorożcem wydaje się kuszące?).

Mopsik, który chciał zostać jednorożcem – Bella Swift, wyd. Wilga

KLIK

Cześć Peggy!

Na początku tej historii poznajemy uroczego szczeniaczka, który znalazł się w niewłaściwym domu, z nieodpowiednią właścicielką. Maluch ostatecznie trafia do schroniska, tracąc poczucie własnej wartości, będąc przekonanym, że na miłość musi zasłużyć, bo nie jest wystarczająco fajny, by być kochany takim, jakim jest.
Splot różnych zdarzeń sprawia, że Peggy trafia do nowej rodziny, gdzie poznaje Chloe – dziewczynkę, która marzy o jednorożcu. Tak, dobrze myślicie – Peggy postanawia zostać jednorożcem, żeby stać się spełnieniem marzeń Chloe i zostać w nowej rodzinie na zawsze.

książki dla dzieci

A więc chcesz mieć psa…?

Na marginesie całej historii mamy całkiem fajny humor, który z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale także miłośnikom psów i kotów. W zabawny sposób przedstawione są typowe zachowania szczeniaków oraz zdystansowanych, zblazowanych i sarkastycznych kotów.

Biorąc pod uwagę powszechne pragnienie dzieci posiadania psa, te elementy opowieści z pewnością pomogą Wam uzmysłowić dziecku, z jakimi problemami przyjdzie się Wam zmagać, jeśli zdecydujecie się przygarnąć do domu zwierzaka.

Mamy tu zatem pogryzione buty czy zniszczony dywan, ale także tęsknotę psa za swoją panią, która przez większość dnia jest nieobecna. Nie zabraknie też kilku zabawnych wkrętek dotyczących fizjologii zwierzaków.

Bądź sobą!

Najważniejszym „podprogowym” przekazem opowieści o Peggy jest to, że każdy jest fajny taki, jaki jest. Nikt nie musi nikogo udawać.


Dzieciom czasem brakuje pewności siebie, bez względu na to, jak staramy się o to zadbać. Ta książeczka pozwoli im uświadomić sobie, że czasem wydaje się im, że powinny być lepsze, zabawniejsze, fajniejsze, podczas gdy są cudowne takie, jakie są. I nie muszą nikogo naśladować, bo do bycia super, wystarczy, że będą sobą.


Hej, czy to przekaz tylko dla dzieci? ?
Budowanie pewności siebie to trudne zadanie. Choć zapewne wszystkie staramy się ją wspierać u dzieci, to także środowisko rówieśnicze ma wpływ na to, jak dziecko postrzega samo siebie.

Z pewnością możemy nasze dzieci wyposażyć w ładunek dobrych emocji i wsparcia, by wśród kolegów było im łatwiej. „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem” jest taką cegiełką, którą możecie ułożyć na budowli poczucia własnej wartości dziecka.

Historia Peggy uczy maluchy, tego, co staram się powtarzać nieustannie własnym dzieciom:

Taki, jaki jesteś – jesteś fajny. Nie musisz być idealny!

Nikt nie jest przecież doskonały. Każdy człowiek (a nawet mopsik) popełnia błędy czy zawodzi, ale to nie czyni go złym. Nie musi zmieniać się w kogoś innego. Może być coraz lepszą wersją samego siebie.

Książka „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem

nadaje się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Młodsze mogą jej słuchać jako opowieści na dobranoc. Starsze – samodzielnie czytać. W książce są urocze ilustracje Mopsika – wierzcie mi, chce się tego psiaka przytulić.

Dzięki takim książkom dzieci zarażają się miłością do literatury. Sprawdźcie same! Może i Wy przestaniecie marzyć o byciu jednorożcem i zobaczycie, jakie jesteście fajne? ?


Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o Mopsiku i jak Waszym maluchom podobała się ta historia.


Komentarze

    “taki jaki jesteś, jesteś fajny, nie musisz być idealny” <3 super! Od razu mam w głowie piosenkę Arki Noego "Nieidealna"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link