fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
KSIĄŻKI DLA DZIECI

Książki o emocjach i prawdziwym życiu dla dzieci

Też macie trochę dość idealnego świata? W bajkach dla dzieci wszyscy są mili i rozwiązują problemy szybko i sprawnie. W książkach dla dzieci: mama zawsze uśmiechnięta i chętna na zabawy z dziećmi. A jak jest w życiu? No różnie.

Chociaż wiadomo nie od dziś, że lubimy poczytać takie sielankowe historie i oderwać się od swojego bałaganu, problemów, to czasem warto sięgnąć po coś prawdziwego.

Dziś chciałabym Wam polecić dwie książeczki, które wczoraj miały swoją premierę. Bohaterami są Mela i Groszek – rodzeństwo, które ma takie same problemy jak nasze dzieci. Mieszkają w bloku z mamą, tatą i psem o wdzięcznym imeniu Wampir. Są to dzieci, takie jak nasze, które potrafią zrobić awanturę o kolor kubka.

Pokażę Wam dwie książki, które właśnie się ukazały. A ja mam cichą nadzieję, że z tego zrobi się fajna seria dla dzieci i rodziców.

„Mela i Groszek. Mela ma zły dzień” Ewa Skibińska, wyd. Wilga

Dostępna TUTAJ

Znacie to? Nie takie getry, nie taki jogurt, nie taki dzień! Każdy z nas ma czasami zły dzień i warto o tym mówić. Dzieciom też zdarzają się takie dni (nawet często), że wszystko idzie jak po grudzie. Często wystawiają naszą cierpliwość na próbę i tym samym sprawiają, że i nam się ten humor udziela.

Tak samo jest z Melą – 6- latką, której trafił się właśnie taki dzień. Zaspali do przedszkola, mama dała nie takie getry, a na koniec trafił się nie taki jogurt. Chyba każdy z nas ma prawo się wtedy złościć i przeżywać? Na szczęście pod koniec dnia udaje się Meli rozpędzić złe humory!

W książce przedstawione są normalne sytuacje z dnia codziennego i dzięki temu tak dobrze się z nimi identyfikujemy. Dziecko podczas czytania książki może zobaczyć w niej siebie i swoje problemy, które często mu się przytrafiają.

„Mela i Groszek. Groszek idzie do przedszkola” Ewa Skibińska, wyd. Wilga

Dostępna TUTAJ

Młodszy brat Meli właśnie debiutuje w przedszkolu i bardzo się denerwuje. Nie jest pewien, czy mu się spodoba i ma mnóstwo obaw. Próbuje sam sobie poradzić ze swoimi zmartwieniami, jednak nie jest to proste. Na szczęście okazuje się, że w przedszkolu jest super! Ale oczywiście pojawią się również problemy, które udaje się rozwiązać.

Ta część jest idealna dla dzieci, które debiutują w przedszkolu. Dzięki realistycznym ilustracjom i ciekawej treści przybliżycie im życie przedszkolne.

Te dwie książki są bardzo wartościowe i liczę na to, że niedługo powstaną kolejne części. Mają realne ilustracje, a bohaterowie są tacy jak my. Dzieci dzięki takim sytuacjom przedstawionym w książce mogą się identyfikować z bohaterami. Każda z tych historii kończy się dobrze, więc dzieci mogą mieć pewność, że zawsze jest wyjście z problemów i trudnych sytuacji.

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Kasia

  Świetnie się zapowiada, ale szkoda, że jest tak mało bohaterów chłopięcych.

  • admin

   Groszek jest chłopcem 🙂

  • Baska

   Mialam to samo napisac. 🙂
   To fajnie, ze groszek jest chlopcem. Taki szum byl o bohaterach chlopiecych, ze wiece j itd., Ale co z tego?? Jesli tak malo z tych ksiazek dla chlopcow jest wartosciowych. 🙁

Leave a Reply

%d bloggers like this: