fbpx

Nowości książkowe dla starszaków

Nie mam przed moim mężem żadnych sekretów, ale jakby zobaczył stan mojego koszyka w księgarni internetowej to by mocno się zdziwił, więc oszczędzam mu nerwów;)

Jak zwykle mam dla Was mnóstwo nowości książkowych, akurat na wyjazdy i czytanie na kocyku pod gruszą.

“Życie według Duni” Rose Lagercrantz wyd. Zakamarki

dostępna TUTAJ

Dla dzieci 5 +

Dunia jest dziewczynką takich jakich wiele, czasem jest radosna, a czasami jest smutna. Książki o Duni (jest ich w sumie 5) to niesamowite historie o emocjach, które są bliskie dzieciom. Przygody głównej bohaterki są opisane ciekawym, ale zrozumiałym językiem. Książki z tej serii nadają się również do samodzielnego czytania.

“Lato Stiny” Lena Anderson wyd. Zakamarki

Dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+

Wydaje mi się, że już kiedyś gościła w moich wpisach, a to dlatego, że jest to książka WYBITNA. Moje dziecko ją uwielbia i to chyba jedyna pozycja, którą po raz trzeci wypożyczamy z biblioteki.

Książka jest o Stinie i jej przygodach podczas wakacji u dziadka. Do tego ilustracje są tak piękne jak obrazy. jeżeli jeszcze jej nie znacie to koniecznie kupcie.

“Bajeczka o książeczce” Gwidon Miklaszewski wyd. LTW

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+

Bardzo ciekawy przedruk książki z 1944 roku znanego rysownika i twórcy filmów animowanych. Genialna książka o tym jak powstaje książka. Skrzaty postanawiają uszczęśliwić małą Ewę, pisząc o niej książeczką. Bardzo fajna i pouczająca pozycja. Niewiele jest na rynku tak napisanych wierszy…

“Skrzaci dom” Gwidon Miklaszewski wyd. LTW

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+

Trzecia książka Gwidona Miklaszewskiego z 1949 roku. Tym razem jeden ze skrzatów wpada na pomysł, by zbudować domek, który ma służyć mieszkańcom lasu. Do pomocy wzywa swoich braci. Wszyscy biorą się dziarsko do pracy i budują skrzaci domek.

“Mysia orkiestra” Dorota Gellner wyd. Bajka

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+

Połączenie  ilustracji Emilii Dziubak i rymów Dortoy Gellner sprawia, że ta książka czyta się sama. Poznacie wielu bohaterów i ich zaskakujące perypetie, do których chce się wracać.

“Ach, nie ma jak kocia muzyka! Od mysiej dostaje się bzika!”- powiedział kot

Seria o Fenku Ewa Zontek wyd. Sobik

Bardzo fajna, edukacyjna seria, aż ciężko uwierzyć, że kosztują 5 zł!

“Nie wszystko mogę mieć” TUTAJ

“Myję ręce” TUTAJ

dla dzieci 3+ 

Książeczki o Fenku odkryłam kiedy szukałam książki o … myciu rąk. Bohaterem całej serii, w której znajdziecie bardzo dużo ciekawych tytułów (na temat różnych problemów) jest Fenek – lisek (alter ego naszego dziecka). Fenek, jak każdy dziecko ma swoje pomysły.

Autorka porusza różne WAŻNE sprawy np. poznanie telefonu alarmowego, oszczędzanie wody, zdrowe jedzenie, segregowanie śmieci itd. Każda książka dotyczy innego problemu i naprawdę w ciekawy sposób pomaga zrozumieć go dziecku.

Niestety nie mogę pokazać Wam zdjęcia ze środka ponieważ autorka zastrzegła sobie do nich prawo. Ogólnie jest dość dużo tekstu i ilustracje jak na okładce. Na końcu są również pytania.

“TEK Nowoczesny Jaskiniowiec” Patrick Mcdonnell wyd. Kinderkulka

dostępna TUTAJ 

dla dzieci 4+ 

Ciekawa książka … w kształcie tableta. Jaskiniowiec TEK korzysta z technologii w nadmiarze, aż któregoś dnia nie ma dostępu do sieci i odkrywa piękno otaczającego świata. Fajna i potrzebna książka.

“Piaskowy wilk i ćwiczenia z myślenia” Asa Lind wyd. Zakamarki

dostępna TUTAJ

dla dzieci 4+

Kolejna książka o Karusi i piaskowym wilku. Piaskowy Wilk uwielbia trudne pytania. To dlatego tak dobrze się czuje w towarzystwie Karusi. Opowiada jej rzeczy zapierające dech w piersiach i razem tłumaczą sobie zagadki otaczającego świata.

Karusię ciekawi wszystko – komary i miłość, puste kieszenie, nieposłuszne nogi, krótkie chwile, które bywają długie, wszechświat bez końca i czerwone kalosze.

“Åsa Lind pokazuje świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji, świat widziany oczami dziecka. Jest bardzo świadoma języka, smakuje go i bawi się nim, podobnie jak robią to dzieci. Rysunki Kristiny Digman w znakomity sposób współtworzą klimat opowieści.”

“Przyjęcie dla motyli” Ruth Krauss wyd. Dwie siostry

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+

Druga książka po “Dołku do kopania”, która prezentuje zbiór gier słownych i powiedzonek dla dzieci. Uwielbiamy za trafne pointy i prostotę.

“Wesołe wierszyki ze zwierzętami” Urszula Kozłowska wyd. Wilga

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+

Kartonowe wydanie wierszyków dla dzieci do WSPÓLNEGO czytania. Wspólne czytanie w tym wypadku nie polega tylko na odczytywaniu słów przez dorosłego. Dzieci uzupełniają wierszyk nazywając ilustracje. Bardzo fajna książka wzbogacająca słownictwo.

Uczy również poprawnej odmiany rzeczowników. My ją lubimy czytać we troje (Junior też jest zainteresowany), a Lila jest zaangażowania w czasie czytania.

Nela mała reporterka wyd. Burda Publishing Polska

różne części TUTAJ

dla dzieci 5+ 

To nasze pierwsze spotkanie z Nelą – małą reporterką, która podróżuje po świecie i pisze książki. Moje dziecko z wypiekami na policzkach ogląda z tatą program “Boso przez świat” i uwielbia takie “wyprawy”. Powiedziała nawet ostatnio, że chciałaby zostać podróżniczką. Dlatego książki z  tej serii to strzał w dziesiątkę! Napisane bardzo ciekawym językiem, ze zdjęciami i ciekawostkami. Książki z Nelą mają wiele walorów edukacyjnych i są warte uwagi. Podoba mi się również, że Nela boi się niektórych rzeczy i powoli oswaja swoje lęki (dobra lekcja dla dzieci).

Mamy całą serię

“The little boy who lost his name” David Cadji-Newby

Tę książkę dostaliśmy w prezencie od przyjaciół. A właściwie Julian ją dostał na roczek. Jest genialna! Książkę z imieniem dziecka zamawia się na stronie (link wyżej) wpisuje się jego imię i oni ją drukują. Jest naprawdę wspaniała, trochę żałuję, że nie jest po polsku.

Historia jest o chłopcu, który zgubił swoje imię. Na swojej drodze spotyka różne zwierzęta, których pierwsze litery składają się na jego imię. Na Julka drodze stanął: Jaguar, Unicorn, Lion, Elephant, Koala. Świetny pomysł na prezent, szczególnie jeżeli mieszka za granicą – wysyłają bezpośrednio do solenizanta (bezpłatna wysyłka na cały świat).

“Kraków kolorowy portret miasta” Myjak Joanna wyd. Olesiejuk

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+ 

Ta książka kosztuje ok 8 zł! Jestem w szoku, że za takie pieniądze można kupić coś naprawdę wartościowego. Jest to kolorowanka, w której znajdziecie mnóstwo informacji na temat polskich miast. Do tego jest ciekawa i ładnie narysowana. Są dostępne również inne miasta:

WARSZAWA TUTAJ

POZNAŃ TUTAJ

GDAŃSK TUTAJ

“O Melanii, Melchiorze i Panu przypadku” Roksana Jędrzejewska – Wróbel wyd. Bajka

dostępna TUTAJ

dla dzieci 4+ 

Przepiękna opowieść o nieśmiałości. Dwie urocze świnki mieszkają w tym samym bloku i nawet nie wiedzą o swoim istnieniu. Przez zupełny przypadek poznają się i próbują się przełamać.

Wspaniała opowieść, która na długo zostanie w Waszych sercach – do tego świetne ilustracje i błyskotliwy język.

“Uratuj mnie” Patrick George wyd. Bajka

dostępna TUTAJ

dla dzieci 2+ 

Światowy bestseller w końcu w Polsce. Może się wydawać, że jest to zwykła książka o zwierzętach, ale tak nie jest. Naprawdę niezwykła książka dla miłośników zwierząt.

Najmłodsze dzieci będą zachwycone kolorowymi ilustracjami, a starsze dzieci będą mogły pomagać.  Wystarczy przełożyć folię żeby pomóc zagrożonemu gatunkowi.

“Co za ptak robi tak?” Maria Szajer wyd. Bajka

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+ 

Na pewno znacie “Ptasie radio” Juliana Tuwima… Jednak trudno jest rozpoznać te ptaki w parku czy też w lesie. Dzięki tej książce możecie je poznać bliżej, obejrzeć a nawet wysłuchać ich śpiewu. Świetna, edukacyjna książka, która zaciekawi nie tylko dziecko.

Piękne ilustracje namalowała Katarzyna Minasowicz

Do książki dołączona jest płyta z głosami ptaków.

“Czerwony kapturek. Kolekcja retro” Vojtěch Kubašta wyd. Entliczek

dostępna TUTAJ

dla dzieci 4+

Ale powiało sentymentem. Sama miałam tę książkę z ilustracjami pop up. Cóż tu dużo pisać. Świetna, mało drastyczna wersja Czerwonego Kapturka. Przy niektórych ilustracjach są ruchome elementy.

“Jaś i Małgosia” Kolekcja retro” Vojtěch Kubašta wyd. Entliczek

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+ 

Warto mieć ją do kolekcji z Czerwonym Kapturkiem.

“Tycio i pajda”  Ola Artymowska, Agata Dębicka-Cieszyńska

dostępna TUTAJ

dla dzieci 2+ do czytania przez rodzica 

Kupiłam tę książkę (za 8 zł), bo myślałam, że Lilka będzie ją czytać bratu (złudne me nadzieje;) Ale ogólnie jest to bardzo fajna pozycja do nauki czytania. Są również inne części.

“Machiną przez Chiny”  Łukasz Wierzbicki wyd. Poradnia K

dostępna TUTAJ

dla dzieci 5+

Na wakacjach na Węgrzech audiobook “Afryka Kazika” Lilka przesłuchała z 50 razy. Tak się jej spodobało, że wypożyczyłam tę książkę. Jest naprawdę ciekawa i ma dużo ciekawych zdjęć. Lilka mi właśnie mówi, że chciałaby aby Tata czytał ją jej całymi dniami;)

“Pan Kleks. Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie” Jan Brzechwa wyd. Nasza Księgarnia

dostępna TUTAJ

dla dzieci 5+ 

Jak my czekaliśmy na to wydanie! Pana Kleksa oglądaliśmy chyba z dwa lata temu, muzyka z tego filmu gra u nas codziennie i znamy ją na pamięć. W końcu możemy też czytać w takim pięknym wydaniu z ilustracjami. Polecam bardzo na prezent! Lilka mówi, że musimy ją zachować i za cztery lata będzie ją czytać Julianowi (oby;))

“Rózia Rewelka Inżynierka” Beaty Andrea wyd. Kinderkulka

dostępna TUTAJ

dla dzieci 4+ 

Sama jestem taką Rózią, gdzie inni dostrzegają śmieci, ja widzę inspirację. Bardzo lubię książki o przebjowych dziewczynkach, które nie są posłuszne i idą przez życie według swojego pomysłu. O tym właśnie jest ta książka! Rymy lekko częstochowskie, ale to nic – Lilka uwielbia Rewelkę;)

“Gębolud” Roksana Jędrzejewska-Wróbel wyd. Bajka

Dostępna TUTAJ

dla dzieci 4+

“Gębolud” to urocza opowieść o czarodzieju, który mówiąc wprost nie grzeszy czystością. Do tego jest bardzo ponury i nieprzyjemny. Jednak jego los się odmienia kiedy poznaje małą dziewczynkę i zostaje jej tatą. W jego sercu powoli zaczyna być radośnie.

“Jak to działa? Zwierzęta” Nikola Kucharska wyd. Nasz księgarnia

dostępna TUTAJ

dla dzieci 5+

Świetna książka dla dociekliwych dzieci. Pokazuje jak zbudowane są zwierzęta oraz w dość prosty sposób wyjaśnia jak one funkcjonują. Do tego znajdziecie tu mnóstwo szczegółowych ilustracji oraz wnikliwych opisów.

“Atlas przygód zwierząt” Emily Hawkins, Rachel Williams wyd. Nasza księgarnia

dostępna TUTAJ

dla dzieci 5+ 

Przepięknie wydany ogromny atlas zwierząt. Jest to bardzo bogato zilustrowane kompendium wiedzy o zwierzętach. Dla młodych poszukiwaczy przygód każda strona jest okazją, by odkryć setki szczegółów i przyswoić sobie mnóstwo wiadomości.

“Moja młodsza siostra” Astrid Desbordes wyd. Entliczek

dostępna TUTAJ

dla dzieci 3+ 

Pamiętacie mój wpis o Najpiękniejszej książce dla dzieci ? Astrid Desbordes napisała nową, tym razem o miłości do rodzeństwa. Jak zwykle z humorem i trafnymi spostrzeżeniami pokazuje jak buduje się więź brata i siostry oraz o emocjach, które tym wydarzeniom towarzyszą. Książka jest wspaniała i może być fajnym prezentem dla dziecka, które będzie w niedługim czasie starszym bratem lub siostrą.

“Psy i koty pod lupą naukowców” Antonio Fischetti wyd. Polarny lis

dostępna TUTAJ

dla dzieci 5+ 

To kompendium wiedzy na temat psów i kotów. Polecam szczególnie dzieciom, które chcą przygarną zwierzaka do domu. Przepiękne ilustracje i bardzo ciekawe informacje budują wiedzę dzieci na temat zwierząt domowych.

Ja zamówiłam tę książkę z prostej przyczyny, chcę oswoić u Lilki strach przed psami. Z książki można się dowiedzieć wiele ciekawostek.

Na koniec jak zwykle zostawiłam prawdziwą perełkę:)

“Lotte Piratka” Sandrine Bonini wyd. Polarny lis

dostępna TUTAJ

Mówią, że nie ocenia się książki po okładce… A ja ją zamówiłam właśnie z tego względu i oczywiście się nie pomyliła. Książka jest wspaniała! Ilustracje dosłownie zapierają dech w piersiach i przygody Lotte, która odrobinę przypomina mi z charakteru i wyglądu moją córkę, wciągają do cna.

Lotte jest dziewczynką bardzo odważną i rezolutną. Chce dużo osiągnąć i być niezależna. Jednak nie do końca się jej to udaje, a ona się nie poddaje… Uwielbiam takie książki o dziewczynkach i wg mnie jest ich niewiele na rynku. Polecam z całego serca! Sami zobaczcie jakie cudo:

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis i zamierzasz skorzystać z moich rekomendacji kliknij “Lubię to” na profilu: https://www.facebook.com/nebuleblog/

Komentarze

  Zaszalałaś :-). Wpadła mi w oko jedna pozycja, na pewno kupię. Ja polecam jeszcze książeczkę “O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki” Olivera Jeffersa. Pozdrawiam serdecznie!

  Tak Lato Stiny juz kiedys bylo 😉 i my ją juz mielismy dwa razy z biblioteki, ale przeczytana setki razy 😉 mnie się już znudziła 😉 ale Młody uwielbia 🙂

  Odnosnie “boso przez świat”… Moje dziecię zawsze pyta kiedy będzie dziadziuś Cejrowski? 😉 ksiązkę o Jasiu i Małgosi mamy po męzu jeszcze i jak czytamy, to drży, co bysmy czasem nie zniszczyli 😀 ja miałam kiedyś z serii pop up o Koguciku złotym grzebyku. Uwielbialam ją. Mogliby wznowic 🙂 a odnosnie książki “co to za ptak co robi tak?” Moj mąż zawsze nam mowi – DZIOBAK 😀

  Super wpis! Bardzo dziękuję za inspiracje (niestety nie mam konta na Facebooku więc nie mogę inaczej podziękować za Twój trud włożony w przygotowanie takiego wpisu).
  Mam jeszcze pytanie czy Lotte Piratka dla 3 latki będzie ok?

  Ja bym jeszcze dorzuciła serię “Magiczne drzewo” moja Karolcia jest nią zachwycona 🙂

  Super wpis pełen ciekawych pozucji?. Polecam jeszcze “Ignaś Kitek architekt” druga ksiazka Andrea Beaty . Super jest moje dzieciaki uwilbiaja.

  Świetne zestawienie i przyłączamy się do poleceń! 🙂 Na wakacje polecamy maluchom szczególnie serię Neli, ale ostrzegamy, że lektura może skutkować niepohamowaną chęcią wyruszenia w wielką podróż! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link