fbpx

Wydarzenia dla dzieci: Bezpieczne wakacje – rodzinny piknik

W Warszawie, co weekend jest mnóstwo atrakcji dla dzieci. Czasami aż trudno wybrać coś ciekawego, bo wybór jest tak ogromny. My też, jak tylko zostajemy w stolicy na sobotę i niedzielę to często uczestniczymy w różnych wydarzeniach.

Zazwyczaj relacjonuję Wam te wydarzenia już po i często piszecie: “Żałuję, że nie dałaś znać nam wcześniej, to udałoby się nam dotrzeć”. Więc dziś mam dla Was zapowiedź bardzo ciekawego wydarzenia, które będzie się odbywało w ten weekend w Warszawie.

Data: 25 i 26.05

Godziny: 11.00-18.00

Miejsce: przed Arkadią

Właśnie wtedy będzie wielki piknik rodzinny “Bezpieczne wakacje”

Jest to kolejna edycja (już 8!) tego wydarzenia i już Wam mogę powiedzieć, że będzie bardzo ciekawie. Dlaczego? Bo oprócz wspaniałej zabawy będzie też mnóstwo edukacyjnych atrakcji. Oprócz zabawy dla całej rodziny, zarówno dzieci, jak i rodzice, mogą nauczyć się, jak zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych – w przestrzeni publicznej, nad wodą, w lesie i zadbać o swoje zdrowie, co jest szczególnie ważne w okresie przedwakacyjnym, ale również przydatne na co dzień

Na co dzień nie mamy możliwości posłuchać ciekawostek od służb bezpieczeństwa, a tym razem będzie to możliwe. Jeżeli Wasze dzieci interesują się działaniami Straży pożarnej, Policji lub nawet bezpiecznymi przejazdami autobusem, to spodoba się im na pikniku.

Cała impreza powiązana jest ściśle z bezpieczeństwem: dzieci i rodzice będą mogli skorzystać z wiedzy ekspertów. W czasie pikniku będzie też wiele innych i konkursów z nagrodami.

Czego będzie można się nauczyć?

 • Komenda Stołeczna Policji pokaże dzieciom mobilny posterunek, przekaże wiedzę z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, zapozna dzieci z przepisami ruchu drogowego. Policjanci opowiedzą też o psach policyjnych, które będą również obecne na pikniku.
 • Straż Pożarna pojawi się ze swoim reprezentacyjnym wozem strażackim (Julek chyba oszaleje;)
 • Miejskie Zakłady Autobusowe wystawią swój autobus, w którym będzie można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych
 • Pracownicy Lasów Państwowych przygotują ciekawe zajęcia dotyczące bezpiecznych zachowań w lecie. Będzie też pogadanka z pszczelarzem i pokazy sokolnika
 • Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej opowiedzą o kleszczach i grzybach. Dodatkowo przybliżą zasady bezpiecznego opalania.
 • Pracownicy Straży Miejskiej przygotują tor z przeszkodami dla rowerów i eko patrol
 • ELE Taxi Warszawa przygotuje zajęcia z pierwszej pomocy
 • Carrefour przeprowadzi warsztaty z zakresu zdrowego żywienia
 • Denon pojawi się ze Strefą relaksu
 • RTV Euro AGD przygotuje pokazy elektronicznych jeździków
 • Flying Tiger przeprowadzi warsztaty kreatywne.

Będą też animacje dla dzieci, warsztaty ogrodnicze przygotowane przez Leroy Merlin i zajęcia sportowe poprowadzone przez trenerów Zdrofit.

Tak było w ubiegłych latach:

A wszystko to odbędzie się przed Arkadią tuż obok świetnego placu zabaw, który odwiedziliśmy wczoraj. Sam plac jest genialny i uważam, że to jeden z lepszych w całym mieście i często go odwiedzamy. Sami zobaczcie:


Jak przygotować się na piknik i na pobyt na placu zabaw?

Informacje praktyczne:

 • ubierzcie dzieci bardzo lekko ( najwyżej weźcie coś z długim rękawem do założenia)
 • załóżcie ubrania, których nie będzie Wam szkoda – jest tam wiele miejsc gdzie dzieci mogą zjeżdżać na brzuchu po ziemi lub chodzić na kolanach
 • koniecznie zabierzcie nakrycia głowy, bo świeci tam słońce
 • weźcie ubrania na zmianę i buty, ktore szybko wysychają (na placu zabaw jest kilka świetnych atrakcji z wodą), więc szybko dzieci się moczą
 • weźcie dużo wody do picia
 • jak będzie mocno świecić słońce to zabierzcie krem z filtrem

Najwygodniej będzie Wam zaparkować w Arkadii (bezpłatny parking). A jak zgłodniejecie możecie skorzystać z restauracji w środku. Przy okazji koniecznie zaprowadźcie dzieci na zjeżdżalnie przy strefie jedzenia.

My wczoraj jedliśmy obiad w Black’u i było pysznie! (restauracje są też czynne w niehandlowe niedziele). Była Pani animatorka, która tak zajęła dziećmi, że nie chciały wychodzić.

Sam program pikniku jest imponujący i organizatorzy zadbali o wszystkie możliwe aspekty bezpieczeństwa. Cieszę się, że takie pikniki rodzinne to już nie tylko dmuchańce i kiełbaska z grilla tylko właśnie takie wielkie wydarzenie, z których dzieci i rodzice mogą wynieść wiele ciekawych informacji.

My też się pojawimy, więc liczę, że się zobaczymy pod Arkadią 🙂

Jeżeli spodobał się Wam post to kliknijcie “Lubię to” i puśćcie go dalej, niech inni też się dowiedzą o tym wydarzeniu 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SMARTPARENTING - nebule.pl dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej

Bądź z nami na bieżąco
Dołącz do nas na Facebooku
NEBULE NA FACEBOOKU
Możesz zrezygnować w każdej chwili :)
close-link