fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
DZIECKO

Prace domowe #3

Dziś pokażemy pomoc, do której wykonania potrzebujemy: pudełko, patyczki kreatywne (lub po lodach), duże nożyce. Zajęło to minutę, a Lila była zajęta przez pół godziny. Zauważyłam wczoraj, że zaczęła dopasowywać przedmioty ze względu na kolor i w następnym tygodniu zmodyfikuję poziom trudności tej pomocy.

Na pudło nakleję z papieru samoprzylepnego kółka, tak aby każdy patyczek był dostosowany kolorystycznie do dziury.

*Znawcy metody pewnie zapytają gdzie jest nasz dywanik;) Jest na długie liście zakupów do Ikei. Niestety nie jest nam po drodze. A tu inne nasze przykładowe Prace domowe

Ten wpis ma 16 komentarzy

 1. Anonymous

  Jestem w szoku, że Lila potrafi skoncentrować się na zadaniu aż przez pół godziny! Moja córcia ma niecałe 15 miesięcy i koncentruje się na zadaniu przez góra kilka minut. Jak wypracować u dziecka taką umiejętność długiej koncentracji?
  Monika

  • An.

   Jeżeli ma na coś okres sensytywny to rzeczywiście jest w stanie pracować tak długo. Dodam, że nigdy jeszcze nie bawiła się tak długo zwykłą, kupioną zabawką.
   Jak nad tym pracować? Ograniczam bodźce zewnętrzne do minimum. Ewentualnie w tle gra włączone cichutko radio Bajka. Nie ingeruję (nawet jak jej się coś nie udaje).
   Pozdrawiamy:)

  • Anonymous

   Bardzo zaciekawiły mnie te okresy sensytywne. Byłabym wdzięczna gdybyś mogła podać jakąś lekturę, z której można by dowiedzieć się o nich coś więcej:)
   Monika

  • Sylwia Koza

   Jestem za. Proszę podaj kilka książek wartych uwagi. W tej chwili czytam o Metodzie M. Napewno zrobimy pudełko, bo wszystkie wasze zabawy były super. Dziękujemy i czekamy na więcej.

 2. Aneta Jankowska

  Super ,wypróbujemy 🙂

 3. c.

  Super!!! Niebawem jak Lenka podrośnie zastosuję to u siebie:) Pozdrowienia dla Was 🙂

 4. agn_k

  Inspirująco 🙂

 5. mamaB

  Super pomysł !!szybki w wykonaniu

 6. Mama SynAlka

  Juz teraz rozumiem dlaczego „wasze patyczki” 🙂 nieźle się zgrałyśmy 🙂
  Następnym razem to Jula wykorzysta patyczki do pracy 🙂 dzięki za inspiracje!

  • An.

   Hehe, pełna synchronizacja. Może Wy też coś ciekawego z nich wymyślicie?

 7. alex ka.

  O żesz, i skąd ja teraz tyle patyczków po lodach wezmę???? 🙂 U nas na pierwszym miejscu są nadal pluszaki-teletubisie, którymi Zosia potrafi się całkiem długo bawic, ale zaraz po nich uznaniem cieszą się np róznokolorowe klipsy do torebek z Ikea. Zosia sama wpadła na pomysł, ze można je nie tylko otwierac i zamykac, ale tez wrzucac do pustego baniaka po wodzie ( i potem wyjmowac;), do pełnej wanny czy nawet do sedesu ( tu tez by chetnie wyjmowała, ale starzy się nie zgadzają). Podobną rolę spłeniają nakrętki po butelkach, często, gdy idziemy na spacer, Zosia wrzuca je do pojemnika, który stoi koło naszej windy ( a matka w tym czasie zawiązuje niepostrzezenie szalik i zakłada czapkę). Kolejną zabawką są słomki ( tu tez króluje Ikea) – nie tylko to picia, ale do wrzucania, w co popadnie:)

 8. centrumwszechswiata.pl

  To co najprostsze zawsze się najlepiej przydaje do zabawy! Ja wychodzę z tego założenia, że nie potrzebne dziecku super extra najnowsze zabawki, bo po kilku chwilach i tak leżą w koncie (przynajmniej u nas), a zwykłym pudełkiem można bawić się godzinami i wymyślać przeróżne zastosowania dla niego.

 9. Million Feet

  Po przeprowadzce będę miała dużo pudełek, więc zrobię to dla Lil 😉

 10. Pingback: Po mojemu | Pearltrees

 11. Honorata

  Tak, tak, tak! Mój syn ma niespełna 13 miesięcy i potrafi baaardzo długo wrzucać patyczki kreatywne do… czegokolwiek, co mu do tego przygotuję 😉 lub pomponiki do jakichś pudełek z okrągłym otworem (ostatnio papierowy kubek po dużej kawie + nakładka- u nas połówka kuli z otworem, element jakiejś kupnej wieży). Jutro zrobię mu taki karton, dzięki! 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: