fbpx

Nowości książkowe dla starszaków – same perełki

Dawno nie było wpisu książkowego dla starszych dzieci. Dziś chciałabym Wam pokazać piękne książki, które warto mieć na półce. Może zdążycie je dołożyć do paczek od Mikołaja, albo zostawcie zakupy na Nowy Rok.

Zaczynamy

Tutaj jesteśmy, Oliver Jeffers, wyd. Zielona sowa

Dostępna TUTAJ

Według mnie dla dzieci 3+

Nowa książka wspaniałego autora (m.in. Chłopiec i pingwin, Serce w butelce), który każdą swoją książkę traktuję wyjątkowo. Ta również jest wyjątkowa i naprawdę warto mieć ją na półce. Jest o planecie, na której żyjemy. W książce znajdziecie dużo informacji i szczegółów. Zakończenie jest dość wzruszające i skłaniające rodzica do refleksji. Spójrzcie tylko na te wspaniałe ilustracje.

Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem, Dominic Walliman, wyd. Entliczek

dostępna TUTAJ

Dla dzieci 5+

Razem z profesorem Astrokotem poznajemy tajniki ludzkiego ciała. Z tej książki dowiecie się wielu różnych ciekawostek i nauczycie się wielu nowych rzeczy. Całość ozdobiona jest wieloma ilustracjami przyciągającymi wzrok. Pięknie wydana książka, którą pamięta się na długo.

Celestynka – gwiazda na nocnym niebie, Gaelle Callac, Marie Desbons, wyd. Tekturka

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 4+

Piękna, magiczna książka inspirowana „Dziewczynką z zapałkami”, która schowana jest w kartonie w kształcie pudełka z zapałkami.

Celestynka jest jedną z zapałek, która mieszka w pudełeczku i marzy o swoim wielkim dniu. Książka jest bardzo ciekawa i ma przepiękne ilustracje.

Serce na sznurku, Małgorzata Domagalik, wyd. Foksal

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 6+ lub do samodzielnego czytania później

Piękna książka, która wprowadzi Was w wyjątkowy nastrój. Bardzo ciepła i klimatyczna opowieść o przyjaźni między zwierzętami. Trafia wprost do naszej wyobraźni i skłania do myślenia

Bzdurki, czyli bajki dla dzieci innych, Artur Andrus, wyd. Nasza księgarnia

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 4+

Zacznę od tego, że bardzo lubimy Andrusa za poczucie humoru i zabawy słowem. Miałam właśnie takie oczekiwania względem tej książki.  W tej pozycji znajdziecie krótkie bzdurki, czy zabawne bajki dla dzieci. Każda z nich ma również swoje ilustracje, które doskonale uzupełniają tekst.

Kot w butach, Vojtech Kubasta, Wyd. Entliczek

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 4+

Wersja pop up z ruchomymi ilustracjami. Moje dzieci jeszcze nie czytały klasycznych wersji baśni, ale te z Entliczka (są jeszcze: Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek) bardzo lubią. Retro ilustracje przyciągają wzrok, a ruchome elementy wzbudzają zainteresowanie.

Moje ulubione dobranocki, opracowanie zbiorowe, wyd. Papillon

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 4+

Zbiór krótkich opowiadań do czytania przed snem.

Historie wyciągnięte z kapelusza, Agnieszka Zimnowodzka, wyd. Kocur Bury

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 5+

Już kiedyś pisałam Wam o pierwszej części przygód Lili i Antka (Najfajniejsza książka na wakacje) A od wakacji czytamy (już któryś raz) Historie wyciągnięte z kapelusza. Ta książka jest genialna – ma w sobie wszystko to, co lubię – bardzo ciekawą treść i piękne ilustracje. Jest naprawdę wyjątkowa i warto ją kupić na prezent. A opowiada o przygodach Lili i Antka, którzy spędzają wakacje u ciotki. Pewnego dnia odkrywają stary cylinder, który przenosi ich w czasie.

Na zawsze przyjaciele, Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

Dostępna TUTAJ

Dal dzieci 3+

Przepiękna książka znanego duetu z książki „Uśmiech dla żabki”. Tym razem przedstawiają nam magiczny świat zwierząt w lesie i ich przyjaźń. Książka ma w sobie coś takiego, że chce się do niej wracać.

Wielkie mycie zębów w zoo, Sophie Schoenwald, wyd. Esteri

Dostępna TUTAJ

Świetna, edukacyjna książka dla dzieci o myciu zębów. Do książki dołączony jest plakat (który wisi u nas w łazience) z instrukcją mycia zębów. Jeżeli Wasze dzieci za tym nie przepadają, to warto kupić tą książkę.

Malala i jej czarodziejski ołówek, Malala Yousafazai, wyd. Tekturka

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 7+

Są na rynku właśnie takie książki jak ta – poruszają serce i skłaniają do wielu rozmów. Malala jest najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla i w książce opowiada opowiada o swoim życiu, które bardzo różni się od naszego. Warto ją mieć i rozmawiać z dziećmi na takie tematy.

Jestem dzieckiem książek, Oliver Jeffers, Sam Winston wyd. Tekturka

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 5+

Książka roku dla dzieci – zwyciężczyni prestiżowej nagrody Bologna Ragazzi Award 2017. Przetłumaczona na ponad 20 języków przepiękna, poetycka opowieść o potędze wyobraźni. Mała dziewczynka dryfuje na tratwie i przybywa do domu małego chłopca. Książka jest wyjątkowa, bo zawiera ilustracje stworzone na podstawie najważniejszych książek dla dzieci.

Myszaczek, Max Kaplan, wyd. Esteri

Dostępna TUTAJ

Dla dzieci 4+

Jaka to jest piękna i mądra książka. Uwielbiam takie realistyczne ilustracje, które na długo zapadają pamięć. A historia jest o małej myszce, która pokonała wiele trudności żeby zdobyć cel.

Komentarze

    Same opisy wciągają. Muszę się za nimi rozejrzeć w bibliotece lub księgarni. Zanim coś kupię muszę być pewna, że trafi w gusta moich dziewczynek 🙂 Ale brzmią bardzo zachęcającą dla mnie szczególnie 1 pozycja i o Malali.

    część znam, część zapisuję 🙂
    teraz cieszymy się ze wspólnego czytania „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Udało nam się zdążyć przed Wigilią z „Wierzcie w Mikołaja” z ukochanych Zakamarków

    Wszystkie są cudowne, a jako ciekawostkę powiem, że pracując w księgarni WIelkie mycie zębów w ZOO, cieszy się największym zainteresowaniem 🙂

    Czy wszystkie macie na własnośc? Czy szykujesz może post o najlpszych ksiazkach dla starszków w 2019? Jeszcze z tego nie miałam okazji wiele pozycji zdobyć,ale ciekawa jestem co was najbardziej zachwyciło w 2019 i niekoniecznie chodzi mi o nowości wydawnicze,raczej wasze odkrycia. Mało było postów ksiazkowych w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej