fbpx

Najlepszy prezent dla dziecka, który ucieszy całą rodzinę

  • PREZENTY
  • 5  min. czytania
  •  komentarze [4]

Są takie podarunki, które cieszą wszystkich domowników. Nie ma znaczenia, czy mają cztery, czy czterdzieści cztery lata. Ten prezent zawsze powoduje uśmiech i sprawia, że cała rodzina chętnie siada na podłodze, by spędzić czas na wspólnej zabawie.

Czy domyślacie się, co to może być?

Tak, tak – pewnie już zgadujecie, że takim prezentem są klocki LEGO DUPLO.

Mimo tego, że czterolatką byłam dość dawno, to podczas zabawy z dziećmi wracam myślami do moich dziecięcych lat. Nigdy nie miałam klocków LEGO, więc kiedy moje dzieci dostają kolejny zestaw, to cieszę się razem z nimi.

Dziś chciałabym Wam pokazać nowy zestaw LEGO DUPLO Pociąg parowy (10874)

Pierwszy pociąg LEGO DUPLO Lila dostała w prezencie od wujka na drugie urodziny. Od tego dnia minęło już sześć lat, a czerwona lokomotywa nadal u nas jeździ i wciąż wywołuje emocje. Kiedy przychodzą do nas znajomi z dziećmi, to przynoszę z pokoju pojemnik z tym zestawem i po chwili wszyscy siedzą na podłodze i razem go układają (często do dzieci dołączają rodzice;).

Teraz zestaw LEGO DUPLO Pociąg parowy wygląda inaczej i ma nowe funkcje, dzięki którym zabawa jest jeszcze ciekawsza.

W zestawie jest 59 elementów – oprócz torów i pociągu mamy jeszcze 3 figurki, akcesoria, 5 klocków funkcyjnych w różnych kolorach, stację kolejową, wywrotkę z węglem, drzewo i 16 fragmentów torów. Tory łączą się z innymi zestawami, więc możemy stworzyć jeszcze większą sieć kolejową.

Kolejka jest łatwa w obsłudze – do uruchomienia wystarczy lekko ją popchnąć. Ręczny start pomaga dzieciom w kierowaniu pociągiem. Aby go zatrzymać, wystarczy przytrzymać albo podnieść. Dzięki temu nawet najmłodsi maszyniści mogą sprawnie kontrolować pracę pociągu.

Świetnym pomysłem było dołożenie płytek funkcyjnych, które dzieci mogą dowolnie rozkładać na torach.

Dzięki nim kolejka LEGO DUPLO jeszcze bardziej przypomina prawdziwy pociąg.

Do czego służą te kolorowe elementy?

  • płytka biała – zmienia kolor podświetlenia pociągu (tuż nad kołami tocznymi),
  • płytka zielona – zmienia bieg kół pociągu – jedzie do przodu lub do tyłu,
  • płytka czerwona – zatrzymuje pociąg,
  • płytka żółta – po przejechaniu przez nią pociąg wydaje swój najbardziej charakterystyczny dźwięk, który dzieci uwielbiają naśladować,
  • płytka niebieska – zatrzymuje pociąg na tankowanie.

Ta funkcja tak bardzo spodobała się moim dzieciom, że wykorzystały wszystkie możliwe warianty zabawy. Układały płytki w różnych konfiguracjach i wymyślały kolejne. Niektóre ich pomysły na ułożenie płytek funkcyjnych mnie zaskoczyły, a historie, które dzieci wymyślały w czasie zabawy, pokazały, jak bardzo kreatywne może być układanie klocków.

Zabawa tym zestawem wspiera poczucie sprawczości u dzieci, bo mogą same decydować o ruchu pociągu. Od razu widzą też efekt swoich działań, co doskonale wpływa na samoocenę. Dzięki tej zabawce dzieci mogą nauczyć się, że wiele od nich zależy. Dajemy im poczucie bycia kimś ważnym i decyzyjnym.

Dzieci najszybciej uczą się przez doświadczanie, a nie z książek

Czy w czasie zabawy klockami można się uczyć i nabywać nowe umiejętności?

Oczywiście!

Podczas układania klocków razem z dziećmi budujemy nie tylko tory, ale tworzymy coś znacznie ważniejszego – WIĘŹ. Co więcej, czas spędzony na interesującej zabawie pozytywnie wpływa na rozwój i motywuje do nauki.

Chociaż nam, dorosłym, może się wydawać, że to tylko klocki – to ja widzę w nich ogromny potencjał edukacyjny, który każdy rodzic może wykorzystać w swoim domu.

Ta zabawka jest stworzona do wspierania rozwoju mowy – najpierw możemy bawić się z dzieckiem w naśladowanie dźwięków, a z biegiem czasu uczyć opowiadania skomplikowanych historii.

Płytki funkcyjne zachęcają dziecko do myślenia i tworzenia opowieści. Pomagają dzieciom ustalić związki przyczynowo-skutkowe, a także sprawdzić, czy ich przewidywania się spełniły.

Ustawianie płytek funkcyjnych to wstęp do nauki programowania – ten zestaw jest doskonały na sam początek poznawania konceptu STEM.

Jest to idea, która łączy kilka dziedzin naukowych: S jak Science, T jak Technology, E jak Engineering i M jak Mathematics. Zabawki takie jak LEGO DUPLO Pociąg parowy pomagają dzieciom zrozumieć powiązania między naukami ścisłymi i umieć je wykorzystywać. Pracując na rzeczywistych modelach, takich jak pociąg i płytki, dzieci w naturalny sposób poznają podstawy inżynierii, technologii, czy matematyki. Myślę, że ten zestaw jest idealny na początek wspólnego poznawania technologicznych tajników STEM.

W czasie zabawy tym zestawem dzieci mogą nauczyć się, czym jest współpraca i dlaczego jest tak ważna przy tworzeniu projektów. Razem możecie kreować naprawdę ciekawe historie i na bieżąco sprawdzać, czy Wasze pomysły się sprawdzają.

Budowanie i tworzenie konstrukcji wpływa też na zdolności manualne dzieci i koordynację ręka – oko.

A teraz przedstawię Wam jeszcze jedną funkcję, która jest ciekawym uzupełnieniem tego zestawu i sprawia, że LEGO DUPLO Pociąg parowy będzie Wam służył przez kolejne lata.

Do tego zestawu została stworzona darmowa aplikacja, dzięki której Wasze dzieci będą mogły sterować pociągiem przy użyciu telefonu lub tabletu. Myślę, że jest to bardzo ciekawa zabawa dla małych miłośników kolei – każdy przez chwilę może stać się motorniczym, który wprawia lokomotywę w ruch.

Jeżeli szukacie naprawdę wartościowego edukacyjnego prezentu dla dzieci, to polecam Wam ten zestaw. Gwarantuję, że też będziecie się świetnie bawić, a pociąg zostanie z Wami na lata.

Wpis powstał w ramach współpracy z LEGO DUPLO

Komentarze

    Mamy ten pociąg od 2 lat i dodatkowe tory. Według mnie to najlepsza zabawka, jaką kiedykolwiek widziałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link