fbpx
Blog parentingowy dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej
Prace domowe

Własnoręczny prezent na Dzień Babci i Dziadka

To już tradycja, że co roku robimy własnoręczne prezenty na Dzień Babci i Dziadka.

Dwa lata temu robiliśmy takie odciski KLIK

A rok temu świece i kubki KLIK

Z tego co widzę dziadkowie piją z kubków bardzo często i to był naprawdę świetny pomysł.

Co roku staram się wymyślać takie prezenty żeby to Lilka umiała je zrobić (z niewielką moją pomocą). Zawsze biorę pod uwagę jej zainteresowania i umiejętności. Wolę żeby rzecz, którą wykonuje była krzywa, ale zrobiona przez nią. Jak najmniej staram się ingerować w cały proces. W tym roku moje dziecko uwielbia różnego rodzaju wyklejanki, wycinanki, kolaże itd.

Postanowiłam, że zrobimy dziadkom zakładki do książek.

Wykorzystałam wszystko to co mieliśmy w domu, nawet nie musiałam nic kupować. Zdaję sobie sprawę, że półprodukty, które pokażę poniżej nie znajdują się w każdym domu. Ale wiele z nich można przecież zastąpić tym co akurat mamy w domu. Na nitkę można nawlec stare koraliki lub nawet drobny makaron i pomalować farbami. Zakładka może być z kartonu z rysunkiem albo nawet można wszystkie rzeczy wkleić do… szerokiej przeźroczystej taśmy klejącej. Będzie taki sam efekt jak z laminarki. Można również powycinać literki z gazet i poprzyklejać.

O drewnianych koralikach pisałam tutaj

Dzieci będą mogły stworzyć coś same i naprawdę będą z siebie dumne.

Nasza praca:

Wydrukowałam zdjęcia z naszego Instagramu

Wycięłam folię do laminarki. Lilka układała sama napisy „Babcia” i „Dziadek”

Do środka włożyła różne ozdoby: brokat, piórko, cekiny, śnieżynki. Kupuję te półprodukty tutaj Mają również sklep stacjonarny na Żelaznej. Często tam zaglądam z Lilką, bo ona uwielbia tworzyć różne rzeczy, a tam jest wszystko.

Kiedy kompozycja była już gotowa całość skleiłam laminarką. Ale tak jak pisałam wyżej można równie dobrze użyć szerokiej, przezroczystej taśmy klejącej – efekt będzie podobny.

Na koniec zrobiłam dziurkę i przyczepiłam na sznurku koraliki z napisami.

Gotowe:)

Myślę, że dziadkom spodoba się ten prezent. Wydrukuję jeszcze z Printoteki gotowe laurki z napisami i wszystko wyślemy razem.

 

 

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Patrycja

  Hej, wielkie dzięki za linka do Printoteki! wiedziałam, że przeczytałam o niej u Ciebie, ale nie mogłam znaleźć 😉

 2. Dorota

  Aż do ostatniego zdjęcia zastanawiałam się, jakim cudem przepuściłaś przez laminarkę te drewniane koraliki:D

 3. Dominika

  Ależ wymyśliłaś :). Cudne

 4. Ewelina

  Piękne!

 5. Karolina

  Bardzo pomocny wpis, bo my kompletnie w lesie jesteśmy i to w dodatku z grypą. Na zakupy pewnie czasu nie wystarczy, nawet te internetowe, dlatego jutro robimy odciski w masie, zobaczymy z której nam wyjdą, a i młodszy bohater podoła 🙂

 6. Maria

  Ciekawe pomysły 😉 Ja jednak w tym roku zamawiam babci kwiaty. Niestety nie będzie mnie w tym czasie w Polsce więc w dostarczeniu ich wyręczy mnie kurier wysłany przez kwiaciarnię internetową cudoo. Mam nadzieję, że i tak się ucieszy 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: